Isti...

medved_bg:
Nije, Slavonka, Sevilja je OK devojka :)
Nego Juga je bauk :lol:


ma nisam ni rekla da nije ok...ali cini mi se da se i njoj veceras malo nesto privida... :lol:

zavjere i tako to...juga...ccccc...nece biti juge vise....ali evropa mozda i otvorene granice...za mene je to sasvim ok..ne vidim nikakav problem u tome...ili treba da gradimo kineski zid dok drugi otvaraju granice... 8-)
 
medved_bg:
Ma, daj, Sevilja, kakvo ujedinjenje, pa do juče smo se klali...Nema od toga ništa više. Ako izgradimo neke normalne odnose vremenom, ono trgovina, regionalna saradnja, i na konju smo svi. A od Juge opet....ništa tu nema.
Ja se slažem s tobom u vezi ujedinjenja. :lol:
Ali bojim se da ako to veliki budu želeli...svasta može da se desi....zato se i pitam sta predstavlja ovaj tekst.
Sedamdesetih godina su u Dalmaciji, kad se uveliko slavilo bratstvo i jedinstvo, Hrvati proterali hiljade Srba u Srbiju. To su bili čuveni pokreti vodjeni Savkom Dapćević ( valjda Dapčević).
SFRJ se raspala tek dvadeset godina kasnije.
Zasto ovo ne bi mogao da bude uvod u nesto novo tog tipa, tipa ujedinjenja?

Uostalom, nije malo onih koji žale za federacijom.
 
sevilja:
Ja se slažem s tobom u vezi ujedinjenja. :lol:
Ali bojim se da ako to veliki budu želeli...svasta može da se desi....zato se i pitam sta predstavlja ovaj tekst.
Sedamdesetih godina su u Dalmaciji, kad se uveliko slavilo bratstvo i jedinstvo, Hrvati proterali hiljade Srba u Srbiju. To su bili čuveni pokreti vodjeni Savkom Dapćević ( valjda Dapčević).
SFRJ se raspala tek dvadeset godina kasnije.
Zasto ovo ne bi mogao da bude uvod u nesto novo tog tipa, tipa ujedinjenja?

Uostalom, nije malo onih koji žale za federacijom.
Tako je...to je bilo vreme maspoka...Mike Tripala i Savke Dapčević-Kučar.
 
otkacena slavonka:
pre malo nas je...pre malo... :???: :???: :lol:
Pa šta tebi lifa u federaciji? Okružena si kulturnim narodom (- ex Jugoslavi, Turci, Rusi i ostali emigranti), dobar standard, lepa zemlja, etc... Federacija za primer, a ti žališ, eh, ljudima nikako ugoditi...
 
salu na stranu...ljudi potpuno ste pogresno shvatili clanak...kakvo ujedinjenje kakvi bakraci?

ovo je otvorena sprdacina na racun hrvata...daj iskoristite to. :wink: ..di je sada eremita i kompanija...eremita gospodine di si da se sprdas malo meni i mojoj zelji da budem kao ti... :lol: :lol: :lol:
 
Silent Bob:
Pa šta tebi lifa u federaciji? Okružena si kulturnim narodom (- ex Jugoslavi, Turci, Rusi i ostali emigranti), dobar standard, lepa zemlja, etc... Federacija za primer, a ti žališ, eh, ljudima nikako ugoditi...


pa ja se malo zezam bob...ajde barem ti razumijes salu...zar ne vidis da provociram.. :wink:
 
Ljudi su željni normalnih odnosa i siti i presiti novih država, a pogotovo YU pitanja.

A i politički govoreći, mnogo smo mali i u interesu nam je da budemo dobre komšije, najviše u onom ekonomskom smislu koji sam pomenula.

Daj Bože da i to napravimo.
 
medved_bg:
Ljudi su željni normalnih odnosa i siti i presiti novih država, a pogotovo YU pitanja.

A i politički govoreći, mnogo smo mali i u interesu nam je da budemo dobre komšije, najviše u onom ekonomskom smislu koji sam pomenula.

