Има ли смисла преговарати са Албанцима ако им је на челу тима Хашим Тачи ?

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
Претпостављам да сте јуче чули вијести и то да је у, чини ми се Савјету Европе усвојен извјештај Дика Мартија.
Поставља се логично питање-да ли има смисла преговарати са Албнцима ако им на челу тима буде човјек који је индиректно или директно оптужен за стравичне злочине, нечувене по суровости.
Друго питање је, да ли српски представници треба да учествују у Влади Косова , ако на њеном челу опет буде Хашим Тачи.

Ја мислим да не. Не би било морално, људски и одговорно према бројним жртвама које су страшне муке претрпјели у фабрикама смрти, а да је за све то не само знао, већ и био умјешан Хашим Тачи.
 
Pa i ranije smo pregovarali sa njim iako smo sve ovo znali...
Али тада оптужбе нису биле доказане, биле су само на нивоу претпоставки...овдје сада постоји озбиљан извјештај извјестиоца Савјета Европе који са на терену, у разговору са људима упознао са многим детаљима које ни ми Срби нисмо раније знали.
 
Pa rece lepi predsednik da dok ne bude osudjen za ta dela da ne mozemo donositi preuranjene odluke.
Zmija je nevin i kao takav sasvim legitiman pregovarac za prosrpsku vlast.
A inace,prosrpsko pravosudje se proglasilo nenadleznim za taj slucaj,ne treba ocekivati od njega da dokazuje zmijinu krivicu.
 
Pa i ranije smo pregovarali sa njim iako smo sve ovo znali...

Нисмо ми, него Тадић ....

Јесу ли се налазили на тамо неким аеродромима - јесу ...

Јесу ли разговарали, договарали се - јесу ....

Да ли је Тадића ико овластио за то, дао му смернице, оквире - НИЈЕ !!!
 
Ja chak i mislim da je sada kada im je kredibilitet totalno srozan i kada i cela Evropa uvidja ko su ti ljudi, da je bash sada i vreme da pregovaramo sa njima i na konto toga izdejstvujemo najvece moguce pogodnosti za srpsko stanovnishtvo i srpsku kulturnu bashtinu na Kosovu. Dok je josh ova tema aktuelno i u centru evropske paznje.
 
Нисмо ми, него Тадић ....

Јесу ли се налазили на тамо неким аеродромима - јесу ...

Јесу ли разговарали, договарали се - јесу ....

Да ли је Тадића ико овластио за то, дао му смернице, оквире - НИЈЕ !!!

Koji bre Tadic?Jesu li bili takozvani pregovori o Kosovu pre proglasenja nezavisnosti u vreme kostunicine vlade?Sta se svi prave ludi?I Milosevic je pregovarao sa njim...

Znali smo sve jos ranije,on i onako nece ucestvovati u pregovorima i zato treba pregovarati...
 
Претпостављам да сте јуче чули вијести и то да је у, чини ми се Савјету Европе усвојен извјештај Дика Мартија.
Поставља се логично питање-да ли има смисла преговарати са Албнцима ако им на челу тима буде човјек који је индиректно или директно оптужен за стравичне злочине, нечувене по суровости.
Друго питање је, да ли српски представници треба да учествују у Влади Косова , ако на њеном челу опет буде Хашим Тачи.

Ја мислим да не. Не би било морално, људски и одговорно према бројним жртвама које су страшне муке претрпјели у фабрикама смрти, а да је за све то не само знао, већ и био умјешан Хашим Тачи.

Питање је више него КОМПЛИКОВАНО јер ми немамо све чињенице у рукама, не знамо довољно, рецимо, можда је све ово ујдурма Јенкија, тј. ЦИА-е...


