Imena djece

Zato što znam kakva je muka objasniti strancima da se "Lidija" ne čita "Laj-Daj-Dža"

Ili muku moje drugarice Adriane, koja se ceo život predstavlja "Ćao, ja sam Adriana BEZ J"

Ili da Jelena nije DŽelena.

To su ti problemi sa spelovanjem.
Svi stranci imaju problema sa spellingom; zato detetu das englesko ime i opet ces strancima morati da spelujes. 😆

Nego, jel ti dete odma dobilo posao u UN; o kakvom spellingu u Srbiji pricas ?
 
Kažu tek kad trebate dati ime svome djetetu shvatite koliko ima ljudi koje baš i ne podnosite? 😂 Da li je to tačno u vašem slučaju? Kod mene su par prijedloga bila u startu odbačena zbog povezivanja sa nekim osobama 🤷‍♀️
Нема то везе. Лепо име је лепо име,па сад ако то име носи особа са којом ваш нисмо океј или нас је разочарала или нешто изнервирала, опет је лепо име, лепо име.
 
Pa to ta kratka imena često se nalaze i medju kućnim ljubimcima

Teodora to je lepo ime
Prelepo je ime. :)
Vec sam ga negde gore pominjala.
Drugarica (Eleonora) je tako nazvala svoju kcerkicu. :)
A Eleonora mi je isto veoma lepo.

Zenskih ima bas puno lepih imena. Muskih i ne toliko.
Meni si svidja ime Jan, ali opet ne moze svuda da se lepo izgovori. Kod Čeha je dosta prisutno.
Tristan. Isto mi se svidja kako zvuci, a ima i istorijsku i muzicku podlogu. :D
 
Prelepo je ime. :)
Vec sam ga negde gore pominjala.
Drugarica (Eleonora) je tako nazvala svoju kcerkicu. :)
A Eleonora mi je isto veoma lepo.

Zenskih ima bas puno lepih imena. Muskih i ne toliko.
Meni si svidja ime Jan, ali opet ne moze svuda da se lepo izgovori. Kod Čeha je dosta prisutno.
Tristan. Isto mi se svidja kako zvuci, a ima i istorijsku i muzicku podlogu. :D
Огњен је лепо име. Или Богдан. Илија, мени једно јако лепо име.

Ако будем имао мушко, волео бих да се зове Илија.
 
Moj prijatelj je musliman oženjen je našom srpkinjom Marinom, a njen otac teški nacionalista i radikal, koji je prekinuo kontakt sa rođenom ćerkom iz tog razloga. Ja sad zezam malog da kad napravi dete Marini, da mu ida ime Alija i pozove punca Marinka na babinje, :)
 
IMG_6151.jpeg
 

Back
Top