Исповест

Ми православни хришћани не можемо лепо да разговарамо о исповести због латентних сатаниста и људи који се насивају - православац атеиста.
 
Ако брате (један од првих постова) желиш да причаш о исповести код православаца- прочитај књижицу (највише 100 стр.) па онда причај ово је безвезе. АЈ Бебу666 разумем али ти ми ниси јасан.
 
Господ даде својим ученицима Апостолима.

Ту се треба сјетити Христових ријечи: "Све што свежете на земљи биће свезано на небу, и све што разријешите на земљи биће разријешено на небу"
Ту Божију благодат Апостоли су прењели на своје ученике, чији потмци су Патријарси и Епископи Православне Цркве....те и Оци и Монаштво СПЦ-а, и других Православних Цркви!

Ma nemoj, a ja tumacim da je tu blagodat preneo na mene i da mogu da se molim Bogu koliko hocu i da sirim veru koliko mogu i bez prisustva nadrndanog pope.
 
Ми православни хришћани не можемо лепо да разговарамо о исповести због латентних сатаниста и људи који се насивају - православац атеиста.
I njih treba voleti i ne odbacivati. Ako ih odbacujes npr. kao sada u razgovoru i ne pokusas da im objasnis svoju veru, to i nije bas pravoslavno.
 
Ако брате (један од првих постова) желиш да причаш о исповести код православаца- прочитај књижицу (највише 100 стр.) па онда причај ово је безвезе. АЈ Бебу666 разумем али ти ми ниси јасан.

A zasto da procita? Jel' je manje vernik ako ne procita?
 
Da ali onda nisi pod njegovom kontrolom - a to se crkvi baš ne dopada ...

Не... то се није допадало једино оним свештеницима, а и таквих је на жалост било, који су инсталирани од разних служби и који су морали да потпишу да ће обавезно сарађивати са оним службама које су имале потребу да гурају нос у свачији приватан живот.
 
Ако брате (један од првих постова) желиш да причаш о исповести код православаца- прочитај књижицу (највише 100 стр.) па онда причај ово је безвезе. АЈ Бебу666 разумем али ти ми ниси јасан.
рецимо да сам говорио о исповести у уопштеном смислу..не везаном искљзчиво за православље..уосталом због тог и таквог става да није србин ко није православац смо и добили бошњаке нпр..само православље је себи натоварило гомилу непријатеља (рећићете можда јеретика и незнабожаца.или чак сатаниста..чиме газите по самој суштини православне цркве..једна од њих..мислим суштина је и.."ни Бог људима не суди пре смрти..што бисмо судили ми ..обични грешници у греху рођени) јер је превише искључиво за све друго што није по православном тумачењу светог писма

пошли сте од претпоставке да је Исус Бог и да је оставио у аманет(турцизам) ширење вере апостолима..хришћанство је христовим васкрсењем ако га је стварно и било је спасило ђавола од уништења..црква служи ђаволу а не Богу..али како ћу ја то теби да објасним кад ти верујеш да је Исус Бог..стојећи на становишту да су све што су написали тамо неки људи истина..ја ћу само да те питам..да ли верујеш Исусу или Богу или апостолима јевађелистима?

ја верујем у Бога..али не у онаквог Бога каквог Га представља хришћанство..немам религију..нити ми је потребна..:bye:
 
A zasto da procita? Jel' je manje vernik ako ne procita?

bravo! ne mora da se čita knjiga da bi se ispovedali...svako od nas zna gde greši (ako je iole normalan). knjiga samo upućuje one koji se nikad nisu ispovedili ili ih je strah kako da to urade na pravi način - da pročitaju kako bi to trebalo otprilike da ide....
mislim da svako nasamo ''pričanje'' sa monahom ili sveštenikom pod epitrahiljom i ikonom Gospoda je korak bliže ka tome da budemo bolji.
ko ne misli tako, nije mu baš....lako.
 
Poslednja izmena:
Ma nemoj, a ja tumacim da je tu blagodat preneo na mene i da mogu da se molim Bogu koliko hocu i da sirim veru koliko mogu i bez prisustva nadrndanog pope.