Vesti dana - sreda, 26. januar 2011. 14:11RSS
piksel.gif




Odložiti dijalog s Beogradom dok se ne završi istraga o Martijevom izveštaju

Blic - Pre 3 sata Kosovski zvaničnici ocenili su danas da je, rezolucija koja je izveštaj Dika Martija o trgovini ljudskim organima prihvatila za zvanični dokument, nanela štetu Kosovu, a opozicione stranke kosovskih Albanaca traže osudu Srbije za zločine počinjene na Kosovu.
Rezolucija, usvojena u SE možda će zaustaviti dalja priznavanja Kosova, a pojedini albanski političari smatraju da treba odložiti dijalog sa Beogradom dok ne budu poznati rezultati istrage optužbi koje sadrži izveštaj Dika Martija, piše prištinska štampa.
Nakon što su u SE usvojeni izveštaj i rezolucija pod imenom "Istraga optužbi za nehumano tretiranje i trgovinu organima na Kosovu", Jakup Krasnići, vršilac dužnosti predsednika Kosova je priznao da će ova dokumenta imati ‘’negativan uticaj’’.
On je pokušao da ih relativizuje konstatacijom da su poslanici koji su glasali uglavnom bili iz zemalja koje nisu priznale Kosovo. "Realno gledano, nikakva suštinska izmena u izveštaju i nije mogla da se očekuje od ovog sastava Parlamentarne Skupštine Saveta Evrope", rekao je Krasnići.
On smatra da treba sprovesti detaljnu istragu, kako bi se jednom zauvek otklonile sumnja i bačena mrlja na albanski narod, dodajući da će se Kosovo fokusirati na tome, da se što pre sprovede detaljna istraga, a ujedno je i zatražio od EULEX-a da započne istragu.
Potpredsednik Alijanse za budućnost Kosova Ahmet Isufi, usvajanje izveštaja, ocenio je kao štetno po Kosovu. Isufi smatra, da izveštaj Dika Martija, nije ništa drugo već "obična izmišljotina" i da je ceo slučaj oko izveštaja, "politički montiran od strane Beograda". On tvrdi da će Kosovo dobiti i ovu bitku, kao i sve prethodne.
Inače reakcije na Kosovu posle usvajanja rezolucije u SE su iste kao i kada se i pojavio izveštaj Dika Martija, koji optužuje odlazećeg premijera Kosova, Hašima Tačija i još nekoliko bivših pripadnika OVK, za učestvovanje u organizovanom kriminalu, uključujući i trgovinu ljudskim organima, organima Srba koji su zarobljeni tokom rata na Kosovu.
Bivši komandant Generalštaba OVK, Agim Čeku, rekao je da ne postoji "gori osećaj od toga da te neko optužuje za nešto što nisi uradio". Ali, dodao je on, bez obzira na to što izveštaj nije tačan, Kosovu je naneta velika šteta i bez sumnje je u i interesu Kosova da se što pre dokaže istina.
List "Zeri" komentariše da šteta koja je Kosovu naneta na međunarodnoj sceni u poslednja dva meseca teško da će dugo moći da bude ispravljena. Teške optužbe protiv političkih i institucionalnih lidera Kosova objavljene su u nekim prestižnim međunarodnim medijima i bile su deo rasprava u važnim evropskim institucijama, konstatuje list.
"Imidž Kosova van zemlje je pao ispod svakog nivoa stvarajući crne oblake nad zemljom koja se i tako smatra za "crnu rupu" u regionu zbog zastoja u procesima prema evropskim integracijama", ocenjuje dnevnik.
Tanjug​
 
Koji bre Tadic?Jesu li bili takozvani pregovori o Kosovu pre proglasenja nezavisnosti u vreme kostunicine vlade?Sta se svi prave ludi?I Milosevic je pregovarao sa njim...

Znali smo sve jos ranije,on i onako nece ucestvovati u pregovorima i zato treba pregovarati...

Хоћеш рећи да се нису као случајно срели на Скопском аеродрому и провели 2 сата у пријатном ћаскању ???
 
Хоћеш рећи да се нису као случајно срели на Скопском аеродрому и провели 2 сата у пријатном ћаскању ???

Jesu,ali ti sad ovde prosipas pricu da ga Tadic voli i zato je pricao sa njim???

Obicno priblizavanje tvrdo ukorenjenih strana,mozda su to uradili po preporuci nekoga sa strane...
 
Претпостављам да сте јуче чули вијести и то да је у, чини ми се Савјету Европе усвојен извјештај Дика Мартија.
Поставља се логично питање-да ли има смисла преговарати са Албнцима ако им на челу тима буде човјек који је индиректно или директно оптужен за стравичне злочине, нечувене по суровости.
Друго питање је, да ли српски представници треба да учествују у Влади Косова , ако на њеном челу опет буде Хашим Тачи.

Ја мислим да не. Не би било морално, људски и одговорно према бројним жртвама које су страшне муке претрпјели у фабрикама смрти, а да је за све то не само знао, већ и био умјешан Хашим Тачи.

Cisto za tviju informaciju , tog coveka samo mi Srbi drzimo na silu na toj celnoj poziciji kod Albanaca .
 
Koji bre Tadic?Jesu li bili takozvani pregovori o Kosovu pre proglasenja nezavisnosti u vreme kostunicine vlade?Sta se svi prave ludi?I Milosevic je pregovarao sa njim...

Znali smo sve jos ranije,on i onako nece ucestvovati u pregovorima i zato treba pregovarati...

Milosevic ga je osudio , isto kao i Haradinaja i Cekua ... Ajd ne lupetaj ...
 
