Hrvati vs. Srbi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kao dan pobjede se u Hrvatskoj slavi dan kada je dovršeno etničko čišćenje nad Srbima. Vi slavite zločin? Nemoj da me pogrešno shvatiš da ja propagiram neku mržnju ili slično ali napredak ne treba da bude učinjen sa naše strane nego sa vaše.
 
eferenci:
A koja svoja ognjišta?? Pa jel su htjeli veliku Srbiju pa ju sad imaju...
Pa mi Hrvati i tak nis ne valjamo pa mi nije jasno zasto bi se uopce itko htio vratit k nama
Еto,to je ono što vas uče...Velika Srbija... :lol:
Pa da je takva ideja stvarno postojala,zar misliš da je ne bi i ostvarili?
Priča o velikoj Srbiji je samo da se opravdaju zločini i etničko čišćenje nad Srbima.
A što se tiče ognjišta...Srbi tamo žive vekovima.Proučavaj dolazak Južnih Slovena na ove prostore.
I ne znam kako su hteli veliku Srbiju?Evo da mi to neko objasni... :confused: Jel tako što su hteli da ostanu na svome?
 
jedite_kod_Joa:
Еto,to je ono što vas uče...Velika Srbija... :lol:
Pa da je takva ideja stvarno postojala,zar misliš da je ne bi i ostvarili?
Priča o velikoj Srbiji je samo da se opravdaju zločini i etničko čišćenje nad Srbima.
A što se tiče ognjišta...Srbi tamo žive vekovima.Proučavaj dolazak Južnih Slovena na ove prostore.
I ne znam kako su hteli veliku Srbiju?Evo da mi to neko objasni... :confused: Jel tako što su hteli da ostanu na svome?

Симпатична је та теза о "Великој Србији", а не спомиње се да Срби на просторима БиХ и Хрватске живе вијековима. Испаде као да смо ми дошли последњих 15 година да окупирамо туђе, и као да то никада није било наше?! Па познато је да у многим Западним земљама се није уопште знало да Срби живе у БиХ и Хрватској, него се сматрало да су они дошли из Србије да окупирају простор на којима вијековима живе само Хрвати и Муслимани.
 
Микула:
Ма односи између Хрвата и Срба се поправљају. То је једино сигурно. Једино треба свако да призна своје грешке из историје. Хрвати треба да признају геноцид према СРБИМА за време Другог светског рата. Са наше стране мислим да је највећи кривац за рат деведесетих Слободан Милошевић који је мора се признао у свом циљу да напуни своје џепове жртвовао крајишки народ. Да је било мало више паметних и сталожених политичара као што је био Јован Рашковић мислим да би Срби данас били пуноправни народ у Хрватској. Е сад шта би било кад би било...
Иначе и БГД је пун аутомобила са Загребачким и осталим регистрацијама из Хрватске. Мени то уопште не смета. Можда раније али сада уопште не. Боље нек се ради него да се исправљају криве дрине које су започели они који су на патњи народа зарадили.
А за Еференција ако не разумеш ово ја могу и на латиници да напишем али озбиљно се теже сналазим :)


Lupas i nemas pojma. Hrvati su hteli da proteraju sve Srbe iz Hrvatske jos odavno i to nema veze sa tim ko je kod nas bio na vlasti. Pa upravo kad je Jovan Raskovic vodio SDS u Hrvatskoj su pocela prva ubistva Srba, otpustanja sposla, otimanje stanova i slicno.
 
I ha, sad sam citao dozivljaje sa ekskurzija i bliskih susreta prve vrste izmedju Kravatasa i Sorba. I imam ja nesto da izjavim za dnevnik:

Pre dve godine u Madjarskoj na ekskurziji mi, Rusani, Kravatai i Prusi smo bili u istom hotelu smesteni... i kakve li pogodnosti za nas taman kad smo mi stigli i zasli iz autobusa, dosao je i Kravatsaki autobus... Hehehe, te smo se nas 10orica lepo skupili i prisli istom. Ovi iznutra samo nas gledaju, a mi izvadili neke Srpske zastavice i slikamo se ispred autobusa... hehehe... Onda su dosli Madjari i oterali nas u sobe... Kasnije to vece smo napali grupu od nekih 15ak Kravatara i izmlatili smo ih da ce to pamtiti...

Ebiga, kad malo bolje razmislim, nismo mi njih mlatili sto su Kravatari, nego zato sto smo imali zelju da nekog izmalatimo, te nam ovi prvi dosli...

