ISTINA O ABORTUSU?

Да. 200 000 Је укупан број пријављених абортуса.
плус они непријављени по прив. клиникама...:confused:
Стварно ме збуњује то што су у огромној већини жене у браку.
Некако ми је реалније звучало да воде малолетнице.. као.. ''не знају деца''...
ал ово...:roll:

I meni je ovo neverovatno:eek:
A kad ce da radjaju ako ne u braku?
I kako to da imamo toliko bracnih parova koji su TOTALNO seksualno nevaspitani? Ocigledno ne primenjuju nikakvu kontracepciju.
I onda neko i dalje smatra da nikakva sex edukacija drustva nije potrebna:dontunderstand:
Ne razumem majke mi:dontunderstand:
 
A sta reci kada te i na porodjajnom stolu, kada dodjes da se hrabro porodis bez epidurala, da pokazes svoju jacinu i hrabrost babica vredja komentarima tipa " Nije te bolelo kad si se yebala " .

Odnos zdravstvenih radnika prilikom porodjaja je blago receno sraman, tretiraju nas kao krave, a ne ljudska bica. :otkacio: I cudno je to sto medicinsko osoblje to dozivljava kao najobicnije secenje mesa, ispiranje, i tako.... da vam ne gadim zivot, kao nesto uz sta komotno mogu jesti kokice.
Svojevremeno nisam upisala medicinu jer sam bila preosetljiva na tudju bol i da gledam krv, sta se onda cudim ko se bavio medicinom? Izgleda onaj ko ima tvrd zeludac i nedostatak empatije:???:
Cast izuzecima, ima ih, ali mnogo lekara i sestara su bas ovakvi
A po meni je rodjenje deteta najsvetiji cin
Oni za to vreme zbijaju masne i neumesne sale
Ma super:roll:
 
Odnos zdravstvenih radnika prilikom porodjaja je blago receno sraman, tretiraju nas kao krave, a ne ljudska bica. :otkacio: I cudno je to sto medicinsko osoblje to dozivljava kao najobicnije secenje mesa, ispiranje, i tako.... da vam ne gadim zivot, kao nesto uz sta komotno mogu jesti kokice.
Svojevremeno nisam upisala medicinu jer sam bila preosetljiva na tudju bol i da gledam krv, sta se onda cudim ko se bavio medicinom? Izgleda onaj ko ima tvrd zeludac i nedostatak empatije:???:
Cast izuzecima, ima ih, ali mnogo lekara i sestara su bas ovakvi
A po meni je rodjenje deteta najsvetiji cin
Oni za to vreme zbijaju masne i neumesne sale
Ma super:roll:
izvini moram da reagujem
slazem se sa tobom da vecina nasih lekara nemaju ljudsko saosecanje,osetila sam na svojoj kozi
medjutim mislim da je potrebno da oni mogu da jedu kokice gledajuci operaciju,jer kad bi padali u nesvest(kao sto bih npr ja povratila kad bih videla otvorenu utrobu) ne bi mogli da obavljaju svoju duznost kako treba,ne mozes im to prebacivati,ne bih povezivala ta dva
ovo pisem jer mi je brat lekar i jednom mi je poslao neke fotke iz operacione sale(da ne opisujem detalje bas),sto je meni bilo cudno ali s druge strane znam koliko stresira i kolika je odgovornost da pacijent prezivi i ozdravi.zeludac za te stvari moras da imas ali to ne znaci da si los covek i psiholog
joj valjda sam se lepo izrazila:confused:
 
izvini moram da reagujem
slazem se sa tobom da vecina nasih lekara nemaju ljudsko saosecanje,osetila sam na svojoj kozi
medjutim mislim da je potrebno da oni mogu da jedu kokice gledajuci operaciju,jer kad bi padali u nesvest(kao sto bih npr ja povratila kad bih videla otvorenu utrobu) ne bi mogli da obavljaju svoju duznost kako treba,ne mozes im to prebacivati,ne bih povezivala ta dva
ovo pisem jer mi je brat lekar i jednom mi je poslao neke fotke iz operacione sale(da ne opisujem detalje bas),sto je meni bilo cudno ali s druge strane znam koliko stresira i kolika je odgovornost da pacijent prezivi i ozdravi.zeludac za te stvari moras da imas ali to ne znaci da si los covek i psiholog
joj valjda sam se lepo izrazila:confused:

Jesi, u pravu si, zato i nisam postala lekar;)
A i ti si skontala sta sam htela da kazem
Naravno, ovo nije kod svih slucaj, ali ih ima dosta.....
Da jedu kokice bas ne moraju, ili mogu al nek izadju iz sale
 
O.K. ali malo saosecanja i ljdskosti nikom nece naskoditi... Ako su vec oguglali na krv i kojesta, mogu da pokazu malo humanosti i da bar u ovakvim i slicnim teskim i ozbiljnim trenucima budu pristojni, kulturni i prijatni, a ne da ti otezavaju svojim komentarima i svojim (ne)ponasanjem...
 
