Idolopoklonstvo

Svaka joga poza koja se izvodi predstavlja entitet demona ,jednom recju onaj koji to radi priziva demona u sebi.A ako se radi uz pomoc mantre ,onda postaje jos efikasnije i opasnije.

Borilacke vestine su takodje opasne ,pogotovo te sa istocnom tradicijom.
 
aum,aum,om om om i tako guras dok ne unistIS SEBE ,a onda se reinkarniras i postanes BIK ili KraVA---auuuu:cepanje: jao ne moguu vise

- - - - - - - - - -

I za one sto me prozivali da ne znam nista sem Biblije ,tu su se malko presli ,citao sam o hinduizmu dosta ,to je gomila gluposti ,da sam bukvalno morao da resetujem mozak.
Veze sa mozgom nema,nEMA:

- - - - - - - - - -

A mozemo da se kidamo sto se tice i islama ,tu sam posebno potkovan.
 
Posto i boks i rvanje spadaju u bor. vestine, kako su one opasne po coveka, kada mogu da mu spasu zivot :?:

Pa opasno je ako koristis da bi nekome naudio,da bi ga povredio,mada ovde je naglaseno IsTOcne borilacke,zato sto tokom treninga ,vezbanja upraznjava se i meditacija koja je najcesce pracena mantrama ili nekom vrstom joge ,kao Djokovic napr.sto koristi za tenis,tako ovi koriste za karate,gung-fu,jet -kun -do....

Mada oni uvek to pravdaju ,te borilacke osobine su "samo"za samoodbranu,al sa druge strane se upraznjavaju ove tehnike .....

- - - - - - - - - -

Pa ti sada zamisli koliko je to opasno oruzje ,ko trenira tako u kombinaciji sa jogom,meditacijom,i jos se napuni demona ,zamisli koliku snagu i koliku opasnost ta osoba predstavlja?!
 
Pa opasno je ako koristis da bi nekome naudio,da bi ga povredio,mada ovde je naglaseno IsTOcne borilacke,zato sto tokom treninga ,vezbanja upraznjava se i meditacija koja je najcesce pracena mantrama ili nekom vrstom joge ,kao Djokovic napr.sto koristi za tenis,tako ovi koriste za karate,gung-fu,jet -kun -do....

Mada oni uvek to pravdaju ,te borilacke osobine su "samo"za samoodbranu,al sa druge strane se upraznjavaju ove tehnike .....

- - - - - - - - - -

Pa ti sada zamisli koliko je to opasno oruzje ,ko trenira tako u kombinaciji sa jogom,meditacijom,i jos se napuni demona ,zamisli koliku snagu i koliku opasnost ta osoba predstavlja?!

Sve mio je to jasno, generalno, ljudi su neznalice,a misle da su sve saznali u zivotu i rukovode se principima koje su im "usadili" u glavu, oni koji su ih vodili u zivotu.
Ako se boks i rvanje mogu vezbati bez mantri, mogu se vezbati i neke drugi sistemi, bez meditacija i cantranja.
problem je u tome sto ljudi nisu svesni toga, nego slepo slusaju i srljaju u propast.
Isto je i sa verom u teologiji, ko ne poznaje sustinu i Bog ne radi sa njim, od vere nema nista.
 
Sve mio je to jasno, generalno, ljudi su neznalice,a misle da su sve saznali u zivotu i rukovode se principima koje su im "usadili" u glavu, oni koji su ih vodili u zivotu.
Ako se boks i rvanje mogu vezbati bez mantri, mogu se vezbati i neke drugi sistemi, bez meditacija i cantranja.
problem je u tome sto ljudi nisu svesni toga, nego slepo slusaju i srljaju u propast.
Isto je i sa verom u teologiji, ko ne poznaje sustinu i Bog ne radi sa njim, od vere nema nista.

Sve si ovo dobro srocio osim zadnjeg.
 
Da li je tim nazovi pravilnicima predvidjeno da korisnik moze postavit tri, cetiri, pa i pet postova u nizu, ili umesto posta ili teme postaviti samo link link? To je tipicno spamovanje koje se obilato koristi.Drugo, zasto se ne uvazava pravo pojedinca na slobodu veroispovesti. Arijana je pod neprekidnim omalovazavanjem njene vere. Pitao sam, u cemu je bolja pravoslavna ili katolicka biblija od jehovnih svedoka. Niko na to ne odgovara. Zasto?
 
Da li je tim nazovi pravilnicima predvidjeno da korisnik moze postavit tri, cetiri, pa i pet postova u nizu, ili umesto posta ili teme postaviti samo link link? To je tipicno spamovanje koje se obilato koristi.Drugo, zasto se ne uvazava pravo pojedinca na slobodu veroispovesti. Arijana je pod neprekidnim omalovazavanjem njene vere. Pitao sam, u cemu je bolja pravoslavna ili katolicka biblija od jehovnih svedoka. Niko na to ne odgovara. Zasto?

