Istraživačka Stanica Petnica

Možeš da se prijaviš dok god ideš u srednju školu. E sad, u principu prednost imaju učenici prvog i drugog razreda jer s njima duže i više može da se radi, ali to ne znači ništa, ja sam prvi put otišla u trećoj godini.
Što se tiče smeštaja, pisala sam o tome nekoliko strana unazad, pogledaj. Ne ideš na exqrziju u elitni hotel, ideš da radiš.
Mada, uglavnom ispadne bolje od bilo koje exqrzije. :)
Ne znam koliko košta, različita je cena zimskog i letnjeg, s obzirom na to da letnji traje duplo više, a prolećni i jesenji se ne plaćaju. Pitaj nekoga za koga znaš da je primljen ove godine.

eeej, ja sam hteo da idem na molekularnu biomedicinu ali ne znam da li mogu posto sam tek drugi razred srednje?! pa, jel moze, inace kad se budes vratio obavesti kako je bilo.
E, ja cuo da tamo smestaj nije bas najbolji... Inace, jel bio neko na etnologiji, hteo bih to da probam? Koliko to kosta? Da si nije nesto puno, ne verujem da je:wink: mada ipak da pitam :lol:
od kad do kad je molekularana biomedicina? To bi bilo poslednje pitanje :rolleyes:


E pa Electr je odgovorila,ja sam isto prva godina,i molekularna biomedicina je od 9 marta do 16 cini mi se,cena je 200 eura,ne znam koliko je to u dinarskoj protivvrednosti.:eek:
 
Jao, Peeeeeeeeeeetnica...:heart:

I ja sam bila na lingvistici, Velika Mira nam je bila rukovodilac. Sta znam, nije mi ostala u nekom lepom secanju. Mala Mira je tada bila mladji saradnik. Ona je sada rukovodilac? Zasto Marko nije postao rukovodilac? :confused: Uvek je bio bolji od Male Mire.

Elem, pricajte mi kako je sada na lingvistici...;)

I da, kako je Savan? Najlepsa secanja iz Petnice vezujem za njega. :heart: Uvek mozes da se ogrebes za dobro crno vino, da pricas sa njim do besvesti o knjizevnosti, o religijama, o naukama i naucnim disciplinama...
 
Na šta ideš?

So&Sir (stvarno so i sir ili Ferdinand? :)):
da, Mira je rukovodilac i ona je divna, divna, divna. Ja ne znam kako je bilo dok su oboje bili saradnici, ali ovo je jako dobra kombinacija. Inače, Marko je sada u Holandiji, a Jelena (verovatno ti je i ona bila mlađi saradnik) je postala stručni saradnik.
A od Savana se i dalje grebu za vino... :P
 
So&Sir (stvarno so i sir ili Ferdinand? :)):
da, Mira je rukovodilac i ona je divna, divna, divna. Ja ne znam kako je bilo dok su oboje bili saradnici, ali ovo je jako dobra kombinacija. Inače, Marko je sada u Holandiji, a Jelena (verovatno ti je i ona bila mlađi saradnik) je postala stručni saradnik.
A od Savana se i dalje grebu za vino... :P

Ferdinand. :)

Ne znam kakva je Mira sada, al' znam da je jednom polazniku upropastila rad. Mislim, ja vise krivim mentore ukoliko rad nije dobro uradjen nego same polaznike. Marko je u metodologiji mnoooogo bolji od Mire.
A sem toga, gledala sam Petnicke sveske 2006. i radovi iz lingvistike nisu nesto. Jedino su mi paukalne i partitivne sintagme ok.
Srednjoskolci nemaju pojma o nauci, naucnim disciplinama, naucnim metodama, metodoloskim principima. Cilj Petnice nije da stvori naucnike, vec da deci usadi u malom mozgu da postoji sistem u objasnjavanju, tumacenju, interpretacijama. Fora je da posle Petnice umes to da prepoznas u svim naukama, bez obzira na to na kom si seminaru bio/la. Cak i onima koji su na prirodnim naukama to nije lako, a tek na drustvenim sa gomilom socioloskih/psiholoskih/antropoloskih faktora...

Savan vise sam nudi vino, nego sto se ljudi grebu... :P
 
Na biolosu...:)
Evo sad putujem za Bg kod sestre pa odatle sutra za Valjevo....i .....i .i.i....Petnitza....;D

Biologiju, a? Bice ti super (meni je bilo). Vodja seminara (Vlada) i (strucni)saradnici su super!
I drustvo je opusteno, hrana ukusna (ponekad), svi raspolozeni (dok ne dobiju seminarski), vreme lepo (mozda), intervjui zanimljivi (dok ne dodje drasko), predavanja interesantna (ukoliko mozes da gledas na oci).
 

Back
Top