Eto vidis, kara mia, da se nasi odnosi poboljsavaju...
 
eferenci:
Pa mislim da nije kriva ni vlast a ni mi sami vec pripadnici srpskog naroda cija djela i nedjela i dan danas iskopavamo iz masovnih grobnica....

Јаме су иначе усташки изуми! И чисто да напоменем. Не би сад да исправљам криве Дрине али Војвода Ђујић је са својом Динарском дивизијом и Личко Кордунашким корпусом спасио Крајишки народ тако што је ударао контру Усташама. Три хрватска за једно српско село. Због тога Усташе нису ни дирале претерано крајишке Србе већ Србе из Босне.
Не можеш рећи да су само Срби чинили злочине! Један математички податак Усташе су у Другом светском рату толико смањили број Срба да би их данас уместо 11.5 милиона било око 18 милиона. (Рачунам све Србе на свету)
ЗЛОЧИНИ СУ ЧИЊЕНИ НА ОБЕ СТРАНЕ. Волео би кад би и ти то потврдио!
 
Jerry Ropero:
Lupas i nemas pojma. Hrvati su hteli da proteraju sve Srbe iz Hrvatske jos odavno i to nema veze sa tim ko je kod nas bio na vlasti. Pa upravo kad je Jovan Raskovic vodio SDS u Hrvatskoj su pocela prva ubistva Srba, otpustanja sposla, otimanje stanova i slicno.

Слажем се да су и Хрвати чинили злочине. Свакако. Али иди на крајинафорс и нађи тестамент Јове Рашковића! Ја сам га читао пре неки дан и потресао се кад сам прочитао да је Милошевић тражио од Јове да убије пар својих униформисаних лица и да за то окриви Хрвате како би избио рат! Не можеш рећи како су рат само започели Хрвати. Препоручујем да прочиташ ово!
 
Pa kakav je odnos? Hrvati mogu opusteno da se krecu po BGD-u bez i trunke straha ili da voze kola sa hrvatskim tablicama bez straha da ce neko da ih polupa.To mogu sada kao sto su mogli i pre nekoliko godina.U principu u BGD i generalno u Srbiji se to ne desava.Naravno mozda su postojali neki incidenti za vreme rata (u bgd ih nije bilo govorim generalno za Srbiju) ali to se ipak moze smatrati "normalnim" s obzirom na situaciju. Za razliku od ovoga u hrvatsku ako odes sa srpskim tablicama i dalje se moras uzdati u srecu da ti ne bi polupali auto a bogami i tebe kao gazdu auta.
Takodje s obzirom kakav je odnos ova dva naroda kroz istoriju bio i dalje hrvati nemerljivo vise mrze srbe nego sto srbi mrze hrvate.A s obzirom na to sta su hrvati kroz istoriju sve priredili srbima ,trebalo bi da je obrnuto.Ali to samo govori o narodima.
 
zavisi u koji deo ides....mi u istri nikad nismo imali problema a cesto idemo kolima...sada,ako bi otisao u dalmaciju,mozda bi imao problema.za zg ne znam.

generalno,u bg neces imati problema,osim ako ne naletis bas na nekog teskog idiota.za ostatak srbije ne znam.

iance idem sa vremena na vreme u hr,i licno ne osecam nikakav strah,a nikada i nisam,ljudi su me uvek lepo prihvatali,koje god da sam upoznala a imala sam kontakte sa slavoncima,zagrepcanima,dalmatincima,istrianima...
ne znam,tamo sam jako puno vremena provodila kao klinka,i bilo mi je drago da se opet vratim i osecam se kao polu-domaca sto i jesam...
 
Pa dobro u principu Dalmacija tj potez od Dubrovnika do Sibenika pun je hercegovaca i zato tamo i ima problema posto su oni u principu pokatoliceni Srbi i kao takvi su uvek imali komplex i zelju da dokazu svoje hrvatstvo i pripadnost katolickoj crkvi a to su radili maltretiranjem Srba.Pravi dalmatinci,istrani i gore iznad Zagreba su drugaciji.To su pravi hrvati i oni su poprilicno miroljubiviji od ovih.
 
