Hrišćanstvo i islam, diskusija

kao sto se Isus nije zvao Isus nego Isho, tako i Zarija se nije zvao Zarija nego

Ζαχαρία (Zacharia)
opet ti o nazivima. po tebi bi imenicu bog trebali zameniti i izgovarati na arapskom alah. ili na aramejskom eloi ili na hananskom el.
brate srbine muslimanske veroispovesti zakarija na srpskom je zarija, kao što se izgovara mihajlo a ne mihael.
 
kao sto se Isus nije zvao Isus nego Isho, tako i Zarija se nije zvao Zarija nego

Ζαχαρία (Zacharia)
Nije Isho nego Yeshua ,opet izvrces .

D30EEFBD-D6B5-45BE-A8FB-E0851D43BF78.jpeg
 
Nije Isho nego Yeshua ,opet izvrces .

Pogledajte prilog 1140779

pa ti kao hriscanin i ne znas kako se Isus zvao u njegovom vlastitom jeziku

Ishoʿ (īšōʕ), a cognate of the Hebrew term Yeshu, is the Eastern Syriac pronunciation of the Aramaic form of the name of Jesus.[1]
https://en.wikipedia.org/wiki/Isho


https://en.wikipedia.org/wiki/Jesus_(name)

Aramaic/Syriacܝܫܘܥ (Isho)



What name was Jesus originally called?​

The name Jesus was called when he was alive was ‘Isho’.
The language he spoke is called ‘Aramaic’. More precisely, he spoke a dialect of Aramaic called the Jewish Palestinian Aramaic.
In Aramaic, there is nothing like ‘Joshua’, ‘Yeshua’, ‘Jesus’, ‘Yahoshua’ etc.

His name ‘isho’ became spelt as ‘Yeshu’ (same pronunciation) when the Hebrew language was used to write about him.

Some dialects of Aramaic language is still spoken today by some parts of Syria and ‘Isho’ is still a common name there.
https://davepartner.medium.com/what-name-was-jesus-originally-called-b7dbfd3a09b5



The Aramaic for ‘Jesus’ The West Syriac dialect pronounced the name of Jesus as Yeshu. However, the normal Aramaic (Classical Syriac) pronunciation was Isho or Eesho. This is used in the Peshitta (Syriac) NT8. It also uses Isho for Joshua. Churches following the East Syrian Rite still use the name Isho. The consonantal spelling of Jesus’ name in Aramaic was YSW. When vowels were added later after 500AD the Eastern Syriac version emerged as Isho; the Western Syriac pronunciation developed as Yeshu. However, it seems that the Classical Aramaic of Jesus’ time would have used the Isho pronunciation. It is noteworthy that the Quran uses the term Issa for Jesus. This development is understandable when you realise that Mohammed would have had contact with the Eastern Syrian church, which used Isho. While we cannot postulate with certainty, it may have been that Jesus was addressed (if anyone used his name at all) as Isho.
https://www.understanding-ministries.com/docs/The name of Jesus.pdf
 
opet ti o nazivima. po tebi bi imenicu bog trebali zameniti i izgovarati na arapskom alah. ili na aramejskom eloi ili na hananskom el.
brate srbine muslimanske veroispovesti zakarija na srpskom je zarija, kao što se izgovara mihajlo a ne mihael.

brate srbine muslimanske veroispovesti

moji hriscanski preci se nisu zvali srbima u srednjem vijeku, cak nisu ni u 19 stoljecu, nego su nazivani Bosnjaci pravoslavne, katolicke i muhamedanske vjere.

Vas su moji preci Bosnjani zvali Srblje.
 

ooo Boze kakav glup video

pa je li moguce ovakve gluposti valjati

pa gdje to pise da se mora identican post biti , uostalom Isusov Post je vise lici muslimanskom postu nego vsem hriscanskom.

