In Trance we trust!

Pre 2-3 godine sam prestao da slusam tehno, trance i house u privatnosti svog doma jer sam nekako presao na mirnije note uz koje bih uzivao u miru kod kuce, sto ipak ne znaci da sam prestao da uopste uzivam u takvoj muzici, naprotiv.
Izrazito me nervira kada neko dodje i pocne da prica kako elektronska muzika i nije muzika i pocne da mi velica neko njesra od HM, BM, DM i ostala njesra sto se zavrsavaju sa metal ili slucajno onu Nazi muziku, sto ne znam dal je muzika ili obicno skripanje noktima po tabli. Kako moze neko da kaze da je nesto muzika kada to isto mogu i ja da napravim, samo da mi daju el. gitaru i puste da se malo izivljavam po njoj.
Razmislite malo, da li se ikad proslavio (ali stvarno proslavio) neki gitarista Black metala recimo? Svi gitaristi koji nesto znace ne sviraju takvu muziku gde je bitno da samo sto brze drmas one zice vec gde je bitno da tehnicki sto bolje odradis posao. Pogledajte Satrianija, Vaija, Hendriksa, pa i Vlatka Stefanovskog...
Da se vratim na temu. Sad bi jos samo falio da se nadje neki lik koji bi rekao da su Quicksilver i Pikoto komercijala i da lepo propadne ova tema... U elektronskoj muzici je najbitnije da ti izazove cula da dodju na onaj stepen koji do sada nisu iskusila. Coveka koji slusa i elektronsku muziku i neelektronsku sa recimo gitarama, odredjene pesme mogu dovesti do istog stupnja uzivanja i u jednoj i u drugoj vrsti muzike. Tako da, za elektronsku muziku "two thumbs up", a za HM, BM, DM, Nazi i ostala njesra koje bolesni ljudski um moze da smisli - "two thumbs down and a fart!"
 
Inace, jos nesto, razumem i ja norveski s obzirom na to da znam onako svedski, tako da vam mogu slobodno mogu reci da to sto ste ispisali na njemu mogli ste slobodno i na srpskom, a ne da se kurcite na stranim jezicima. (ovo posebno vazi za Don't_break_the_njesra_of_how_your_stupid_nick_is) Jedino je opravdano sto si onu psovku napisao na norveskom...
 
Izvini Tipkaros,ali u Heavy Metalu se nalaze najbolji muzicari na ovoj planeti.
Istina jeste da su Black,Death,Trash,Speed i ostale vrste metala dosta proste za sviranje,ali Heavy Metal koji i ja sviram nije nikakvo izivljavanje,nego ti je to citav sistem nota,harmonija,skala i ne pitaj cega sve jos sto treba da znas da odsviras i to sa mnogo vise truda nego sto radi kastriani Satriani ili Vai.

Uostalom zasto se Heavy Metal gitaristi kotiraju kao ubedljivo najbolji na svetu.Tipton,Downing,Iommi,Malmsteen,M.Schenker,Roth,Jabbs,Vanderhoof,Shermann,Petrucci,Turilli,Frehley i gomila ostalih genijalaca koji nisu nimalo naivni.
 
Da Mortishaaa,on je poznavaoc Skandinavskih jezika,ali nije bolji od mene koji i pisem na Norveskom,a znam i finski,tako da je moj Skandinavizam potpun za razliku od Mastera.
Mada,iskreno mislim da Master poznaje samo modernu Skandinaviju kao jedno razvijeno podrucje a totalno zanemaruje Norvesku dusu koju je Bjørnson gajio u sebi,a narod sve to unistio (tako tipicno).
Valjda zbog toga i slusa trance.......ko ce ga znati.
 
mortishaaa:
kako me interesuje sta ste ovde pisali (((: sto bih ja volela da znam te severne jezike (:

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE
Evo sad cu ja to da ti prevedem :wink: 8)

Dont_Break_The_Oath:
Nije do coveka nego do kvaliteta.
Ecce Homo.Kan du forstå det og du kan ikke?
Mozes li ti to shvatiti ili ne?

Master_Chief:
Ja, jeg kan forstå det min "venn"!!
Da mogu shvatiti "prijatelju"

Dont_Break_The_Oath:
Jeg er ikke din "venn". Dra åt helvete.
Ja nisam tvoj prijatelj. Idi u pakao! (mortisha ovo ti je inace najjaca norveska psovka)

Master_Chief:
Jeg vet det din dust det var derfor jeg skrev venn med ""...
Znam da nisi glupane, zato sam i napisao prijatelj pod navodnicima.

