iOS (Apple mobilni uredjaji)

Danas sam radila softwer update na telefonu a nisam nista bekapirala pre toga. I sada vidim obrisani mi svi zvucni snimci. Postoji li nacin da ih vratim.. mnogo mi znace i moram da ih vratim. Gledala sam na YT kao povezem mob i laptop, instaliram D-back pa sa tim programom vratim sve sto je bilo na mobu a nema ga vise.
Zna li neko sta da radim?
 
Па сви се жале на њега. Не морам ја да просипам причу кад људи знају о чему причам.
A koji to svi ,evo ja koristim i apsolutno nikakvih problema …

Danas sam radila softwer update na telefonu a nisam nista bekapirala pre toga. I sada vidim obrisani mi svi zvucni snimci. Postoji li nacin da ih vratim.. mnogo mi znace i moram da ih vratim. Gledala sam na YT kao povezem mob i laptop, instaliram D-back pa sa tim programom vratim sve sto je bilo na mobu a nema ga vise.
Zna li neko sta da radim?
Update sistema ili nekog programa?
Ako je u pitanju program onda je trebao back up da se radi preko iclouda .
A sto se tice tog D-back nisam imao potrebe da nesto vracam .
 
Poslednja izmena:

Apple će morati da pređe na USB C, što ne mora da bude loša stvar​


Od kada je Apple 2018. godine usvojio USB C standard za svoje iPad Pro mobilne uređaje, govori se o tome kada će isti standard doći i na iPhone. Do sada, ova kompanija tvrdoglavo se držala svog Lightning porta, ali se čini da bi 2023. godina najzad mogla doneti i iPhone sa USB C ulazom.

Evropska unija planira da uvede propise vezane za uspostavljanje univerzalnog evropskog standarda za punjače mobilnih uređaja, pa bi tako USB C postao obavezan. Očigledno, kompanija Apple ne želi da joj se onemogući prodaja svojih iPhone uređaja, pa tako već testira takav ulaz na svojim telefonima.

Ali, koliko mnogo se govori o regulativama, toliko malo se govori o tome šta bi tačno USB C port doneo iPhone uređajima.

Prednosti USB C na iPhone uređajima​

Prema informacijama dostupnim na portalu Pocketnow, neke od najvećih prednosti koje bi iPhone mobilni telefoni dobili zajedno sa uvođenjem USB C standarda su:

Veće brzine prenosa podataka​

Ukoliko bi kompanija Apple u svoje mobilne telefone ugradila USB C 3.1 Gen 1 port, maksimalna teoretska brzina prenosa podataka bila bi 5 Gbps, što je deset puta brže od trenutnih brzina koje se mogu ostvariti korišćenjem USB C na lightning adaptera koji radi na USB 2.0 standardu. U ovom slučaju, ograničenje brzine potiče od lightning kabla, dok je USB C sposoban za daleko veće brzine.

C.jpg


Sa druge strane, najnoviji iPad Pro modeli podržavaju USB 4 standard uz maksimalne teoretske brzine prenosa podataka od 40 Gbps sa kompatibilnim uređajima. Predviđanja kažu kako bi se USB 4 port mogao naći na iPhone 14 Pro modelima, a USB 3.1 Gen 2 na standardnim telefonima.

Potencijalno veće brzine punjenja baterije​

Uz USB C port najnovije generacije dolazi i podrška za mnogo veće brzine punjenja baterije od čak 240W. Naravno, ovo je samo u domenima maksimalne tehnički moguće snage. Apple bi najverovatnije ograničio tu brzinu, ali stvarno jeste vreme da i iPhone uređaji donesu neko značajnije poboljšanje u ovom segmentu.

Poboljšana kompatibilnost sa eksternim ekranima​

Na kraju, promena na USB C olakšala bi povezivanje sa kompatibilnim ekranima drugih proizvođača osim kompanije Apple koji imaju isti ulaz. Takođe, time bi se eliminisala potreba za upotrebljavanjem adaptera sa lightning prota na HDMI ulaz.
 

Ajfon je od samog početka trebalo da se pojavi na tržištu BEZ OVE KARAKTERISTIKE!​


Polovina ove misije kompanije iz Kupertina je već ostvarena, jer je Apple do sada objavio iPhone sa eSIM podrškom. Sledeći prirodan korak je kompletno odbacivanje fizičkog SIM-a.

Prema rečima Tonija Fadela, koji se smatra ocem iPoda, ovo bi bio potpuno jasan potez kompamnije. To je zbog toga što je na samom početku planirano da iPhone nema slot za SIM kartice, a ovo je bila zamisao Stiva Džobsa.

Fadel ističe da je Džobs želeo da iPhone objavi samo uz CDMA, što se kasnije desilo preko Verizonove mreže. Fadel kaže da je o ovome diskutovao sa Džobsom, istakavši da bi objava takvog uređaja imala malo smisla s obzirom na slabiju prihvaćenost CDMA.

Drugim rečima, Fadel je verovao (i bio je u pravu) da bi slaba prihvaćenost CDMA sprečila da iPhone postane veliki hit i da bude popularan koliko je sada.

Sada se veruje da Apple planira iPhone bez SIM slota za 2022. godinu, mada postoji mogućnost da kompanija ne sprovede do kraja ovu strategiju. Mogao bi biti isporučen samo jedan iPhone bez SIM podrške, a tokom 2023. godine bi se to proširilo na sve modele.

https://www.srbijadanas.com/it/vest...-na-trzistu-bez-ove-karakteristike-2022-05-26
 
Nedavno sam kupio novi telefon i primetio sam da prilikom dolaznog poziva zvoni glasno dok je na stolu na primer i čim ga podignem on se utiša. Ako mi je telefon već u ruci od početka zvoni tiho. iOS 15.6 i iPhone 13 mini su u pitanju. Na osmici sa istom verzijom softvera nije tako.
Korisna je opcija ali me interesuje može li to da se isključi.
 

Back
Top