Inman proteze

Ja sam nosila ovu protezu,medjutim nije bilo napretka,tj.bilo je,ali brzo se vratilo.Moze li neko da mi objasni ZASTO se nosi prvo ova proteza,ako se zna da pacijent MORA da nosi fixnu?Unapred hvala!:D

P.S. Inace ova proteza je veoma udobna i ne smeta mnogo.Jedino smeta u govoru,jer je na nepcima.Pozz!:mrgreen:
 
Ovo je sa tog sajta:
You have the option of not wearing the appliance, however, the longer you wear the Inman Aligner the quicker the results. It is recommended that you wear the appliance for at least 16 to 20 hours a day.
Most patients will be treated between 6 to 16 weeks.
 
Al koliko shvatam to pise da je preporucljivo radi sto brzih rezultata. Dakle mozes da nosis i 8 sati ali ces nositi verovatno duze od tih 6 do 16 nedelja.
Ja idem sledece nedeljke kod moje zubarke pa cu je bas pitati o ovim protezama.
 
Ne moraš uopšte da nosiš! :) Mislim da ako neko već nosi aparatić onda bi trebao i da se drži preporuka, a ne da ga nosi po svojoj volji. Ne treba očekivati najbolji rezultat sa polovičnim nošenjem! A i svima je u cilju da to traje što kraće, zar ne?
Ja se još uvek nisam odlučila na taj korak, ali intenzivno razmišljam o tome i pokušavam na netu da sakupim što više informacija.
Javi ako saznaš nešto zanimljivo od tvoje zubarke!
 
Ono što sam navela (da se nosi 16-20sati) je sa sajta Inman Aligner-a, a to je za mene merodavno. Tamo imaš sve o tome.
Znam da neko ne može da ga nosi toliko dugo, ali po meni, onda ne treba ni da ga nosi (nemoj se ljutiti ako spadaš u tu grupu, to je moje mišljenje, a ti radi šta misliš da treba). Zato stomatolozi i preporučuju fiksne, jer znaju da ih pacijent sam ne može skinuti. A inman možeš da nosiš po svojoj volji, pa kad ne uspe najlakše je reći da aparat ne daje rezultate. Znači, stomatolog zna tačno koliko dugo neko nosi fiksnu, a za inmane nikad ne može biti siguran. To je barem moj zaključak nakon svega pročitanog o ovim aparatima.
Slazem se sa tobom da bi bilo lepo da čujemo mišljenje nekog ko je nosio inmane.
 
Danas sam bila kod teta Zube:-D
Kaze da za ove Inman proteze nikad cula ali da njena cerka nosi neke monoblok proteze(e sad ne bi bilo lose da nam se javi neki zubar i kaze sta je to) samo preko noci. Nisam ulazila u detaljniju diskusiju jer mi je rekla da pre toga treba da izvadim sve osmice (AAAAAAAAA!!!) da bi bilo mesta da se zubi razbaskare u vilici.
 
Ja sam nosila oko dve godine,mozda i vise,a fiksnu cu najverovatnije 4 godine,a mozda i manje ili vise.Jako se plasim,jer i ja treba da izvadim osmice,a to znaci da treba da prezivim 4 operacije!!!!:shock:Molim vas pomozite mi!Kako to ide,da li je opasno?Unapred vam hvala!
 
Dve godine??? Jesi li sigurna da su to bili inmani? Meni deluje kao da si nosila obican mobilni aparatic tj onaj za koji kazu da ne vredi nositi posle 18god. Da nisi pomesala? Ni ja (kao laik) ne vidim veliku razliku kad gledam slike inmana i tog decijeg aparatica. Ali na tim slikama inmani ne pokrivaju celo nepce vec samo sa strane. A kako je Down napisala na prethodnoj strani, inmani se kod nas rade nesto vise od pola godine (sada vec i vise), mada ne bih iskljucila mogucnost da ih je neki privatnik i ranije radio.
 
Ja sam odustala od inmana, definitivno stavljm fiksnu. Kad sam malo razmislila, shvatila sam da mi uopste ne smeta da li se aparatic vidi ili ne. Ovako cu bar biti sigurna da je kost lepo zarasla i da mi se zubi nece vratiti na staro (naravno, uz redovno nosenje retencionog aparata bar god. dana).
Inace, osim zbog "nevidljivosti", inmani su me privlacili i zbog cene, ali u mom DZ je fiksna 300 evra po vilici, a privatno 600 (300 po postavljanju, ostalih 300 do skidanja), tako da sto se mene tice, ovi aparatici definitivno otpadaju.
 

Back
Top