Jao ne znam žene što se porođaja tiče, i meni je mama pričala koješta, mada kaže da se to njoj nije događalo..... ali kad god sam i sama bila "hrabra" i normalno se ponašala prilikom nekih pregleda, kad su mi m kao detetu i odrasloj popravljali zube i sl. pa kad trpim a doktori se oduševe pa su i oni fini, još me ohrabruju da malo kukam :)

A nije ovo hvalisanje, ima poentu. Mnogo dece bi nekog zubara opisivalo kao kasapina, recimo, pa ih napuši i sl. samo što ih ne išamara... al' to je valjda zato što su sami toliko uplašeni pa počnu da histerišu..... ne znam, samo mogu da pretpostavim..... baš mi nekako suludo da babica onako nešto kaže dok žena vrišti, pa kad bih se porodila u novine bih je met'la, na sud, kod načelnika tek kasnije :neutral:
 
To ti je ziva istina, meni je sestra koja je vrsila pregled pred porodjaj rekla " Sta se deres, kako ces se tek poroditi kad ovo ne mozes da istrpis" a pregled se sastojao od toga da mi gurne neku cevcugu skroz do vodenjaka pri cemu je bila izuzetno gruba, a jos je tu bio i student kome je sve lepo objasnjavala... I nisam se uopste derala samo sam, vise za sebe, ispustila uzdah...
 
Бојим се да смо опет дошли на негативне генерализације: сигурно смо срели бар 70% љубазних, пријатних и стручних здравствених радника, али на њих нисмо обратили пажњу јер се све лепо ''подразумева''... А онда налетимо на пар надрнданих људи - и дигнемо дреку како су СВИ лекари безосећајна ђубрад!
Зашто?
Па зато што нас је њихов лош однос према нама повредио, погодио и оставио дубок емотивни траг. А пожртвованост, осмеси и разумевање оних добрих - па, Боже мој, то је ваљда нешто нормално, то им је посао, нећемо на то обраћати пажњу...

Мислим да то није фер.
 
Helen, u pravu si, na kraju
Ima samo jedan problem - u dom zdravlja gde ja idem imaju dve super doktorke i dve dobre sestre
Ostale nas ne sisaju ko da nismo zivi
A ja idem na ono ‘za odrasle‘ gde su i penzioneri
Sta mislis kakvi se tek prema njima?:roll:
Puni predrasuda u sta sam se uverila svojim ocima mnogo puta
 
Бојим се да смо опет дошли на негативне генерализације: сигурно смо срели бар 70% љубазних, пријатних и стручних здравствених радника, али на њих нисмо обратили пажњу јер се све лепо ''подразумева''... А онда налетимо на пар надрнданих људи - и дигнемо дреку како су СВИ лекари безосећајна ђубрад!
Зашто?
Па зато што нас је њихов лош однос према нама повредио, погодио и оставио дубок емотивни траг. А пожртвованост, осмеси и разумевање оних добрих - па, Боже мој, то је ваљда нешто нормално, то им је посао, нећемо на то обраћати пажњу...

