islam - ropstvo i seksualno zlostavljanje robova

cista glupost i teleca pamet, kazem ja......
glupljeg insana od ove zene nisam vidjela
ja da bi sad objasnila da ona nije u pravu i da je pogresno razumjela neke stvari, morala bih mnogo da pisem
a sto se tice zlostavljanja, fala Allahu pa sam iz evrope i zivim kod arapa i dobro znam ko to zlostavlja. Dobro znam kako se cure po cesti kradu, ucjenjuju, kako se snjima trguje itd itd. U najmanju ruku, recimo da neki musliman ima robinju i da mu je dozvoljena kao i njegova zena, on se ipak nece odreci djeteta koje bude u utrobi te robinje, brinuce se i o njoj i o njihovoj djeci. (tako bi morao po islamskim propisima) Dok po evropi, jadne djevojke svoju djecu ubijaju i u smece bacaju, jer stoka nece ni da cuje za djete koje je njegovo. Samo ostavi curu i to je to. A ona jadna mora sama da se snalazi. Ili da odgaja to djete, ili da odluci da ga ocisti, ili ce ga odmah po porodu ostaviti negdje na cesti.
Zatim, serijatska pravila vezana za robove danas ne vrijede, jer danas nema robova. Uhapsene osobe nisu robovi. Ovo ne znaci da ta pravila treba potpuno izbrisati iz islamskih knjiga, jer moze opet doci vrijeme kad ce biti robova. To zavisi od vremena. Pogledajte kakav je inace odnos vladara prema robovima bio nekad, a kako je Islam i tu uveo pravdu. Danas nema serijetske zemlje, niti ima to sto ona govori da neka muslimanska zemlja osvoji nevjernicku zemlju. Ona je navela primjer ceceniju? Jel to cecenija osvojila moskvu, il je Moskva prodrla medju cecence uz pomoc licemjera. Cecenija se ne racuna kao pobjednicka zemlja, sto znaci da tu ne vrijede propisi o kojima ona govori.
 
cista glupost i teleca pamet, kazem ja......
glupljeg insana od ove zene nisam vidjela
ja da bi sad objasnila da ona nije u pravu i da je pogresno razumjela neke stvari, morala bih mnogo da pisem
a sto se tice zlostavljanja, fala Allahu pa sam iz evrope i zivim kod arapa i dobro znam ko to zlostavlja. Dobro znam kako se cure po cesti kradu, ucjenjuju, kako se snjima trguje itd itd. U najmanju ruku, recimo da neki musliman ima robinju i da mu je dozvoljena kao i njegova zena, on se ipak nece odreci djeteta koje bude u utrobi te robinje, brinuce se i o njoj i o njihovoj djeci. (tako bi morao po islamskim propisima) Dok po evropi, jadne djevojke svoju djecu ubijaju i u smece bacaju, jer stoka nece ni da cuje za djete koje je njegovo. Samo ostavi curu i to je to. A ona jadna mora sama da se snalazi. Ili da odgaja to djete, ili da odluci da ga ocisti, ili ce ga odmah po porodu ostaviti negdje na cesti.
Zatim, serijatska pravila vezana za robove danas ne vrijede, jer danas nema robova. Uhapsene osobe nisu robovi. Ovo ne znaci da ta pravila treba potpuno izbrisati iz islamskih knjiga, jer moze opet doci vrijeme kad ce biti robova. To zavisi od vremena. Pogledajte kakav je inace odnos vladara prema robovima bio nekad, a kako je Islam i tu uveo pravdu. Danas nema serijetske zemlje, niti ima to sto ona govori da neka muslimanska zemlja osvoji nevjernicku zemlju. Ona je navela primjer ceceniju? Jel to cecenija osvojila moskvu, il je Moskva prodrla medju cecence uz pomoc licemjera. Cecenija se ne racuna kao pobjednicka zemlja, sto znaci da tu ne vrijede propisi o kojima ona govori.

Ajde ne serendaj...Muhamed je silovao devojcicu od 9 godina...
a vi to pisete kao "vodio je ljubav sa njim nije silovao.."
Pedofil..
 
