Intervju sa Samardžićem (ko je ovde lud?)

E baš si me pohvalio prijatelju :lol:.

pa druže, znaš kako se kaže bolje dobronamerna kritika, nego licemerno tapkanje po ramenu

nego, elem, pošto je ovde ovih što ležu i ustaju samo sa Kosovom u mislima,
šta ćemo ako sutra Kosovo prime u MMF, SB, SE, UEFU, FIFU, FIBU....
jel to junački napuštamo ili im svima objavljujemo rat
jel spaljujemo Platinijev dres na terazijama?
 
Kako nije kad funkcionise kao drzava...samo sto se slazem da nikad ne treba da priznamo Kosovo kao drzavu.
"Kao država" i država nije isto.
Pričali su da će proglašenjem Kosova da se preseće Gordijev čvor i da taj problem ne sme ostati "zamrznuti konflikt": Koliko ja vidim ništa se bitno nije promenilo - postoji konflikt, i zamrznut je. Za bilo koje rešenje problema dve strane moraju da se dogovore. Nikakvog dogovora nije bilo - dogovor će biti moguć tek onda kada Jenkiji napuste ovaj kontinent i ostave ljude na ovim prostorima da žive... Sigurno rešenje konflikta neće biti ucena zapada da prizna Kosovo kao nezavisnu državu.
 
Poslednja izmena:
Gluposti, Srbija je država zašto bi bilo koji organizaciju mi napuštali. Kosovo će postati država tek onda kada ga Srbija prizna.

ma nemoj ti meni svoj stav o Kosovu kao državi, to nisam ni pitao
nego kako će se postaviti Srbija ako prime Kosovo u sve moguće institucije, osim UN?
Šta će Srbija, pa sam naveo banalan primer da ćemo spaliti platinijev dres zbog nepoštovanja rezolucije 1244
znači, sa EU nećemo ništa jer su poslali Euleks, šta će biti ako uđu u Savet Evrope, ili Svetsku banku, ili imamo dvostruke aršine, može Cefta, a ne može SSP, a isti ono, a drugo pakovanje
 
ma nemoj ti meni svoj stav o Kosovu kao državi, to nisam ni pitao
nego kako će se postaviti Srbija ako prime Kosovo u sve moguće institucije, osim UN?
Šta će Srbija, pa sam naveo banalan primer da ćemo spaliti platinijev dres zbog nepoštovanja rezolucije 1244
znači, sa EU nećemo ništa jer su poslali Euleks, šta će biti ako uđu u Savet Evrope, ili Svetsku banku, ili imamo dvostruke aršine, može Cefta, a ne može SSP, a isti ono, a drugo pakovanje

Moramo biti ozbiljni i dosledni, a ne "šizofreničari". Ne razumem šta mi imputiraš... U većinu "ozbiljnih" organizacija Kosovo neće moći da uđe. Ja ne vidim nikakav problem ako Kosovo uđe u MMF. Skoro većinsko odlučivanje u MMF-u ima američka centralna banka u privatnom vlasništvu.
 
Moramo biti ozbiljni i dosledni, a ne "šizofreničari". Ne razumem šta mi imputiraš... U većinu "ozbiljnih" organizacija Kosovo neće moći da uđe. Ja ne vidim nikakav problem ako Kosovo uđe u MMF. Skoro većinsko odlučivanje u MMF-u ima američka centralna banka u privatnom vlasništvu.

ništa je tebi ne zameram, daleko bilo
diskutujemo
ja postavljam hipotetičko pitanje, šta Srbija može da uradi ako Kosovo uđe u sve relevantne međunarodne organizacije? Hipotetičko pitanje, koje je sasvim izgledno, šta Srbija može da radi? MMF, ulazi zasigurno, SE, kaže dovoljno da potvrdi 2/3, Srbija nema VETO, Svetska banka, nema pojma, ali računam da je i tu jak SAD uticaj, šta je sa OEBS-om? Partnerstvom za mir?
To je sve izgledno u narednom periodu, sve sem UN i organizacijama koje su pod okriljem UN dok ovo odgovara Rusima, da li je to sutra Kosovo i u MOK-u, i ostalim sportskim organizacijama?
Naravno, ne očekujem od tebe da mi sad obrazlažeš, jer nisi u vlasti, ali me interesuje stav.
Dozvolićeš da predložim 2 opcije
1. izlazak ili bojkot svih organizacija koje prime Kosovo i time iskazivanje apsolutnog nezadovoljstva njegovim prijemom-rezultat potpuna i razarajuća izolacija
2. ćutke prelazak preko svega?
ako je ćutke prelazak preko svega, jel smo to mi onda priznali ili nismo?
 
ma nemoj ti meni svoj stav o Kosovu kao državi, to nisam ni pitao
nego kako će se postaviti Srbija ako prime Kosovo u sve moguće institucije, osim UN?
Šta će Srbija, pa sam naveo banalan primer da ćemo spaliti platinijev dres zbog nepoštovanja rezolucije 1244
znači, sa EU nećemo ništa jer su poslali Euleks, šta će biti ako uđu u Savet Evrope, ili Svetsku banku, ili imamo dvostruke aršine, može Cefta, a ne može SSP, a isti ono, a drugo pakovanje

Pa brate, ti si još luđi od mene :lol:.
 
pa druže, znaš kako se kaže bolje dobronamerna kritika, nego licemerno tapkanje po ramenu

nego, elem, pošto je ovde ovih što ležu i ustaju samo sa Kosovom u mislima,
šta ćemo ako sutra Kosovo prime u MMF, SB, SE, UEFU, FIFU, FIBU....
jel to junački napuštamo ili im svima objavljujemo rat
jel spaljujemo Platinijev dres na terazijama?
Pa da, šta mi uopšte još tražimo u UN, SE, UEFI, FIFI, FIBI, i ostalim organizacijama, kad su tamo i države koje su priznale Kosmet? O'ma' da se ispišemo odatle! :roll:
Ma, brate, u stvari sami treba da se spalimo, u inat, i u znak protesta. :roll: 8-) :mrgreen:
 

Back
Top