Ти, и сада мени то треба да значи нешта?
де мало на земљу, баш си се уфуро, да си неки философ...
Можеш ти тумачити и да постоје елијени...али од тога ништа..само испразна прича!
 
Volim da se ispovedam. Svakoga dana idem po tri puta. Posle jutarnje, dneven i vecernje molitve. Kada odem u Rim, onda se ispovedam kod svog super druga, a on se ispoveda meni. On mi kaze: "Vilo, samo tebi verujem." A ja mu kazem:"Skaci, Beni, sve sam ti oprostila" i on je srecan. Posle idemo da se pocastimo ja belu kafu i kroasan, a on pivo i bavarske svinjske kobasice sa slatkim kupusom. Ponekad pije i vodku, a ja toplu cokoladu. Posle toga smo obje rastereceni i spremni da dalje vodimo nas duhovni zivot.
 
Volim da se ispovedam. Svakoga dana idem po tri puta. Posle jutarnje, dneven i vecernje molitve. Kada odem u Rim, onda se ispovedam kod svog super druga, a on se ispoveda meni. On mi kaze: "Vilo, samo tebi verujem." A ja mu kazem:"Skaci, Beni, sve sam ti oprostila" i on je srecan. Posle idemo da se pocastimo ja belu kafu i kroasan, a on pivo i bavarske svinjske kobasice sa slatkim kupusom. Ponekad pije i vodku, a ja toplu cokoladu. Posle toga smo obje rastereceni i spremni da dalje vodimo nas duhovni zivot.

Само да те питам, није ништа увредњиво, члан које религијске групе си ти?
 
I njih treba voleti i ne odbacivati. Ako ih odbacujes npr. kao sada u razgovoru i ne pokusas da im objasnis svoju veru, to i nije bas pravoslavno.

Да бебо њих ћемо волети и не одбацивати на теми да ли да постанем хришћанин или сл. а не на теми исповест коју је поставио православац (можда сам погрешно схватио). Реч је била о исповести а не о томе да ли су православци црква, да ли су попови само запослени, да ли је Бог сујетан , да ли је јединка паметнија од свих осталих..........
 
A zasto da procita? Jel' je manje vernik ako ne procita?

Ма није 36 он мање верник, али ако хоћеш о нечему да расправљаш+ онда макар прво прочиташ нешто о одређеној теми. НПР: Ако желим да одем у синагогу и расправљам се са јудејима о томе да ли је њихово учење добро или лоше- морам макар прочитати талмуд и још бар једно појашњење истог идт...... а не да одем и кажем не не ја мислим да ви нисте управу зато што ми је реко друг а и несвиђа ми се ваша фризура. ОКО ОВО ЈЕ БИО САМО ПРИМЕР
 
рецимо да сам говорио о исповести у уопштеном смислу..не везаном искљзчиво за православље..уосталом због тог и таквог става да није србин ко није православац смо и добили бошњаке нпр..само православље је себи натоварило гомилу непријатеља (рећићете можда јеретика и незнабожаца.или чак сатаниста..чиме газите по самој суштини православне цркве..једна од њих..мислим суштина је и.."ни Бог људима не суди пре смрти..што бисмо судили ми ..обични грешници у греху рођени) јер је превише искључиво за све друго што није по православном тумачењу светог писма

пошли сте од претпоставке да је Исус Бог и да је оставио у аманет(турцизам) ширење вере апостолима..хришћанство је христовим васкрсењем ако га је стварно и било је спасило ђавола од уништења..црква служи ђаволу а не Богу..али како ћу ја то теби да објасним кад ти верујеш да је Исус Бог..стојећи на становишту да су све што су написали тамо неки људи истина..ја ћу само да те питам..да ли верујеш Исусу или Богу или апостолима јевађелистима?

ја верујем у Бога..али не у онаквог Бога каквог Га представља хришћанство..немам религију..нити ми је потребна..:bye:

ПА добро брате поштено, ја ни нећу да те убеђујем, ја се трудим да верујем православно, управо сам то и хтео да ти кажем, значи овако ПРОМАШИО СИ ТЕМУ, отвори тему Египтологија и зашто ја мислим да су египћани били у праву па се видимо тамо-долазим са књигама. Нема љутиш. Надам се да није било пуно турцизама, германизама и остализама.:ok:
 
Па видим да није Православка,..па питам!

