Inđija se sprema za dolazak velikog proizvođača automobila: Industrijska zona proširuje se na još 900 hektara

U ovo ni vulin ne bi poverovao.

Inače, što se tiče proizvodnje, "neutralnoj i nesvrstanoj" a zapravo maloruskoj Srbijici je namenjeno da se bavi najnižim aktivnostima unutar proizvodnog lanca, tipa motanja kablova.
Drugim rečima, dok Česi, Poljaci, Slovaci i Mađari sklapaju čitave automobile, Srbi mogu samo da se nadaju motanju kablova za iste ili pravljenju presvlaka za sedišta.

Najbolja firma kojoj Srbija realno može da se nada jeste neka motačnica kablova iz Turske ili fabrika guma iz Kine.
Gde zivis na zapadu ? Predpostavljam da si privatnik, kapitalista, posto vidim da znas sta pricas/pises :lol:
 
Hocu ali za platu dostojna coveka.
Onda otvori svoje.
Niko ti tu ne brani da plaćaš radnika i 117.546, 00 dinara mesečno.
Evo ja ću da se javim za I smenu, odgovara mi.

Samo nemoj one fore "snosim rizik posla".
Niko nikad nije uložio dedovinu u neoliberalizmu a još manje da je išta rizikovao.

To samo krezubima može da se prospe fora "februar ima manje dana pa je plata manja" ili "slabije smo poslovali u odnosu na rekordni mesec" jer Gazda nije morao da proda kuću... ma ni pod hipoteku da je stavi...

A ako otvaraš u Srbiji imaš posebnu pogodnost - sav profit je tvoj a sav manjak nadoknadjuju iz budžeta.
Znači dok zaradjuješ - kapitalizan, ako pucaš - socijalizam.

Nikakav rizik za Gazdu.
Bajke za neznalice.
 
U ovo ni vulin ne bi poverovao.

Inače, što se tiče proizvodnje, "neutralnoj i nesvrstanoj" a zapravo maloruskoj Srbijici je namenjeno da se bavi najnižim aktivnostima unutar proizvodnog lanca, tipa motanja kablova.
Drugim rečima, dok Česi, Poljaci, Slovaci i Mađari sklapaju čitave automobile, Srbi mogu samo da se nadaju motanju kablova za iste ili pravljenju presvlaka za sedišta.

Najbolja firma kojoj Srbija realno može da se nada jeste neka motačnica kablova iz Turske ili fabrika guma iz Kine.
Zašto ne pomeneš Nidec? :D Kada se budu proizvodili automobili u Srbiji kukaćeš kako mi ne pravimo avione već je to rezervisano za Francuze i Nemce :rotf:
 
Onda otvori svoje.
Niko ti tu ne brani da plaćaš radnika i 117.546, 00 dinara mesečno.
Evo ja ću da se javim za I smenu, odgovara mi.

Samo nemoj one fore "snosim rizik posla".
Niko nikad nije uložio dedovinu u neoliberalizmu a još manje da je išta rizikovao.

To samo krezubima može da se prospe fora "februar ima manje dana pa je plata manja" ili "slabije smo poslovali u odnosu na rekordni mesec" jer Gazda nije morao da proda kuću... ma ni pod hipoteku da je stavi...

A ako otvaraš u Srbiji imaš posebnu pogodnost - sav profit je tvoj a sav manjak nadoknadjuju iz budžeta.
Znači dok zaradjuješ - kapitalizan, ako pucaš - socijalizam.

Nikakav rizik za Gazdu.
Bajke za neznalice.
Ako hoces da cuvas ovce i goveda dacu ti vecu plati nego Vucic.
 
Информиши се мало!

Па колко фабрика Србија има, да буде то стварно проблем Србија мора да има у свакој општини по десет фабрика, далеко смо од тога, нити би имали људе за те фабрике.
 
900 hektara svezeg industriskog zemljista. Juce bila oranica a danas industrisko zemljiste (sto podrazumeva gas,vodu,struju u obavezni prokljucak po placu, a fundira drzava) neki lokalni tajkun ce lepo da se omasti, bas kao i ovaj Kovacicki

garasevic-900x600.jpg
 
Hocu ali za platu dostojna coveka.

А кад је у Србији била плата ''достојна човека''?

Istina, mislim oni kao te strane "investitore" koje pritom mi samo finansiramo prikazuju kao nekakve "spasioce" i kao nesto "najbolje sto nam se dogodilo ikad" a niko od njih jos svoje dete poslao da radi u nekoj od tih groznih fabrika ili kod tih investitora (za 300-400 evra) , ne, to je namenjeno valjda za "obicne smrtnike" i sirotinju, njihova deca se brckaju u dzakuziju u BG na H20, luduju po gradu u skupocenim automobilima i bleje i prave selfije po Londonu i Dubaiju (dok bi raja trebalo da rmba za njih za neku sicu), klasicna govna licemerna.

Odprilike isto kao sto su u SAD oni kongresmeni sto glasaju za ratove i vojne intervencije po svetu a niko nije svoje dete poslao u rat ili u vojsku, odprilike to ti je isti nivo licemerja i govnarluka.

Земљаче тако ти је свуда на свету...
 

Back
Top