Idioti

Рођендани су толико небитне ствари у животу, да не знам ни шта бих рекла на ову тему, Чичак.

Памтила сам само за родитеље и сад за мужа и дете.

Нити очекујем да ми неко честита, нити се ја сетим да неком честитам.

Не видим чему драма?

Можда је жена запамтила за једно дете по неком њој важном датуму, и то је сасвим довољно.

Није дошла, није донела поклон једноме, а другоме не.

Баш ће ти то дете регистровати.
 
Čile, ja te sve razumem i sve si u pravu. Samo si na pogrešan način postavila temu, malo afektivno odreagovala pa se gubi osećaj da si objektivna.
Ja sa sestrom mučim muku. Ona pamti rođendane, kupuje poklone, mala je obožava, samo o njoj priča, jedva čeka da je vidi, a sestri je teško minut godišnje da joj posveti pažnju. Ovamo kad čujem koga sve ispoštuje pada mi mrak na oči. Rekla joj sto puta, ali nju jednostavno ne zanima. Onda se mislim da li sam ja luda što me to pogađa uvek jednako.
Mene ovo ne pogadja licno jer mi nisu rod
Ali opet mi je ruzno
Da sam ja indiferentna sto mi delis decu
Sta se koji moj onda druzimo?

- - - - - - - - - -

Рођендани су толико небитне ствари у животу, да не знам ни шта бих рекла на ову тему, Чичак.

Памтила сам само за родитеље и сад за мужа и дете.

Нити очекујем да ми неко честита, нити се ја сетим да неком честитам.

Не видим чему драма?

Можда је жена запамтила за једно дете по неком њој важном датуму, и то је сасвим довољно.

Није дошла, није донела поклон једноме, а другоме не.

Баш ће ти то дете регистровати.

Ako je pozovem doci ce i doneti jednom a drugom sipak
Sad je i meni vec smesno

I da znas da hoce registrovati mala itekako
 
I tebi je to ok?
Pa sjajno...

Ljudi nisu savršeni, naprotiv.
Ako ćeš svačiju reč i svačiji postupak da meriš "na zlatnom kantaru" (kako je moja pokojna baba volela da kaže), vrlo brzo ćeš ostati bez prijatelja, jer će se svakom, baš svakom, desiti da previdi ili zaboravi nešto što je tebi bitno i važno.

Ti si sad prehladjena, pod temperaturom si pravila tortu i sve spremala, a neka Mileva je jednostavno zaboravila... Čini mi se da je tebi više povredjena sujeta, nego bilo šta drugo.
 
Mislim da se cicak samo razalostila zato sto su neki ljudi zaboravili njenoj mezimici da cestitaju rodjendan. Mogu ja to da razumem, nije toliko neuobicajeno.
Ja, recimo, smatram da na rodjendan moje cerke ladno moze neki drzavni praznik da se proglasi, meni je potpuno nejasno zasto ceo beograd tog dana ne ustane sav radostan. Ozbiljnno :heart:
I ima da pamte moji dragi ljudi taj datum, jer je to vazno meni. Ne slavljenici :lol:
To sto madre cicak troluje i nervozira zbog potpuno drugih stvari plus joj muz ide na krivak zato sto ga ne dotice ista stvar isitm intenzitetom kao nju, to je druga stvar.
Cicak, srecan rodjendan maloj, ziva i zdrava da ti poraste.
 
Mislim da se cicak samo razalostila zato sto su neki ljudi zaboravili njenoj mezimici da cestitaju rodjendan. Mogu ja to da razumem, nije toliko neuobicajeno.
Ja, recimo, smatram da na rodjendan moje cerke ladno moze neki drzavni praznik da se proglasi, meni je potpuno nejasno zasto ceo beograd tog dana ne ustane sav radostan. Ozbiljnno :heart:
I ima da pamte moji dragi ljudi taj datum, jer je to vazno meni. Ne slavljenici :lol:
To sto madre cicak troluje i nervozira zbog potpuno drugih stvari plus joj muz ide na krivak zato sto ga ne dotice ista stvar isitm intenzitetom kao nju, to je druga stvar.
Cicak, srecan rodjendan maloj, ziva i zdrava da ti poraste.