Ne shvatam kako iko može da vjeruje u tu priču o seksualnim robovima u Islamu, pa Muhamed s.a.v.s je rekao da rob treba da se tretira kao brat, da jede odakle i mi jedemo i oblači se kako se i mi oblačimo, trebamo mu pomoći ako mu je nešto teško i kada ga predstavljamo drugima ne smijemo reći -Ovo je moj rob, već -Već ovoj je moj brat,sin ili ćerka.. , Mnogi mješaju koncept robova iz ostalih kultura sa onim iz Islamske, a to su 2 totalno drugačije stvari...
Za vrijeme Muhameda a.s se jedna djevojka požalila da je njen vlasnik prisiljava na blud pa je objavljen ajet Kur'ana:


I neka se suzdrže oni koji se nemaju mogućnosti oženiti, dok im Allah iz obilja Svoga ne pomogne! A s onima u posjedu vašem koji se žele otkupiti, ako su u stanju to učiniti, o otkupu se dogovorite. I dajte im nešto od imetka koji je Allah vama dao. I ne nagonite robinje svoje da se bludom bave – a one žele biti čestite – da biste stekli prolazna dobra ovoga svijeta; a ako ih neko na to prisili, Allah će im, zato što su bile primorane, oprostiti i prema njima samilostan biti. (33)

Imaš i slučaj kada je jedan od ashaba udario svoga roba i to je vidio Muhamed s.a.v.s i povikao mu takvim glasom da ga ashab nije prepoznao od ljutnje zar se ne boji pakla zbog toga što je učinio i ashab je istog momenta rekao da oslobađa roba, na šta mu je Muhamed s.a.v.s odgovorio da ga nije to učinio Allah bi ga kaznio vatrom. Za udaranje robova kazna pakao al je silovanje dozvoljeno, ne ide u glavu jel tako?

Imaš ođe ponešto:
 
Ajde ne serendaj...Muhamed je silovao devojcicu od 9 godina...
a vi to pisete kao "vodio je ljubav sa njim nije silovao.."
Pedofil..
Da ju je silovao ili loše tretirao mogla ga je ostavit i još bi dobila pristojnu otpremninu... Kada pogledaš kako Aiša priča o njemu viđećeš koliko je ta ideja o silovanju ustvari glupa... Aiša je bila jedna od najučenijih osoba i mnogo je doprinjela širenju islama.

28. O Vjerovjesniče, reci ženama svojim: ”Ako želite život na ovome
svijetu i njegov sjaj, onda se odlučite, daću vam pristojnu otpremu i
lijepo ću vas otpustiti.
29. A ako želite Allaha, i Poslanika Njegova, i onaj svijet – pa, Allah je,
doista, onima među vama koje čine dobra djela pripremio nagradu
veliku.”
 
A ovo?

Abu Dawud (2150) - "The Apostle of Allah (may peace be upon him) sent a military expedition to Awtas on the occasion of the battle of Hunain. They met their enemy and fought with them. They defeated them and took them captives. Some of the Companions of the Apostle of Allah (may peace be upon him) were reluctant to have intercourse with the female captives in the presence of their husbands who were unbelievers. So Allah, the Exalted, sent down the Qur’anic verse: (Qur'an 4:24) 'And all married women (are forbidden) unto you save those (captives) whom your right hands possess.'" This is the background for verse 4:24 of the Qur'an. Not only does Allah grant permission for women to be captured and raped, but allows it to even be done in front of their husbands. (See also Muslim 3432 & Ibn Kathir/Abdul Rahman Part 5 Page 14)


E sada, bez obzira da svetovne zakone u pretezno muslimanskim drzavama, da li ti smatras da je u redu drzati robove i da je robovlssnisto u redu? ovo te sracunato pitam jer bi neslaganje sa robovlasnistvom bilo u suprotnosti sa muhamedom i njegovom praksom drzanja robova. zaista me zanima odgovor.
 
