Hrvati vs. Srbi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
eferenci:
A ne znam....Moram priznat da mi nije svejedno i bas me zato zanima kak je vama, da li i vi ponekad mislite da niste dobrodosli u ZG i sl?


vidi eferenci....ja ne znam da se ovde ista lose dogodilo nekom ko je dolazio iz hrvatske.... nasi su tamo imali raznih "neprijatnosti".....naravno, ne svima....da li se tvoj prijatelj koji dolazi boji?...cisto sumnjam inace ne bi dolazio..... misljenja su podeljena....kao i vasa o nama...uvek bilo i bice....zavisi od ljudi
 
jedite_kod_Joa:
Pa,kad imamo preko 250 000 proteranih Srba iz HR,onda sigurno ne ocekujemo dobrodošlicu tamo odakle su ti sunarodnike terali...logika zdravog razuma.

A jadni oni protjerani.... zamisli kak im je lose - pa jel su htjeli Srbiju i sad su u Srbiji....
Da im je ovdje bilo dobro nitko ih ne bi tjerao.
A i tak ce im sad nasa vlada napravit svima kuce i lijepo ih vratit jer nam natalitet drasticno pada pa je to kao jedno pametno rjesenje
 
taja:
vidi eferenci....ja ne znam da se ovde ista lose dogodilo nekom ko je dolazio iz hrvatske.... nasi su tamo imali raznih "neprijatnosti".....naravno, ne svima....da li se tvoj prijatelj koji dolazi boji?...cisto sumnjam inace ne bi dolazio..... misljenja su podeljena....kao i vasa o nama...uvek bilo i bice....zavisi od ljudi

Pa ja ne kazem da se itko boji ali ipak postoji neka vrsta nelagode.
A o neugodnostima koje vi imate ovdje znam ali i vi morate shvatiti koliko je vukovaraca u zagrebu jer nemaju vise svoje domove pa im nije bas super vidjet kak se voze bmw-i srpskih rega po zagrebu ko da nikad nis nije bilo
 
eferenci:
A jadni oni protjerani.... zamisli kak im je lose - pa jel su htjeli Srbiju i sad su u Srbiji....
Da im je ovdje bilo dobro nitko ih ne bi tjerao.
A i tak ce im sad nasa vlada napravit svima kuce i lijepo ih vratit jer nam natalitet drasticno pada pa je to kao jedno pametno rjesenje
Kad ce im napraviti??? :confused:
Pa,ljudi traže da se vrate na svoja ognjišta već više od 10 godina.A broj povratnika se može nabrojati na prste...
I oni kojima je dozvoljen povratak su najstarija populacija.Dakle,ljudi koji su izgubili reproduktivnu sposobnost.
 
eferenci:
Nije poanta u tome... vec me doista zanima kakav je stav prema Hrvatima u Beogradu?


Stav prema Hrvatima u Beogradu je domacinski. Nijedan Hrvat nema problema u Beogradu i Srbiji uopste ako vozi auto na HR tablice dok Hrvati i dalje maltretiraju i unistavaju automobile pojedinih Srba samo zato sto voze srpske tablice.
 
eferenci:
Pa ja ne kazem da se itko boji ali ipak postoji neka vrsta nelagode.
A o neugodnostima koje vi imate ovdje znam ali i vi morate shvatiti koliko je vukovaraca u zagrebu jer nemaju vise svoje domove pa im nije bas super vidjet kak se voze bmw-i srpskih rega po zagrebu ko da nikad nis nije bilo

Pa za tu nelagodu ste krivi sami, tj pre svega vasa vlast i njena propaganda koja forsira vec godinama pricu o genocidnim, zlim, do zuba naoruzanim Srbima.

Secam se jednog dogadjaja pre 5-6 godina kada sam sa nekim prijateljima bio u jednom zabavnom parku blizu Bergama i u isti je dosla eksurzija iz Hrvatske . Sve je bilo ok dok nisu provalili da smo Srbi, onda su svi zacuati a par njih dobilo panican napad straha, i ako im niko od nas nista nije rekao ni uradio - mi smo samo medju sobom pricali na svom srpskom jeziku.

Frojd je davno rekao da covek najvise mrzi ono cega se najvise boji , pa u tom pravcu i treba traziti neke od razloge mrznje Hrvata prema Srbima.
 
