Iskustva u korišćenju viska ?

Igrao sam se ja time.... Nema tu ništa spektakularno, pošto podsvesno prenosiš oscilacije sa kanpčeta na visak, pa ti izgleda da možeš da kontrolišeš njegovo kretanje mislima. No ovo je korisno u preispitivanju podsvesti, bar tako tvrde neki autori koji se bave samohipnozom....
 
Misliš da li sam prizivao duhove pomoću ouija table ? Ne nisam. Imam prijatelja koji poseduje dve, a njegov ćale se bavi time i tvrdi da to radi posao. Ja baš i ne verujem u to.

Ne.Spomenuo si "delovanje podsvesti" koje pomera visak pa sam napravio paralelu sa čašom koja se koristi u prizivanju duhova i koja se takođe pomera "sama".
Ustvari bitno mi je da dobijem informaciju da li je korišćenje viska nešto što se dovodi u vezu sa magijom ili ne.
 
Ne.Spomenuo si "delovanje podsvesti" koje pomera visak pa sam napravio paralelu sa čašom koja se koristi u prizivanju duhova i koja se takođe pomera "sama".
Ustvari bitno mi je da dobijem informaciju da li je korišćenje viska nešto što se dovodi u vezu sa magijom ili ne.

Pa naravno da ga dovode u vezu sa svim i svačim, od magije preko neke "radiestezijske energije" do alata za razgovor sa duhovima. Svašta pitaš :D
 
Igrao sam se ja time.... Nema tu ništa spektakularno, pošto podsvesno prenosiš oscilacije sa kanpčeta na visak, pa ti izgleda da možeš da kontrolišeš njegovo kretanje mislima. No ovo je korisno u preispitivanju podsvesti, bar tako tvrde neki autori koji se bave samohipnozom....

To sam i ja pomislio ali onda sam u prostoriji bez vetra, zakucao u zid debelu armaturu i okacio visak. Cim sam postavio dlan ispod a prst na armaturu, mogao sam sa viskom uraditi sta sam hteo.
Znaci teorija o nehoticnom prenosu vibracija i autosugestija - pada u vodu !
 
Ovoj temi treba mnogo ozviljnije prići :).
Radiestezija je dosta stara disciplina (rad sa viskom) i ne koriste je samo neuki i priučeni šarlatani, već i iskusni i fakultetski obrazovani ljudi.. osnove rada sa viskom sam npr saznala od jednog gospodina koji je cenjeni geolog..
I nema tu neke "magije", niti "čarobnog viska koji pogađa". Naš sopstveni radiestezijski potencijal je ono što pokreće visak, i naša sposobnost da dovoljno spoznamo tokove (podsvesno) da bi dobili precizan odgovor. Treba li napomenuti koliko je potrebno koncentracije da bi rad sa viskom bio uspešan?

Ako nekog zanima, mogu opisati osnove, tj. kako se vrše osnovna analiziranja i tehniku.
 
Što se tiče mog ličnog iskustva, dobro je.
Koristim IZIS tip viska (univerzalan je, koristi se za sve prilike) od mesinga, i služim se njime za skoro sve svrhe, od kvara na kompljuteru, do analize entiteta u prostoriji :))).
Samo, kroz praksu sam videla da rad sa viskom zna strašno da iscrpljuje, tako da se divim profesionalnim viskarima... ja to ne bih mogla.
Retko ko i zna da se i ovim bavim, inače bi mi se popeli na glavu "da im analiziram ovo ili ono".

Posebno je problematično visku postavljati pitanja koja se tiču nas lično, tj. gde smo emotivno upleteni, jer će autosugestija prilično delovati (i naravno usmeriti nas na pogrešne odgovore)..

E da.. dok nisam imala visak, vežbala sam sa maminom burmom i koncem :lol: . I to su bili neki počeci..
 
Visak je veoma dobar alat.
Veoma brzo, možda najbrže od svih alatki, daje opipljiv i pouzdan rezultat, ali isto tako brzo stavlja korisniku do znanja, da je rad sa njim traži celog čoveka, obično i više no što čovek sam, na početku i sluti. Kao i uvek, ono što se vidi je skoro ništa do male predstave bilo za publiku bilo za praktikanta.
Visak, sam je pomoćno sredstvo, kojim čovek uspostavlja komunikaciju sa grubo rečeno nadrealnim. Kakva će ta komunikacija biti, ne zavisi mnogo od toga, da li je od zlata, pozlaćen, od mamine/babine burme, napunjen vodom sa izvora Dunava i sl. Specifičnosti viska su tu, da uspostave bolju vezu sa praktikantom. Na primer, ako kao visak koristite stvar, za koju vas vezuje poseban osećaj: pripadao je nekoj dragoj osobi, ili je posvećen nekim vama važnim ritualom ili jednostavno događajem, za takav predmet tada ste vezani ne samo svojom namerom, što je danas tipičan odnos čoveka prema alatu, nego i supotnom stranom, svojim osećajima. Baš, ko voli, može ga vezati za sebe i tako da na njemu ostavi trag svoje osobenosti ili da mu ispitujuči svojstva dodeli neku funkciju, ali to su veze slabije od onih iz namere i osećaja. Svakako, veza čoveka i alata uvek je bitna, što je bolja, bolje se ostvaruje veza namere i učinka, a to daje onaj ugodan osećaj posla koji odmiče baš kako treba. Dalje, Visak bi trebao da bude precizan, dakle oblika koji je u stanju da pokaže verodostojan otklon. Za jednu preciznu analizu, uzeo sam najmanji laserski pointer koji sam mogao da nađem, oslobodio ga viška delova i materijala, okačio ga na pamučno uže i nakon dosta uvežbavanja nisam se pokajao, naprotiv. U principu može da se upotrebi bilo šta, što visi na nećemu toliko fleksibilnom da se klati u sim pravcima. Međutim, sve to, je manje važno, mnogo više zavisi od onoga, ko drži tu spravu.
U čoveku se odvija najveći deo posla, kao i u svemu ostalom, inače rad sa Viskom se skoro uopšte ne razlikuje od rada sa bilo kojom drugom Zidarskim alatkom.
 
