Huligani sve samouvereniji, a građani sve nebezbedniji

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
213.892

Advokat Prelević: Huligani sve samouvereniji, a građani sve nebezbedniji​


Građani Srbije iz dana u dan postaju sve nebezbedniji, a s druge strane huliganske grupe postaju sve samouverenije i sigurnije da mogu da izbegnu krivičnu odgovornost.

Bozo_Prelevic_RTV_Mars_ps.jpg


To je izjavio advokat Božo Prelević povodom premlaćivanja na smrt oca koji je u dečjem parku na Voždovcu pokušao da od huligana zaštiti sina.

Prelević je za Betu rekao da su u nastajanju razne huliganske grupe koje misle da sve mogu da reše silom.

"Svaki dan slušamo i čitamo da je neko nekoga izbo nožem. Pre neki dan sam bio kod tužioca koji mi je rekao da su zatrpani predmetima koji se odnose na ubode nožem i otkrivanjem hladnog oružja kod maloletnika. Ta činjenica će rezultirati još tragičnijim nasiljem", kazao je advokat.

Prema njegovim rečima, grupe huligana pokušavaju da se nasiljem svide vlastima i da steknu upotrebnu vrednost kod vlasti.

"Ova vlast nikada nije osudila divljanje huligana, već ih čak angažuje i u predizbornim kampanjama", rekao je Prelević.

Kako su objavili mediji, Đorđe Mijatović (37) je ubijen u dečjem parku na Voždovcu, kada je pokušao da zaštiti svog sina od maltretiranja grupe huligana.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije je danas potvrdilo informaciju o premlaćivanju na smrt Đorđa Mijatovića.
Više javno tužilaštvo u Beogradu dalo je nalog policiji da identifikuje učesnike događaja i prikupi sve neophodne podatke i obaveštenja u vezi sa događajem nakon kog je u Urgentnom centru u Beogradu.
https://www.021.rs/story/Info/Srbij...GCOy-RUH0_DytDs_pE_aem_ZmFrZWR1bW15MTZieXRlcw

Ovo je zaista neopisivi užas. Kako je i da li je uopšte moguće rešiti ovaj problem?
 

Advokat Prelević: Huligani sve samouvereniji, a građani sve nebezbedniji​


Građani Srbije iz dana u dan postaju sve nebezbedniji, a s druge strane huliganske grupe postaju sve samouverenije i sigurnije da mogu da izbegnu krivičnu odgovornost.

Pogledajte prilog 1554809

To je izjavio advokat Božo Prelević povodom premlaćivanja na smrt oca koji je u dečjem parku na Voždovcu pokušao da od huligana zaštiti sina.

Prelević je za Betu rekao da su u nastajanju razne huliganske grupe koje misle da sve mogu da reše silom.

"Svaki dan slušamo i čitamo da je neko nekoga izbo nožem. Pre neki dan sam bio kod tužioca koji mi je rekao da su zatrpani predmetima koji se odnose na ubode nožem i otkrivanjem hladnog oružja kod maloletnika. Ta činjenica će rezultirati još tragičnijim nasiljem", kazao je advokat.

Prema njegovim rečima, grupe huligana pokušavaju da se nasiljem svide vlastima i da steknu upotrebnu vrednost kod vlasti.

"Ova vlast nikada nije osudila divljanje huligana, već ih čak angažuje i u predizbornim kampanjama", rekao je Prelević.

Kako su objavili mediji, Đorđe Mijatović (37) je ubijen u dečjem parku na Voždovcu, kada je pokušao da zaštiti svog sina od maltretiranja grupe huligana.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije je danas potvrdilo informaciju o premlaćivanju na smrt Đorđa Mijatovića.
Više javno tužilaštvo u Beogradu dalo je nalog policiji da identifikuje učesnike događaja i prikupi sve neophodne podatke i obaveštenja u vezi sa događajem nakon kog je u Urgentnom centru u Beogradu.
https://www.021.rs/story/Info/Srbij...GCOy-RUH0_DytDs_pE_aem_ZmFrZWR1bW15MTZieXRlcw

