Imali uopste smisla?

vd:
pa jedno je sigurno ...
oni koji ( još ) nemaju decu mogu da misle svašta o tome , pa čak i da to nema nikakvog smisla ...
bez namere da bilo koga uvredim , meni to pre svega deluje kao strah od obaveza ...
što samo po sebi i nije tako loše jer pokazuje da bar podsvesno razmišljaju o tome ...
s druge strane siguran sam da ljudi koji imaju decu ... i pored svih muka i teškoća znaju da smisao postoji ...

Kao i obično na vd-ov post ostajem bez teksta.
A što se teme tiče, sam smisao života nije nalaženje odgovora, već postavljanje pitanja. Uvek bi postojalo traženje smisla, čak i kada su uslovi najidealniji, pa samim tim i ne treba gubiti vreme već praviti decu dok možeš da ih ispratiš i fizički i psihički. Da li vam ovo ima smisla, ako je iko shvatio šta sam htela da kažem.

Hellen:
mammy:
Neki su ipak spremni da zazmure ili su stvarno slepi na ono sto se desava u Srbiji. Kriminal cveta, deca se drogiraju, posla NEMA. ....Naravno da su deca ukras S V E T A, ali ako je njihova B U D U C N O S T da se utope u H A O S, onda im nismo ucinili dobro.

NEKO PAMETAN>>>POTPUNO SE SLAZEM!!!!

А што се ти потписујеш са Mammy? :roll:
Мислиш ли да је решење не родити децу, а не радити на томе да им обезбедиш квалитетну будућност?[/quote]

Zato sto jesam mammy i znam koliko je tesko da im se obezbjedi buducnost

mammy:
Hellen:
mammy:
Neki su ipak spremni da zazmure ili su stvarno slepi na ono sto se desava u Srbiji. Kriminal cveta, deca se drogiraju, posla NEMA. ....Naravno da su deca ukras S V E T A, ali ako je njihova B U D U C N O S T da se utope u H A O S, onda im nismo ucinili dobro.

Мислиш ли да је решење не родити децу, а не радити на томе да им обезбедиш квалитетну будућност?

Zato sto jesam mammy i znam koliko je tesko da im se obezbjedi buducnost[/quote]

Знам и ја, ал да ли је то разлог за нерађање? И ако је тако зашто си их родила? :roll:

Hellen:
mammy:
Hellen:
mammy:

Мислиш ли да је решење не родити децу, а не радити на томе да им обезбедиш квалитетну будућност?

Zato sto jesam mammy i znam koliko je tesko da im se obezbjedi buducnost

Знам и ја, ал да ли је то разлог за нерађање? И ако је тако зашто си их родила? :roll:[/quote]

mammy:
kako je to kod vas sve fino crno-bijelo postavljeno
Ajd' super....zivite vi tako jednostavno svoj zivot....ja sam malo komplikovanija (da ne kazem dubokoumnija)

:lol: :wink: Ah, da...Hvala u ime onih "plitkoumnijih" koji se nisu bavili "dubokom filozofijom" propadanja sveta, nego uzivaju u deci koju imaju i trude se da im u mikrokosmosu porodice usade samopostovanje, sigurnost i stabilnost, da bi u makrokosmosu sveta mogli uciniti nesto dobro. Procitaj jos jednom "Pricu o dva grada" iz susednog posta, nisam sigurna da si je razumela...

mammy:

NEKO PAMETAN>>>POTPUNO SE SLAZEM!!!![/quote]

Kriminala je uvek bilo. Droge je bilo od oko '70. Posle II sv. rata - nestajali su ljudi, cvetali su preki sudovi... Uvek je bilo prostitucije...

Svako vreme nosi svoje, a deci obezbedjuju buducnost sama ta deca, roditelji su tu samo za pocetni "impuls". Htedoh reci: u savrsenim uslovima - nekoj deci to nije dovoljno da "imaju" buducnost.

mammy:
kako je to kod vas sve fino crno-bijelo postavljeno
Ajd' super....zivite vi tako jednostavno svoj zivot....ja sam malo komplikovanija (da ne kazem dubokoumnija)

:shock: :shock: :shock: Па добро...благо теби! :?
Ето, баш патимо што су нам животи нису компликовани и што смо ми тако плиткоумни па волимо што имамо децу у било ком времену! :roll:

kad malo bolje razmislim, najveca mi je greska sto sam rodila te baksuzne 70-te...da sam se rodila makar pedeset godina ranije...e *******, tad bi uleteli u 2.svetski...da sam se rodila dvesta godina ranije...u, tad su jos bili turci...500god ranije...spalili bi me na lomaci...ne bih ni stigla da rodim decu... :twisted:

SINDI:
kad malo bolje razmislim, najveca mi je greska sto sam rodila te baksuzne 70-te...da sam se rodila makar pedeset godina ranije...e * ga, tad bi uleteli u 2.svetski...da sam se rodila dvesta godina ranije...u, tad su jos bili turci...500god ranije...spalili bi me na lomaci...ne bih ni stigla da rodim decu... :twisted:
to ti kazem :wink:

SINDI:
kad malo bolje razmislim, najveca mi je greska sto sam rodila te baksuzne 70-te...da sam se rodila makar pedeset godina ranije...e * ga, tad bi uleteli u 2.svetski...da sam se rodila dvesta godina ranije...u, tad su jos bili turci...500god ranije...spalili bi me na lomaci...ne bih ni stigla da rodim decu... :twisted:

Da li si se ti rodila '70 ili si rodila '70?
Malo mi je nejasno, zbog podataka u profilu.