Koji bre Tadic?Jesu li bili takozvani pregovori o Kosovu pre proglasenja nezavisnosti u vreme kostunicine vlade?Sta se svi prave ludi?I Milosevic je pregovarao sa njim...

Znali smo sve jos ranije,on i onako nece ucestvovati u pregovorima i zato treba pregovarati...

Nece ...

Тадич подтвердил готовность Сербии к диалогу с руководством Косово

© РИА Новости. Эдуард Песков


15:40 26/01/2011

СТРАСБУРГ, 26 янв - РИА Новости. Президент Сербии Борис Тадич подтвердил готовность страны к диалогу с руководством Косово - сербского края, который в феврале 2008 года в одностороннем порядке провозгласил независимость от Белграда.

"Сербия готова начать диалог с Приштиной", - сказал он на зимней сессии ПАСЕ, отвечая на вопрос парламентария. Тадич добавил, что о готовности сербской делегации уже было сообщено главе дипломатии ЕС Кэтрин Эштон.

"Мы (официальный Белград) несколько месяцев ждем начала диалога (с руководством "Республики Косово")", - добавил Тадич.

Он также указал, что "только благодаря диалогу существует возможность преодоления конфликта". Говоря о диалоге с Приштиной, Тадич добавил, что сербская сторона "вооружилась терпением" и ждет "когда (к диалогу) будет готова делегация со стороны Приштины".

Rusi su su odusevljeni ovim gestom spasavanja Tacija - jos nam samo treba da oni i sa njima jos 100 drzava priznaju Kosovo ..

Ae , repke za mustuluk ...
 
Poslednja izmena:
Ja chak i mislim da je sada kada im je kredibilitet totalno srozan i kada i cela Evropa uvidja ko su ti ljudi, da je bash sada i vreme da pregovaramo sa njima i na konto toga izdejstvujemo najvece moguce pogodnosti za srpsko stanovnishtvo i srpsku kulturnu bashtinu na Kosovu. Dok je josh ova tema aktuelno i u centru evropske paznje.

pazi njima gori pod nogama, svaki nekakav dogovor sa srpskim vlastima o poboljsanju uslova zivota srba na kosovu bi im dobro dosao da se operu i celu stvar bace u zaborav.
ipak, nisu shipci ti koji bi ista dali srbima niti iskreno zele, euleks i nato su gazde na kosovu, euleks i nato su odgovorni za stanje srba, dogovor bi ostao slovo na papiru samo a bio bi velika medijska pobeda za tachija.

nikakav dogovor ni razgovor sem o reintegraciji kosova u srbiju ne dolazi u obzir.
lesina upravo crkava na najljucem suncu, neka je nek trune.
kad dodje vreme, nas posao ce biti da je pokopamo da ne smrdi vise po balkanu, jednom za svagda
 
Претпостављам да сте јуче чули вијести и то да је у, чини ми се Савјету Европе усвојен извјештај Дика Мартија.
Поставља се логично питање-да ли има смисла преговарати са Албнцима ако им на челу тима буде човјек који је индиректно или директно оптужен за стравичне злочине, нечувене по суровости.
Друго питање је, да ли српски представници треба да учествују у Влади Косова , ако на њеном челу опет буде Хашим Тачи.

Ја мислим да не. Не би било морално, људски и одговорно према бројним жртвама које су страшне муке претрпјели у фабрикама смрти, а да је за све то не само знао, већ и био умјешан Хашим Тачи.

Јели Шоми а за што чете преговарати???????????????
 
Јели Шоми а за што чете преговарати???????????????
Ima dosta tema, sjever Kosova, manastiri, dio Kosova i Metohije juzno od Ibra, polozaj Srba, ekonomski odnos...no, ja sam protiv toga da se pregovara sa covjekom optuzenim da je ucestvovao u gnusnim zlocinima.
 
Претпостављам да сте јуче чули вијести и то да је у, чини ми се Савјету Европе усвојен извјештај Дика Мартија.
Поставља се логично питање-да ли има смисла преговарати са Албнцима ако им на челу тима буде човјек који је индиректно или директно оптужен за стравичне злочине, нечувене по суровости.
Друго питање је, да ли српски представници треба да учествују у Влади Косова , ако на њеном челу опет буде Хашим Тачи.

Ја мислим да не. Не би било морално, људски и одговорно према бројним жртвама које су страшне муке претрпјели у фабрикама смрти, а да је за све то не само знао, већ и био умјешан Хашим Тачи.

Ako su ih šiptarski glasači izglasali, ne možeš da biraš.
Moraš, osim ako sada istraga, povodom trgovine ljudskim organima, neko od njih ne navede kao organizaora i povede se istraga, onda možeš da tražiš promenu i da uslovljavaš
 

Back
Top