Spram Hrvata nemam nikakav odnos...ne zanimaju me.Kao mali sam tamo letovao ali jednostavno iz principa nemam nameru da idem u Hrvatsku dok sam ziv.Ne bi se osecao bezbedno a i ne zelim da idem u zemlju u kojoj se za nacionalni praznik slavi proterivanje 200 000 ljudi,pa bili oni Srbi,Hrvati ili Marsovci.Zivi i pusti druge da zive.Budala ima i ovde i tamo...previshe.E sad,drugi je problem shto njihovi povampireni bivshi komunisti(citaj:Goran Milic) imaju problem shto moraju stalno iznova da se "peru"pred svojom javnoshtju prenaglashenim Hrvatstvom za kako to sad vide,svoju crnu biografiju....imamo na kablovskoj HRT pa nije tesho videti da u informativnom programu svakih par dana se spomnije "velikosrpski hegemonizam".....da se razumemo,lopova,ubica i pljachkasha po Hrvatskoj odavde je bilo ko govana(citaj:Arkan)ali cela ta prichica o 100% jadnim zrtvama Hrvatima&Muslimanima i zlim tjetnicima Srbima jednostavno ne pije vodu...nisu ni Hrvati i njihovo cvetje bili bash cvetjke....ali ko shto rekoh, njihov je problem jer je Hrvatska konstituisala svoju drzavnost kroz anti-Srpstvo..i sad se nema gde,mora se iznova vrshiti to samopotvrdjivanje nacionalnog identiteta linijom manjeg otpora.Za 90% od normalnih ludi iz Srbije(shto mu dodje oko pola ukupnog stanovnishtva,znachi bez Radikala)u potpunosti zabole za Hrvatsku u bilo kom smislu..a liberalno-demokratska verzija "bratstva&jedinstva" koja sa trenutno propagira u nekoj b92 ili slichnoj anti-ratno profiterskoj formi,samo je zelja lokalnih mafijasha(citaj:"biznismena"/tajkuna) i sa ove i a one srane bare da se kroz saradnju u kriminalu medjusobno opet povezu.
 
eferenci:
A jadni oni protjerani.... zamisli kak im je lose - pa jel su htjeli Srbiju i sad su u Srbiji....
Da im je ovdje bilo dobro nitko ih ne bi tjerao.
A i tak ce im sad nasa vlada napravit svima kuce i lijepo ih vratit jer nam natalitet drasticno pada pa je to kao jedno pametno rjesenje
Tek sad sam se ukljucio na temu,pa vidim da zelis prijateljski da diskutujes,ali ti je ova izjava jako neumesna i neodmerena.Ne znam ni odakle bih ti poceo objasnjavati gresku.
Mada,mozda sam trebao prvo sve odgovore procitati,da vidim kako ide diskusija,ali nema veze.
Sto se mene tice,dobro si dosla,ali sa ovakvom izjavom ces imati samo problem,a ti razmisli sada.
 
eferenci:
Pa mislim da nije kriva ni vlast a ni mi sami vec pripadnici srpskog naroda cija djela i nedjela i dan danas iskopavamo iz masovnih grobnica....
Da,da,iamces ti mnogo problema,ako dodjes ovde sa ovakvim stavom.Mnogo je gore sto ces doziveti prezir od strane obicnih,umerenih ljudi.
Veroavtno si suvise mlada,pa si se informisala iz skolskih knjiga.Ne znas da za sukob treba dvoje.Nisi cula da su zlocini pocinjeni na obe strane i premda ne podrzavam projekat "velike Srbije",da se ta utopija kojim cudom ostvarila,sada bi u Split isla sa pasosem(putovnicom).Uozbilji se.
 
Pa hrvatska nedela nad kojima su se i nacisti zgrazavali jos od 45-e nisu ni iskopana tako da ce red na ova svezija njihova dela doci ko zna kada.Samo u onom Jasenovcu su toliki pokopani da decenijama ima da se iskopavaju,a da ne govorim o jamama po Hercegovini.
 
eferenci:
A koja svoja ognjišta?? Pa jel su htjeli veliku Srbiju pa ju sad imaju...
Pa mi Hrvati i tak nis ne valjamo pa mi nije jasno zasto bi se uopce itko htio vratit k nama
Neće ljudi da se vrate vama već svojim kućama, svojim imanjima, ognjiština, selima i gradovima koje ste im uzurpirali. To je osnovni problem u srpsko-hrvatskim odnosima što ste vi ubeđeni da se sve vodi oko vas.

Da u Beogradu je dobar provod i ne, mladi ne pričaju o ratu (u kojoj državi mladi pričaju o ratu koji je završen pre deset godina?) kao što ti pričaš da su krivi Srbi, kao što spominješ masovne grobnice iako su upravo masovne grobnice Srba (iz II sv. rata i ovog zadnjeg) bile zacementirane. Kada su Srbi 1990. najzad iskopali masivno grobnicu u Šurmancima kod Prebilovaca onda su se jedni Hrvati pobunili kako raskopavaju prošlost (a dotičnim žrtvama nije dozvoljena ni hrišćanska sahrana) a drugi napisali na zidu "Srbi, dođite nam opet - Bog i Hrvati".