Vanamond je rekao/rekla “Neki su ipak spremni da zazmure ili su stvarno slepi na ono sto se desava u Srbiji. Kriminal cveta, deca se drogiraju, posla NEMA. ....Naravno da su deca ukras S V E T A, ali ako je njihova B U D U C N O S T da se utope u H A O S, onda im nismo ucinili dobro.”

A ja sam se sa tim slozila…Da NEKI zazmure, i da deca JESU ukras sveta ali ako ih na najbolji nacin ne odgajamo i ako svu svoju snagu u to ne ulozimo da ONDA mogu da se utope u ovaj HAOS….
Slozila sam se sa tim jer, eto, i ja jednom sedmicno, dobrovoljno (znaci zato nisam placena nego idem tamo iz ciste ljubavi) idem da radim na mjesto koje se zove INTERNAT i zato sto su tu djeca koja su rodjena od roditelja koji su tako olako razmisljali….”rodicu ja njih, neka ih, djeca su ukras svijeta” a nikad nesto posebno za tu djecu uradili…rodili ih i jednostavno pustili da rastu…

I sada su ta djeca isfrustrirana, rade lude stvari da bi dobili paznju (jer to od roditelja nikad nisu imali…..tata je radio i dan i noc a mama je blejala u tv ili cime vec drugim bila zaokupljena) sa svojih 10, 11, 12……godina vec imaju bliske susrete sa policijom iza ledja….a mama i tata tako “jako zabrinuti za njihovu buducnost” i “tako umorni od zivota s’ njima” i “tako vise ne znaju sta s’ njima da rade” pa ih posalju u internat, na popravku…….

A, opet, imam ja svoje dijete….za koje se borim i koje vaspitavam na najbolji nacin koji znam…i opet mi visi taj strah nad glavom…sta ako..? sta ako nadje pogresno drustvo, sta ako pocne da se drogira, sta ako mi dodje policija sa njim da je nesto ukrao ili se potukao i sta sve jos ne…ja sam zabrinuta za njega, jel’ to znaci da ga nisam trebala roditi (pa onda se ne bih ni potpisivala sa mammy) ?

Ja nisam jedna od onih mama koja gleda kako da se rijesim djeteta i kako da odraste a ja ni da primjetim, ja razgovaram sa njim, trudim se da imamo vezu punu razumjevanja…i znam da je to osnova zdravog djeteta…a sta opet, ako je opasnost “vani” ipak prevelika….?
Jel’ na to treba da zazmirim…ili pak, da izvrsim samoubistvo….

Jos jednom…slatki ste mi sa tim vasim izjavama… ako smatras da je ovaj svijet ruzan i nikakav nemoj da radjas…NEMAS prava da radjas, cak treba onda da se ubijes…a ako mislis da djecu treba radjati – zatvori oci – sve ce doci na svoje…
Tako nekako mi “zvucite” :cry:

Е па, Mammy, то си могла одмах да кажеш, а не да се престављаш ''дубокоумнијом'' од нас!
Са те тачке гледишта могу да разумем о чему говориш, али нису сва деца одбачена и у интернату, чак и у овој и оваквој Србији!

А у мом посту где сам говорила о колективном самоубиству очигледно ниси осетила веома присутну иронију! :wink:

Hellen:
Е па, Mammy, то си могла одмах да кажеш, а не да се престављаш ''дубокоумнијом'' од нас!
Са те тачке гледишта могу да разумем о чему говориш, али нису сва деца одбачена и у интернату, чак и у овој и оваквој Србији!

А у мом посту где сам говорила о колективном самоубиству очигледно ниси осетила веома присутну иронију! :wink:

Mislim da sam vec bila jako ljuta da bih osjetila tamo neku ironiju :wink: .....ma, nisam ja bas tako dubokoumna, ali, znas, iznerviram se kad se sve tako jednostavno upakuje A NIJE NIMALO JEDNOSTAVNO....
btw...ne zivim u Srbiji....ali mislim da je situacija slicna

Queen_:
SINDI:
kad malo bolje razmislim, najveca mi je greska sto sam(se[/b]) rodila te baksuzne 70-te...da sam se rodila makar pedeset godina ranije...e * ga, tad bi uleteli u 2.svetski...da sam se rodila dvesta godina ranije...u, tad su jos bili turci...500god ranije...spalili bi me na lomaci...ne bih ni stigla da rodim decu... :twisted:

Da li si se ti rodila '70 ili si rodila '70?
Malo mi je nejasno, zbog podataka u profilu.

da , ja sam se rodila te sedamdesete :lol: :lol:

Back