IN MEMORIAM

The death of Heath Ledger seems to have spawned the death of another actor. Or do the guys from google think that to the Spanish-speaking world, Heath Ledger is Tom Cruise. Or does the Scientology Church finally discover the way one can die through another person?
 
JOHN CAZALE
a37539.jpg
 
Pajo, trebalo je samo da zaiskaš:

Preminuo filmski režiser Sidni Polak
Autor: Blic online, Tanjug | 27.05.2008 - 08:18


Čuveni američki filmski režiser, glumac i producent Sidni Polak, preminuo je u ponedeljak u Los Anđelesu u 73. godini.

Vest o smrti velikog holivudskog reditelja i oskarovca objavio je na svom internet sajtu list "Los Anđeles tajms", pozivajući se na saopštenje njegovog prijatelja i pretstavnika za štampu Leslija Darta.
Lekari su Polaku pre deset meseci postavili dijagnozu da boluje od raka i on je preminuo u svom domu u Los Anđelesu, okružen članovima porodice.
Autor je filmova "Prokleti posed", "Konje ubijaju, zar ne?", "Džeremaja Džonson", "Devojka koju sam voleo", "Tri Kondorova dana", "Tutsi", "Moja Afrika", "Prevodilac"...
Dobitnik je Oskara za film "Moja Afrika" (1985.), sa Robertom Redfordom i Meril Strip, a imao je i dve nomiacije za najbolju režiju filmova "Konje ubijaju, zar ne?" (1969.) i "Tutsi" (1982.)
Rođen u saveznoj državi Indijani 1. jula 1934. godine, Polak je zavoleo dramu još kao dečak i odlučio da se upiše u Školu dramskih umetnosti u Njujorku, gde je dve godine studirao u klasi glumca i učitelja glume Sanforda Majznera.
Bio je oženjen i otac troje dece, dve ćerke i jednog sina, koji je poginuo u avionskoj nesreći 1993. godine.
 
Pajo, trebalo je samo da zaiskaš:

Preminuo filmski režiser Sidni Polak
Autor: Blic online, Tanjug | 27.05.2008 - 08:18


Čuveni američki filmski režiser, glumac i producent Sidni Polak, preminuo je u ponedeljak u Los Anđelesu u 73. godini.

Vest o smrti velikog holivudskog reditelja i oskarovca objavio je na svom internet sajtu list "Los Anđeles tajms", pozivajući se na saopštenje njegovog prijatelja i pretstavnika za štampu Leslija Darta.
Lekari su Polaku pre deset meseci postavili dijagnozu da boluje od raka i on je preminuo u svom domu u Los Anđelesu, okružen članovima porodice.
Autor je filmova "Prokleti posed", "Konje ubijaju, zar ne?", "Džeremaja Džonson", "Devojka koju sam voleo", "Tri Kondorova dana", "Tutsi", "Moja Afrika", "Prevodilac"...
Dobitnik je Oskara za film "Moja Afrika" (1985.), sa Robertom Redfordom i Meril Strip, a imao je i dve nomiacije za najbolju režiju filmova "Konje ubijaju, zar ne?" (1969.) i "Tutsi" (1982.)
Rođen u saveznoj državi Indijani 1. jula 1934. godine, Polak je zavoleo dramu još kao dečak i odlučio da se upiše u Školu dramskih umetnosti u Njujorku, gde je dve godine studirao u klasi glumca i učitelja glume Sanforda Majznera.
Bio je oženjen i otac troje dece, dve ćerke i jednog sina, koji je poginuo u avionskoj nesreći 1993. godine.

evo sad vidjeh :( :( :(
jedan odlican reziser manje...
 
Strašna je činjenica koliko je glumaca pomrlo,ne stigavši da da svoj glumački maximum.Recimo Nea Spasojevic,GordanaKosanovic koja je tumačila glavu ulogu u čuvaru plaže u zimskom periodu,Vera Dedović koja je glumila učiteljicu u lfilmu Lepa sela lepo gore,Zablacanski ,
Vera+Dedovic+gospodjica+julija.jpg
RADMILOVIC....
 
umro je pevac narodne muzike savo radusinovic,covek koji je skromno gradio svoju karijeru,svirao harmoniku i ostavio ne izbrisiv trag u naraodnoj muzici,jedna od njegovih najpoznatijih pesama je ja sam covek s koferom u ruci
 

Back
Top