IELTS -> pitanja i odgovori

Nisam dugo bio na ovom forumu (a ni u zemlji, pa se nisam ni oglasavao neko vreme).
Eto, na IELTS sam izlazio pre tri meseca (more or less), i opet cu 5. marata.
Mozda cu zvucati paranoicno i subjektivno ali sam misljenja da je ocenjivanje (narocito za ljude koji izlaze prvi put) - katastrofalno.
Dobio sam sveukupno ocenu 5.
Vezbao sam (ozbiljno) tri meseca, odradio sve one ruske knjige odnosno testove.
Inace sam tokom skolovanja sve vreme ucio Engleski, a i ziveo i radio u Americi 3 god.
Svakodnevno sam se sluzio jezikom (i skoro mi je postao kao maternji).
Otisao sam (pre ispita) kod profesorke na jedan cas (da bih zaokruzio pricu i uradio sve skolski), a ona mi je rekla da ona nema sta da ispravi i da mi pokaze jer (kako je ona rekla) ja nju "sijem".
Mogu da me ubede da sam slusanje i citanje uradio lose (a nisam), ali za pisanje i govor?????
Sto se pisanja tice takodje sam sve uradio po sablonima (onako kako oni bas zele da vide), o govornom delu :evil: kada sam video da su mi dali 5, hteo sam da im nabijem onaj papir u ..pe. Neka klinka me je ispitivala koja realno nema ni upola fond reci kao ja, a i vise joj vremena treba da izgovori pitanje, nego sto je meni trebalo za odgovor. Nemam reci da vam opisem kako se osecam i koliko sam siguran da je taj sistem IELTS-a napravljen da se pacenicima kao sto smo mi oduzmu pare. Imam ozbiljnije godine i prilicno zivotnog i poslovnog iskustva i tvrdim da je ovo uvelikom pljacka. Vode nas tamo po ekskluzivnim hotelima (kao drze nivo), a onda te olaksaju za 150e. Jos jedna velika sumnja - zasto stoji pitanje "koji put polazete ispit"... Za sta je to bitno - ako su iole profesionalci nesmeju ni pomisliti na takvo pitanje.... I jos mnogo toga bih rekao i imam puno zamerki ali ajd da usmerim energiju na ponovno spremanje, jer uskoro izlazim na taj IELTS.:evil::evil: Sigurno ce neki reci - sto se nisi zalio, ali je neuputno jer su mi trebale mnogo vise ocene i to iz svih oblasti. I eto zaglavio sam se na necemu sto sam mislio da ce mi biti najmanji problem. Ma kud sam se i vracao u ovu zemlju anarhij i ludilae.:evil::evil:
 
Tamo je neka nasa sefovica.
Njena sefovica je Engleskinja. (bar bila svojevremeno)

Ako ste stvarno ziveli na engleskom govornom podrucju...
I znate koliko kazete da znate....

Gazite ih bez milosti.
Jednu pa drugu!

Zakazite sastanak na engleskom, od prve reci na sastanku...
...na engleskom.

Sve na engleskom.
Onda vi ocenite tu nasu!

Bez ikakvog ustrucavanja.
Recite koja je njena ocena...

Nemojte se plasiti osvete.
Postoji Sarajevo, postoji Pesta...

Ako je sve tako kako kazete, da sam ja na Vasem mestu...
...zvali bi vatrogasce!
 
