Исповест

Nisam se ja ufuro, nego mi je malo dosta te retorike koja otudjuje zabludeli srpski zhivalj od prave i iskrene vere pravoslavne. Ebe mi se za pope jer znam da su listom najobicniji pripadnici naroda i nista vise od nas samih. Nista ja ne tumacim, izrazavam svoj stav. Da je manje nametnuta obaveza o poshtovanju popova vishe bi narod poshtovao Boga.

Србине..ја нисам рекао да они нису обични људи, али обични људи са влашћу, то што ти живиш у заблуди, је твој проблем...Господ је јасан по овом питању!

Христове ријечи: "Све што свежете на земљи биће свезано на небу, и све што разријешите на земљи биће разријешено на небу."
 
Nju ejđ, rođače, nju ejđ...

"Erisijanska Himna

od Časnog Dr. Mangodžeri Kostodrobnjaka, KOB
Episkopa, Panteri Zrakogradske Jabuke

Napred Hrišćanski Ratnici,
Napred Budistički Sveštenici.
Napred, Sinovi Islama,
Borite se dok ne umrete.
Borite se u vašim malim bitkama.
Učestvujte u najžešćim okršajima;
Za Višu Slavu
Dis-kor-di-je.
Ja, ja, ja,
Ja, ja, ja, ja
Blfffffffft!"

Који су ти?
 
Ljudi ocigledno nisu u stanju da neke stvari priznaju sami sebi, pa im je potreban neko drugi da ih saslusa, najbolje neko ko je nepoznat, jer lakse je neke stvari priznati strancu. A kod odredjenog broja zaista postoji strah od Boga, pa misle da ce im ako priznaju gresku biti oprosteno.
 
Ljudi ocigledno nisu u stanju da neke stvari priznaju sami sebi, pa im je potreban neko drugi da ih saslusa, najbolje neko ko je nepoznat, jer lakse je neke stvari priznati strancu. A kod odredjenog broja zaista postoji strah od Boga, pa misle da ce im ako priznaju gresku biti oprosteno.
мислиш да нико не заслужује опроштај?:think:

мислим људи греше..и то је чак нормално и природно..суштински мислим да је проблем не у самом грешењу већ у понављању једних те истих грешака
 
Ljudi ocigledno nisu u stanju da neke stvari priznaju sami sebi, pa im je potreban neko drugi da ih saslusa, najbolje neko ko je nepoznat, jer lakse je neke stvari priznati strancu. A kod odredjenog broja zaista postoji strah od Boga, pa misle da ce im ako priznaju gresku biti oprosteno.

Наравно да хоће, требају само искрено да се покају и сви греси су опрштени јер Господ жели да се сви људи спасе!
 
мислиш да нико не заслужује опроштај?:think:

мислим људи греше..и то је чак нормално и природно..суштински мислим да је проблем не у самом грешењу већ у понављању једних те истих грешака

Проблем је само не устати када паднеш , кажу колико год пута пао, устани и биће ти опроштено!
 
Србине..ја нисам рекао да они нису обични људи, али обични људи са влашћу, то што ти живиш у заблуди, је твој проблем...Господ је јасан по овом питању!

Христове ријечи: "Све што свежете на земљи биће свезано на небу, и све што разријешите на земљи биће разријешено на небу."
како знаш да су то Христове речи? јеси ли га икад чуо својим ушима како их изговара? или си те њему приписане речи прочитао у јеванђељима која су писали људи..који су чак били склони да своје сопствене речи стављају у исусова уста..самим записивањем..узећу као чињеницу да сама јеванђеља нису настала за време исусовог живота већ много година касније..кад су апостоли били већ на самрти..уосталом није исус створио хришћанство већ апостоли..који су опет могли модификовати исусова учења тако да им се уклопе у нову религију коју су пропагирали:think:
 
како знаш да су то Христове речи? јеси ли га икад чуо својим ушима како их изговара? или си те њему приписане речи прочитао у јеванђељима која су писали људи..који су чак били склони да своје сопствене речи стављају у исусова уста..самим записивањем..узећу као чињеницу да сама јеванђеља нису настала за време исусовог живота већ много година касније..кад су апостоли били већ на самрти..уосталом није исус створио хришћанство већ апостоли..који су опет могли модификовати исусова учења тако да им се уклопе у нову религију коју су пропагирали:think:

Свашта...како знам, хиљаде и хиљаде светитеља, чудеса, оздрављења, помоћи и још стотине других ствари које се дешавају милошћу БОЖИЈОМ само у Православљу, су мој сведок да су ово речи ГОСПОДА НАШЕГА ХРИСТА, СИНА БОЖИЈЕГ.

