horoskop

ja sam temo-ubica.....hehehhe

Kada danas govorimo o horoskopskom znaku pod tim podrazumevamo sazvežđe u kome se nalazilo Sunce u trenutku rođenja. Ali, prošlo je više od 2000 godina od kada su znakovi zodijaka dobili imena i od kada je određeno od kog do kog dana "traje" određen znak. Zbog precesije Zemlje sazvežđa zodijaka se pomeraju ka zapadu duž ekliptike, i naprave pun krug za 26.000 godina. Zbog toga se, od vremena kada je horoskop prvi put napravljen, zodijak pomerio za oko 1/12 punog kruga, odnosno tačno za jedan znak. Bez obzira na ovu promenu astrolozi i dalje koriste horoskop kakav je napravljen pre 2000 godina. Ovo znaci da astrološki znakovi nisu saglasni sa onim sto se u stvarnosti dešava na nebu.

da postojalo je 13 znakova.skracena je bila skorpija. a 13. zodijacki znak je Zmijonosha
 
Tako da na osnovu astronomskih istrazivanja, Sunce prolazi kroz sazvezdja u sledecem periodu:

OVAN: 18. aprila - 13. maja
BIK: 13. maja - 21. juna
BLIZANCI: 21. juna - 20. jula
RAK: 20. jula - 10. avgusta
LAV: 10. avgusta - 16. septembra
DEVICA: 16. septembra - 30. oktobra
VAGA: 30. oktobra - 23. novembra
SKORPIJA: 23. novembra - 29. novembra
ZMIJONOSA: 29. novembra - 17. decembra
STRELAC: 17. decembra - 20. januara
JARAC: 20. januara - 16. februara
VODOLIJA: 16. februara - 11. marta
RIBE: 11. marta - 18. aprila

e ja ispala devica....vidi vidi....:)

uh, dobro je
 
znalo se ranije.sada ga ne racunaju
malavelika
zavisi od tropskog i sideralnog vremena
tako da ni jedan sadasnji znak jer se racunaju po pogresnom tropskom vremenu nije na svom mestu
 
cekaj zar nisu zmijonosu od skoro nesto krenuli da forsiraju...mislim da se ranije nije znalo za taj znak...mozda i gresim

Ofiukus - Zmijonoša prema grckom nazivu za boga zdravlja olicenog u ljudskoj figuri sa zmijom omotanom oko stapa, izmedju Skorpiona i Strelca.

Ovaj znak vlada = 29. novembra. - 17. decembra

Ovaj znak je toliko presudan u svacijem horoskopu da covek nije ni svestan. Ovaj znak je vezan za simboliku Jupitera i za piramidu. Ovaj znak je srce svih zodijaka i pokretac ostalih zodijackih znakova. Ovaj znak je veoma vezan za mundalnu natalnu kartu i uvek pokazuje novi zivot i novi pocetak, pogotovo ako se Sunce nadje na ovom zodijaku.

Ovaj Zodijak je prisutan ne samo u galaksiji vec i na zemlji a u Bibliji isto stoji o novom znaku gde se govori i zavrsetku 12 plemena jevrema i gde se opisiva novi poredak i apokalipsa, sto znaci zavrsetak i dolazak novog doba.

Zmijonosa ce veoma imati veliki udela 21.12.2012 god u 12:05 min kada ce sve planete skupiti u jednu ravnu i kada ce na nebu doci opsti prelom, to je ujedno i poznatije u narodu smak sveta, a i po plemenu Maja.
 
citala sam pre par godina o tom majanskom horoskopu,odnosno predvidjanju smaka sveta
uopste se nigde ne naglasava da ce to zanciti apokalipsu. oznacava samo novi period preporod za zemlju
sada smo koliko mogu da se setim u periodu mirovanja,gde se nista progresivno ne desava. od tog vremena "smaka sveta" trebalo bi da ekspanzira sve dobro itd.
 
klimatske promene,moja komsinica koja se seta gola po ulazu,pas mog komsije koji zna da racuna lavezom i jos gomilu cudnih desavanja me tera da dobro porazmislim o tom novom periodu...joj
 
citala sam pre par godina o tom majanskom horoskopu,odnosno predvidjanju smaka sveta
uopste se nigde ne naglasava da ce to zanciti apokalipsu. oznacava samo novi period preporod za zemlju
sada smo koliko mogu da se setim u periodu mirovanja,gde se nista progresivno ne desava. od tog vremena "smaka sveta" trebalo bi da ekspanzira sve dobro itd.

Da,to sto predvidjaju kao apokalipsu,kraj ere,je u stvari pocetak nove,ere Vodolije,2150 godine,a kraj ere Riba,u kojoj se sada nalazimo.
 
hehe nema sta da neces ili hoces ako si po sideralnom vremenu koje je pravo vreme za racunanje horoskopa, ovan,onda to jesi, samo su te astrolozi do sada lagali
nensi to se uklapa u pricu o eri vodolije
ta ziva cuda
 

Back
Top