Ako isus nije jeo i pio 40 dana, pa mi barem nejedemo od jutra do mraka 30 dana, to vise lici isusovom postu nego vas post

gdje samo ne smijes jesti odredjenu hranu...kao eto smijes jednu vrstu hrane a ostale ne smijes...pa gdje to ima u bibliji pravilo
 
Valjda je jasno da nijedna nova religija ne nastaje tek tako nego se oslanja na ranije...

Vidi jednu stvar, tacno je da Islam Judizam i Isus imaju punoo zajednickog, mi kao muslimani cak smatramo da smo jedna vjera od Istog izvora

Vjera jedna ali sa razlicitim vjerozakonima koji se znaju mijenjati od Boga s vremena na vrijeme zavisno od prostora i vremena.

nama muslimanima je zabranjeno bilo sta kopirati o krscana i zidova, a to sto mi imamo jako slicne vjere to je zato sto dolaze sa istog izvora, to jeste boga.

zidovi kazu milostinja Tzedakah mi kazemo Sadakah, oni kazu korban za zrtvene zivotinje , mi kazemo kurban.

Zidovi kazu Bog Elah mi kazemo Alah

Zidovski muslimani, Mushlam Biblijska rijec, mi kazemo Muslim.

Zidovi kazu Shalom alekem - Mir s tobom, mi kazemo Salam Aleikom

Zidovi kazu Hagg (hodocasce) mi kazemo Hadzdz

znaci skoro identicna vjera, uz neke varijacije.

Mi kao muslimani smo sljedbenici svih Boziji poslanika, od Adama, Mojsija, Noaha, Abarahama, Ivana krstitelja, Isusa i ostalih pa sve do Muhammeda.
oni su svi iste vjere bili a i mi muslimani smo na njihovoj vjeri.

Pa nije Muhammed dosao nista da negira prijasnje poslanike, nego samo da upotpuni i zavrsi sto su oni zapoceli.
 
ooo Boze kakav glup video

pa je li moguce ovakve gluposti valjati

pa gdje to pise da se mora identican post biti , uostalom Isusov Post je vise lici muslimanskom postu nego vsem hriscanskom.

Ako isus nije jeo i pio 40 dana, pa mi barem nejedemo od jutra do mraka 30 dana, to vise lici isusovom postu nego vas post

gdje samo ne smijes jesti odredjenu hranu...kao eto smijes jednu vrstu hrane a ostale ne smijes...pa gdje to ima u bibliji pravilo
Uvek koristis isti metod ua svaki argument.
Dve ti je glupo.
 
izvini što sam te uvredio
mislio sam da si islamiziran srbin ko mehmed paša sokolović (nenadić)
znači bošnjanin si?

nisi ti mene nista uvredio, nego samo govorim cinjenice, netrebamo izmisljati toplu vodu

da su mi se preci zvali srbi, i ja bi srbin bio sad...nemam ja problema sa tim nista....ali preci mi se nisu nazivali sami sebe Srbi niti srblje, nazivali u sebe Bosnjanima...pa je ta rijec turcirizirana poslije u osmanskoj vladavini kao Bosnjak.

Uvek koristis isti metod ua svaki argument.
Dve ti je glupo.
glupo je zato sto eto ako nije 40 dana post onda nije isti post, pa sta ako mi imamo 30 dana od Boga naredjenje, a u Isusovo vrijeme to bilo 40 dana.
 

Warsh recitacija nema tacnu numericiju Kuranskih ajeta...i ta warsh recitacija se samo cita 5% od cijelog muslimanskog stanovnistva dok 95% cita Hafs recitaciju koja je standard u islamskom svijetu.

kako znamo da je pogresna numeracija, pa znamo tako sto je poslanik Muhammed to potvrdio, ako poslanik kaze ta i ta sura ima toliko ajeta ne moze sad neko doci sa drugacijom numeriacijom gdje su oni ukljucili i Bismilu u toj suri, gdje se ne ubraja kao ajet, samim tim izvan je numeracije.
 
