Internet zarada

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.755
S obzirom da je odavno popularno da se lova zarađuje radom od kuće ili ti preko interneta, mene interesuje kako se to radi. Prosto, šta to ljudi rade, a za šta ja nisam čuo. Ok, rade grafički dizajn, rade neke web sajtove, sve je to ok. Ali šta još? I gde nude svoje usluge? Neki ljudi naplaćuju editovanje youtube kanala, neki izradu intro-a, neki banere za twitch, neki boostovanje naloga iz igara.

Ali meni nije jasno, šta i kako i gde.
 
Интернет је непресушан извор зараде са милион могућности.

Али, то што их је милион, не значи да можеш једним кликом да нађеш једну од тих милион могућности.

Како ништа о томе не знаш, требало би да кренеш од основног, па полако да упознајеш интернет, и да постепено долазиш до онога што теби одговара и да стичеш знања из те области.

Пробај за почетак www.clickworker.com нпр.

Повремено има једностанвих послова, типа...да усликаш нешто или се усликаш, да снимиш кратак видео како нешто радиш или свој лик (нпр. ако нека фирма прави апликацију за препознавање лица или тако неке заебанцие, ти си им огледни кунић), затим решавање неких анкетица и тд..

Зарада је минимална. Пола долара или долар, два ...

Кад скупиш 15 долореса, можеш да дигнеш лову.

Да би диг'о лову, треба да отвориш пејпал (а што ће ти касније требати за озбиљнију зараду...)

Кад схватиш основно (ово му дође забавиште за интернет зараду), временом ћеш почети да се региструјеш на озбиљније сајтове, који траже озбиљнији рад, па и озбиљније плаћају.



Саће браћи Русима требати овај рад преко интернета, кад буду остали без посла због пада џидипија од - 15 %.
 
Интернет је непресушан извор зараде са милион могућности.

Али, то што их је милион, не значи да можеш једним кликом да нађеш једну од тих милион могућности.

Како ништа о томе не знаш, требало би да кренеш од основног, па полако да упознајеш интернет, и да постепено долазиш до онога што теби одговара и да стичеш знања из те области.

Пробај за почетак www.clickworker.com нпр.

Повремено има једностанвих послова, типа...да усликаш нешто или се усликаш, да снимиш кратак видео како нешто радиш или свој лик (нпр. ако нека фирма прави апликацију за препознавање лица или тако неке заебанцие, ти си им огледни кунић), затим решавање неких анкетица и тд..

Зарада је минимална. Пола долара или долар, два ...

Кад скупиш 15 долореса, можеш да дигнеш лову.

Да би диг'о лову, треба да отвориш пејпал (а што ће ти касније требати за озбиљнију зараду...)

Кад схватиш основно (ово му дође забавиште за интернет зараду), временом ћеш почети да се региструјеш на озбиљније сајтове, који траже озбиљнији рад, па и озбиљније плаћају.



Саће браћи Русима требати овај рад преко интернета, кад буду остали без посла због пада џидипија од - 15 %.
Nije baš da ništa ne znam. Radio sam web sajtove ali to je bilo da jedva nađem nekoga i da zaradim, nije to sad da kontaktiram jače klijente.
Jeste to sve oko rusa, ali zar nisu njima uvedene sankcije? Kako će se vršiti bilo kakvo plaćanje sa njima?
 
S obzirom da je odavno popularno da se lova zarađuje radom od kuće ili ti preko interneta, mene interesuje kako se to radi. Prosto, šta to ljudi rade, a za šta ja nisam čuo. Ok, rade grafički dizajn, rade neke web sajtove, sve je to ok. Ali šta još? I gde nude svoje usluge? Neki ljudi naplaćuju editovanje youtube kanala, neki izradu intro-a, neki banere za twitch, neki boostovanje naloga iz igara.

Ali meni nije jasno, šta i kako i gde.
Многи људи зарађују преко youtube-a.
@Dwight Schrute Видим да ме игноришеш.
 
Poslednja izmena:
S obzirom da je odavno popularno da se lova zarađuje radom od kuće ili ti preko interneta, mene interesuje kako se to radi. Prosto, šta to ljudi rade, a za šta ja nisam čuo. Ok, rade grafički dizajn, rade neke web sajtove, sve je to ok. Ali šta još? I gde nude svoje usluge? Neki ljudi naplaćuju editovanje youtube kanala, neki izradu intro-a, neki banere za twitch, neki boostovanje naloga iz igara.