Nisam dugo bio na ovom forumu (a ni u zemlji, pa se nisam ni oglasavao neko vreme).
Eto, na IELTS sam izlazio pre tri meseca (more or less), i opet cu 5. marata.
Mozda cu zvucati paranoicno i subjektivno ali sam misljenja da je ocenjivanje (narocito za ljude koji izlaze prvi put) - katastrofalno.
Dobio sam sveukupno ocenu 5.
Vezbao sam (ozbiljno) tri meseca, odradio sve one ruske knjige odnosno testove.
Inace sam tokom skolovanja sve vreme ucio Engleski, a i ziveo i radio u Americi 3 god.
Svakodnevno sam se sluzio jezikom (i skoro mi je postao kao maternji).
Otisao sam (pre ispita) kod profesorke na jedan cas (da bih zaokruzio pricu i uradio sve skolski), a ona mi je rekla da ona nema sta da ispravi i da mi pokaze jer (kako je ona rekla) ja nju "sijem".
Mogu da me ubede da sam slusanje i citanje uradio lose (a nisam), ali za pisanje i govor?????
Sto se pisanja tice takodje sam sve uradio po sablonima (onako kako oni bas zele da vide), o govornom delu :evil: kada sam video da su mi dali 5, hteo sam da im nabijem onaj papir u ..pe. Neka klinka me je ispitivala koja realno nema ni upola fond reci kao ja, a i vise joj vremena treba da izgovori pitanje, nego sto je meni trebalo za odgovor. Nemam reci da vam opisem kako se osecam i koliko sam siguran da je taj sistem IELTS-a napravljen da se pacenicima kao sto smo mi oduzmu pare. Imam ozbiljnije godine i prilicno zivotnog i poslovnog iskustva i tvrdim da je ovo uvelikom pljacka. Vode nas tamo po ekskluzivnim hotelima (kao drze nivo), a onda te olaksaju za 150e. Jos jedna velika sumnja - zasto stoji pitanje "koji put polazete ispit"... Za sta je to bitno - ako su iole profesionalci nesmeju ni pomisliti na takvo pitanje.... I jos mnogo toga bih rekao i imam puno zamerki ali ajd da usmerim energiju na ponovno spremanje, jer uskoro izlazim na taj IELTS.:evil::evil: Sigurno ce neki reci - sto se nisi zalio, ali je neuputno jer su mi trebale mnogo vise ocene i to iz svih oblasti. I eto zaglavio sam se na necemu sto sam mislio da ce mi biti najmanji problem. Ma kud sam se i vracao u ovu zemlju anarhij i ludilae.:evil::evil:

Pravo da ti kazem delim tvoje misljenje u potpunosti.

Mislim da gledaju (ne mogu da dokazem naravno, ali mogu da tvrdim :D) koji put izlazis, jer to u prijavi i pise! Kao navodno radi njihove evidencije, kao to ne utice na ocenu. ;) I onda ako si bas vise puta polagao, onda ce pre da te puste.

A ako ikada budem opet polagao ima da napisem da polazem 5. put :lol: da vidim sta ce da se desi!

:rtfm::evil:
 
Muski, sto se ne druzis samnom?
Recitujem Azru bezveze...

Kad 10 ljudi polaze 1. put...
7 prodje, 3 ne prodje.

Koji je kriterijum?
Kako znaju koga da puste...

Kako se ne druzim? :)

Pa lako znaju ko da prodje a ko ne.

30% najlosijih koji polazu 1. put pada. Na primer. Sigurno neces pasti ti ako si uradio bolje od mene, ali sasvim je realno da imaju neku cifru % koliko njih ce da padne, od onih koji polazu prvi put. Ako me razumes.
 
Ili recimo ako si na granici da prodjes (NAROCITO u delovima gde je ocenjivanje SUBJEKTIVNO, Speaking, Witting ) u slucaju da polazes 1. put sruse te, a ako polazes 2. put pustete, jer si bio dobar decko i ostavio im vec 300e do sada.

Majke mi, sledeci put cu upisati da polazem 4. put. :lol:
 
Za'ebavas ti, Muski...
Sto kaze jedan moj drug sa foruma.

Covek je potpuno u pravu, njen osecaj je sve...
...na speaking-u.

Onoj mojoj na speaking-u...
Sve vreme Mali Milance bio u glavi.

Sta nju briga sta ja mislim o zivotu i sreci i radosti?
Sta ja hocu od zivota, da li sam srecan, sta me raduje...

Pa se pogubi, ucuti i zablene se.
A meni rekli da ne smem da cutim...(performance)

Ja sve ko Dragan Nikolic...
Zivot to je ljubav, pesma, more.

Slager pevac u Lipovom ladu...
 

Back
Top