nisi ti mene nista uvredio, nego samo govorim cinjenice, netrebamo izmisljati toplu vodu

da su mi se preci zvali srbi, i ja bi srbin bio sad...nemam ja problema sa tim nista....ali preci mi se nisu nazivali sami sebe Srbi niti srblje, nazivali u sebe Bosnjanima...pa je ta rijec turcirizirana poslije u osmanskoj vladavini kao Bosnjak.


glupo je zato sto eto ako nije 40 dana post onda nije isti post, pa sta ako mi imamo 30 dana od Boga naredjenje, a u Isusovo vrijeme to bilo 40 dana.
Ima razne vrste posta.
Na primer samo 1 dan.
Sve je post bilo koliko da je dana.
Tvoje poreklo je Srpsko.
Mozes sa beli luk da se trljas.
Tvoji öreci su bili Srbi Bogumili.
 
Ima razne vrste posta.
Na primer samo 1 dan.
Sve je post bilo koliko da je dana.
Tvoje poreklo je Srpsko.
Mozes sa beli luk da se trljas.
Tvoji öreci su bili Srbi Bogumili.

Tvoje poreklo je Srpsko.

eto ti me nauci koje moje poreklo

uostalom, volite da zabadate nos tamo gdje vam nije mjesto,...samo pomisli kako bi ja bio, kad bi ja kao bosanac vama govorio sta ste vi i ko ste vi....ne pada mi na pamet.
 
eto ti me nauci koje moje poreklo

uostalom, volite da zabadate nos tamo gdje vam nije mjesto,...samo pomisli kako bi ja bio, kad bi ja kao bosanac vama govorio sta ste vi i ko ste vi....ne pada mi na pamet.
Jako si brutalan.
Bavio sam se malo poreklom Bogumila pa znam tvoje poreklo.

Lepo je znati poreklo.
Ja bi bio zahvalan kada bi meni neko dao jos informacija o preklu.

Ti imas problem sa time jer ste skoro nastali.
A i ne bi volio da budes Srbin.
 
tema je Hrišćanstvo i islam, diskusija

islam je došao na ove prostore sa osvajačima od strane turaka. mnoga deca hrišćanska su islamizirana a kao primer sam ti naveo mehmed pašu sokolovića.
Соколовић је пореклом Србин из Херцеговине. Рођен је као Бајица Ненадић у селу Соколовићи близу градића Рудо. Отац му се звао Димитрије, док име мајке је Марија.
ne znam iz kog izvora crpiš da su postojali neki bošnjani i to da su bili različitih vera.
 
ooo Boze kakav glup video

pa je li moguce ovakve gluposti valjati

pa gdje to pise da se mora identican post biti , uostalom Isusov Post je vise lici muslimanskom postu nego vsem hriscanskom.

Ako isus nije jeo i pio 40 dana, pa mi barem nejedemo od jutra do mraka 30 dana, to vise lici isusovom postu nego vas post

gdje samo ne smijes jesti odredjenu hranu...kao eto smijes jednu vrstu hrane a ostale ne smijes...pa gdje to ima u bibliji pravilo
Dabome lici ,a posle kad prodje podne zderete sve zivo .
Tokom dana se izgladnjujete a posle vam je sve skoro dozvoljeno ,kakav je to post?
 
moji hriscanski preci se nisu zvali srbima u srednjem vijeku, cak nisu ni u 19 stoljecu, nego su nazivani Bosnjaci pravoslavne, katolicke i muhamedanske vjere.

Vas su moji preci Bosnjani zvali Srblje.
Ма хајде бјежи са тим прекрајањем историјских података, свакоме ко бар мало загребе по историји је јасно да су у питању Срби, а то Бошњани је регионални назив. По теби у Херцеговини живи народ Херцеговаца, а не по етничкој припадности, што би значило да у околини Новог Пазара живе Рашани, а не Бошњаци, тим брзим темпом фабриковања Бошњаци ће за сто година нестати, а наследиће их етнички Сарајци, Тузлаци, Какањци, итд. :D
 

Back
Top