Nju ejđ, rođače, nju ejđ...

"Erisijanska Himna

od Časnog Dr. Mangodžeri Kostodrobnjaka, KOB
Episkopa, Panteri Zrakogradske Jabuke

Napred Hrišćanski Ratnici,
Napred Budistički Sveštenici.
Napred, Sinovi Islama,
Borite se dok ne umrete.
Borite se u vašim malim bitkama.
Učestvujte u najžešćim okršajima;
Za Višu Slavu
Dis-kor-di-je.
Ja, ja, ja,
Ja, ja, ja, ja
Blfffffffft!"
 
Ти, и сада мени то треба да значи нешта?
де мало на земљу, баш си се уфуро, да си неки философ...
Можеш ти тумачити и да постоје елијени...али од тога ништа..само испразна прича!

Nisam se ja ufuro, nego mi je malo dosta te retorike koja otudjuje zabludeli srpski zhivalj od prave i iskrene vere pravoslavne. Ebe mi se za pope jer znam da su listom najobicniji pripadnici naroda i nista vise od nas samih. Nista ja ne tumacim, izrazavam svoj stav. Da je manje nametnuta obaveza o poshtovanju popova vishe bi narod poshtovao Boga.
 
Да бебо њих ћемо волети и не одбацивати на теми да ли да постанем хришћанин или сл. а не на теми исповест коју је поставио православац (можда сам погрешно схватио). Реч је била о исповести а не о томе да ли су православци црква, да ли су попови само запослени, да ли је Бог сујетан , да ли је јединка паметнија од свих осталих..........

Ne znam tacno zasto si me citirao. Verovatno je moj post bio u nekom kontekstu. Svakako: OK.:neutral:
 
ПА добро брате поштено, ја ни нећу да те убеђујем, ја се трудим да верујем православно, управо сам то и хтео да ти кажем, значи овако ПРОМАШИО СИ ТЕМУ, отвори тему Египтологија и зашто ја мислим да су египћани били у праву па се видимо тамо-долазим са књигама. Нема љутиш. Надам се да није било пуно турцизама, германизама и остализама.:ok:
мислим да сам темом погодио сам центар;)
мада сам можда требао и да отворим тему монотеизам:think:
уопште није питање у томе ко је у праву а ко у криву..ја само полазим од скепсе према свим религијама ..свим системима религиозног веровања..поготово сам скептичан према догмама..ја имам жељу а што не рећи и потребу да схватим и разумем..а ни најмање не волим да ми неко прича шта и како требам да мислим..а то све религије раде..осакаћују људски ум..желе да човеку отму највреднији Божји дар после самог живота..а то је слобода
 
Ма није 36 он мање верник, али ако хоћеш о нечему да расправљаш+ онда макар прво прочиташ нешто о одређеној теми. НПР: Ако желим да одем у синагогу и расправљам се са јудејима о томе да ли је њихово учење добро или лоше- морам макар прочитати талмуд и још бар једно појашњење истог идт...... а не да одем и кажем не не ја мислим да ви нисте управу зато што ми је реко друг а и несвиђа ми се ваша фризура. ОКО ОВО ЈЕ БИО САМО ПРИМЕР

Ja mislim (ograda) da je cak suvisno i raspravljati o uchenjima ovim ili onim, ona su zapisana i to je to, nekad se kose nekad poklapaju i to je to, a do coveka (ako je iskren) zaista dopiru samo koliko do najduze dlake na njegovoj glavi. Zato sam imala gorenavedenu primedbu. Ako pricamo o veri, ispovesti i bilo cemu slicnom, to su onda pojmovi koje ljudi mogu sasvim drugacije pojmiti tako da ne moraju da se upucuju u ovo ili ono ako imaju o tome stav. Jedno je vera u Boga, drugo su ucenja koja su dosadna i neprijemciva narodu. Po meni je dovoljna Biblija (cak i u njoj se chesto tupi sto je verovatno nakarikano kroz istoriju) i svako je moze licno tumaciti. Sta tome fali?
 

Back
Top