(Ipak) Ništa od koalicije

Ma bilo je to i sa 8,9 godina,stavise tada najizrazenije........mozda deca nisu znali kako da me prozivaju,pa ajd kao srbin.

Moguće, ali ipak, nije dobro da se đeca svađaju oko toga i da se vrijeđaju na nacionalnoj i političkoj osnovi. Nije dobro ni za odrasle osobe, a kamoli za đecu. Nije problem, neka đeca znaju ko su i za koga su, neka to kažu u društvu, ali da se svađaju i vrijeđaju zbog toga, to je zabrinjavajuće
 
E da znaš čega sam se ja naslušao, i na račun Srba, i na račun Crnogoraca, i na račun svih ostalih...

Ponavljam, budala ima svuda, a to ne znači da ti ili ja treba da budemo jedan od njih

То није била било која будала већ управник ресторана нажалост нисам чуо да је трпео неке последице тога без обзира што се о томе на далеко чуло :roll:
 
Ooooooooo, čovječe, Srbija i Crna Gora nijesu potpisale sporazum. Kad ga potpišu, ovakvih problema neće biti

Sprdaš li se to zike?
Znaš li uopšte kakav je predlog Crne Gore?

Podgorica i dalje zahteva da Srbija ne daje svoje državljanstvo njenim državljanima, ako se oni prethodno nisu odrekli crnogorskog
 
Poslednja izmena:
Pa u cg sam od vecine prozivan(neznanaca) govorim o dobu kada sam imao 5,6,7,15godina..........dodjem tamo u fliperanu,kafic a oni meni a sto si ti jado dosha' odje.......a ja kazem zato sto je ovo odje vise moje nego tvoje..........i onda po obicaju nastane maklljaza........eee kakve su to makljaze bile.........:mrgreen:ali bili smo deca........sad se setih toga:mrgreen:

Добро, то нема везе, исто би тако прошао и у сваком мањем месту у Србији.
 
То није била било која будала већ управник ресторана нажалост нисам чуо да је трпео неке последице тога без обзира што се о томе на далеко чуло :roll:
Žalosno, ali, šta ćeš, tako je. Niko ne odgovara za to, da sam ja čuo, ni sa jedne ni sa druge strane.
Sprdaš li se to zike?
Znaš li uopšte kakav je predlog Crne Gore?

Ma ne sprdam se. Naravno, slažem se s tobom da mora doći do kompromisa, da i jedna i druga strana moraju malo da popuste, ali ipak mislim da su Srbi ti koji koče potpisivanje ovog sporazuma. A Crna Gora ima pravo da ga koči jer ne bi bilo u redu potpisivati sporazum sa državom sa kojom nemamo diplomatske odnose.
 
Ma ne sprdam se. Naravno, slažem se s tobom da mora doći do kompromisa, da i jedna i druga strana moraju malo da popuste, ali ipak mislim da su Srbi ti koji koče potpisivanje ovog sporazuma. A Crna Gora ima pravo da ga koči jer ne bi bilo u redu potpisivati sporazum sa državom sa kojom nemamo diplomatske odnose.

Zike, ti očigledno ne shvataš (ili ne želiš da shvatiš) poentu. Crna Gora ne želi da da dvojno državljanstvo Srbima.
Ti kažeš da ne može da da jer nije potpisan sporazum, ali pogledaj samo kakav je predlog Crne Gore!
Kada bi Srbija prihvatila taj predlog, Srbi opet ne bi mogli da imaju dvojno državljanstvo, jer je to suština crnogorskog predloga! Nije mi jasno kako to ne možeš da uvidiš?
 
Zike, ti očigledno ne shvataš (ili ne želiš da shvatiš) poentu. Crna Gora ne želi da da dvojno državljanstvo Srbima.
Ti kažeš da ne može da da jer nije potpisan sporazum, ali pogledaj samo kakav je predlog Crne Gore!
Kada bi Srbija prihvatila taj predlog, Srbi opet ne bi mogli da imaju dvojno državljanstvo, jer je to suština crnogorskog predloga! Nije mi jasno kako to ne možeš da uvidiš?
Crna Gora je spremna na kompromis, Srbija nije.
Ko kaže da nemate, pa jesu li maloprije ministri odbrane još u Podgorici potpisali međunarodni dogovor. :hahaha:

Proćerali su našeg ambasadora
 
Ma ne sprdam se. Naravno, slažem se s tobom da mora doći do kompromisa, da i jedna i druga strana moraju malo da popuste, ali ipak mislim da su Srbi ti koji koče potpisivanje ovog sporazuma. A Crna Gora ima pravo da ga koči jer ne bi bilo u redu potpisivati sporazum sa državom sa kojom nemamo diplomatske odnose.
Nije tačno da Srbija neće dogovor , upravo je obrnuto. I kakve veze imaju diplomatski odnosi sa tim što u Srbiji živi preko 200 000 hiljada crnogorskih državljana koji ne bi da se odreknu zemlje u kojoj su se rodili , ali prihvataju državu u kojoj žive?
...ili se možda Crna gora već odrekla njih?!

Zike, ti očigledno ne shvataš (ili ne želiš da shvatiš) poentu. Crna Gora ne želi da da dvojno državljanstvo Srbima.
Ti kažeš da ne može da da jer nije potpisan sporazum, ali pogledaj samo kakav je predlog Crne Gore!
Kada bi Srbija prihvatila taj predlog, Srbi opet ne bi mogli da imaju dvojno državljanstvo, jer je to suština crnogorskog predloga! Nije mi jasno kako to ne možeš da uvidiš?
Suština crnogorskog predloga je upravo takva da Srbija ne može na takav sporazum da pristane , a da to ne ugrozi veliki broj njenih građana.
Samo mi nije jasno šta je cilj predloga? Da se svi vrate u Crnu Goru?
 
Koliko ja znam, sporazum o dvojnom drzavljanstvu jos nije donesen. Uostalom, ima li u Narodnoj skupstini Srbije crnogorskih drzavljana?

Ima , ali nećemo da ti kažemo koji su . Bitno je da imaju i Srbijansko državljanstvo.

A po čemu je prijedlog bio neprihvatljiv za Srbiju? Ko je pitao Crnu Goru da pristane na kompromis?
Hrvatska i Crna Gora imaju dogovor oko dvojnog državljanstva, dok sa Srbijom to nije slučaj
Koliko ja znam Crna gora od te svoje fleksibilnosti još uvek ni sa jednom državom u okruženju nema sporazum o dvojnom državljanstvu ...ako se nešto nije promenilo od pre deset dana.
 
Nije tačno da Srbija neće dogovor , upravo je obrnuto. I kakve veze imaju diplomatski odnosi sa tim što u Srbiji živi preko 200 000 hiljada crnogorskih državljana koji ne bi da se odreknu zemlje u kojoj su se rodili , ali prihvataju državu u kojoj žive?
...ili se možda Crna gora već odrekla njih?!


Suština crnogorskog predloga je upravo takva da Srbija ne može na takav sporazum da pristane , a da to ne ugrozi veliki broj njenih građana.
Samo mi nije jasno šta je cilj predloga? Da se svi vrate u Crnu Goru?
Nije obrnuto, nego je baš kako sam rekao. Diplomatski odnosi imaju veze, jer ako Srbiju nije briga za 200 000 Srba u Crnoj Gori, onda ni Crnu Goru ne treba da bude briga za njih. Diplomatski odnosi Srbije i Crne Gore su mnogo važniji za Srbiju, nego za Crnu Goru.
Ima , ali nećemo da ti kažemo koji su . Bitno je da imaju i Srbijansko državljanstvo.


Koliko ja znam Crna gora od te svoje fleksibilnosti još uvek ni sa jednom državom u okruženju nema sporazum o dvojnom državljanstvu ...ako se nešto nije promenilo od pre deset dana.

Ima sa Hrvatskom
 
Nije obrnuto, nego je baš kako sam rekao. Diplomatski odnosi imaju veze, jer ako Srbiju nije briga za 200 000 Srba u Crnoj Gori, onda ni Crnu Goru ne treba da bude briga za njih. Diplomatski odnosi Srbije i Crne Gore su mnogo važniji za Srbiju, nego za Crnu Goru.


Ima sa Hrvatskom
Ja govorim o ljudima koji žive u Srbiji , a rođeni su u Crnoj Gori , ne o onima koji žive tamo.Možda sam ja rođena u CG , ali ovde radim i ovde mi je porodica , ovde živim i potpuno je normalno da imam državljanstvo Srbije.Ono što nije normalno je da me izbrišu iz knjige državljana Crne Gore , osim ako tvoja partija nema nameru da mi pruži iste uslove za život( posao , stan , uslove za napredovanje...) ako se vratim tamo da bih zadržala državljanstvo zemlje u kojoj sam rođena.Slutim da to nije slučaj.
A ovom rečenicom kako crnogorsku vlast nije briga za 200 000 Srba u Crnoj Gori si mnogo objasnio...i mislila sam da je to slučaj.
Od kad CG ima sporazum sa Hrvatskom?
 