Ali meni nije jasno, šta i kako i gde.
Ja znam za poslove koju jesu vezani za objavljivanje na internetu, na primer dobiješ ponudu od proizvođača naočara za sunce, nakita, garderobe na Instagramu, ako prihvatiš, oni ti dostave besplatan uzorak, ti treba da budeš ili foto model ili fotograf. Uprostio sam.
Onda tu sliku sa njihovim proizvodima okačiš na svoj profil, napišeš ko je sponzor/hashtag.
Vremenom možeš da imaš stalne sponzore i tu takvim ljudima u bio piše "Plaćeno sponzorstvo sa tim i tim".

Ima milion mogućnosti za klince, da prodaješ pakete lajkova/ pratilaca ali to su stvarno smešno male pare a praktično "visiš" ceo dan na netu.

Ne znam, nisam pametan, ujedno i svašta i ništa.
 
Ja znam za poslove koju jesu vezani za objavljivanje na internetu, na primer dobiješ ponudu od proizvođača naočara za sunce, nakita, garderobe na Instagramu, ako prihvatiš, oni ti dostave besplatan uzorak, ti treba da budeš ili foto model ili fotograf. Uprostio sam.
Onda tu sliku sa njihovim proizvodima okačiš na svoj profil, napišeš ko je sponzor/hashtag.
Vremenom možeš da imaš stalne sponzore i tu takvim ljudima u bio piše "Plaćeno sponzorstvo sa tim i tim".

Ima milion mogućnosti za klince, da prodaješ pakete lajkova/ pratilaca ali to su stvarno smešno male pare a praktično "visiš" ceo dan na netu.

Ne znam, nisam pametan, ujedno i svašta i ništa.
Samo što nisam klinac, nisam devojka da imam puno pratilaca na Instagramu i nisam fotograf. :D
Ali naravno, to je danas veoma lako za devojke.
 
Ja znam za poslove koju jesu vezani za objavljivanje na internetu, na primer dobiješ ponudu od proizvođača naočara za sunce, nakita, garderobe na Instagramu, ako prihvatiš, oni ti dostave besplatan uzorak, ti treba da budeš ili foto model ili fotograf. Uprostio sam.
Onda tu sliku sa njihovim proizvodima okačiš na svoj profil, napišeš ko je sponzor/hashtag.
Vremenom možeš da imaš stalne sponzore i tu takvim ljudima u bio piše "Plaćeno sponzorstvo sa tim i tim".

Ima milion mogućnosti za klince, da prodaješ pakete lajkova/ pratilaca ali to su stvarno smešno male pare a praktično "visiš" ceo dan na netu.

Ne znam, nisam pametan, ujedno i svašta i ništa.

Da, ali da bi dobio tu ponudu neko mora da te prati, da budeš "influenser", neće ti sigurno proizvođač naočara dati pare sa 300 pratilaca.. Možeš eventualno da dobiješ taj komad naočara i slikaš se sa njima, a verovatno ni to.

Imaš i trejdovanje na sajtovima, ali to je rizično, skoro u domenu kocke.
 
Da, ali da bi dobio tu ponudu neko mora da te prati, da budeš "influenser", neće ti sigurno proizvođač naočara dati pare sa 300 pratilaca.. Možeš eventualno da dobiješ taj komad naočara i slikaš se sa njima, a verovatno ni to.

Imaš i trejdovanje na sajtovima, ali to je rizično, skoro u domenu kocke.
Upravo tako. To mogu uglavnom devojke, "influenserke". :mrgreen:
 
Upravo tako. To mogu uglavnom devojke, "influenserke". :mrgreen:

Apsolutno.

Iskreno, zarada na internetu, osim ako nećeš da budeš "jutjubaš" ili neki IT tip, podrška, web developer ili nešto slično, nisam siguran da može da bude ne znam ni ja kolika... Sve te stvari zahtevaju ozbiljno znanje materije, dropshipping, trejdovanje, to nisu stvari koje eto tek tako odradiš i prođe. Čak sam i sam pokušavao da uđem u to i nisam znao osobu koja se time bavi da popričam sa njom.
 
Apsolutno.

Iskreno, zarada na internetu, osim ako nećeš da budeš "jutjubaš" ili neki IT tip, podrška, web developer ili nešto slično, nisam siguran da može da bude ne znam ni ja kolika... Sve te stvari zahtevaju ozbiljno znanje materije, dropshipping, trejdovanje, to nisu stvari koje eto tek tako odradiš i prođe. Čak sam i sam pokušavao da uđem u to i nisam znao osobu koja se time bavi da popričam sa njom.
Gledao sam i te klipove gde o tome govore, ali tamo sve izgleda prosto, a kad ti probaš, daleko je od toga. Tako da, klipovi postaju clickbait vremenom :D
Istina, samo ako imaš znanje, možeš zaraditi, ali mene mori gde gde i gde.
 
