Историја Бугара

Ma niko Bugarima nije kriv sto bi oni da budu Baje na ovom Balkanu a u stvari su Bulgur sto na Turskom znaci meshavina a i Vino kad hoces dobro da pravish nemeshas deset vrsta Vina u jednom buretu,onda ako to uradish dobijesh obicno Vinsko Sirche...
 
Нема шта ја да се помирујем са тим.Мени је свеједно који је народ плавлји а који није.Нисам расиста и немам блондистичке ставове како рече форумаш Сумњив тип али у Бугарској живи више људи који имају светлију пут него што их има у Србији.

A kako si to zakljucio? Gde si sve putovao po Srbiji, a gde po Bugarskoj?

- - - - - - - - - -

Ljudi kod ovakvih malih razlika najcesce vide sto zele, a obicno je to " mi svetliji", "oni tamniji".
 
Aha josh je narod u narodnim pesmama napravio tu razliku,stari Srpski junaci imaju Ruse kose,a to znaci plave sa crvenkastim odsjajem ili Ridje a Bugaarin je obicno u tim Srpskim narodnim pesmama Crni Bugarine.. samo su josh u tim pesmama postojali Crni Arapi,narod je opevavao ono sto je u tom trenutku video na terenu..ja nevidim ovde nikakav rasizam na forumu..nego bi Bugari malo da pobegnu od azijatskih gena Proto-Bugara i kosih ociju jedne njihove komponente...Ma vole Bugari Kruma...ali nesto nevole da ga vide u ogledalu...
 
Joj to par exalance glupost da su Bugari svetliji od Srba :lol:to je cak I smesno...Ne znam treba li komentarisati uopste.

Idemo dalje ko bi rekao od silne propagande ali eto Rusi su vise evropljani od danasnjih Nemaca. Madjari su autosomalno tu negde kao I mi Srbi , a najveca razlika za narode koji granice je izmedju Srba I Siptara. Donekle je I fascinanto koliko su slovena madjari uspeli da asimiluju. O da recimo tkzv sandzaije su veci siptari od siptara, njihov prosek severne genetike je najnizi od svih pomenutih ne znam da li dostize ni 15% u jednom momentu je bilo 13% . Takodje tu nalazimo I neke proto albanske haplotipove ( neke istocne varijante R1b koje srecemo smo kod šćipetara) i to malo severne genetike je uglavnom u zapadnom delu tkzv sandzaka gde se jos I nadje po koji izlamizirani Srbin . U tom kontekstu jako zamimjivo kad kazu da su Bosnjaci, msm blago ovima iz Federacije :lol: Sustina toga je velika seoba naroda u 17 veku sa prostora koji su bili apsolutno slovenski/srpski kao sto je raska turci naseljavaju albanska I vlasla plemena jer su oni bili naj suroviji prema Srbima ali I prema Islamiziranim Srbima danasnjim Bosnjacima sve do relativno skoro.
 
Aha josh je narod u narodnim pesmama napravio tu razliku,stari Srpski junaci imaju Ruse kose,a to znaci plave sa crvenkastim odsjajem ili Ridje a Bugaarin je obicno u tim Srpskim narodnim pesmama Crni Bugarine.. samo su josh u tim pesmama postojali Crni Arapi,narod je opevavao ono sto je u tom trenutku video na terenu..ja nevidim ovde nikakav rasizam na forumu..nego bi Bugari malo da pobegnu od azijatskih gena Proto-Bugara i kosih ociju jedne njihove komponente...Ma vole Bugari Kruma...ali nesto nevole da ga vide u ogledalu...

