Horor Filmovi

GirlHouse

http://www.imdb.com/title/tt2577172/

0.jpg




Malo sam apstinirao od horora, a onda sinoć nađoh ovo... Kanadski slešer sasvim osvežavajuć za ljubitelje žanra. Naravno da nije reč o odličnom, pa ni vrlo dobrom filmu, ali se u domenu žanra sasvim dobro drži. Solidna režija i gluma, nešto ozbiljniji od američkih uzora... Film počinje scenom od pre 20ak godina kada debeljuškasti dečak, ponižen od strane devojčica, počini surovo ubistvo. U sadašnjosti, studentkinja Kajli počinje da radi u Girl House - sajtu sa erotskim veb kamerama, gde su im mušterije muškarci iz celog sveta. Devojke žive u strogo čuvanoj luksuznoj kući na nepoznatoj lokaciji i izvode privatne šou programe za posetioce sajta. Jedan od njih je i korisnik sa nikom Ljubavnik koji nije nimalo bezazlen...
Film ima radnju, razrađen je i ne ide na jeftin trik što više smrti i krvi. Štaviše, dve trećine filma deluju kao s jedne strane napeti saspens, s druge prati Kajli i njen privatan život, a onda se naglo preobražava u kvalitetan i maštovit slešer.... Uz par opštih mesta i glupih rešenja, film je ipak prilično gledljiv.
 

Moram da priznam da mi se dopao..Nisam dugo gledala neki ff horror.Turisti krecu u Panamu i tamo ih napada "el cupakabra".Nista novo,ali mi je legao.Sad,da mu trazim neke zamerke,bez veze mi je.


Svideo mi se i Insidious – Chapter 3.Strasniji od prva dva,ali mirise na jos...
 
Sinister je do jaja, sad sam ga odgledao.

Da li neko zna nekakav film na fazon devete kapije ili poslednja ekskurzija, ono gde ima neka misterija da se resi i gde se stvari odvijaju polako,ali da nije sa duhom zazidanim u podrumu ili tako neka glupost sto je vec milijardu puta snimljeno?

Moze i neka preporuka za neku brutalu tipa Teksaski maskar motornom testerom, Brda imaju oci, Pogresno skretanje, Vrisak, Vacansy bilo sta gde ima neke borbe i gde ima donekle razmisljanja sta sad.
 
Sinister je do jaja, sad sam ga odgledao.

Da li neko zna nekakav film na fazon devete kapije ili poslednja ekskurzija, ono gde ima neka misterija da se resi i gde se stvari odvijaju polako,ali da nije sa duhom zazidanim u podrumu ili tako neka glupost sto je vec milijardu puta snimljeno?

Moze i neka preporuka za neku brutalu tipa Teksaski maskar motornom testerom, Brda imaju oci, Pogresno skretanje, Vrisak, Vacansy bilo sta gde ima neke borbe i gde ima donekle razmisljanja sta sad.

Pade mi na pamet ovo sa misterijom http://www.imdb.com/title/tt0192614/ ,a od malo brutalnijih http://www.imdb.com/title/tt0805570/
Ovi su isto ok..zavisi sta zelis... http://www.imdb.com/title/tt0435625/ http://www.imdb.com/title/tt1341710/ http://www.imdb.com/title/tt1504403/
 
E, ovo ja zovem dobar horor film. Sad sam ga odgledao, super je.



Ja sam gledao exorcist sa 9 godina, dva meseca nisam smeo da spavam, preko godinu dana mi se pricinjavalo da cujem glasove. I to sam ga gledao sam, uvece. :sad2:


Prvi je bio ekstra, ni drugi nije los, ali je prvi kidalica. Mozda to sutra uzmem da odgledam.
Imam drugara koji tvrdi da je doziveo astralnu projekciju, jos ima problema sa paralizom u snu (probudi se, svestan je, a mozak jos ostane kao da spava), jezivi tripovi. Nije mu bilo svejedno kad je odgledao film. :D



Gledao sve osim the shrine koji mi deluje malko glupavo i amaterski odradjen. Ni ovi navedeni mi nisu bas nesto. :neutral:

Da,Kanal je fenomenalan,a sto se tice The shrine,jeste amaterski,ali ima par super scena.Jedino mi se ne svidja rasplet,nisam to ocekivala i ne uklapa se u pricu.
Tvoj drugar ima paralizu sna,a jel' isao kod lekara..moze to da ima zbog drugih,ozbiljnijih bolesti....
 
Da,Kanal je fenomenalan,a sto se tice The shrine,jeste amaterski,ali ima par super scena.Jedino mi se ne svidja rasplet,nisam to ocekivala i ne uklapa se u pricu.
Tvoj drugar ima paralizu sna,a jel' isao kod lekara..moze to da ima zbog drugih,ozbiljnijih bolesti....

Desava mu se to jednom ili dva puta u godini, nije cesto. Takodje kaze da mu se ponekad desi da u toku sna izadje iz tela i da gleda sebe kako spava, da ode do kuhinje i to mu je nekakav maksimum dokle je uspeo da ode.
Nema sanse da bih ga mogao ubediti da ode, ne mogu ni da ga ubedim da smanji pice.

