Хрватска спремна да прихвати избеглу децу са грчких острва

Poruka
20.103
СИЊ - Хрватска је спремна да прихвати део деце која у нехуманим условима живе у избегличким камповима на грчким острвима, рекао је у хрватски премијер Андреј Пленковић.
541017.jpg
Велики број деце без пратње, која су сама, без родитеља, рођака или старатеља налази се у центрима на грчким острвима, који су последњих дана под налетом доласка нових миграната.
"Не видим да би ико разуман могао бити против тога да и ми помогнемо одређеном броју деце која живе у битно другачијим условима него што живе наша деца”, рекао је Пленковић новинарима у Сињу, преноси Танјуг.
"Хрватска је увек показивала изразито хуманитаран приступ. И ми смо били земља која је имала прогнане и која је примила избеглице, нарочито из БиХ. Деци је потребна посебна заштита”, истакао је премијер Хрватске која тренутно председава ЕУ.
О плану за извлачење деце без родитељске пратње разговарало се на ванредном састанку министара унутрашњих послова прошле седмице у Бриселу, јер је Грчка затражила помоћ од осталих чланица.....

*****************************

Један читалац је овако коментарисао хрватску "хуманост":
"Зоран Чачак : Хрватска има искуства у смештају деце и бризи о њима, још од Козаре, 1942.
Браво, господине Пленковићу!
"
:aha:
 
СИЊ - Хрватска је спремна да прихвати део деце која у нехуманим условима живе у избегличким камповима на грчким острвима, рекао је у хрватски премијер Андреј Пленковић.
541017.jpg
Велики број деце без пратње, која су сама, без родитеља, рођака или старатеља налази се у центрима на грчким острвима, који су последњих дана под налетом доласка нових миграната.
"Не видим да би ико разуман могао бити против тога да и ми помогнемо одређеном броју деце која живе у битно другачијим условима него што живе наша деца”, рекао је Пленковић новинарима у Сињу, преноси Танјуг.
"Хрватска је увек показивала изразито хуманитаран приступ. И ми смо били земља која је имала прогнане и која је примила избеглице, нарочито из БиХ. Деци је потребна посебна заштита”, истакао је премијер Хрватске која тренутно председава ЕУ.
О плану за извлачење деце без родитељске пратње разговарало се на ванредном састанку министара унутрашњих послова прошле седмице у Бриселу, јер је Грчка затражила помоћ од осталих чланица.....

*****************************

Један читалац је овако коментарисао хрватску "хуманост":
"Зоран Чачак : Хрватска има искуства у смештају деце и бризи о њима, још од Козаре, 1942.
Браво, господине Пленковићу!
"
:aha:

Vjerojatno je taj morbidni komentar tvoje djelo.....
 
Vjerojatno je taj morbidni komentar tvoje djelo.....

Нема везе што нисам тај Зоран из Чачка, чији сам коментар цитирала, али мислим исто као он!
Зашто је коментар "морбидан":?:
 
Нема везе што нисам тај Зоран из Чачка, чији сам коментар цитирала, али мислим исто као он!
Зашто је коментар "морбидан":?:

Kolega se pogrešno izjasnio. Komentar nije (samo) morbidan, već šovinistički. Dođe na isto kao da ja kažem da Srbi ne mogu imati problem s brojem imigranata u zemlji, jer imaju iskustva iz Srebrenice s reduciranjem većeg broja ljudi.
 
Kakva ti je korist od strane krvi?
To mi nikada neće biti jasno uopšte?
....
A i zna kako prodju deca koju usvaja katolička zajednica....

Odrzavanje vrste.

Pre su se porodice s plavom krvi zegale samo izmedu sebe i to je davalo dosta degenerika.

Evropski narodi su stari. Balkanski su propali nacisto. Ili ce primiti svezu krv ili ce se ugasiti poput svece
 
Odrzavanje vrste. Pre su se porodice s plavom krvi zegale samo izmedu sebe i to je davalo dosta degenerika.
Evropski narodi su stari. Balkanski su propali nacisto. Ili ce primiti svezu krv ili ce se ugasiti poput svece

Koje bre vrste?
Pa MEŠANJEM vrste ti je uništavaš?
....
I koja je to sveža krv?? Pa ti narodi su još od Egipta i Vavilona iscedjeni ko trulex krpa.
Ako je neko sveža krv to su Rusi, pogotovo iza Urala, sveži i odmorni.
....
I zašto sam ja NACISTA ako se protivim mešanju mog naroda i rase?
 
Kolega se pogrešno izjasnio. Komentar nije (samo) morbidan, već šovinistički. Dođe na isto kao da ja kažem da Srbi ne mogu imati problem s brojem imigranata u zemlji, jer imaju iskustva iz Srebrenice s reduciranjem većeg broja ljudi.

Opet poredis neuporedivo. Mrs
 
Pa da, Hrvatice se preselile u Srbiju, mnoge muške kržljavce drma nagon za očinstvom, pa kad već ne mogu da ga ispune na prirodan način, onda je dobar i neki mali iz Avganistana kojeg će propisno da vaspitaju u zakržljalom duhu...

Uglavnom su devojcice u pitanju i bolesna deca. Hrvatska ce mozda uzeti deset, nesto simbolicno.
 
A gdje ćete vi svoje smjestit? U Srebrenicu?

Srbi su evakuisali zene i decu iz Srebrenice, imaju i video zapisi, a posle su u borbama streljali ratne zarobljenike.
Drzimo se cinjenica i istine.

@tema

Pametan potez Hrvatske koja je sigurno bila primorana na neku vrstu kompromisa.
Ovako su primili decu bez roditelja, sto u biti i jesu prave izbeglice za razliku od odraslih migranata koji su nepoznanica sa raznih ratista.
 
Srbi su evakuisali zene i decu iz Srebrenice, imaju i video zapisi, a posle su u borbama streljali ratne zarobljenike.
Drzimo se cinjenica i istine.

@tema

Pametan potez Hrvatske koja je sigurno bila primorana na neku vrstu kompromisa.
Ovako su primili decu bez roditelja, sto u biti i jesu prave izbeglice za razliku od odraslih migranata koji su nepoznanica sa raznih ratista.

Hrvatska je predsedavajuca drzava ( EU) sada se vodi bitka da sto vise clanica uzme po desetak, stotinak dece
sa tog grckog ostrva.
 

Back
Top