Мислим да то није фер.
Pre ce biti da je 70% bilo onih neljubaznih... Kod mene su u porodilistu bili ljubazni samo oni kojima su neki moji prijatelji rekli da cu biti tamo da me pripaze. To je bila jedna sestra, koja je vodila racuna o meni u sok sobi, aliverujem da nije dolazila samo kod mene da mi opere ranu, da promeni kateter... ali mozda je samo kod mene bila ljubazna. Zatim jedna spremacica koja se potrudila da mi donese stvari sa saltera, koje moji ostavljaju, brze nego sto bih inace dobila... I dr koji mi je poslednji dan dosao da mi " sredi" da me puste kuci, jer ih je mrzelo da pisu jos jednu listu - i samnom i sa mojim detetom je sve bilo o.k. Istakla bih samo babicu, koja je zaista, zaista bila dobra i koja se nije derala na mene na porodjaju. Zaista jedna divna zena kod koje nisam imala ama bas nikakvu vezu.
Tuzno je to sto npr. tu babicu ja gledam kao na cudo i osecam zahvalnost prema njoj kao da mi je obezbedila kraljevski tretman, a u stvari je samo obavljala svoj posao, I da, Boze moj, osmesi, ljubaznost i spremnost da se pacijentu objasni dijagnoza i terapija, i jesu normalni i podrazumevaju se. Po tebi bi trebalo da padamo na kolena na svaki osmeh i ljubaznu rec,...Tuzno je sto je to zaista tako...
 
Труднице су и иначе осетљивије и бурније све доживљавају...
Мислим, како да се на једном месту скупи 90% лоших људи? Онда имамо 90% лоших људи у свим професијама, немогуће да су сви отишли у медицину?

Оба пута у породилишту кад сам била у породилишту једина нељубазна особа била је докторка неонатолог, сви остали: сестрице, беби-сестре, докторка која ме је порађала....били су весели, оптимистични, љубазни, пожртвовани...

Е, да, кад сам се 6 дана после порођаја вратила у породилиште са температуром 40, онда сам налетела на једну нељубазну сестру, али ју је доктор преда мном изгрдио због тога.
 
U redu, trudnice jesu osetljivije, a pogotovo kada dodju da se porode. Da li mislis da je u redu zeni koja je dosla da se porodi upucivati tako neumesne komentare? Posto oni kao zdravstveni radnici ( mada to i obican covek zna) znaju u kom stanju je zena koja je pred porodjajem, kao i posle porodjaja, mislim da bi u tom slucaju mogli da se potrude da budu pazljiviji.
http://majkahrabrost.com/
Na ovom linku, osim peticije koju bi svi trebali potpisati, se nalazi mnostvo prica iz nasih porodilita, ali i iz onih u inostranstvu. ima zaista potresnih prica...
 
Труднице су и иначе осетљивије и бурније све доживљавају...
Мислим, како да се на једном месту скупи 90% лоших људи? Онда имамо 90% лоших људи у свим професијама, немогуће да су сви отишли у медицину?
Možda se ne radi o tome da su "loši ljudi" otišli u medicinu nego je medicina generalno stresan poziv... posebno za sestre i one koji su najčešće u kontaktu sa pacijentima... nije isključeno da su takvi prosto zbog uslova rada koji ovde nisu prelepi, a bože moj, nije samo do uslova rada..... potrebno je trpeti sve te izmučene ljude iz dana u dan.....

Mada lično nisam imala nekih negativnih iskustava sa lekarima, nisam nešto ni išla mnogo kod njih, moji jesu, pa sam išla često sa njima... jedino što su ovde u ambulanti krajnje nezainteresovani i ne slušaju čoveka nego postavljaju dijagnozu usput, al' nisam primetila da su nešto preterano neprijatni.....

A da, zaboravih i jadne plate, to mi je prvo palo na pamet :neutral:
 
imam jedno pitanje sto se tice abortusa ako ima neko iz Bijeljine da mi odgovori :S
gde ili ko radi to u tom gradu? Da li ima u domu zdravlja ili kako :S
potpuno sam dezinformisana sto se toga tiče, a ne znam kako da saznam

Ima jedna koliba u Konjevic Polju na kraju sumarka a pored reke i u toj kolibi baba. Ne moras da joj se najavljujes, samo dodji i ponesi nesto crveno i susenog slepog misa. Naravno i para...
UH!
Prekide trudnoce i u Bjeljini kao uostalom i svugde u svetu vrse ginekolozi i to u svojim ginekoloskim ambulantama. O izboru ginekologa i vrsti prekida trudnoce raspitaj se kod svog lekara opste prakse ako nemas ginekologa koji ti vodi trudnocu.U Bijeljini ima vise od dvadeset dobrih privatnih ginekoloskih ambulanti a ginekologa tri puta vise. Ako zelis proci malo jeftinije ( barem sa nalazima i pregledima) i moras ici dom zdravlja predlazem ti da ides u Focu, mislim da imaju strucnije lekare a i bolje uslove inace za sve.
Ili si jako mlada ili ja ne razumem ovo pitanje na pravi nacin!
 

Back
Top