Ne volim da gledam takve filmove, nije mi dovoljno ubedljivo. Prekjuce sam gledao the purge anarchy, nije los film, ali gluma je na momente ocajna,a dijaloge izmedju glavnog baje i neke klinke sam sve premotao jer su veoma dosadni i glupi.
 
Desava mu se to jednom ili dva puta u godini, nije cesto. Takodje kaze da mu se ponekad desi da u toku sna izadje iz tela i da gleda sebe kako spava, da ode do kuhinje i to mu je nekakav maksimum dokle je uspeo da ode.
Nema sanse da bih ga mogao ubediti da ode, ne mogu ni da ga ubedim da smanji pice.

Ne volim da gledam takve filmove, nije mi dovoljno ubedljivo. Prekjuce sam gledao the purge anarchy, nije los film, ali gluma je na momente ocajna,a dijaloge izmedju glavnog baje i neke klinke sam sve premotao jer su veoma dosadni i glupi.

To što mu se dešava nisu nikakve tajne moći, još manje bolesti. Lik je demonizovan.
 
Desava mu se to jednom ili dva puta u godini, nije cesto. Takodje kaze da mu se ponekad desi da u toku sna izadje iz tela i da gleda sebe kako spava, da ode do kuhinje i to mu je nekakav maksimum dokle je uspeo da ode.
Nema sanse da bih ga mogao ubediti da ode, ne mogu ni da ga ubedim da smanji pice.

Ne volim da gledam takve filmove, nije mi dovoljno ubedljivo. Prekjuce sam gledao the purge anarchy, nije los film, ali gluma je na momente ocajna,a dijaloge izmedju glavnog baje i neke klinke sam sve premotao jer su veoma dosadni i glupi.

Nije to ništa. Ja sam leteo do zgrade studenjaka i video mog budućeg cimera u sobi kako se jurca sa devojkom. Možeš misliti koji je to osećaj bio kada sam ga upoznao i skontao da to nisam sanjao. Uzgred jednom su se i jurcali po sobi a onda sam tek skontao da nisam sanjao. :D . Bilo je zanimljivo u svakom slučaju :lol:
 
Od 1 do 5 ,koju ocenu bi dao?

Pa 4+. Ipak vise volim prvi deo.


Radnja i scene se polako razvijaju, ali kao i u Sinisteru non stop je tenzija. Tek sto izadjes iz noci, dan traje izgleda minut i odmah se prelazi na novu noc. Izgleda da je to neki novi trend jer je Sinister isti takav.
Meni se svidja ceo taj koncept drugog sveta, ako postoji pakao, definitivno onako izgleda. 4+ je zato sto prvi deo filma je klasican horor film, a u drugom bakica postaje Arnold Svarceneger . To je malko snizilo kvalitet filma, ali vredi pogledati film.

Ja sam veoma zahtevan sto se tice filmova. Ne gledam nesto ako nije dobro.
 
Poslednja izmena:
GirlHouse

http://www.imdb.com/title/tt2577172/

0.jpg




Malo sam apstinirao od horora, a onda sinoć nađoh ovo... Kanadski slešer sasvim osvežavajuć za ljubitelje žanra. Naravno da nije reč o odličnom, pa ni vrlo dobrom filmu, ali se u domenu žanra sasvim dobro drži. Solidna režija i gluma, nešto ozbiljniji od američkih uzora... Film počinje scenom od pre 20ak godina kada debeljuškasti dečak, ponižen od strane devojčica, počini surovo ubistvo. U sadašnjosti, studentkinja Kajli počinje da radi u Girl House - sajtu sa erotskim veb kamerama, gde su im mušterije muškarci iz celog sveta. Devojke žive u strogo čuvanoj luksuznoj kući na nepoznatoj lokaciji i izvode privatne šou programe za posetioce sajta. Jedan od njih je i korisnik sa nikom Ljubavnik koji nije nimalo bezazlen...
Film ima radnju, razrađen je i ne ide na jeftin trik što više smrti i krvi. Štaviše, dve trećine filma deluju kao s jedne strane napeti saspens, s druge prati Kajli i njen privatan život, a onda se naglo preobražava u kvalitetan i maštovit slešer.... Uz par opštih mesta i glupih rešenja, film je ipak prilično gledljiv.

Odlicno krenuo, radnja je bila dobra, snimak i audio ekstra kvaliteta, gluma ok, ali scene ubijanja su toliko jadne da su ceo film upropastile.
Da na spominjem to sto covecina od 130 kila trci necujno kroz kucu kao nindza i hvata sve nespremne. Svi kao fol prolaze pored njega na manje od pola metra a da ga ne vide. Ma ajde.
Ogroman potencijal imao, usrali motku nacisto. 2+ od 5. Trebali su samo da se drze klasike, noz u ledja ili sekira u glavu i film bi bio vrhunski.

- - - - - - - - - -

Samo su trebali da se drze koncepta nemilosrdnog ubice koji ubija sve redom bez oklevanja i kajanja. Masina za ubijanje,a napravili su lika koji baci ribu sa terase i umesto da je ubije kad moze, on prodje pored nje i nista ne uradi. Zenski odsece prste sekiricom i ostavi je da zivi. :roll: Fejlovo totalno kao slasher.
 

Back
Top