Dont_Break_The_Oath:
Skal vi tilbake på serbsk?
Hocemo li ponovo na srpskom?

Master_Chief:
Ja det kan vi godt gjøre!! 8)
Moze!

Dont_Break_The_Oath:
Fint.På serbsk vær så snill.
Dobro. Na srpskom molim te!

Evo Mortisha nadam se da si zadovoljna. :wink:
 
Slusaj The Oath ti si meni nekad veoma simpatican, ali nekad mi tako dignes zivac.. Ne razumem zasto si uopste odgovarao na ovu temu i poceo pljuvati po toj vrsti muzike i po chiefu. Niko tebe ne tera da odgovaras na teme. Eno ti brate mili teme o metalu pa tamo pricaj do sutra, nemoj coveku da kvaris temu.
Ja se ne bi toliko hvalila sa poznavanjem norveskog i tvrdila da sam bolja od njega, kao sto ti radis.
PUNO, PUNO, PUNO gresaka imas u pravopisu da je to bruka. Zbog toga dajem svoj glas Chiefu sto se poznavanja norveskog tice.

The Oath nisi ti los, ali nekad stvarno preteras!
 
Dont_Break_The_Oath:
Da Mortishaaa,on je poznavaoc Skandinavskih jezika,ali nije bolji od mene koji i pisem na Norveskom,a znam i finski,tako da je moj Skandinavizam potpun za razliku od Mastera.
Mada,iskreno mislim da Master poznaje samo modernu Skandinaviju kao jedno razvijeno podrucje a totalno zanemaruje Norvesku dusu koju je Bjørnson gajio u sebi,a narod sve to unistio (tako tipicno).
Valjda zbog toga i slusa trance.......ko ce ga znati.
Mogu da se opkladim u 1000 kr. da bolje govorim norveski nego ti.A ti sigurno kako graknes odmah te poznaju da si stranac.
I nemoj ti meni Bjørnsona da pominjes.Znam dovoljno Norveske istorije.A i oni norvezani nemaju pojma dosta toga o Srbiji tako da i ne moram da ucim njihovu istoriju.
 
E pa Master,ja zaista ne znam gde ti zivis,da li si gore ili ovde,ali mene Norveska privlaci na pravi nacin,i interesuje me istorija Norveske jer je to ipak zemlja koja je dala jednog barda Bjørnsona,a ja kao knjizevnik koji pise na Norveskom sigurno znam bolje od tebe.U pitanju je trøndersk,ne bokmål.
A ja i hocu da budem stranac za sve njih,cak i za ove nase,jer ne spadam u vrstu nacionalnog umetnika.
 
Jao boze kakva legendarna tema!!!!!! :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Nikad se nisam ovako smejao i iznervirao u isto vreme!!!! :lol: :lol: :evil: :evil: :lol: :lol: :evil: :evil:
Hmmm...kako da pocnem!!!
Ajd ovako:
Ono za prozivanje na Norveskom me je TAKO ODUSEVILO!!!!!!
Ne znam zasto...Valjda zato sto je bilo onako iznenada...Prvo se pichkate na srpskom i odjednom BUM!!!A Chokoladna me je jos i najvise zaprepastila!!!!!
Anyway...
Iako sam prvenstveno poklonik hip-hopa nakolonjen sam i drugim vrstama muzike, pa i trance-u!!!
Pre svega zato sto se hop beatovi jelte izvode na slicinim masinama kao i techno!!!
Tako da je moja podrska u ovom battle-u u potpunosti pripada Chiefu!!!!!
Ne slazem se da Trance nije muzika!!!
Za trance je potreban trud kao i za metal, mozda ne toliki ali je svakako potreban, takodje je potreban i neki osecaj za ritam!!!
A ni radeci Trance zurke nije nimalo lako, treba biti pri cistoj svesti i radeci zurke po 3-4 sata bez prestanka!!!
Takodje maja kritika upucena Oathu je: Sta se bre trpas tamo gde ti nije mesto!!!
Ova tema nije za one koji ne vole trance nego za one koji vole!!!A ti kao covek od 26 godina (znaci manje vise zreo) bi trebalo da budes malo pametniji i da se tu ne prozivas sa klincima!!!
Iz respecta prema Chiefu za vreme pisanja ovog posta slusao sam DJ Quicksilver - "Ameno retry" i Mario Picott - "Lizard"!!!
P03 Chief!!! :wink:
 
tnx cokolada (;
khm ... sto se tice ponude da me ucite (?) te jezike ((((: ja bih rado (: tnx ... no, da ne skrnavim vise temu ...
PoZ

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE
 

Back
Top