hormonalni poremecaj

  • Začetnik teme izgubljen slucaj
  • Datum pokretanja
Ne znam koliko sam kompaktibilna da ovo izjavim ali, kod mene je problem sa hormonima bio i jeste jos uvek iskljucivo na nervnoj bazi. Lecila sam se nakon stresa kada je menstruacija pocela da izostaje po dva meseca.A onda nakon dve god cula za "mia" caj.Posle terapije od tri meseca bilo je malo bolje.Ali svaki put kada dozivim stres problemi se vracaju.Zato probaj da se ne nerviras :D
 
alchemy:
Inace,i Vama i svim posetiocima ovog foruma preporucujem da pogledate adresu www.herbateka.com,gde ima obilje informacija o raznim bolestima,biljkama i prirodnim lekovima.Takodje postoji forum gde se mogu postavljati pitanja,na koja odgovaraju i urednistvo herbateke i mnogobrojni clanovi.Ja sam svoj problem sa ciklusom resila upravo uz njihovu poomoc.
Pozdrav:)
Stranica je super skoro se u svakoj temi pronalazim(Uff-baba!)!Puno ti hvala Alchemy!!
 
Ma nema na cemu:)I ja sam ih slucajno pronasla,pre par meseci,pretrazujuci oko nekih bolesti.Od tada sam redovni posetilac,naucila sam toliko korisnih stvari i pocela da pijem svakodnevno cajeve,sto ranije nije bio slucaj.Najbolje je sto imaju sve biljke sa nazivim na srpskom,latinskom i engleskom,sto olaksava svima koji zive u inostranstvu nabavku cajeva i pravljenje raznih mesavina.
 
Scheherezade:
Kao što sam obe?ala, evo recepta:

?ajevi:
1. Žalfija – pije se ujutru i može se zasladiti sa malo meda
2. Zdravac – pije se u podne i ne sladi se ni?im
3. Mati?njak – pije se uve?e, i kao žalfija se može sladiti medom.

Svi ?ajevi se kuvaju na isti na?in:
1 kaši?icu ?aja preliti sa 125 ml vrele vode i ostaviti da stoji 15 minuta. Piti polako.

Mati?ni mle?:

Dva puta dnevno uzeti po jednu kafenu kaši?icu mati?nog mle?a (kaši?ica ne sme biti metalna).

Propolis kapi:

Tri puta dnevno uzeti po pet kapi propolisa na kocki še?era.

Med i jabukovo sir?e:

Dve kaši?ice meda i dve kaši?ice jabukovog sir?eta pomešati u ?aši vode i popiti.

Pije se dva meseca, pa napraviti pauzu i po potrebi ponoviti.
Iskreno se nadam da ?e ovo nekome koristiti.

Interesuje me nesto: Naime i sama sam koristila terapiju gospodina Tesica i kod mene je dala izvesne rezultate.Zasto kazem izvesne...Pa naime godinama se lecim od steriliteta i neznam ni sama sta sve nisam probala cak sam i tri puta radila ivf ali bez rezultata.Nalaz neprohodni jajovodi. E pa sad nakon Tesiceve terapije desilo se to da sam ostala u drugom stanju ali na zalost trudnoca je bila vanmatericna tako da sam morala biti operisana i jajovod je odstranjen. Ono sto me je zbunilo je to da mi je nakon operacije lekar rekao da je u pitanju bila jedna jedina priraslica koja je "zaustavila" plod ali da je zato drugi jajovod u odlicnom stanju????Sokantno jer je u pitanju dugogodisnji(12god.) sterilitet pa kako to sad odjednom u odlicnom stanju. Moj zakljucak je da se nakon te terapije stvarno nesto odigralo da tako kazem u mom organizmu (jer zasto ranije nije dosle do bile kakve trudnoce)
i da za to treba zahvaliti Tesicu. Malo sam oduzila ali me interesuje jedno: GDE SE MOZE NABAVITI MATICNI MLEC?Naime zelim da i dalje nastavim sa terapijom i sve ove cajeve i propolis kapi mogu nabaviti ali ne i maticni mlec.
Razlog tome je malo i cena koja nije bas mala i mislim da ce biti jeftinije ovako. Znaci za sve one koji nesto znaju o tome gde se moze nabaviti maticni mlec? Hvala unapred!
 
