horoskop

Citiracu Astral-Blade i Elle77,posto ne sumnjam u njihovo znanje o astronomiji i astrologiji.
Змијоноша није зодијачки знак, већ сазвежђе и нема никакве везе са астрологијом. То је само једна подметачина (вероватно од стране астронома) да збуњује лаике. Систем са 12 знакова од по 30° је једно савршенство које верно осликава реалност у којој живимо, нема се ту шта ни додати ни одузети.

Zmijonoša ili Ophiuchus je sazvežđe koje se proteže od 24 Škorpiona 05' do 12 Jarca 41'.
Spada u grupu tzv nezodijačkih sazvežđa.
Pročitajte neku literaturu na temu fiksnih zvezda i sazvežđa.

Sazvežđa se u astrologiji uzimaju u obzir (odnosno fiksne zvezde u okviru njih), ali to nema veze sa podelom Zodijaka na 12 znakova, barem ne u ovom smislu na koji vi (pojedini) ciljate.

Auriga ili Kočijaš je takođe sazvežđe, koje se proteže od 13 Blizanaca 05' do 19 Raka 29'.
Orion, ili Div (ili Lovac) je sazvežđe koje se proteže od 09 Blizanaca 05' do 06 Raka 29'.
To su dva različita sazvežđa.
 
to racunanje da svaki znak se pruza na 30 stepeni u astronomiji nije kazu tacan
jer neki znaci zauzimaju samo 20 stepeni a neka cak 43.
i nije tacno po stvarnom kretanju zemlje oko sunca u odnosu na zvezde.ovo je naucno astronomsko racunanje vremena.
koje astrolozi ne uzimaju u obzir. tako da ne zbunjuju astronomi nego astrolozi su nedovoljno uceni.ovi moderni.
 
Nemam pojma,nisam astronom. :) Nista ne tvrdim.
Samo mislim da bi trebalo praviti razliku izmedju sazvezdja i znakova.
To sto se sazvezdje Zmijonosa nalazi izmedju sazvezdja Skorpije i Strelca,ne znaci da je to ujedno i znak.
 
sta kaze posle sexa:
ovan-OK, 'ajmo ponovo!
bik-gladan sam, dodaj mi picu
blizanac-gde je daljinski?
rak-kad cemo da se vencamo?
lav-bio sam odlican, zar ne?
devica-moram da odmah operem posteljinu
vaga-svidelo mi se, ako se i tebi svidelo
skorpija-mozda bi trebalo da te odvezem?
strelac-ne zovi me, ja cu tebe
jarac-jel' imas vizit-kartu?
vodolija-'ajde sad da probamo bez odece
riba-kako rece da ti je ime?
ovo sam dobila juce od kume. iz mog (ogranicenog) iskustva mislim da je tacno za ovna, lava, vagu i devicu, a netacno za bika, blizanca i jarca. A, vi?

Јееесте... и алкохол да се дезинфикујемо... :lol:
 
svaki znak je sazvezdje,zar ne

Није. :cool:

Bez obzira na ovu promenu astrolozi i dalje koriste horoskop kakav je napravljen pre 2000 godina. Ovo znaci da astrološki znakovi nisu saglasni sa onim sto se u stvarnosti dešava na nebu.

Па да, зато што знакови нису сазвежђа и не ослањају се на звезде него на годишња доба.

У Индији се базира на сазвежђима... Само, тамо ниси у хороскопу оно у којем ти је знаку Сунце, него у којем ти је знаку Месец.
 
e moja banshi
ja sam u sred avgusta 15. ali po ovom ispravnom lav je od 16!
:lol:
kako bogi nije.svaki od zodijackih znakova je sazvezdje
bogi kako se oslanjaju na godisnja doba
jel ti zezas ovde?
 
Poslednja izmena:
него у којем ти је знаку Месец.
u strelcu :(

Svadjas se sa Rakovima? Zar je sa njima moguce svadjati se? :lol:
Device i ajde,znaju da budu iritantne.
Ja sam Devica u podznaku.
pa dobro ne bas da se svadjam vise im vadim mast jer me nerviraju kad krenu da placu,patetisu i slicno.
a device smaraju i previse pricaju,dve osobe sa kojima sam prekinula svaki kontakt bejahu device...a mozda je i slucajnost,u to vec ne bih zalazila sta stoji iza toga z:D
 
kako bogi nije.svaki od zodijackih znakova je sazvezdje

Па није. :)

bogi kako se oslanjaju na godisnja doba
jel ti zezas ovde?

Не зезам. То мало упрошћавам кад кажем "на годишња доба"... ослањају се на сунчеве тачке, а оне нису фиксне у односу на сазвежђа, него "клизе" кроз њих.
 

Back
Top