Island - Premijerka se udala za devojku

A misliš da je laganje, krađa, obmana i slične stvari nešto što je prirodno pa samim
time i prihvatljivo.
Sve što priroda stvori je prirodno pa to što je neko lezbijka nikako ne može
da bude protivprirodno

To što neko krade ili ne karade, nema veze sa tim da li je hetero ili homoseksualac. Zašto misliš da bi neko ko nije gej automatski morao da bude lopov? Među homoseksualcima nema lopova po tebi?
 
Nije baš tako jednostavno.
Ja nisam za premlaćivanje ljudi na ulici. Da li treba da ne tučem i ja ljude i to je to? Da se okrenem kad vidim tako nešto?

U premlaćivanju ljudi postoji ta premlaćena strana koja je žrtva. U nečijem gej braku akteri su samo oni koji su sklopili taj brak. Ako si iole normalna osoba a ne neko ko živi tuđe živote - nećeš se opetećivati time što tamo neke dve lezbejke imaju venčani list. Tebi ni iz džepa ni u džep.
 
Šezdesetosmogodišnja islandska premijerka Johanna Sigurdardottir formalno se udala za svoju dugogodišnju djevojku Joninu Leosdottir, nakon što su podnijele zahtjev da se njihova civilna zajednica preinači u brak.


* ‘Djecu sam učila da gayeve prihvate sa suosjećanjem’
* Senatski odbor podržao otvorenu homoseksualnost u američkoj vojsci
* Portugal ozakonio istospolne brakove
* Episkopalci izabrali lezbijku za pomoćnog biskupa L. Angelesa


Islandski je parlament je 12. lipnja jednoglasno usvojio zakon koji legalizira istospolne brakove.

Izabrana da bude premijerka u veljači ove godine, islandska premijerka postala je tad ne samo prva lezbijka na čelu neke države, već je novim brakom ušla u povijest i kao prva premijerka koja je sklopila homoseksualni brak.




Iako je još 2002. godine sa svojom djevojkom spisateljicom ušla u bračnu zajednicu prema kojem su imale prava jednaka heteroseksualnim brakovima, do sad se to ipak nije smatralo formalnim brakom.

Sigurdardottir ima dvoje djece iz braka s Porvaldurom Steinarom Johannessonom, za kojeg se udala 1970. Godine. Nakon razvoda zaljubila se u 12 godina mlađu Joninu.

Island nije prva europska zemlja koja je legalizirala istospolne brakove. Danska je to učinila još 1989. godine, Francuska deset godina kasnije, a zatim 2001. godine i Nizozemska. Osobe istog spola mogu sklopiti brak i u Finskoj, Švedskoj, Norveškoj te Portugalu. U Švicarskoj je brak moguće sklopiti čak u crkvi, a u Španjolskoj i Belgiji im je dozvoljeno usvojiti dijete.

http://www.jutarnji.hr/islandska-premijerka-udala-se-za-partnericu/842521/



Dakle, premijerka je drugi puta u braku ali sada sa ženom i to joj očito
njeni birači ne zameraju, zašto?

Pa? :dontunderstand:
 
Šezdesetosmogodišnja islandska premijerka Johanna Sigurdardottir formalno se udala za svoju dugogodišnju djevojku Joninu Leosdottir, nakon što su podnijele zahtjev da se njihova civilna zajednica preinači u brak.


* ‘Djecu sam učila da gayeve prihvate sa suosjećanjem’
* Senatski odbor podržao otvorenu homoseksualnost u američkoj vojsci
* Portugal ozakonio istospolne brakove
* Episkopalci izabrali lezbijku za pomoćnog biskupa L. Angelesa


Islandski je parlament je 12. lipnja jednoglasno usvojio zakon koji legalizira istospolne brakove.

Izabrana da bude premijerka u veljači ove godine, islandska premijerka postala je tad ne samo prva lezbijka na čelu neke države, već je novim brakom ušla u povijest i kao prva premijerka koja je sklopila homoseksualni brak.




Iako je još 2002. godine sa svojom djevojkom spisateljicom ušla u bračnu zajednicu prema kojem su imale prava jednaka heteroseksualnim brakovima, do sad se to ipak nije smatralo formalnim brakom.

Sigurdardottir ima dvoje djece iz braka s Porvaldurom Steinarom Johannessonom, za kojeg se udala 1970. Godine. Nakon razvoda zaljubila se u 12 godina mlađu Joninu.