Ja govorim o ljudima koji žive u Srbiji , a rođeni su u Crnoj Gori , ne o onima koji žive tamo.Možda sam ja rođena u CG , ali ovde radim i ovde mi je porodica , ovde živim i potpuno je normalno da imam državljanstvo Srbije.Ono što nije normalno je da me izbrišu iz knjige državljana Crne Gore , osim ako tvoja partija nema nameru da mi pruži iste uslove za život( posao , stan , uslove za napredovanje...) ako se vratim tamo da bih zadržala državljanstvo zemlje u kojoj sam rođena.Slutim da to nije slučaj.
A ovom rečenicom kako crnogorsku vlast nije briga za 200 000 Srba u Crnoj Gori si mnogo objasnio...i mislila sam da je to slučaj.
Od kad CG ima sporazum sa Hrvatskom?

A zamisli kad bih ja imao državljanstvo CG, Srbije, FBIH, Hrvatske, Slovenije, Makedonije i Australije, npr. Na šta bi to ličilo???
Nijesam rekao da crnogorsku vlast nije briga za 200 000 Srba u CG, očigledno nijesi razumjela.
To je za sad na nivou dogovora, a uskoro će biti ozvaničeno sporazumom, ako se ne varam
 
A zamisli kad bih ja imao državljanstvo CG, Srbije, FBIH, Hrvatske, Slovenije, Makedonije i Australije, npr. Na šta bi to ličilo???
Nijesam rekao da crnogorsku vlast nije briga za 200 000 Srba u CG, očigledno nijesi razumjela.
To je za sad na nivou dogovora, a uskoro će biti ozvaničeno sporazumom, ako se ne varam

Ja sam rekla da mi je jasno koliko vlast u Crnoj Gori može briga za Crnogorce u Srbiji , kad je takva prema svojim građanima.

Opet mi nisi odgovorio šta je sa onima koji su rođeni u Crnoj Gori i od kada ima Crna Gora sporazum o dvojnom državljanstvu sa Hrvatskom .
 
sledeca odluka vlasti u crnoj gori moze lako da bude otvaranje konc logora za srbe u crnoj gori i proterivanje u srbiju.

pa i jevrejima su nacisti na pocetku oduzimali drzavljanstva i terali ih da nose davidove zvezde i zive u getima pa su ih posle ubijali sa Zyklon B-om u konc logorima

bagra fashistichka, isto je radio -pokushao Sheshelj u Zemunu, kada je na TVu pokazao hrvatski pasosh DETETA koje zivi u Zemunu........a shto je najpotresnije, danas, najvecim delom njegovi obozavaoci putuju sa tom putovnicom po svetu, naravno bez vize
 
Ja sam rekla da mi je jasno koliko vlast u Crnoj Gori može briga za Crnogorce u Srbiji , kad je takva prema svojim građanima.

Opet mi nisi odgovorio šta je sa onima koji su rođeni u Crnoj Gori i od kada ima Crna Gora sporazum o dvojnom državljanstvu sa Hrvatskom .

Pa kako šta je s njima? Oni žive u Srbiji i imaju pravo da imaju srpsko državljanstvo. Znači, Crna Gora neće uzimati državljanstvo Crnogorcima u Srbiji, jedino može Srbija da im ga uzme (srpsko). Oni će imati crnogorsko državljanstvo iako žive u Srbiji.

Rekao sam ti, to sa Hrvatima je za sad na nivou dogovora, a treba da bude ozvaničeno sporazumom
 
...a kakve su to drzave koje nemaju svoje zakone o drzavljanstvu...i sta tu ima da se uskladjuje...ako je dvojno drzavljanstvo dozvoljeno u obe drzave ono valjda vazi za sve drzavljane tih drzava...kao da svi ti ljudi vec nisu dovoljno zakinuti tim sto sad zive u razlicitim drzavama... 2 pasosa im treba da bude kao neka nagrada ili kazna?
 
Poslednja izmena:

Back
Top