"Све што свежете на земљи биће свезано на небу, и све што разријешите на земљи биће разријешено на небу."


---
А тај свој гностицизам типа давинчијев код, продај неком другом!
:ok:
 
ако господ жели да се сви људи спасу што их је уопште и кажњавао?:think:

Промисао Божија, допуштење и слободна воља...
Бог не кажњава, него људи својим поступцима...доведу себе у ситуације разне...а уз Божије допуштење добију по ушима..да се опамете..
Ти ако имаш деце јел их наградиш када учине шта лоше?
Ако немаш разумем откуд такво размишљање..
Сигурно мајка која налупа своје дете када оно направи неку будалаштину воли више своје дете, него нека којој не обраћа пажњу, док јој дете полиција не затвори, после кука!
 
Ма откуд ти то.?
Ми сведочимо истину!
де мало научи о Православљу, пре него кренеш да коментаришеш!
па ето сад сам потврђујеш да ви православци намећете своје истине другима..;) управо си то доказао речима да само ви проповедате истину и да нема друге истине осим ваше..нису то баш потпуно твоје речи али си то мислио;)

међутим људи понекад ..али веома ретко схвате да многе истине заправо зависе само од тога на ком становишту човек стоји..тј зависе од тачке гледишта
 
мислиш да нико не заслужује опроштај?:think:

мислим људи греше..и то је чак нормално и природно..суштински мислим да је проблем не у самом грешењу већ у понављању једних те истих грешака

Ne, nego mislim da ljudi ne samo sto ponavljaju jedne te iste greske, sto si rekao, vec ljudi ne mogu biti bezgresni, pa makar i u mislima. A da ne pricam o svim onim prekrsenim Bozijim zapovestima i smrtnim grehovima, koje krse i to svesno cak i vernici.
Zato je ta koncepcija o Bogu, ispovesti, prastanju bez veze.
Drugo greh je relativna stvar, ako se ogresis o nekoga to moze biti dobro za tebe i da ne foliramo, svako radi ono sto je najbolje za njega.
Naravno postoje "gresi" koji nisu zdravi za coveka, kao sto su opijanje, koriscenej narkotika, prejedanje, ali nije to nikakav greh prema Bogu, vec prema svom telu i svom zdravlju.
Mogla bih ja o tome poduze, ali necu da mi bud epredugacak post.
 
Наравно да хоће, требају само искрено да се покају и сви греси су опрштени јер Господ жели да се сви људи спасе!

Iz toga proizilazi da mozemo da radimo sta hocemo i da ce nam biti oprosteno, ako s eiskreno pokajemo.
Ima i tu logike, jer kljucna rec je iskreno, a koliko ljudi ce s eiskreno pokajati, naravno treba uzeti u obzir i faktor starha. Jer ako Bog postoji, covek kada bi se nasao pred njim pretpostavljam da bi se uplasio dovoljno da bi pokajanje bilo expresno i sasvim, sasvim iskreno.
 
па ето сад сам потврђујеш да ви православци намећете своје истине другима..;) управо си то доказао речима да само ви проповедате истину и да нема друге истине осим ваше..нису то баш потпуно твоје речи али си то мислио;)

међутим људи понекад ..али веома ретко схвате да многе истине заправо зависе само од тога на ком становишту човек стоји..тј зависе од тачке гледишта

Лепо теби са самим собом да се свађаш?
Ја нисам то рекао, то је твоје тумачење....
Ко намеће, ја СВЕДОЧИМ, е што сада неки се осећају прозваним, то је већ њихов проблем не мој...ја никога нисам натерао да верује, ако жели нека верује, ако желе као и ти да живе у лажи , нека живе...Православље никада никога није убеђивало нити наметало своје мишљење, код нас је све на слободном избору, јер нам Господ даде слободу, и нико не жели да се ту меша!
 