Gledao sam i te klipove gde o tome govore, ali tamo sve izgleda prosto, a kad ti probaš, daleko je od toga. Tako da, klipovi postaju clickbait vremenom :D
Istina, samo ako imaš znanje, možeš zaraditi, ali mene mori gde gde i gde.

To i jeste problem ljudi koji imaju znanje, kad nešto rade izgleda prosto. I Mesi svojevremeno uzme loptu i pretrči 5 igrača da gol, deluje da možemo i ti i ja, kad probaš shvatiš da nije baš tako. :)

Pa, ako te interesuje samo gde, gde i gde, naveli smo ti dosta primera, sad je tvoje da se opredeliš.
 
Jedna od opcija je affiliate marketing. Ali nije šema za obogatiti se preko noći. Npr. razumeš se u pecanje. Otvoriš blog o pecanju, pa opišeš razne štapove, mašinice, mamce itd. Odeš ne neku reku pa snimiš kako se peca na ček. Pa okačiš na youtube. Onda otvoriš facebook grupu i instagram profil da bi skupio malo veći broj pratilaca. Kada budeš skupio dovoljan broj pratilaca, odeš na neki sajt za affiliate marketing (Clickbank je jedan od boljih) i izabereš kojeg proizvođača opreme za ribolov ćeš da reklamiraš. Za svaku prodaju njihove opreme dobijaš procenat koji se kreće od 20% do 50%. Ako znaš engleski, ne moraš se fokusirati na Srbiju, već npr. na USA i Kanadu. U početku je za nekoliko prodatih proizvoda lova sitna, ali se može skalirati, tako da kada skupiš dovoljan broj pratilaca, može da kapne solidna kinta.
 
Veliki broj ljudi misli da se lako zaraditi na internetu. Ako se radi o radu na internetu ne znači da je lako. Mi smo navikli da je na netu sve brzo, expresno pa mislimo i da ćemo ako krenemo da radimo online zarada biti expresna.

Godinama pretražujem online poslove i u 98% slučajeva nema brze i lake zarade. Zaboravi brate na kliktanje na reklame, PTC sajtove, igranje igrica i zarađivanje novca, budalaštine...Pre svega je potrebno dobro se edukovati, šta funkcioniše a šta ne. U 99% slučajeva da bi zaradio na internetu potreban ti je blog/websajt. Danas veliki broj ljudi govori i o dropshippingu, affiliate marketingu, to su ozbiljni online biznisi koji donose milione.

Problem kod nas jeste što ljudi žele instant zaradu, nisi spreman da uložiš par meseci rada kako bi biznis krenuo već hoćeš hiljade eura od kliktanja na reklame. Ljudi u svetu mlate pare od online biznisa kao što je recimo affiliate marketing ali potrebno je vreme i strpljenje.
 
Narode da li neko zeli da ga uvedem u pravu internet zaradu. Ja od toga zivim. Imam i dokaze isplate. Ako nekog zanima neka mi se javi da mu pustim link za reg i objasnim sta kako. U pitanju je Fyndiq. Svako ko zna za to na forumu kazace da je vrh.
 
Evo odličan način da zaradite malo para preko interneta. U pitanju je program koji se zove Paid To Read Mail. Kada se registrujete na ovaj sajt vama će svakog dana stizati mail sa naketom koju treba da popunite. Popunjavanje anketa je vrlo jednostavno. Možda ako ste iz Srbije anketu nećete dobijati redovno, ali ćete zato biti plaćeni uvek kada verifikujete mail koji ste dobili. U početku zarada će se kretati u rasponu od par centi do jedan dolar. Isplata je na svakih 15$.

https://www.paid-to-read-email.com/?r=1962505
 
Ja radim preko interneta već par godina i mogu reći da početnicima nije nimalo lako i vrlo često se uvale u neku prevaru. Kada vam neko kaže da ćete lako zaraditi i pominje vam neke sume novca znajte da će vas prevariti. Prava istina je da treba nekoliko meseci rada da bi se došlo do prve zarade, pričam o izgradnji pravog online biznisa, ali morate znati prave korake.

Ali pazite se prevara jer ljudi gube hiljade eura u nadi da će zaraditi veliki novac.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top