Imati ili nemati - pitanje je sad

radovanr: "Da li je bolje imati dobar auto, pare, posao, stan... pa nabaciti zgodnu (tesko i pametnu) devojku koja vas "iskreno" voli, ili nemati i nabaciti sta se moze (tesko lepu, ali mozda pametnu...) pa verovati u iskrenu ljubav? Ne valja ni jedno ni drugo."

prvo sam pomislila da je ovo toliko imbecilno da cu da zaobidjem, ali sada imam malo vremena da izgubim, pa...
tvoj izbor, radovane, skroz je vestacki, a ti si od iskrene ljubavi daleko koliko ja od novog zelanda, sa novcem ili bez njega...
tvoje polaziste je da je zena roba, koja (ako ima bolje karakteristike spolja) ide obavezno uz novac, a inace (ako ima losije karakteristike spolja) ide i nevezano od novca koji ti imas. ti si materijalista i trgovac u zivotu, prema tome ne mozes ocekivati nikakvu drugu zenu za sebe do istu takvu...
sad da ti objasnjvam da IMATI nije krajnje pitanje koje sebi postavlja svaki covek, nego prva stepenica koju predje kako bi se bavio nekim drugim stvarima u zivotu - uzaludno je.
pozdrav.

p.s. u svakom slucaju - ne brini. naci ces zenu prema sebi. svi nadju upravo takve...
 
Enfroz2891.:
Mozesh li molim te malo da elaborirash tvoj stav poshto nisam upoznat...ti bi znachi u tom izboru izabrala ruznog/pametnog?Da li to onda znachi da zene kao vishe se"pale na mozak"?(mada sam siguran da bi se nashla da budesh antiprotivna i ovom klisheu)
Moj stav nema veze sa time šta bih ja izabrala... Ali ako mi je postavljeno to pitanje, odgovoriću. Meni je daleko manji problem da se opredelim za "ružnjikavog" muškarca (u termin ružan ne verujem), jer me niko ne bije po ušima da mi muž obavezno bude lepotan, to može da dođe, ali nije baš neophodno... Kod žena ima uslov da je "neko i nešto", budža. Nekoliko puta sam napisala da me odbijaju takvi ljudi, generalno, jer su preambiciozni, pa se, naravno, opredeljujem za onog čije me reči, stav, ponašanje, pa i izgled, oduševe. Stvar je o prioritetima. Ali, naravno, ja ovde govorim o životnom izboru, ne povremenom viđanju ili kraćoj vezi.....

Sa druge strane, ultrakliše je lepa žena, to da li je pametna daleko je manje bitno kada se priča "šalje dalje" - ovaj se oženio, onaj ima dugogodišnju vezu... Momentalno sledi pitanje - da li je lepa?! Još uvek je tako, ma šta mi mislili.

Zaključak - to da žene manje interesuje fizički izgled nije kliše, već legalno uzrokovana činjenica, koja se često tumači kao kliše.
Sve nas, manje ili više, interesuje šta okolina ima da kaže o našem izboru.
 
Lexa:
Zaključak - to da žene manje interesuje fizički izgled nije kliše, već legalno uzrokovana činjenica, koja se često tumači kao kliše.
Sve nas, manje ili više, interesuje šta okolina ima da kaže o našem izboru.
Pa dobro,ali imam neki osecaj da ako ne ti,svakako bi se neka nashla "uvredjena" da je neki tip na temi izvalio "zenama fizichi zigled nije toliko bitan".Ko shto i neke podrzavaju onaj klishe da zene teshko razdvajaju emocije od sexa,a druge se uvrede iz nekog razloga ako se to kaze...slazem se za ono da je u pitanju"shta dalje"vazno samo da li je lepa a niko nikad ni ne pita jel pametna(mada je "pamet"diskutabilan pojam).Ali to je posledica ne drushtvenog usvtrojstva koliko hiljade godina evolucije....zene same sebe vrednuju vishe fizichki nego intelektualno pa kako onda tek kod mushkaraca ochekivati suprotno?
 

Back
Top