Ideologije

Sta mislite o komunizmu,radikalizmu,liberalizmu,konzervatiznu i ostalim ideologijama.Koja je najbolja?Zasto?Sta znate o ovim ideologijama?

Znam dovoljno o svakoj (konzervatizam i radikalizam nisu ideologije, ali važno da je pitanje razumljivo). Najbolja ideologija ne postoji! Najbolji je njihov međusobni kompromis ili naizmenično delovanje, a kada i ti kompromisi postanu ideologije onda treba tražiti nove...
 
Učenja su dobra,a ideologije su opasne.Tako i komunističko odnosno marksističko učenje je predivno kao i hrišćansko učenje,ali je ideologija ma kakva bila (hrišćanska,komunizam,kapitalizam) opasna...

Ja mislim da ideologija sama po sebi nije opasna, ali njena dogmatizacija jeste. Svaka ideologija treba da se prilagođava novim uslovima, novom vremenu, kao i novim ideologijama. Samo tako može biti od koristi. Na taj način ona ostaje ideologija, a ne postaje dogma.
 

Најглупље. Немогуће.

Него, ја сам мислио да је Форкапа био комадант Мотајичке бригаде, за корпус нисам чуо. Добар је то човек, пуно је урадио за народ Мотајице а и шире. Да не би њега усташе би све побиле.

Поздрав!!!
 
ima istetovirano na desnom bicepsu plavom bojom...
Malo je falilo da i ja dobijem takvu uspomenu (cijeli moj vod se tako unakazio i tjerali su i mene), ali mama mi je rekla da ako se to dogodi mogu slobodno da zaboravim na povratak kući ... i šta da Ti kažem, poslušao sam mamu, ipak je mama - mama.




I da, konzervativizam je ideologija.
 
Marks i Engels imali su u Srbiji status polubogova, u nebesa su ih uznosili i oni koji ih nikad a nisu čitali. A ono što su pisali o Srbima, gurano je "pod tepih". Prosto je neshvatljivo da Srbi tako nekritički "zavole" one koji su ih otvoreno mrzeli. U svojim tekstovima, Marks i Engels o Srbima pišu s omalovažavanjem i prezirom, pa čak i s pakošću i mržnjom. Poneki, specijalno Engelsov, članak, čak je i stidno čitati - bljuju iz njihovih redova jevtine šovinističke, pangermanske, malograđanske predrasude o Slovenima kao "istorijskom otpadu", o narodima pozvanim da stvaraju istoriju i civilizaciju, i o narodima "koje će zgaziti točak istorije"... Neki njihovi citati pre liče na rasističke citate iz "Majn Kampfa", nego na reči "tvoraca naučnog socijalizma". Srbi su im bili "krivi" zbog težnji da se oslobode od vlasti svojih "legitimnih gospodara" (baš taj izraz!) Turaka, u čemu su Marks i Engels videli otvaranje puta za rusku invaziju ka Zapadu (!). A Ruse su toliko "voleli" da se Engels usudio da napiše kako je "mržnja prema Rusima" bila i biće "revoluionarna strast" Nemaca.
 
Pa nema lično...Nisu Marks i Engels bili protiv Conte-a:roll:
Ali je ilustrativno i najviše govori o ovoj dvojici, njihovim stavovima, razmišljanjima, shvatanjima-ljudi koji gaje predrasude prema čitavim narodima, po njima postoje viši i niži narodi (koji imaju ''legitimne gospodare''), nazivi poput ''istorijski otpad''....
 
Marks i Engels imali su u Srbiji status polubogova, u nebesa su ih uznosili i oni koji ih nikad a nisu čitali. A ono što su pisali o Srbima, gurano je "pod tepih". Prosto je neshvatljivo da Srbi tako nekritički "zavole" one koji su ih otvoreno mrzeli. U svojim tekstovima, Marks i Engels o Srbima pišu s omalovažavanjem i prezirom, pa čak i s pakošću i mržnjom. Poneki, specijalno Engelsov, članak, čak je i stidno čitati - bljuju iz njihovih redova jevtine šovinističke, pangermanske, malograđanske predrasude o Slovenima kao "istorijskom otpadu", o narodima pozvanim da stvaraju istoriju i civilizaciju, i o narodima "koje će zgaziti točak istorije"... Neki njihovi citati pre liče na rasističke citate iz "Majn Kampfa", nego na reči "tvoraca naučnog socijalizma". Srbi su im bili "krivi" zbog težnji da se oslobode od vlasti svojih "legitimnih gospodara" (baš taj izraz!) Turaka, u čemu su Marks i Engels videli otvaranje puta za rusku invaziju ka Zapadu (!). A Ruse su toliko "voleli" da se Engels usudio da napiše kako je "mržnja prema Rusima" bila i biće "revoluionarna strast" Nemaca.

Ne budali!
 