I ne, neće te niko prebiti zato što si Hrvatica, mada ti ne preporučujem da iznosiš svoje izvitopereno gledanje na rat jer nećeš uspostaviti dobre prijateljske odnose.

Inače dobar deo onih "hrvatskih tablica" po Beogradu su srpski vozači - uglavnom RI, ZG, VU tablice, video sam jednog sve sa pravoslavnim krstom kako mu visi o retrovizoru.

Što je Srbiji bolje, što je ekonomski jača (a jača svakim danom) to više povraća svoj ugled u svetu i poziciju na Balkanu. Beograd je to što je, Zagreb je nešto drugo. Što je veće hrvatsko interesovanje za Srbe to je obostrano manje. Radi primera, kada su u vaterpolu igrali Hrvati protiv Slovenaca na Tašmajdanu (to ti je bazen u Beogradu gde se održalo prvenstvo) tribine su bile prazne iako su ljudi imali karte za ceo dan (a kasnije je igrala Srbija) dok nije neki Srbin sa tribina viknuo "ovo je smešno..."

Tako si i ti meni smešna kada se interesuješ za Srbe i dobrosusedske odnose raspitujući se o masovnim grobnicama (izuzev za one u kojima su Srbi kojih ima ohoho od 1941. naovamo) i objašnjavajući kako su Srbi otišli jer su hteli Srbiju. Srbi su hteli svoja ljudska i građanska prava, vi ste im ponudili kamu i baklju, otišli su. Pokušavali su da se vrate ali ste ih vi sprečavali na svaki mogući način. Onda je došao Brisel pa je počeo da vas pritiski i kao što sama kažeš opao vam natalitet pa sad šatro hoćete Srbe nazad i još utuvite u svoje glave kako se Srbi vraćaju vama. Pogledaj malo rezultate popisa iz 1991. Knin, Benkovac, Obrovac, Udbina, Korenica, Glina, Dvor-na-Uni, Vojnic, Pakrac - to su bila srpska a ne hrvatska naselja. Ne vraćaju se Srbi Hrvatima već onome što je bilo njihovo pre najveće epizode etničkog čišćenja i najboljem primeru pokušaja genocida u Evropi od 1945. naovamo...
 
Многи се не слажу са мном, али шта ме брига...
Срби и Хрвати, један народ, силом раздвојен... ма исти су ко ми, ниучему се не разликују,...причамо истим језиком(то је чак и хашки трибунал доказао), исти проблеми и вамо и тамо...никад ми неће бити јасно како су успели толико раздвојити браћу...сада су све даља и даља...
 
hrvati me interesuju koliko me interesuju i bugari,madjari ili bilo ko iz blizine. sve bih,da me startuju u knezu sa nekim pitanjem, uputio,odgovorio..sta vec...nemam generalizaciju prema tom narodu...i josh mi je bolesnije to da danas sa nekom mladjom osobom odatle ja kao raspravljam o ustashama i chetnicima...:roll:
u beogradu ti se nista loshe nece da ti se desi,sem ako bi bash zayebane srece,pa naletish na nekog idiota..ali,bash ne verujem
inace,potpuno se slazem sa postom enfroza...dovoljno je otici na blic na neki hrvatski forum,i videti te njihove smesne tripove i priche o srbima..vecina tih ljudi na njima,kao da su se zaledili u 1992-oj..ali,to je vec njihova stvar,i nije mi preterano interesantna
 
Ова Загребчанка је изгледа озбиљно мислио да се рве с нама. Изјаве су му врло непријатељске. Осећам да, кад би нешто такво на њиховом форуму написао неки Србин за љих, одмах био банован.
 
Na zalost, Milosevic je 1992 povukao sve snage VJ iz Hrvatske, a 1993 iz Bosne... Na zalost 1995 Milosevic je zabranio raketiranje Zagreba... Na zalost Tito je Hrvate i Ustase pomilovao i dao im teritoreije koje im misu pripadale '45. Na zalost Srbi su pokusali zajebati Svabe '41...
 
Pa mi smo u BiH imali potpuno legitimno pravo da se borimo protiv JNA, koja je postala strana vojska na našem teritoriju.Suverenitet je imalo Sarajevo, a ne Pale, Sokolac i Kalinovik, ali ni Banja Luka.
Danas u sarajevu, imate daleko najnapredniju atmosferu za povratak, poštivanje ljudskih prava od svih gradova i mjesta u BiH, pogotovo od onih u RS -oj, što dovoljno govori o tome da je čizma Armije BiH, zapravo glavni preduvjet za stabilizaciju stanja u BiH.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top