Danas mi je gotov nalaz hormona.Malo sam nestrpljiva dok odem kod ginekologa,pa bih Vas zamolila za odg. Naime,nalaz sam vadila drugog dana ciklusa.Uporedila sam referentne vrijednosti sa mojim nalazima i TSH je:<0,20 a referentna vrij.je od 0,3-4,0 i PROGESTERON mi je:1,3 a referentna vrijed.je od 1,5-9,5 UNAPRIJED ZAHVALNA!
 
Prica je ta da ja zelim da ostanem trudna i sad radim pretrage.Treba jos jednom da prekontrolisem progesteron 22 i 24 dana od prvog dana ciklusa.Takodje sam upucena i kod endokrinologa zbog smanjenog TSH.Ginekolog mi je rekao da kad sve ovo zavrsim treba da uradim i HSG tj.da vidimo da li su jajnici prohodni.Mozete li mi reci nesto vise o HSG?Cula sam da je pregled bolan.Malo me strah od svega. HVALA!
 
Histersalpingografija je pregled koji je malcice neprijatan,kroz vaginu se ubacuje kontrast koji prolazi kroz jajovode,to se sve snima rengen aparatom i dobijaju se snimci na kojima se vidi da li kontrast prolazi kroz jajovode.To je ukratko.
To se koristi kao poslednja metoda u utvrdjivanju uzroka steriliteta,znaci prvo se urade sve pretrage pa ako to ne pokaze sta se desava onda hsg.
 
htjela sam da pitam da li ove cajeve za regulaciju ciklusa mogu da piju i tinejdzerke.Moja cerka ima 13 god.,vec 1god. i 4 mjeseca dobija menstruacije ali se one javljhaju na 35-60 dana.Ginekolog je rekao da treba da razmislimo da ukljucimo Yaz tablete.Da li da pokusam sa cajevima i da li neko moze da mi preporuci jos nesto
 
Scheherezade,
moram se zahvaliti na tvom velikodusnom postupku u vezi postavljanja recepta .Ja sam uzimala samo mesec dana i nakon toga danas bila kod doktorice i ona je sva iznenadjena utvrdila trudnocu.Puno ,puno ti hvala nezna kako bi ti se oduzila za tvoju nesebicnost.Mogu preporuciti svim curama koje zele bebu da probaju....cmokic:heart:
 
Kao što sam obećala, evo recepta:

Čajevi:
1. Žalfija – pije se ujutru i može se zasladiti sa malo meda
2. Zdravac – pije se u podne i ne sladi se ničim
3. Matičnjak – pije se uveče, i kao žalfija se može sladiti medom.

Svi čajevi se kuvaju na isti način:
1 kašičicu čaja preliti sa 125 ml vrele vode i ostaviti da stoji 15 minuta. Piti polako.

Matični mleč:

Dva puta dnevno uzeti po jednu kafenu kašičicu matičnog mleča (kašičica ne sme biti metalna).

Propolis kapi:

Tri puta dnevno uzeti po pet kapi propolisa na kocki šećera.

Med i jabukovo sirće:

Dve kašičice meda i dve kašičice jabukovog sirćeta pomešati u čaši vode i popiti.

Pije se dva meseca, pa napraviti pauzu i po potrebi ponoviti.


Iskreno se nadam da će ovo nekome koristiti.

Moram se zahvaliti za ovaj recept! Bas sam se drzala recepta i uspelo je posle mesec dana . Naime postila sam za uskrs i uzimala ovu kuru i u maju sam ostala u drugom stanju.Hvala puno!
 

Back
Top