Island nije prva europska zemlja koja je legalizirala istospolne brakove. Danska je to učinila još 1989. godine, Francuska deset godina kasnije, a zatim 2001. godine i Nizozemska. Osobe istog spola mogu sklopiti brak i u Finskoj, Švedskoj, Norveškoj te Portugalu. U Švicarskoj je brak moguće sklopiti čak u crkvi, a u Španjolskoj i Belgiji im je dozvoljeno usvojiti dijete.

http://www.jutarnji.hr/islandska-premijerka-udala-se-za-partnericu/842521/



Dakle, premijerka je drugi puta u braku ali sada sa ženom i to joj očito
njeni birači ne zameraju, zašto?


Citirati citav tekst da bi se komentarisalo: "Pa?" :dontunderstand:


:dash:


ps
pobrisati spam u mom slucaju
 
Poslednja izmena:
U premlaćivanju ljudi postoji ta premlaćena strana koja je žrtva. U nečijem gej braku akteri su samo oni koji su sklopili taj brak. Ako si iole normalna osoba a ne neko ko živi tuđe živote - nećeš se opetećivati time što tamo neke dve lezbejke imaju venčani list. Tebi ni iz džepa ni u džep.

Preskočila si poentu priče, ali dobro. Razumem šta želiš da kažeš i to mogu donekle da poštujem. Samo, da li si pomislila da neko sebe vidi kao žrtvu kad se o takvom "braku" piše i javno govori? Možda nemamo svi isti pogled na moral, pravdu, ukus o lepome i ružnom. I šta kad se nekom ko ovo smatra poremećenim, servira ovakva priča' da li je on na neki način ugrožen, ili se gleda samo interes jedne strane?
Da se razumemo, ne verujem da većini smtea sam čin "braka" već to što se o njemu piše kao o nečemu normalnom. A još više smeta to što se tom pričom kod nas uvodi to kao ideja, a sve počinje sa idejom.
 
Citirati citav tekst da bi se komentarisalo: "Pa?" :dontunderstand:


:dash:

Bas tako, Pa?

Ako gospodja dobro obavlja svoj posao i nije prekrsila ni jedan zakon, odakle nekome pravo da trakeljise po njenom privatnom zivotu. A i kad je vec sve postalo zuta stampa i VB, onda ne razumem kakve veze sa bilo cim ima za koga se udala? Ok, konstatovano je da se udala i sta tu uopste ima da se komentarise?
 
Bas tako, Pa?

Ako gospodja dobro obavlja svoj posao i nije prekrsila ni jedan zakon, odakle nekome pravo da trakeljise po njenom privatnom zivotu. A i kad je vec sve postalo zuta stampa i VB, onda ne razumem kakve veze sa bilo cim ima za koga se udala? Ok, konstatovano je da se udala i sta tu uopste ima da se komentarise?

Upravo taj komentar se mogao naci ispod nepotrebnog citata i umjesto komentara: "Pa?" :lol:
 
Samo, da li si pomislila da neko sebe vidi kao žrtvu kad se o takvom "braku" piše i javno govori?

To je onda već tvoj problem koji ćeš ili prevazići ili naučiti da živiš sa tim. Možda i ja sebe vidim kao žrtvu kada se govori npr. o tome da je neko glasao za SNS ili da se neko venčao npr. za nekog debelog skota :mrgreen: ali to je opet moj problem. Gej brak je, kao i svaki brak, ugovor između dva lica koja ga sklapaju i ne šteti trećoj strani kao npr. pedofilija ili bilo kakvo zlostavljanje.
 
Jel to po principu,KO NEVOLI PEDOFILE NEMORA DA BUDE PEDOFIL.
Jako dubokoumno.

1. Ne voli se piše razdvojeno.
2. U pedofiliji je dete žrtva, u gej-braku su oba supružnika dobrovoljno pristala na to.
3. Ako se treće lice oseća kao žrtva zato što su druga dva lica sklopila brak onda je to problem trećeg lica a ne države ili tih što su se venčali. Može mene npr. sutra da ostavi verenik i oženi se i ja se osećam kao žrtva i to mi smeta ali to nije razlog da se brak zabran. Njihova odluka - njihova stvar :mrgreen:
 
Bas tako, Pa?

Ako gospodja dobro obavlja svoj posao i nije prekrsila ni jedan zakon, odakle nekome pravo da trakeljise po njenom privatnom zivotu. A i kad je vec sve postalo zuta stampa i VB, onda ne razumem kakve veze sa bilo cim ima za koga se udala? Ok, konstatovano je da se udala i sta tu uopste ima da se komentarise?

ima damo...!!!
premijerka je javna licnost...javne licnosti nemaju privatnost...predsednik i premijer treba da budu licnosti u koje ce se ugledati cela drzava...
 

Back
Top