Ovo je zaista neopisivi užas. Kako je i da li je uopšte moguće rešiti ovaj problem?
giphy.gif
 
Raselila bih sve iz Beograda koji nisu đaci, nisu radnici-zaposleni ili samozaposleni, turisti i penzioneri.
Svako za koga se ne zna čime se bavi, a od nečega živi, za mene je potencijalni huligan.
Dakle, ima se vremena za uličarenje, para se ima, a ništa se ne radi... onako, zanimljivesu to stvari.
Bravo, moj lepi Beograde, svaki dan ti po bravo više za ruglo i nerede.
Unutrašnjost nije mnogo bolja, ali se u širokom luku izbegavaju ljudi za koje se ne zna odakle im velike pare.
Evo ga Elon Musk koji smatra da svi treba da imamo dovoljno, a da ništa ne radimo.
Zanima me samo, kog su uzrasta ti huligani?
Kad se pohvataju, ne samo u zatvor, nego i na društveno korisni rad. Kad dobije žuljeve na rukama od rada a za to ne bude plaćen ništa, e... to je početak popravnog ispita.
Miroljub Petrović je lud što je pobegao iz lude kuće, a Beograđani drhte za decu svakodnevno.
 
Svaka osoba koja priča da je sramota imati crno ispod nokta mi je ili blesava, ili mamin i tatin "sin", a kako god okreneš, to su tempirane bombe.
Uvedi policijski čas od 10 sati popodne, of course, za celu državu!
Smeš da budeš u svom dvorištu, a na ulici niko da se ne zatekne inače...?
Danju, policajci da random pretresaju ljude kako god detinjasto, gospodstveno i fino izgledaju. Čim se neko durne:"Znaš li ti ko sam ja?", 24h ćelija.
Onako, svašta bih nešto preduzela da se pitam, ali naravno... neko drugi uvek ima bolje i isplativije ideje.
 
Prosvetni radnici da budu obučavani gratis i dužni da posmatraju razvoj svojih učenika i prenose roditeljima svoje zaključke.
Roditelj da bude dužan da vaspita svoje dete kako zna i ume da bude uljudno za društvo.
Batine-batine! Priča-priča, zavisi koliko je gadan problem u pitanju.
Ja još nisam primetila nemarnije prosvetne radnike do sad nego danas, a stalno im plata mala. Ma, od mene ne bi dobili ni cent za takve učinke.
Roditelj treba da se kažnjava nekako za sitne đačke prestupe.
Rad, red i disciplina!
Crko' sebi od smeha.
Sve ovo što pišem je nemoguće.
 
Ne bih ništa divlje. Zbog divljaštva i imamo ovu tužnu priču.

***kratija!
Dosta je više ugledavanja na svet koji je gori po svemu od nas.
Vratimo se sebi!
Dosta više izmotavanja!
Deca su u pitanju, decu gubimo!
Ovde je jedan otac dao svoj život, a ne znam ni da li je uspešno spasio svog sina!
Ne pominje se pogibija deteta, tako da je njegova žrtva ekvivalent života njegovog sina, a ZAŠTO???
To je čovek koji ima da ponudi ovom groznom ljudskom svetu primer, i zašto to mora da plati životom???
 
Volela bih da je ovo sve program oko Danke i svega, i da se neko žešće zeza našim mozgovima.
Volela bih da ne postoji nikakva Danka Ilić, i nikakav dečak kog je otac odbranio svojim životom.
Zaista bih volela da je sve to test za narod, da se vidi ko je kakav.
Dete da mi uzmeš? Pa, crnoj majci si se na nikad-dan nakukao!
Pobila bih redom koga treba, pa neka smrdim u zatvoru. Život mi ionako više ne treba.
Za šta živiš, čoveče?
Ovog, ako ga je iko poznavao, treba isticati za primer svuda i uvek. Ime???
ĐORĐE MIJATOVIĆ!
 
Poslednja izmena:

Back
Top