Ne, ne, njoj je bio rođendan u februaru a sada je medi :heart:
 
E baš sam se zabavila čitajući ovu temu. Hvala. :heart:
Ja rođendane pamtim, odnosno potrudim se da zapamtim, osim ako ne. Jedne godine sam mami čestitala dva dana kasnije, još se raspravljajući sa njom kako nije tad i jel ona baš skroz sigurna da nije danas.... Prošle godine su brat i svi njegovi zaboravili moj rođendan. Kad su me zvali sutra ja nisam mogla da prestanem da se smejem... I sad ih zezam, kao kad vam odgovara da mi ove godine bude rođendan... :rotf:
Mislim, uvek će nam neko slučajno ili namerno uskratiti tako neku pažnju. Mislim da je pametnije objasniti detetu da se takve stvari dešavaju, naučiti ga da ne obraća pažnju na to, neki ljudi prosto loše pamte datume i to je to. Naučiti dete da se izbori, mada verujem da neće ni primetiti, ali svakako ih ne treba držati pod staklenim zvonom...
 
Zasto su ljudi idioti?

Elem,
Ja imam dva deteta.
Dva! Ne 12 nego dva!
I imamo tako neke ‘prijatelje’ koji se ne sete da cestitaju rodjendan mom mladjem detetu,
ali se sete da cestitaju starijem! I to zato sto je njihovom uskoro rodjendan...
I ja lepo uzvratim sa Hvala. Na sta mm kaze “Pa nisi ih zvala na tortu?” “Nisam!”
I sad tu krece rasprava da li treba ili ne treba


Sta vi mislite?

Ja mislim da ne treba. Ne trebaju mi takvi ljudi. Ili se seti oba ili nemoj nijednog.
I sto je najjace nisu jedini, takvih idiota znam xy.

oteraj to sto dalje od sebe.kad imas pare,imas i drugare
 
Treba praviti razliku izmedju poznanika od malena....nije ovo vise socijalizam...

- - - - - - - - - -

Da pojasnim, naravno da treba praviti razliku i medju decom....
 
Zasto su ljudi idioti?

Elem,
Ja imam dva deteta.
Dva! Ne 12 nego dva!
I imamo tako neke ‘prijatelje’ koji se ne sete da cestitaju rodjendan mom mladjem detetu,
ali se sete da cestitaju starijem! I to zato sto je njihovom uskoro rodjendan...
I ja lepo uzvratim sa Hvala. Na sta mm kaze “Pa nisi ih zvala na tortu?” “Nisam!”
I sad tu krece rasprava da li treba ili ne treba


Sta vi mislite?

Ja mislim da ne treba. Ne trebaju mi takvi ljudi. Ili se seti oba ili nemoj nijednog.
I sto je najjace nisu jedini, takvih idiota znam xy.

Kolko si ti zaludna to je za plakanje.
Tvoji prijatelji su neki seljaci koji ni ne znaju gde se nalaze, a ti ocekujes da pamte vase imendane i to smatras uvredom - aman zenska glavo, uzmi se upamet.

- - - - - - - - - -

Treba praviti razliku izmedju poznanika od malena....nije ovo vise socijalizam...

- - - - - - - - - -

Da pojasnim, naravno da treba praviti razliku i medju decom....

60% GDP prave firme u drzavnom vlasnistvu i to jos svaka pravi stotine miliona duga. Dakle, ovo jeste socijalizam u divnom stadijumu RASPADANJA.:cool:
 
Mene ovo ne pogadja licno jer mi nisu rod
Ali opet mi je ruzno
Da sam ja indiferentna sto mi delis decu
Sta se koji moj onda druzimo?

- - - - - - - - - -



Ako je pozovem doci ce i doneti jednom a drugom sipak
Sad je i meni vec smesno

I da znas da hoce registrovati mala itekako

Мислила сам неће регистровати само честитање.

Кад је поклон у питању већ региструју.

Знаш шта мене ужасно нервира, а то је већ постало манир код нас?

Кад се крене једном детету на рођендан, мораш да купиш поклон и другом да се не би љутило???

Ало, бре, па објасните деци да свако има свој рођендан, не да сваком детету купујем по два поклона.

Од мене добије само слављеник, друго дете само чоколаду и здраво ћао.

Па ви објашњавајте својој деци тад, кад нисте умели на време.
 
Мислила сам неће регистровати само честитање.

Кад је поклон у питању већ региструју.

Знаш шта мене ужасно нервира, а то је већ постало манир код нас?