Iz toga proizilazi da mozemo da radimo sta hocemo i da ce nam biti oprosteno, ako s eiskreno pokajemo.
Ima i tu logike, jer kljucna rec je iskreno, a koliko ljudi ce s eiskreno pokajati, naravno treba uzeti u obzir i faktor starha. Jer ako Bog postoji, covek kada bi se nasao pred njim pretpostavljam da bi se uplasio dovoljno da bi pokajanje bilo expresno i sasvim, sasvim iskreno.

Па , то је твоје тумачење, ако радиш смишљено, значи да нема искреног покајања, и ништа од те твоје тезе...значи да причаш из незнања....ти спомињеш некакав страх, то је латинска верзија..или папство, код нас нема страха...код Православаца је радост јер је Христос Васкрсао и победио ђавола...поразио га, ђаво је сада обичан смрад који покушава лажима и замкама да упропасти што више људи јер је човекомрзац и злотвор....
 
Србине..ја нисам рекао да они нису обични људи, али обични људи са влашћу, то што ти живиш у заблуди, је твој проблем...Господ је јасан по овом питању!

Христове ријечи: "Све што свежете на земљи биће свезано на небу, и све што разријешите на земљи биће разријешено на небу."

svezati razvezati, ali ne i dati oprost u Bozije ime.
 
Лепо теби са самим собом да се свађаш?
Ја нисам то рекао, то је твоје тумачење....
Ко намеће, ја СВЕДОЧИМ, е што сада неки се осећају прозваним, то је већ њихов проблем не мој...ја никога нисам натерао да верује, ако жели нека верује, ако желе као и ти да живе у лажи , нека живе...Православље никада никога није убеђивало нити наметало своје мишљење, код нас је све на слободном избору, јер нам Господ даде слободу, и нико не жели да се ту меша!

crveno: svadljiv forumski ton
Pravoslavna vera se siri recju i delom. Treba navesti ljude da veruju, ali ne tumacenjijma vec mudroscu, iskrenoscu i ljubavlju, tolerancija izbora ponistava ljubav prema bliznjem svom. Svi su nam ljudi bliznji, ako ih ostavimo da vise na litici neverovanja, mi smo ih ispustili u pakao. To nije ljubav.
 
Па , то је твоје тумачење, ако радиш смишљено, значи да нема искреног покајања, и ништа од те твоје тезе...значи да причаш из незнања....ти спомињеш некакав страх, то је латинска верзија..или папство, код нас нема страха...код Православаца је радост јер је Христос Васкрсао и победио ђавола...поразио га, ђаво је сада обичан смрад који покушава лажима и замкама да упропасти што више људи јер је човекомрзац и злотвор....

Ne radi se tu o nicemu smisljenom, i to pre svega mislim na ateiste, jer bi ih tako nesto (znaci da se nadju pred Bogom) uverilo da Bog postoji.
Pricate o radosti, ali isto tako pretite, kao i katolici, nedovrseno i uvijeno, ali zna se sta ceka nevernike, barem sa aspekta vernika.
Iznela sam vise puta misljenej o Djavolu:
1. u dosluhu je sa Bogom
2. nepostoji
3. Bog i Djavo su jedno te isto
4. Bog je imao bolji marketing, ovo ako ima vise bogova
 
Poslednja izmena:
Sad sam ja James Joyce pa se pitam: da li su u istoj ravni ubica i malisha shto se bije u zabavistu. Da se sve maltene apriori oprasta, onda bi to bilo podsticanje greha. Reklama bezvlasca.

слушај синак, грех је грех, сваки наноси одлређену количину боли, физичке или духовне, некада је духовна гора, јер мухамеданско убијање Хришћана у Сребреници, Горажду, Фочи и Сарајеву који нсиу прихватили мухамеданство је убиство тела...и, али они Срби који су прешли на мухамеданство или неку секту су изгубили душу и могућност покајања, па види коме је горе!
 

Back
Top