Bolja je u tome sto je pravilnije prevedena ,i nije izbacila celih 17 stihova iz Biblije -Novog Zaveta,i nije dezortirala smisao drugih stihova takodje.To sam valjda na ovoj temi izbacio ,ljudi citajte ja ne mogu sto puta da pisem jedno te isto..detaljno je objasnjeno i uporedjeno .

- - - - - - - - - -

Ja Monu ne napadam kao drugi ,nego je argumentima "bombardujem",sa ovim Zoranom Jovom ona ima problema.
 
A ovo sto se tice vise postova ,nekada covek jednostavno MORA da koristi 3 pa i vise posta u nizu ,ako hoce da to stvarno bude jako argumentovano ,ili sta treba da radi ,da ceka kada ce neko da postuje ?!

Pogotovo kada je diskusija u pitanju,onda covek ne moze sve odjednom da se seti sta zeli da kaze,pa doda kasnije.

Ali ima i namerno gde se spamuje,da bi se prikrio i sakrio neki post ili sta vec ili da bi se terao mak na konac.
 
A ovo sto se tice vise postova ,nekada covek jednostavno MORA da koristi 3 pa i vise posta u nizu ,ako hoce da to stvarno bude jako argumentovano ,ili sta treba da radi ,da ceka kada ce neko da postuje ?!

Pogotovo kada je diskusija u pitanju,onda covek ne moze sve odjednom da se seti sta zeli da kaze,pa doda kasnije.

Ali ima i namerno gde se spamuje,da bi se prikrio i sakrio neki post ili sta vec ili da bi se terao mak na konac.
To nije tacno, to je nedostatak sposobnosti da sustinu apstrahujes u jednu celinu. Nema izgovora, ako si nesto zaboraavio, imas mogucnosti da u istom tekstu to "zaboravljeno" dopises. Ne, ti zapravo, pored vec recenog juris statistiku. I pokazujes umnu lenjost. Ne razumem modove, to inace nije dozvoljeno, a mozda i jeste, ko zna? Mrzi me da citam nestrucno srocene norme.
 
Poslednja izmena:
pa eto jedan od krivaca si i ti :lol:
Kad si trazio eto da ti kazem :)

- - - - - - - - - -



Ti si licemerna do bola i imam prava na svoje misljenje tako da nemate prava da obrisete moj post.

Ona može da piše kako samo ona govori istinu a mi ostali smo svi otpadnici..... e pa onda i ja mogu reći da je smatram licemernom :)
Zara, ja sam te ucio kako se diskutuje, a ti mi ovakio uzvracas. Uvek sam te smirivao kada bi zastranjivala, a narocito kada si me zestoko napadala. Evo, i sada ukazujes prstom na pogresnog coveka. Nemas gradjanske hrabrosti da ukazes na realne krivce za urusivanje, bolje reci srozavanje kvaliteta diskusije. A, ne bi bilo lose da se osvrnes i na samu sebe. Pokusaj da budes samokriticna. Razmisli.

Uzgred, ona, tj Arianna, cini isto sto i svi vi hriscani, tvrdi da je njena denominacija jedino ispravna. Svi judeo-hriscani, svih destilata, tvrde da je njihovo hricanstvo jedino ispravno.

Hvala na prstokazu.


Bolja je u tome sto je pravilnije prevedena ,i nije izbacila celih 17 stihova iz Biblije -Novog Zaveta,i nije dezortirala smisao drugih stihova takodje.To sam valjda na ovoj temi izbacio ,ljudi citajte ja ne mogu sto puta da pisem jedno te isto..detaljno je objasnjeno i uporedjeno .

- - - - - - - - - -

Ja Monu ne napadam kao drugi ,nego je argumentima "bombardujem",sa ovim Zoranom Jovom ona ima problema.
To nije tacno. Ima bezbroj prevoda, original te nazovi svete knjige - Biblije ne postoji. To znaci da je svaki "prevod" ispravan. Samo to tebi ne moze u glavu. Ti si umislio da je pravoslavlje, svetosavsko, naravno, jedino ispravno i da su prevodi Vuka Karadjica i Danicica jedino ispravni. Nisu, sada SPC sprema nov nazovi prevod, jer im se Vukova i Daniciceva Biblija ne svidja. Bog bi ga znao zasto? Verovatno su im potrebne pare.
 
Poslednja izmena:
To nije tacno. Ima bezbroj prevoda, original te nazovi svete knjige - Biblije ne postoji. To znaci da je svaki "prevod" ispravan. Samo to tebi ne moze u glavu. Ti si umislio da je pravoslavlje, svetosavsko, naravno, jedino ispravno i da su prevodi Vuka Karadjica i Danicica jedino ispravni. Nisu, sada SPC sprema nov nazovi prevod, jer im se Vukova i Daniciceva Biblija ne svidja. Bog bi ga znao zasto? Verovatno su im potrebne pare.
Kad bi se malo vise LAGALI.