Ислам дозвољава силовање затвореника и робова. Збирка хадиса - Суннета је написано:

Сахих Муслим, книга 8, хадис 3383
Џабир (Алах га благословио) је рекао да је човек дошао Аллаховом Посланику (мај савс) и рекао:
"Имам девојку-роб, који је собарица и она носи воду за нас, а ја имам однос са њом Ја не желим да замисле "Рекао је:".. Пракса "азл" / одлагање семена / напољу, ако желите, али шта је дато јој ће се десити "Човек је остао назад (за време) а онда је дошао и рекао: "Девојка остала трудна", у којој је рекао: ". Рекао сам шта је посвећена томе, то ће се десити"

http://www.usc.edu/org/cmje/religious-texts/hadith/muslim/008-smt.php#008.3383
 
Da biste mogli da sudite o Islamu, najpre morate temeljno prostudirati Kuran, i ne izvlaciti pojedine stihove iz konteksta, vec sagledati celinu, a hadise tek sa rezervom razmatrati jer ih ima i fabrikovanih.
Kuran zabranjuje nasilje, a dozvoljava da se na nasilje uzvrati istom merom. Ipak, na najvisem nivou Kuran nas savetuje da lepim uzvratimo na zlo, isto kako nas je i Isus ucio.
P
 
Ислам је садистичка религија према женама. Жене су доведене на ниво који нема ни кућни намештај.

Jesi li ti uopšte proučavao temeljno Kur'an? Naravno da nisi jer da jesi, ne bi iznosio neistine.

Možda te Bog jednom i uputi pa budeš otvorenog uma proučio nešto, pa tek onda kada si stekao pravo znanje o temi, doneo sud na temelju znanja.

I islam i hrišćanstvo dele iste univerzalne istine, a razlikuju se u sitnicama, jer su različiti narodi, sa različitim prirodama, karakterima i sklonostima. Allah kaže u Kur'anu.

--- Svakoj vjerskoj zajednici propisali smo vjerozakon prema kojem se
trebala vladati, i ne dopusti, nikako, da se s tobom o tome raspravljaju.
Ti pozivaj svome Gospodaru jer ti si, uistinu, na Pravome putu. ---


--- "Svako se okreće prema svojoj kibli (svetinji), a vi se potrudite da druge, čineći dobra djela, pretečete!" ---

Tako musliman sledi poslanika Muhameda, a hrišćanima je Hrist, put, istina i život, na putu do Boga, pa tako i jedan i drugi veruju u Gospoda Boga, prvi u Allaha, drugi u Oca koji je na Nebesima.

Što se tiče žena i doba u kojem su spremene za ženidbu.

Pitam se zašto Bog nije dao ženi da prolazi kroz pubertet u 20tim godinama, i zašto tek tada žena nije sposobna da rodi? Hm, mora da je Stvoritelj imao dobar razlog za to. Zašto devojka može da rađa cca sa već oko 13 godina, ako je to protiv prirodno? Zašto su se raniji narodi ženili već od tog doba?

Moj odgovor je, da čim je devojčica imala prvi menstrualni ciklus ona pred Bogom postaje devojka, a čim se udala (u idealnom slučaju) i imala odnos sa mužem, onda je postala i žena, i na kraju kada je rodila, postala je majka. To što mi danas psihički sazrevamo tek u dvadesetim i kasnije, i što je danšnjim moralni kodeks takav da je neprihvatljivo da se devojke rano udaju, iako su nam tela sposobna za reprodukciju mnogo ranije. Ponavljam, Bog nije slučajno dao godine polnog sazrevanja.

Što se tiče Muhameda i Aiše, ja hadisima ne verujem potpuno, dok je na drugoj strani Kur'an moj duhovni autoritet. Tako ja nigde u Kur'anu ne nalazim pedofiliju, i spominje se samo ženidba i udaja jedino muškaraca i žena, a ne devojčica, ili dečaka sa odraslim muškarcima, t,j ženama.

Moja žena je bila u dobu od 12 godina napastvovana od svog teče, i dan danas ona je emotivno i seksulano osakaćena od te traume. E to je pedofilija. Ona i dalje prezire tog istog teču manijaka.