Кад се крене једном детету на рођендан, мораш да купиш поклон и другом да се не би љутило???

Ало, бре, па објасните деци да свако има свој рођендан, не да сваком детету купујем по два поклона.

Од мене добије само слављеник, друго дете само чоколаду и здраво ћао.

Па ви објашњавајте својој деци тад, кад нисте умели на време.

Tako i ja radim. Rodjendancu poklon, a drugom detetu neka sitnica. Obicno cokolada, neki slatkis, bojice, zavisi koliko dete ima godina. Poslednji put sam jednoj devojcici odnela pakovanje raznobojnih snalica za kosu, jer ih obozava.
Znas kako su Austrijanci pazljivi. Obicno ti naglase - ne skuplji poklon od 30€. I na decijim rodjendanima, gde su samo deca pozvana obicno se napravi lista nekih sitnica i kada roditelji pozovu roditelje od slavljenika obicno se kaze sta je jos ostalo na listi i pita da li je to izvodljivo. Naravno slavljenik ne zna nista o toj listi. Roditelji prate sta mu se svidja, zapisu, pa se to posle poklanja.
Ne znam da li je to vec doslo kod nas, ali i mali gosti od slavljenika dobiju poklon. Obicno mini kesicu sa po par bombona i cokoladica. Nista puno, tek da se obelezi.
 
mozda imaju samo jedno dete, pa ce tvom drugom da cestitaju kad oni dobiju drugo
Mislim da ce to biti slucaj
Мислила сам неће регистровати само честитање.

Кад је поклон у питању већ региструју.

Знаш шта мене ужасно нервира, а то је већ постало манир код нас?

Кад се крене једном детету на рођендан, мораш да купиш поклон и другом да се не би љутило???

Ало, бре, па објасните деци да свако има свој рођендан, не да сваком детету купујем по два поклона.

Од мене добије само слављеник, друго дете само чоколаду и здраво ћао.

Па ви објашњавајте својој деци тад, кад нисте умели на време.

I ja ovako
 
Što se tiče poklona za oba djeteta, moji su meni i bratu slavili zajedno rođendane, koliko se sjećam po slikama od mog četvrtog do šestog rođendana. I to je proslava bila za njegov rođendan jer je ljepše vrijeme, a dva mjeseca poslije mog. :mrgreen: Svako je imao svoju tortu, ali drugi broj svijećica. Mama kaže da je to zato što smo se bunili kad jedno dobije poklon, a drugo ne. Ja se nešto ne sjećam tog da smo se bunili, pa mi se čini da joj je to možda bio izgovor jer joj je lakše da proslavi zajedno nego da dva puta organizuje. :)

Što se tiče prijatelja, njima se uvijek sjetim da čestitam, trudim se da se sjetim i njihovoj djeci, ali moram priznati da se nekad sjetim, nekad ne.
 
ova popyzdela sto ljude zabole q za njenu decu :lol:....cestitaju rodjendan jednom detetu ciji je rodjendan blizu rodjendana njihovom detetu..normalno da je njima bitan rodjendan njihovog deteta i po tome pamte reodjendan tvog deteta, a ovo drugo zaborave. ne vidim nista cudno u tome i mene ne zanimaju rodjendani poznanika. jos manje me zanima da trosim pare na njih i kupujem poklone.

- - - - - - - - - -

sad moraju svi da pamte rodjendane tvoje dece i sve tvoje proslave, godisnjice i ostale glupostai...mda :lol:
 
Zasto su ljudi idioti?

Elem,
Ja imam dva deteta.
Dva! Ne 12 nego dva!
I imamo tako neke ‘prijatelje’ koji se ne sete da cestitaju rodjendan mom mladjem detetu,
ali se sete da cestitaju starijem! I to zato sto je njihovom uskoro rodjendan...
I ja lepo uzvratim sa Hvala. Na sta mm kaze “Pa nisi ih zvala na tortu?” “Nisam!”
I sad tu krece rasprava da li treba ili ne treba


Sta vi mislite?

Ja mislim da ne treba. Ne trebaju mi takvi ljudi. Ili se seti oba ili nemoj nijednog.
I sto je najjace nisu jedini, takvih idiota znam xy.

Razumem tvoju majcinsku reakciju ali da nazoves ljude idiotima...:lol:
 

Back
Top