Daj Bože da i to napravimo.


a sta kazes da pocnemo mi skupljati bolje ciglu za kineski zid...da se ulagujemo malo eremiti .. :wink:
 
Nije to nikakva zelja za ujedinjenjem jer Hrvati danas ne bi imali nekakvu korist od ujedinjenja kao 1918. ili 1945.Jedino ako bi opet geo-politichki ispushili vec sutra bi ponovo "obrnuli plochu"i prosipali nam o bratstvu i slichne fore...ko u ostalom i svi ostali koji su se uvek cheshali o nas kad im je bilo teshko a prvom prilikom kad su mogli zabijali nam noz u ledja.Ako u nekoj ne daj Boze daljoj buducnosti do takvih"sluchajnih"preokreta dodje treba svima lepo pokazati originalne snimke raznih hrvatslih "minijatura"-od Jasenovca do Oluje,pa ce budalama biti mnogo jasnije shta su Hrvati i shta stvarno misle o Srbima.A ako bi tako neshto ponovo uspelo,onda stvarno vishe ne zasluzujemo da postojimo kao narod.
A to u vezi Djokovica je bedan pokushaj nekih Hrvatskih seljaka iz Kanade da ocrne uspeh srpskog sporta pa su potplatili tog lika da kaze da je Djokovic Hrvat-kao chim je neki Srbin napravio uspeh mora da je bar polu Hrvat ili Crnogorac a ako se bunish protiv toga onda si zatucan i brojish "krvna zrnca",dok sa druge strane oni koji ga svojataju i pretvaraju u Hrvata to ne rade..oni su valjda tim chinom mondijalisti,ali da im kazesh za bilo kog njihovog istaknutog sportistu meshanca da je polu-Srbin,ne bi bili tako odushevljeni.:)
 
Derer:
Nije to nikakva zelja za ujedinjenjem jer Hrvati danas ne bi imali nekakvu korist od ujedinjenja kao 1918. ili 1945.Jedino ako bi opet geo-politichki ispushili vec sutra bi ponovo "obrnuli plochu"i prosipali nam o bratstvu i slichne fore...ko u ostalom i svi ostali koji su se uvek cheshali o nas kad im je bilo teshko a prvom prilikom kad su mogli zabijali nam noz u ledja.Ako u nekoj ne daj Boze daljoj buducnosti do takvih"sluchajnih"preokreta dodje treba svima lepo pokazati originalne snimke raznih hrvatslih "minijatura"-od Jasenovca do Oluje,pa ce budalama biti mnogo jasnije shta su Hrvati i shta stvarno misle o Srbima.A ako bi tako neshto ponovo uspelo,onda stvarno vishe ne zasluzujemo da postojimo kao narod.
A to u vezi Djokovica je bedan pokushaj nekih Hrvatskih seljaka iz Kanade da ocrne uspeh srpskog sporta pa su potplatili tog lika da kaze da je Djokovic Hrvat-kao chim je neki Srbin napravio uspeh mora da je bar polu Hrvat ili Crnogorac a ako se bunish protiv toga onda si zatucan i brojish "krvna zrnca",dok sa druge strane oni koji ga svojataju i pretvaraju u Hrvata to ne rade..oni su valjda tim chinom mondijalisti,ali da im kazesh za bilo kog njihovog istaknutog sportistu meshanca da je polu-Srbin,ne bi bili tako odushevljeni.:)


sta je tebe ubolo... :shock: odakle izvuce sada ovo...jel ima taj clanak i neki drugi dio koji mi je nepoznat... :confused: :lol:
 
Derer:
Jok....onaj kanadjanin shto je najavljivao Djokovica nije imao pojma da on nije Hrvat jer Serbia i Croatia bash slichno zvuche...


ma vjeruj mi mozda covjek zbilja nezna...ovdje u njemackoj ih pola nezna za razliku....za njih smo svi mi jugosloveni....ebiga pa nismo mi centar svijeta pa da sve zanimaju nasi problemi...ima ljudi koji neznaju ni da smo ratovali... :shock:
 

Back
Top