Na drugoj strani imamo Aišu koja je memorisala ceo Kur'an, majka je vernicima, od nje je preneto stotine predaja i hadisa. Ona se predala Alahu i širila islam svim srcem. Gde je njena trauma? Gde je njena mržnja prema poslaniku, i posledično Allahu koji ju je odredio da mu bude žena? Gde je njena trauma od tzv. muža pedofila?

Isus nam je rekao da će se po plodovima drvo raspoznati. Ako drvo bogato rodi lepim plodovima, zar je moguće da su ti plodovi potekli od pokvarenog drveta i pedofilije braka Muhameda i Aiše?

Allah kaže:

---Zar ne vidiš kako Allah navodi primjer – lijepa riječ kao lijepo drvo:
korijen mu je čvrsto u zemlji, a grane prema nebu;
ono plod svoj daje u svako doba koje Gospodar njegov odredi – a
Allah ljudima navodi primjere da bi pouku primili.
A ružna riječ je kao ružno drvo: iščupanom drvetu s površine zemlje
nema opstanka. ---

Aiša je gajena lepim rečima i ponašenjem, jer je davala lepe plodove za islam i veru u jednog Boga. Proučite malo temu pa se i sami uverite.

Zaključak:

Onaj koji iskreno i otvorenog srca prouči Kur'an, imaće šansu da svati da je suština Islama lepo tretiranje žene i roditelja preduslov da se čovek nazove vernikom. Oni koji se izdaju za vernike, a tlače svoje žene, nisu ništa drugo osim licemera koje samo i jedino čovek u zabludi ne može da prepozna, te pripisuje njegova nečasna i prljava dela celoj religiji.

Mir.

P.S Ja nisam musliman, već hrišćanin iz Srbije koji proučava Bibliju, i koji je poverovao u Kur'an, pa sledim jednog Boga, što je objavio dve knjige vodilje.
 
A ovo?




E sada, bez obzira da svetovne zakone u pretezno muslimanskim drzavama, da li ti smatras da je u redu drzati robove i da je robovlssnisto u redu? ovo te sracunato pitam jer bi neslaganje sa robovlasnistvom bilo u suprotnosti sa muhamedom i njegovom praksom drzanja robova. zaista me zanima odgovor.

Evo ti na ovom sajtu odgovor na tvoje pitanje, a i hadis koji si naveo nije dobro preveden.
http://www.call-to-monotheism.com/does_islam_permit_muslim_men_to_rape_their_slave_girls_

Robovlasništvo je vremenom ukinuto jer nije moglo odjednom, i smatram da tako treba da ostane, a Allah zna najbolje.

Čak je i Omer (R.A) u ovom slučaju rekao da se čovijek treba kamenovati:

Sunan Al Bayhaqi, Volume 2, page 363, Hadith no. 18685 we read the following story:

Abu al-Hussain bin al-Fadhl al-Qatan narrated from Abdullah bin Jaffar bin Darestweh from Yaqub bin Sufyan from al-Hassab bin Rabee from Abdullah bin al-Mubarak from Kahmas from Harun bin Al-Asam who said: Umar bin al-Khatab may Allah be pleased with him sent Khalid bin al-Walid in an army, hence Khalid sent Dharar bin al-Auwzwar in a squadron and they invaded a district belonging to the tribe of Bani Asad. They then captured a pretty bride, Dharar liked her hence he asked his companions to grant her to him and they did so. He then had sexual intercourse with her, when he completed his mission he felt guilty, and went to Khalid and told him about what he did. Khalid said: 'I permit you and made it lawful to you.' He said: 'No not until you write a message to Umar'. (Then they sent a message to Umar) and Umar answered that he (Dharar) should be stoned. By the time Umar's message was delivered, Dharar was dead. (Khalid) said: 'Allah didn't want to disgrace Dharar'

Pročitaj tekst na onom linku, tu su date mnoge informacije i odgovori na zablude, i na taj hadis što si naveo i šta se ustvari tu desilo :)
 

Back
Top