Genetika + istorija = resenje jednacine:)
Sve je objasnjeno ...Vidis kako taj deo Bugarske odudara od svih ostalih delova u ekstremnoj meri, bas taj u kome nalaze 27 haplotipa I2a1b (sever i jug) I bas ti Bugari slave slave do relativno skora I bas ono teze prisjedinjavanju sa Srbima. Tu su Rusi odigrali na pogresnu kartu ali dobro . Sve je to danas poznato . A I to vajno hrvatstvo da se toga dotaknem, eto ako izuzmemo kajlavce I slovence Srbi iz bivse Rsk imaju vise severnih gena od Hrvata, a Srbi preko Drine danasnja Rs je na istoj cifri kao I Hrvati I Muslimani. O Hrvatima zap. Hercegovine koji su pobrojani maltene svi sa slavama I tipicnom (za balkan) srpskom haplogrupom (dinarik jug) ne bih nista ni govorio vise. Ma ono kad i nemci pricaju istu ovu pricu sta dalje I da kazem;)
 
Lanselot potpuno se slazem,ali stacemo kad ljudi beze od porekla predaka ko djavo od krsta,pa posle podmechu ovde nekakav rasizam..ono pobegaobih i ja kada bi mi pra,pra deda licio na onog iz facijalne rekonstrukcije onog Proto- Bugarina
 
Slazem se nije mi namera da podsticem rasizam, bas naprotiv ako je neko prozivan I nazivam "vlahom " I"ciganom " pa I "turcima " odnda su to Srbi. Sto je svojevrsna nepravda jer nas tako oslovljavaju narodi koji severne genetike nemaju ni za veknu (bajatog)'leba ako je pretvore u dinare .
Ali evo necemo Im vise ici po ganglijama jos bi samo valjalo napomenuti 15-20% avarske genetike na hvaru, cak I mitohondrijalna:lol: eto neka Im :lol:
 
Извор ?



Извор ?

Dobices izvor kad budem imao vremena . Verujem da i sam mozes naci to barem nije nikakva nedoumica vise. A ovo za genetiku, pa sve imas na srpskom dnk projektu i sve sto sam napisao je trenutno stanje a ne verujem da ce se nesto drasticno menjati. Mislim imas to i kod bugara sto se tice njihove genetike. Zapad Bugarske nebo I zemlja sa ostatkom.
 
Dobices izvor kad budem imao vremena .

ОК, да и ја сазнам нешто ново. До сад нигде нисам нашао податак да су Срби приликом доласка на Балкан населили те крајеве, нити да је српска држава икад обухватала Софију или Видин.

A ovo za genetiku, pa sve imas na srpskom dnk projektu i sve sto sam napisao je trenutno stanje a ne verujem da ce se nesto drasticno menjati. Mislim imas to i kod bugara sto se tice njihove genetike. Zapad Bugarske nebo I zemlja sa ostatkom.

Нисам тражио податке са СДП-а, него неку научну студију или археогенетски налаз који то потврђује.
 
Lanselot potpuno se slazem,ali stacemo kad ljudi beze od porekla predaka ko djavo od krsta,pa posle podmechu ovde nekakav rasizam..ono pobegaobih i ja kada bi mi pra,pra deda licio na onog iz facijalne rekonstrukcije onog Proto- Bugarina
Бугари никада нису бежали од свог порекла.Њихово порекло је Словенско,прабугарско,трачко,влашко итд.Увек су говорили о свим својим прецима.Мислим да Срби беже од свог порекла говорећи да је само Словенско.Измишљајући да је Илирски и Трачки ген уствари Словенски ген,бежећи и стидећи се својих предака који су поред Словена били и Власи,Илири,Албанци,Турци па вероватно делом и прабугари.
 
Бугари никада нису бежали од свог порекла.Њихово порекло је Словенско,прабугарско,трачко,влашко итд.Увек су говорили о свим својим прецима.Мислим да Срби беже од свог порекла говорећи да је само Словенско.Измишљајући да је Илирски и Трачки ген уствари Словенски ген,бежећи и стидећи се својих предака који су поред Словена били и Власи,Илири,Албанци,Турци па вероватно делом и прабугари.

Срби имају турских и прабугарских предака само у твојим влажним сновима.
 
