Iran razvio (ili nabavio???) PVO sistem poput S-300

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
http://en.rian.ru/mlitary_news/20100208/157810928.html

Iran je uspeo da razvije PVO sistem koji po performansama ne zaostaje za S-300, mozhda je chak i bolji(verovatno u poredjenju sa starijim verzijama tog sistema). Jedino po meni logichno objashnjenje za tako neshto, pod uslovom da je istina, je da su im Rusi neformalno pomogli, prodavshi tehnologiju i znanje uz pomotj kojih su Iranci uspeli to da razviju.

Ako smo mi sa Nevom (S-125) oborili F-117, kako li tje se provesti Ameri u Iranu?
 
Ljudi da Ameri smeju da udare vec bi udarili..... Ne mislim da je Iran nesto vanzemaljko ali ima bitnih razlika u odnosu na Irak....
Prvi mnogo veca zemlja, samim tim i mnogo vise ljudi pod oruzijem... Zatim mnogo para ulozeno u PVO sto nije zanemarljiva cinjenica, nuklearna sila, verski je fanaticna, i mnogo veci gubitci pri osvajanju, tesko je predvideti duzinu takvog sukoba.... Sobzirom da ima previse nepoznatih u toj jednacini mislim da ce se Ameri zadugo oslanjati na sankcije i pretnje bez zelje da diraju u osinjak....
Da pojednostavim nije im rentabilno da diraju Iran jer nije lak zalogaj....
 
http://en.rian.ru/mlitary_news/20100208/157810928.html

Iran je uspeo da razvije PVO sistem koji po performansama ne zaostaje za S-300, mozhda je chak i bolji(verovatno u poredjenju sa starijim verzijama tog sistema). Jedino po meni logichno objashnjenje za tako neshto, pod uslovom da je istina, je da su im Rusi neformalno pomogli, prodavshi tehnologiju i znanje uz pomotj kojih su Iranci uspeli to da razviju.

Ako smo mi sa Nevom (S-125) oborili F-117, kako li tje se provesti Ameri u Iranu?

Ako je ovo istina onda je taj S-300 "iranski" koliko je onaj tenk M-84AB1 "srpski", znaci 99% delova je uvezeno iz Rusije... mozda srafovi i kamioni su "made in Iran", sve ostalo je rusko - rakete, elektronika, radari,...
 
Iranje razvio je slican sistam kao S300, ako verujes u ove gluposti svaka ti cast.
To je samo izgovor i kad ga vide ameri da pomisle da je to Iransko SRANJE a sta je stvarno to neznaju.

S300 Ameri nemogu da ga iskopiraju vac 10 godina i ako imaju citav sistem kod sebe,a IRAN ga je iskopirao gledajuci sa slike,ako u ovo mozes da verujes onda ti svaka cast.
 
Poslednja izmena:
Dobro nisam napravio razmak izmedju IRAN JE to je bas toliko ne razumljivo.
Sistem S300 amerika poseduje vec deset i vise godina i jos ga nisu iskopirali.
Iran sistem S300 gledaju sa slike i jedino je mogao da ga iskopira jer ga nema u svom vlasnistvu.
Ako mozes da poverujes da jedna zemlja koja nikada nije napravila ni jedan zahtevniji PVO sistem moze tek tako lako da iskopira S300 onda ti svaka cast.
 
Poslednja izmena:
Dobro nisam napravio razmak izmedju IRAN JE to je bas toliko ne razumljivo.
Sistem S300 amerika poseduje vec deset i vise godina i jos ga nisu iskopirali.
Iran sistem S300 gledaju sa slike i jedino je mogao da ga iskopira jer ga nema u svom vlasnistvu.
Ako mozes da poverujes da jedna zemlja koja nikada nije napravila ni jedan zahtevniji PVO sistem moze tek tako lako da iskopira S300 onda ti svaka cast.

ko nemoze sta da kopira, amerika ili iran?
 
@dejina811

Znas li ti da citas medju redove ili treba da ti objasnim kao detetu u prvom razredu osnovne.
"Ako mozes da poverujes da jedna zemlja koja nikada nije napravila ni jedan zahtevniji PVO sistem moze tek tako lako da iskopira S300 onda ti svaka cast."

Ovde ti se nalazi odgovor na tvoje pitanje.
Patriot je made in Iran/USA?
Ako odgovoris tacno na ovo pitanje pa procitas gornji citat pronaci ces odgovor.
 

Back
Top