Marks i Engels imali su u Srbiji status polubogova, u nebesa su ih uznosili i oni koji ih nikad a nisu čitali. A ono što su pisali o Srbima, gurano je "pod tepih". Prosto je neshvatljivo da Srbi tako nekritički "zavole" one koji su ih otvoreno mrzeli. U svojim tekstovima, Marks i Engels o Srbima pišu s omalovažavanjem i prezirom, pa čak i s pakošću i mržnjom. Poneki, specijalno Engelsov, članak, čak je i stidno čitati - bljuju iz njihovih redova jevtine šovinističke, pangermanske, malograđanske predrasude o Slovenima kao "istorijskom otpadu", o narodima pozvanim da stvaraju istoriju i civilizaciju, i o narodima "koje će zgaziti točak istorije"... Neki njihovi citati pre liče na rasističke citate iz "Majn Kampfa", nego na reči "tvoraca naučnog socijalizma". Srbi su im bili "krivi" zbog težnji da se oslobode od vlasti svojih "legitimnih gospodara" (baš taj izraz!) Turaka, u čemu su Marks i Engels videli otvaranje puta za rusku invaziju ka Zapadu (!). A Ruse su toliko "voleli" da se Engels usudio da napiše kako je "mržnja prema Rusima" bila i biće "revoluionarna strast" Nemaca.

U kojoj knjizi (kojim knjigama) su pisali o tome?
 
Vidi, Marksov i Engelsov cilj je bio da komunizam zavlada svetom. Neće valjda Srbima da se uvlače u d da bi ostvarili taj cilj. Naravno da će da se uvlače Turcima, jer ako imaju podršku Turske, veće su šanse da svoje ideje prošire i realizuju ka istoku. Da nismo bili pod Turcima, pričali bi o nama mnogo lepše. Uostalom, u socijalizmu kao ideji i teoriji nema gospodara. Ako su to i pisali, to je bio samo politički potez.
 
Kneza Mihaila, Marks i Engels prezrivo su nazivali" običnom ruskom kreaturom"; knjaz Miloš za njih je bio "stari štićenik austrijskih reakcionara"; Srbi su spadali u narode koje je "tok istorije nemilosrdno zgazio", bili su za njih pre "otpadak naroda" nego prava nacija; Crnogorci su "homerovski varvari" slični "trijerskim ostarelim klipanima", srpska vojska će posle poraza od Turske morati da krene "marš nazad u svoju hajdučku jazbinu"; na Balkanu treba pustiti krv"; Srbi se dižu ali će "srećom dobiti batine!"(srećom!); da bi, najzad, Engels uskliknuo da sa Slovenima (koji su izdali revoluciju) treba da bude " neumoljiva borba na život i smrt" i to borba "do istrage" koja podrazumeva i "bezobzirni terorizam". Engelsov poziv na "bezobzirni terorizam" tako će prethoditi Hitlerovoj naredbi "sto za jednog"!

Ali su zato nasi lakoverni komunisti rado pevali:

Ne verujem u nebesa no u Marksa i Engelsa!
 
Nikolice.......radikalizam, konzervatizam........to nisu, Nikolice, ideologije.........
Ajde, probaj da postavis temu ispocetka......

radikalizam nije = to si u pravu jer radikalan je samo prefiks a može stajati uz radikalan ljevičar, radikalan desničar

što se tiće konzervativne opcije...nisi u pravu ako se uzmu tradicionalisti koji imaju za odrednicu tradiciju, religiju ili slične odrednice
 
Kneza Mihaila, Marks i Engels prezrivo su nazivali" običnom ruskom kreaturom"; knjaz Miloš za njih je bio "stari štićenik austrijskih reakcionara"; Srbi su spadali u narode koje je "tok istorije nemilosrdno zgazio", bili su za njih pre "otpadak naroda" nego prava nacija; Crnogorci su "homerovski varvari" slični "trijerskim ostarelim klipanima", srpska vojska će posle poraza od Turske morati da krene "marš nazad u svoju hajdučku jazbinu"; na Balkanu treba pustiti krv"; Srbi se dižu ali će "srećom dobiti batine!"(srećom!); da bi, najzad, Engels uskliknuo da sa Slovenima (koji su izdali revoluciju) treba da bude " neumoljiva borba na život i smrt" i to borba "do istrage" koja podrazumeva i "bezobzirni terorizam". Engelsov poziv na "bezobzirni terorizam" tako će prethoditi Hitlerovoj naredbi "sto za jednog"!

Ali su zato nasi lakoverni komunisti rado pevali:

Ne verujem u nebesa no u Marksa i Engelsa!
Uuuu, pa ja moram da nabavim to i da pročitam, pa da se uverim svojim očima. Stvarno su teške reči u pitanju!:shock: Hvala, Conte, saznao sam nešto novo.
 

Back
Top