Бугари никада нису бежали од свог порекла.Њихово порекло је Словенско,прабугарско,трачко,влашко итд.Увек су говорили о свим својим прецима.Мислим да Срби беже од свог порекла говорећи да је само Словенско.Измишљајући да је Илирски и Трачки ген уствари Словенски ген,бежећи и стидећи се својих предака који су поред Словена били и Власи,Илири,Албанци,Турци па вероватно делом и прабугари.
Ево теби братко моје шеме генезе народа воде/мора. Ја вас нисам запоставио.

А овде можеш прочитати и о своме Царевом Броду и о осталим народима.


nazivi-naroda-mora.jpg
 
Pa Bugari kad ste tako nacionalno svesni shto neubiste neprijateljskog Vladara na Bojnom Polju,Dok su Srbi u Svojim planinama Ustanke dizali, Vi ste Pashama Kahvu pristavljali, Chibuke punili i pod pozadinu jastuke im Stavljali
Имали су и они оне који су се борили, али то су племена Помака.
На крају су направили то да су Помаци побегли Турцима у загрљај и прихватили ислам.
 
Bugari iz zapadne Bugarske su gotovo drugi narod u odnosu na ostatak Bugarske. Predeli Sifije,Vidina itd su naseljeni uglavnom Srbima. To kaze I genetika. Porazno je koliko malo severnih gena imaju Bugari iz centralne Bugarske. Da tome dodamo da su ovi zapadni svi slavili slave do 19 veka a I posle. Treba prestresti popise pa videti koliko je bilo Srba, plus postoje podatci da su zitelji tih krajeva bili za prisedinjenje sa Srbima samo to cak tada ni Rusi nisu podrzali. Danas vidimo kako Im se vratilo.
Исто се може рећи и да су Срби Југоисточне Србије готово други народ у односу на остатак Србије и Срба који живе западније.Али ја их не сматрам Бугарима пошто се они национално осећају Србима.Житељи западне Бугарске су Бугари и никада нису били за присаједињене са Србијом.Нико тамо није славио славе до 19.века .Сви су славили имендане.Као што рекох у западној Бугарској живе Бугари.Јуче је објавњено да је у универзитетској библиотеци у Модени пронађен оргиналан рукопис из 17.века католичког архиепискома Патра Богдана Бугарина из северозападне Бугарске који је имао своју католичку мисију управо у северозападној Бугарској и који на 200 странa и 70 глава написао бугарску историју под насловом За древност очеве земље и бугарског рода.У предговору он између осталог пише Мене је родила бугарска земља,сада скоро сломљена од старости,иста земља ме држи као сломљен брод након дугих и разноликих путовања.У првом делу рукописао он се осврће општим питањима а у другом делу посвећује највећу пажњу северозападној Бугарској и катиличким селима у њој као што су Чипровец,Железна,Копиловец и Клисура.
Тако да претециозно,надмено писаље појединих форумаша по систему Шта је баби мило то јој се и снило могу да разумем само као претерани егоизам тј.поимају ствари као да су они центар свемира и да све почиње од њих.

https://www.academia.edu/35213829/T...the_Father_s_Land_and_on_the_Bulgarian_Things
http://news.bnt.bg/bg/a/otkrita-e-prvata-istoriya-na-blgariya
 
Poslednja izmena:
E sada ti Vashi Pomaci to su poturcheni Bugari koji govore Bugarskim jezikom,ovo me interesuje poshto vidim zive u Rodopskim planinama,jel se kod njih ocuvalo neshto od Trachkih ili Vlashkih obicaja ili neke reci iz tog jezika sa obzirom na tu izolovanost i planinski teren
 
Pa Bugari kad ste tako nacionalno svesni shto neubiste neprijateljskog Vladara na Bojnom Polju,Dok su Srbi u Svojim planinama Ustanke dizali, Vi ste Pashama Kahvu pristavljali, Chibuke punili i pod pozadinu jastuke im Stavljali

Ниједан Бугарин није постао османски државник,везир и тако даље,док гомила Срба су постали издајници свога народа као чувени Мехмед паша Соколовић;)
 

Back
Top