Ма односи између Хрвата и Срба се поправљају. То је једино сигурно. Једино треба свако да призна своје грешке из историје. Хрвати треба да признају геноцид према СРБИМА за време Другог светског рата. Са наше стране мислим да је највећи кривац за рат деведесетих Слободан Милошевић који је мора се признао у свом циљу да напуни своје џепове жртвовао крајишки народ. Да је било мало више паметних и сталожених политичара као што је био Јован Рашковић мислим да би Срби данас били пуноправни народ у Хрватској. Е сад шта би било кад би било...
Иначе и БГД је пун аутомобила са Загребачким и осталим регистрацијама из Хрватске. Мени то уопште не смета. Можда раније али сада уопште не. Боље нек се ради него да се исправљају криве дрине које су започели они који су на патњи народа зарадили.
А за Еференција ако не разумеш ово ја могу и на латиници да напишем али озбиљно се теже сналазим :)
 
Иначе и ја сам имао сличан догађај као Џери. Ове године сам био до Минхена на неком такмичењу где је иначе био и група основаца из Ријеке. Кад смо почели са БРЕ и БГД сленгом они као да су се уплашили. Ипак кад су видели да немамо никаке -ратне- намере и они су били опуштенији. Чак штавише са њима смо могли боље да комуницирамо него са групом Мађара из Војводине......
 
jedite_kod_Joa:
Геноцид у Другом Светском Рату и етничко чишћење над Србима у овом задњем,је направило довољно велику линију разграничења између `нас` и `вас`,што би рекао М.Обилић...
jel ti to u poverenju rekao ?
 
Микула:
Ма односи између Хрвата и Срба се поправљају. То је једино сигурно. Једино треба свако да призна своје грешке из историје. Хрвати треба да признају геноцид према СРБИМА за време Другог светског рата. Са наше стране мислим да је највећи кривац за рат деведесетих Слободан Милошевић који је мора се признао у свом циљу да напуни своје џепове жртвовао крајишки народ. Да је било мало више паметних и сталожених политичара као што је био Јован Рашковић мислим да би Срби данас били пуноправни народ у Хрватској. Е сад шта би било кад би било...
Иначе и БГД је пун аутомобила са Загребачким и осталим регистрацијама из Хрватске. Мени то уопште не смета. Можда раније али сада уопште не. Боље нек се ради него да се исправљају криве дрине које су започели они који су на патњи народа зарадили.
А за Еференција ако не разумеш ово ја могу и на латиници да напишем али озбиљно се теже сналазим :)
Микула,да ли се ти сећаш Туђмановог говора о томе како су Хрвати изабрали рат,и да су добили оно што су хтели.Те да већ једном морају да реше питање Срба у РХ...Сећаш ли се тога?Па ко је онда плански ишао у сукобе...Милошевић?
 
Микула:
Иначе и ја сам имао сличан догађај као Џери. Ове године сам био до Минхена на неком такмичењу где је иначе био и група основаца из Ријеке. Кад смо почели са БРЕ и БГД сленгом они као да су се уплашили. Ипак кад су видели да немамо никаке -ратне- намере и они су били опуштенији. Чак штавише са њима смо могли боље да комуницирамо него са групом Мађара из Војводине......

Мени се слично догодило на екскурзији у Италији, само смо били на броду у Венецији. Чим су чули наш језик повукли се унутар брода као бубице. Уђосмо ја и друг унутра с намером да мувамо Хрватице, кад ***** - отера нас неки њихов матори професор као да смо најгори (а ми кренули с намером да развијамо међудржавне и полне односе)... :D :D :D Мислим да су били из Ровиња
Међутим, у Риминију смо срели групу Истрана, неких пензионера из Пуле... Чим су видели чачанске табле одмах су пришли да се поздраве са нама. Углавном су тврдили како са Хрватима немају никакве везе, да су Хрвати окупирали Истру и да зато више воле Србе... :confused: :confused: :confused:
 
Jerry Ropero:
Pa za tu nelagodu ste krivi sami, tj pre svega vasa vlast i njena propaganda koja forsira vec godinama pricu o genocidnim, zlim, do zuba naoruzanim Srbima.

Secam se jednog dogadjaja pre 5-6 godina kada sam sa nekim prijateljima bio u jednom zabavnom parku blizu Bergama i u isti je dosla eksurzija iz Hrvatske . Sve je bilo ok dok nisu provalili da smo Srbi, onda su svi zacuati a par njih dobilo panican napad straha, i ako im niko od nas nista nije rekao ni uradio - mi smo samo medju sobom pricali na svom srpskom jeziku.

Frojd je davno rekao da covek najvise mrzi ono cega se najvise boji , pa u tom pravcu i treba traziti neke od razloge mrznje Hrvata prema Srbima.