Ovoj temi treba mnogo ozviljnije prići :).
Radiestezija je dosta stara disciplina (rad sa viskom) i ne koriste je samo neuki i priučeni šarlatani, već i iskusni i fakultetski obrazovani ljudi.. osnove rada sa viskom sam npr saznala od jednog gospodina koji je cenjeni geolog..
I nema tu neke "magije", niti "čarobnog viska koji pogađa". Naš sopstveni radiestezijski potencijal je ono što pokreće visak, i naša sposobnost da dovoljno spoznamo tokove (podsvesno) da bi dobili precizan odgovor. Treba li napomenuti koliko je potrebno koncentracije da bi rad sa viskom bio uspešan?

Ako nekog zanima, mogu opisati osnove, tj. kako se vrše osnovna analiziranja i tehniku.

Valeria dušo,tako je ova tema i zamišljena a ne kako su pojedini shvatili kao, povod za priču o "visuljcima".z:mrgreen:
 
Što se tiče mog ličnog iskustva, dobro je.
Koristim IZIS tip viska (univerzalan je, koristi se za sve prilike) od mesinga, i služim se njime za skoro sve svrhe, od kvara na kompljuteru, do analize entiteta u prostoriji :))).
Samo, kroz praksu sam videla da rad sa viskom zna strašno da iscrpljuje, tako da se divim profesionalnim viskarima... ja to ne bih mogla.
Retko ko i zna da se i ovim bavim, inače bi mi se popeli na glavu "da im analiziram ovo ili ono".

Posebno je problematično visku postavljati pitanja koja se tiču nas lično, tj. gde smo emotivno upleteni, jer će autosugestija prilično delovati (i naravno usmeriti nas na pogrešne odgovore)..

E da.. dok nisam imala visak, vežbala sam sa maminom burmom i koncem :lol: . I to su bili neki počeci..

Госпођо, част вашем модераторству, али висак је алатка која служи за одрађивање вертикале. Они који јој приписују некакве мистичне атрибуте, углавном, то раде не би ли свом клијенту, или боље рећи жртви, извукли паре из џепа. Исто важи и за сличне ``колико даш-мајсторе``.
 
Госпођо, част вашем модераторству, али висак је алатка која служи за одрађивање вертикале. Они који јој приписују некакве мистичне атрибуте, углавном, то раде не би ли свом клијенту, или боље рећи жртви, извукли паре из џепа. Исто важи и за сличне ``колико даш-мајсторе``.

Naravno, takvih ima u svakom poslu, jer kako ima ovaca, ima i onih koji šišaju, pa sad ko je stariji koka ili jaje. Alatu samom je svejedno.
Koristim ga preko dvadeset godina i nije mi palo na pamet da njime tražim žrtve i otimam pare, stvar je u čoveku i njegovoj vertikali
углавном.
 
MPMcB, tako je - upravo je stvar u čoveku i "njegovoj vertikali".
Neko će zaista biti šarlatan, dok neko će se ozbiljno baviti ovom sferom.. a alatu kao takvom je svejedno.

Han Van Zem ,znaš, vekovima su ljudi određivali gde se voda nalazi uz pomoć viska i rašlji, i to nije nikakva novost niti tajna. Masa radiestezista može mnogo toga detektovati, i puno je literature napisano o tome, puno se i eksperimentisalo.. Nije ništa strašno prihvatiti opcije koje nam možda ne deluju tako verovatno - a najmanje što možemo učiniti jeste da ne blatimo ono što u suštini ne razumemo.
I da se podsetimo, ovo je pdf Natprirodne pojave i misterije, a ne pdf Prirodne nauke.

Gruban "dušo", nadam se da ćemo uspeti da temu izvedemo na pravi kolosek :mrgreen: . U svakom slučaju, o ovome se dosta može reći i diskutovati.
 
Neverovatno korisna stvar, odlican je za utvrdjivanje vertikale, a za ovo paranormalno nemam reci, sad cu ja da postanem majstor za visak i samo tako da mlatim lovu.... ma **** moj moze neko da ti izgata nesto s time, vise verujem u karte i onaj pasulj sta vec, nego u ovo...z;)
 
Za gatanje ti je svejedno.
Sve radi, kako pasulj, tako i ostale pinklice.
To ti više zavisi od ukusa publike, samo ako bi da mlatiš lovu ima učinkovitijih i mnogo više fer načina.
Programiranje na primer.
Ovde pokušavamo da skontamo nešto drugo.
Bitno drugačije.
 

Back
Top