Tebi ne ide u glavu da su 17 stihova SKROZ izbacena ,i dosta stihova je tweasted meaning,,,,i kako to moze da bude isto?

Nego sve ti moras da budes "u pravu",crc Milojka,:evil:

Evo pa se nasladjuj http://avoidjw.org/2015/02/missing-verses/
 
Luke 1:28
And he came to her and said, Hail, O favoured one! The Lord is with you! Blessed are you before all other women!

New World Translation
Luke 1:28
And coming in, the angel said to her: “Greetings, you highly favoured one, Jehovah is with you.’

I sta je ovo?

Pravoslavna Crkva i kaze za Mariju Raduj se blagodatna Marijo Gospod je s tobom ,blagoslovena si ti medju zenama i blagosloven je plod utrobe tvoje ,jer si rodila Spasitelja dusama nasim"
 
Kad bi se malo vise LAGALI.

Tebi ne ide u glavu da su 17 stihova SKROZ izbacena ,i dosta stihova je tweasted meaning,,,,i kako to moze da bude isto?

Nego sve ti moras da budes "u pravu",crc Milojka,:evil:

Evo pa se nasladjuj http://avoidjw.org/2015/02/missing-verses/
Jako si povrsan. Odakle ti podatak da su 17 stihova SKRIOZ izbacena Iz Biblije??? Original te knjige ne postoji. Ta tvoja sveta knjiga je menjana kroz vekove, pa se i dan danas izbacuju neki delovi, a novi dodaju ili su prevodioci suvise slobodni u interpretaciji. Sve su to beskrajna prepucavanja, jer je celokupan sadrzaj te knjige zaparavo kompilacija brojnih tekstova, od koji su neki kvalaifikovani kao apokrifi, a samo cetiri kanonizovana.
 
Jako si povrsan. Odakle ti podatak da su 17 stihova SKRIOZ izbacena Iz Biblije??? Original te knjige ne postoji. Ta tvoja sveta knjiga je menjana kroz vekove, pa se i dan danas izbacuju neki delovi, a novi dodaju ili su prevodioci suvise slobodni u interpretaciji. Sve su to beskrajna prepucavanja, jer je celokupan sadrzaj te knjige zaparavo kompilacija brojnih tekstova, od koji su neki kvalaifikovani kao apokrifi, a samo cetiri kanonizovana.

Izvini da te pitam,zasto ti uopste i citiras bilo koji stih iz Biblije ,posto ne verujes u Boga i u Njegovo Pismo?

Sta mislis da ces time dokazati,--NISTA.

Vi ateisti ili sta ste vec uopste bolje da cutite i gledate svoja posla i svoju neveru ,umesto sto hulis ,manje ces odgovarati pred Bogom.

- - - - - - - - - -

Ne izbacuju se nkakvi delovi ,niti se dodaju ,kod kvalitetnih prevoda ,KjV je isti prevod kao i Karadzic,protestanti su sa nekim fals prevodima izokrenuli neke reci ,zato sto ne odgovara njihovom krivom ucenju.
 
To nije tacno. Ima bezbroj prevoda, original te nazovi svete knjige - Biblije ne postoji. To znaci da je svaki "prevod" ispravan. Samo to tebi ne moze u glavu. Ti si umislio da je pravoslavlje, svetosavsko, naravno, jedino ispravno i da su prevodi Vuka Karadjica i Danicica jedino ispravni. Nisu, sada SPC sprema nov nazovi prevod, jer im se Vukova i Daniciceva Biblija ne svidja. Bog bi ga znao zasto? Verovatno su im potrebne pare.

Tako je ima bezbroj prevoda Biblije i ni jedan nije savrsen.
Postoje bolji prevodi i gori.
Bolji su oni koji su tokom prevodjenja koristili izvorne spise, tj najstrarije dostupne.
a na primer taj prevod Danicic Karadzic ima bas puno gresaka.
Prvo izbaceno je Bozje ime
Dok u prevodu Dr Lujo Bakotic se pojavljuje ime Boga Jehova.
JHVH se pojavljuje u mnogim stranim prevodima.
Imam kuci Bibliju na makedonskom jeziku koju je potpisao njihov svestenik
I u njoj ima Ime Jehova bar na 5 mesta.
Iako je ime Boga oko 7000 puta u Bibliji.
Dakle Takodje prevod Danizic Karadzic sadrzi neke apokrifne stihove bar tri.
Prevod Dr Lujo Bakotic je daleko Bolji i tacniji.
 

Back
Top