Iskustva sa Ostroga

Jasna

Stara legenda
Poruka
78.263
Sveti Vasilije Ostroški je veliki čudotvorac čija su čudotvorna djela poznata i izvan
granica Srpske Pravoslavne Crkve. Njegovo sveto tijelo u cjelosti počiva u ostroškoj
isposnici, nepodložno zakonu truljenja, evo već više od trista godina. Crkvica u
kojoj leže mošti Ostroškog Sveca ispunjena je prijatnim mirisom, koji zadivljuje
svakog poklonika.

Činjenica netljenosti tijela ovog velikog svetitelja, predstavlja fenomen za sebe,
koji mi hrišćani nazivamo – čudom. Ovaj se fenomen jedino može shvatiti i objasniti
svetim životom Ostroškog Sveca. A život Svetog Vasilija bio je zaista život u Bogu,
život sazidan po Hristu, u kome sve i sva bješe Hristos.
http://manastirostrog.com/cuda-svetog-vasilija/?jezik=lat

1280px-Ostrog01.JPG

Ostrog je jedan od najposećenijih manastira u našim krajevima. Put od
donjeg do gornjeg manastira smatra se malim hodočašćem. Nekada ljudi
bosi prelaze taj put ili čak na kolenima.

Kakva su vaša iskustva, impresije?
Da li vam je odlazak tamo pomogao ili znate nekoga kome je pomogao?

Ja sam bio 2021. Divno iskustvo. Pogotovo provlačenje kroz stijenu i cjeljivanje moštiju sv. Vasilija. Miris koji se osjeti je stvarno upečatljiv i jako ugodan. Isti sam osjetio u Sabornoj crkvi u Novom Sadu iz moštiju sv. Irineja Ćirića.

Sveti Vasilije Ostroški je veliki čudotvorac čija su čudotvorna djela poznata i izvan
granica Srpske Pravoslavne Crkve. Njegovo sveto tijelo u cjelosti počiva u ostroškoj
isposnici, nepodložno zakonu truljenja, evo već više od trista godina. Crkvica u
kojoj leže mošti Ostroškog Sveca ispunjena je prijatnim mirisom, koji zadivljuje
svakog poklonika.

Činjenica netljenosti tijela ovog velikog svetitelja, predstavlja fenomen za sebe,
koji mi hrišćani nazivamo – čudom. Ovaj se fenomen jedino može shvatiti i objasniti
svetim životom Ostroškog Sveca. A život Svetog Vasilija bio je zaista život u Bogu,

1280px-Ostrog01.JPG

Ја сам поставио сличну тему још пре. Аргумент неког од оних који су заступали да чуда нису истинита су "то да је све то наводно било некад" или тако нешто.

И онда бум, имаш чуда из Тумана, буквално као вести. Све са именима, презименима :D

Ја сам поставио сличну тему још пре. Аргумент неког од оних који су заступали да чуда нису истинита су "то да је све то наводно било некад" или тако нешто.

И онда бум, имаш чуда из Тумана, буквално као вести. Све са именима, презименима :D
Tu argumenti nisu presudni, nego vera. Ako nemaš vere, nemoj ni da ideš.

A neko uđe u vjeru čudima. Hristos je isto tako privlačio ljude Svojim čudima. Čuda su najopipljiviji dokaz, naravno često mogu i prevariti, ali jesu konkretan dokaz o istinitosti vjere.
Tebi očito nije jasno šta znači imati veru u sebi. Hrist nije privlačio ljude čudima, nego je od njih tražio da imaju veru u sebi kako bi mogli proizvesti čuda .
Hrist kaže: "Ako imate vjere koliko zrno gorušičino, reći ćete gori ovoj: pređi odavde tamo, i preći će", i dodaje sledeće neobične reči: "... ništa vam neće biti nemoguće". (Mat. 17: 20)

Tebi očito nije jasno šta znači imati veru u sebi. Hrist nije privlačio ljude čudima, nego je od njih tražio da imaju veru u sebi kako bi mogli proizvesti čuda .
Hrist kaže: "Ako imate vjere koliko zrno gorušičino, reći ćete gori ovoj: pređi odavde tamo, i preći će", i dodaje sledeće neobične reči: "/ ništa vam neće biti nemoguće". (Mat. 17: 20) Hrist
Baš htedoh da kažem da ti i oni ne mislite na isto kada kažete vera.
Većina ljudi ovde verom smatra skup ubeđenja i pripadanje nekoj
organizaciji, grupi, crkvi..

Hrist kaže: "Ako imate vjere koliko zrno gorušičino, reći ćete gori ovoj: pređi odavde tamo, i preći će", i dodaje sledeće neobične reči: "... ništa vam neće biti nemoguće". (Mat. 17: 20)
A sv. ap. Pavle kada mu Se Hristos obratio Svojim čudesnim javljanjem nije imao vjere, čak je išao protiv vjere. Zar ćeš negirati ostroška čuda koja su se dogodila nepravoslavcima? Mada je za očekivati da su i ti ljudi makar imali zrnce vjere da će dobiti pomoć idalje nisu bili u Pravoslavnoj Crkvi.

Ta
A sv. ap. Pavle kada mu Se Hristos obratio Svojim čudesnim javljanjem nije imao vjere, čak je išao protiv vjere. Zar ćeš negirati ostroška čuda koja su se dogodila nepravoslavcima? Mada je za očekivati da su i ti ljudi makar imali zrnce vjere da će dobiti pomoć idalje nisu bili u Pravoslavnoj Crkvi.
Tako se vera i siri zna on sta radi.Na meni na tebi ateisti pokazao bog da postoji i ja sirim dalje s dokaz i tako svi moji ateisti bliznji dobise veru.

Rekao bih da je to vise turisticka atrakcija nego manastir Sigurno se ni na Hilandar ni tamo niti bilo gde gde dolaze turisti zamonasio
impresije: prave svece od pravog voska, pa se skupljaju pcele gde treba da zapalis. Zapalio sam bez straha i nijedna me nije ubola.
Potom, kupio sam ikonu belog andjela koja mi stoji pored glave kad spavam. Video sam mosti i celivao.
Ok je sve, ali nije manastir za monasenje.

svakog poklonika.

1280px-Ostrog01.JPG

Прешао сам тај пут бос. Како су ми стопала одавно омекшала због сталног ношења обуће израњавио сам их и болело ме је. Мислио сам да нећу моћи нормално да ходам бар неколико дана. Мада је било нешто смештаја унутар манастира, већина нас је преспавала на отвореном на простиркама. Ујутру сам већ лако ходао, остали су ми неко време ожиљци који ме више нису болели.
Сам утисак приступа, целивања моштију и мириса су већ други описали. Свети Василије и Острог остају до краја живота у мени.
Не могу да знам за друге, али толику духовну снагу на једном месту мислим да морају да се осете и они који не верују или им је вера мала.

Back