Iskrene namjere

Da ti pošteno kažem, o iskrenosti svi pričaju, žene naročito, a iskrenosti nikad manje, kod žena naročito. Iskrenost ume da zaboli, i iskrenog čoveka i onu kojoj je iskrenost upućena. Kad žena traži iskrenost, ona ne traži iskrenost, ona traži da je ne povrediš, da iskrenost zameniš sa nekom sitnom , ali dovoljno uverljivom i ugodnom laži. U sprotnom, odmah počnu da iskrenost nazivaju nepristojnošu, neotesanošću i sirovinom bez empatije.
Od gledanja u duboki ponor brzo se dobije mučna vrtoglavica.
 
Namere su nebitne, gledajmo dela. Hoću da kažem, neka i laže, ali neka to čini da se osećam lepo pritom. Ionako smo matori da se razočaravam u ljude i da ne znam kako namere ne vode nikuda.
 
jbg kad covek cesto ni prema sebi nije iskren. ne zna ni sta zeli, ni sta oseca, ni dokle moze, ni sta ne moze. kako on da bude iskren?
a ne znam realno ko me vise nervira onaj sto medi i svilani a smradina ili onaj ko te izvredja a onda kaze ju pa ti ne mozes da podneses iskrenost:)))
ljudi cesti menjaju neotesanost sa iskrenoscu
sve sto mislis, ili osecas moze se reci na vise nacina-da uvredis, da utesis ili neutralno..
 

Back
Top