Pa mislim da nije kriva ni vlast a ni mi sami vec pripadnici srpskog naroda cija djela i nedjela i dan danas iskopavamo iz masovnih grobnica....
 
jedite_kod_Joa:
Kad ce im napraviti??? :confused:
Pa,ljudi traže da se vrate na svoja ognjišta već više od 10 godina.A broj povratnika se može nabrojati na prste...
I oni kojima je dozvoljen povratak su najstarija populacija.Dakle,ljudi koji su izgubili reproduktivnu sposobnost.

A koja svoja ognjišta?? Pa jel su htjeli veliku Srbiju pa ju sad imaju...
Pa mi Hrvati i tak nis ne valjamo pa mi nije jasno zasto bi se uopce itko htio vratit k nama
 
eferenci:
Pa mislim da nije kriva ni vlast a ni mi sami vec pripadnici srpskog naroda cija djela i nedjela i dan danas iskopavamo iz masovnih grobnica....

Па што се качите кад сте слабији??? :confused: :confused: :confused:
Pa što se kačite kad ste slabiji??? :confused: :confused: :confused:

P.S. Uzgred, pitaj tatu da ti pročita ćirilicu, on sigurno zna
 
eferenci:
A jadni oni protjerani.... zamisli kak im je lose - pa jel su htjeli Srbiju i sad su u Srbiji....
Da im je ovdje bilo dobro nitko ih ne bi tjerao.
A i tak ce im sad nasa vlada napravit svima kuce i lijepo ih vratit jer nam natalitet drasticno pada pa je to kao jedno pametno rjesenje


Шта ти глуматаш овде није ми уопште јасно, а да си лош глумац / глумица то је очигледно - уосталом као и сви твоји сународници. Ви Србе мрзите колективно и то је чињенично стање већ вековима, а ти си се разоткрио/разоткрила у једној реченици. И још се као питаш како би се провео/ла у Београду.

Било би ти супер, јер за разлику од Загреба, ово је велеград, а познат је провинцијашки комплекс који ви "вучете" према Београду. Провод је одличан, а могуће је да се нешто и догоди па да личним примером подигнеш наталитет при повратку кући.

Да се разумемо ни ја вас не волим, као ни ви нас, не волим ни "Х" од хрвата, нећу вас посећивати чак ни у транзиту, једноставно као да вас нема. За разлику од вас, мис мо цивилизовани, и хришћани смо, па можете да долазите овде без проблема.

Само запамти, можда сте добили једну битку ону 1995 - не бисте је добили да кретеноид Слоба није више волео лову од својих сународника, сатирали сте нас - нисте нас сатрли, клали сте нас у више наврата - нисте нас поклали, и дан данс се широм света рађају Крајишка деца која знају где су им ђедови кости оставили а рађаће се и даље. На вашу жалост, Фукојама је погрешио када је написао да је дошао крај историје, никада немојте мислити да је све готово јер није.
Ми се враћамо, кад - тад.
 
eferenci:
Proslo je par godina od rata.... vidim da se po Zagrebu ljudi voze u nekim novim , ogromnim autima - BG tablice....da se razumijemo.
Sad ja imam jedno pitanje - kakav je stav danas nakon svega vas Srba prema nama Hrvatima? Ne samo stva vec i misljenje o ratu i zrtvama toga rata s jedne i druge strane?
Televizija propaira neku prijateljsku sliku - kao vi dolazite k nama, mi k vama ali je li to samo utopija ili doista postaje realnost??

Добро је да је започета тема са овим садржајем и да ју је започео један Хрват. Моје мишљење је да Срби и Хрвати треба да живе једни поред других али никада једни са другима јер слике злочина из 41.-45, 91.-95. и колона избјеглица, запаљених кућа, побијених цивила тешко могу да буду заборављене. Хрватска и данас пропагира мржљу према Србима у својим информативним емисијама, а Влада се понаша на начин да сваки повратак Срба опструише својим тајним оптужницама. Док је за вас дан побједе датум када је извршено коначно етничко чишћење над Србима у Хрватској напретка у односима не може бити. Па људи моји ви славите злочин?!
 
eferenci:
Nije poanta u tome... vec me doista zanima kakav je stav prema Hrvatima u Beogradu?

Ево ти одговора. Србија је остала једина мултиетничка држава на простору бивше СФРЈ и то је најбољи доказ шта Срби мисле о другим народима и најчвршћа потврда да о српском шовинизму нема ни говора.

Evo ti odgovora. Srbija je ostala jedina multietnička država na prostoru bivše SFRJ i to najbolje je najbolji dokaz šta Srbi misle o drugim narodima i najčvršća potvrda da od srpskog šovinizma nema ni govora.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top