Ideologije

Za Srbe je najbolji socijal-demokratski kapitalizam8)


znaci profit eksploatacija siromastvo milijarderi rasturene porodice zapostavljena omladina prostitucija homoseksualizam droga oruzje potpuna nesigurnost za sutra nepoverenje prema bratu ocu prijatelju komsiji narodu jer su svi oni moguci konkurenti na trzistu rada a i na radno mesto.

a sad mi reci sta je od svega ovog bilo u socijalizam.
 
znaci profit eksploatacija siromastvo milijarderi rasturene porodice zapostavljena omladina prostitucija homoseksualizam droga oruzje potpuna nesigurnost za sutra nepoverenje prema bratu ocu prijatelju komsiji narodu jer su svi oni moguci konkurenti na trzistu rada a i na radno mesto.

a sad mi reci sta je od svega ovog bilo u socijalizam.

to shto si naveo je liberalni kapitalizam..ovaj shto je kod nas...usput,kako smo mi odlucili da uvedemo ovaj sistem..jel zna neko da pojasni nama mladjima?
 
znaci profit eksploatacija siromastvo milijarderi rasturene porodice zapostavljena omladina prostitucija homoseksualizam droga oruzje potpuna nesigurnost za sutra nepoverenje prema bratu ocu prijatelju komsiji narodu jer su svi oni moguci konkurenti na trzistu rada a i na radno mesto.

a sad mi reci sta je od svega ovog bilo u socijalizam.

demagoski, nema sta!
E bre Milune...gde si pristao?
 
to shto si naveo je liberalni kapitalizam..ovaj shto je kod nas...usput,kako smo mi odlucili da uvedemo ovaj sistem..jel zna neko da pojasni nama mladjima?

evo ja cu ti kazem.
vec sam pisao o tome al evo jos jednom za tebe
kome odgovara ovaj sistem.
1. radnicima odnosno proleterijatu sigurno ne.koji radnik zeli kapitalizam sopstvenu eksploataciju
2. penzioneri nisu ludi da se odreknu socijalisticke socijale besplatnih lekova i sigurnih penzija a ima tu i nostalgije
3. studenti su nacionalna inteligencija i kao takvi dovoljno napredni da ne zele nehuman i primitivan politicki sistem.uostalom u sve kapitaisticke zemlje u svet studenti su najozbiljnija opozicija kapitalizmu.viva la sempre che guevara.
4. seljaci samo 1 posto seljaka u kapitalizam moze preziveti ostali propadaju.srpski seljak ne zeli da zivi od nesigurnih donacija iz brisela vec od svoj siguran rad i siguran otkup pa makar i po nizu cenu
5. vojna lica i njihove porodice ukupno oko pola miliona ondasnjih jugoslovena su u socijalizam bili privilegovani.oni ne bi menjali taj sistem.

e to ti je burazer 95 odsto stanovnistva bivse sfrj.onih pet posto su nam uveli kapitalizam silom uz pomoc rata nacionalizma pokolja cepanja drzave.

ukini sve partije u srbiju zatvori sve televizije i radija ugasi sve novine i pusti jedno mesec dana da narod oladi pa onda daj referendum dal je narod za socijalizam il kapitalizam.
rezultat i sam znas nemoram ti reci.
al ako samo zucnes da to uradis onih pet posto koji i drze vlast proglasice te za nedemokratu teroristu nacionalistu fasistu i slucajno ce te lupi cigla dok budes prolazio pored neko gradiliste.e to je kapitalizam i razmisli o tome.
 
to shto si naveo je liberalni kapitalizam..ovaj shto je kod nas...usput,kako smo mi odlucili da uvedemo ovaj sistem..jel zna neko da pojasni nama mladjima?

a zaboravio sam jos jednu grupu a to su opstinari sluzbenici ucitelji medicinari policija.......jedna masa od 2 milijona ljuda sa sve porodicama koji ni za zivu glavu ne bi menjali socijalizam.njima je super.
 
fala..ali to treba da stoji u ustavu,mislim kakvo je drzhavno uredjenje..ili ne?dakle revolucija.. shta da radimo??? ima li neka opcija,bilo ko,a da se bori za socijalna prava u ovoj ludari?????
 
a ti saban navedi mi primer gde i pod koji uslovi postoji ta politika sa koju se slazes.

Nije pitanje gde postoji, već gde bi trebalo da postoji. Liberalni kapitalizam bi u Srbiji u sadašnjim uslovima stvorio monopole i oligopole i doveo do eksploatacije o kojoj ti govoriš. Povratak socijalizma bi nas dodatno unazadio u odnosu na ostatak sveta, jer da bi socijalizam funkcionisao onako kako ga je Marks zamislio, ceo svet treba da postane socijalistički, a to neće skoro da se desi. Socijalizam dovodi do tehnološkog zaostatka, pre svega, jer ne postoji MOTIVACIJA za stvaralaštvo te vrste. Srbiji najviše odgovara socijaldemokratski kapitalizam, jer on može da nas zaštiti od inostrane konkurencije uz stvaranje uslova za razvijeno preduzetništvo. Onda kad postanemo konkurentni, onda treba da postepeno pređemo na liberalni kapitalizam.

Inače, može se reći da postoji u Švedskoj, na primer... a mislim i u Japanu, mada nisam siguran. Ne baš doslovno to, ali slično...
 

Back
Top