hohohohoooooo

hbh-503851.jpg

Barem je umro u cvetu starosti... :)
 
svi ga znamo-crven,okrugao,bradat-Deda Mraz!
e sad,sta vi mislite,da li je stvarno postojao neki deda humanitarac,koji je delio poklone,pa je po ugledu na njega nastao ovaj?
i mozda je taj deda i umro od smrzavavanja,pa otuda i prezime??:think:
a mozda je deda mason,koji kontrolise letece irvase,koji su ocigledno(:roll:) reptili?
sto bi reklo geslo omiljene nam serije,the truth is out there
smilie_alien_104.gif


Negde sam cula da je cuveni hohoho napravija Coca Cola industrija. Oni su njega uzeli iz nekih legendi sa istoka, obukli ga u svoje boje i eto ti ga hohoho:)
 
Pa da vidimo kako će se razviti do ujutru.
Za sada nije obećavajuće.
Iz 2 razloga:
1. Tema o Deda Mrazu ima na skoro svakom pdf;
2. Priča o Deda Mrazu očigledno nije diskutabilna, jer ovde niko ne veruje u njega. z:lol:

Zaključak: tema može biti samo informativna, tj. da se postovi svode na već postojeće priče o nastanku ovog mita, i šaljiva. "Natprirodna" i "misteriozna" svakako nije, osim ako nas neko ne iznenadi novim idejama.
 
Uh ...
Da bi tema opstala, potrebno je da u nju unesete malo ozbiljnosti, odnosno da napišete nešto konkretnije. Npr, da li je Deda Mraz misterija? ... Natprirodna pojava? :lol:
Zbog čega uopšte postoji potreba za Deda Mrazom?

Skoro sam negde pročitala podatak da čak 20 i kusur posto odrasle svetske populacije veruje da postoji Deda Mraz. Ali zato među onih skoro 80% koji ne veruju u Deda Mraza postoji - paradoksalno - značajan procenat ljudi koji veruju u demone, vampire itd.itd. Kako to?

Možda zato što je lakše poverovati u zla bića (pošto je ovaj svet takav kakav je), nego u nekog dobroćudnog dekicu koji ni iz kakvih interesa ide unaokolo i deli poklone :lol: .

A možda i zato što se Deda Mraz dosta koristi u komercijalne svrhe... meni je Coca Cola prva asocijacija na njega.. z:dm3:.
 
A mozda je istina sasvim drugacija od prica.
Mozda se negde daleko krije jedan debeli,zapusteni,smrdljivi cile koji voli da mami decu poklonima i da ih onda zlostavlja,jede....sta god.
I to je opcija,zar ne?

z:dm3:
Silazi kroz dimnjak da ostavi paketice ili da pokolje najmladje?!?!?!
:zelenko:
 
A mozda je istina sasvim drugacija od prica.
Mozda se negde daleko krije jedan debeli,zapusteni,smrdljivi cile koji voli da mami decu poklonima i da ih onda zlostavlja,jede....sta god.
I to je opcija,zar ne?

z:dm3:
Silazi kroz dimnjak da ostavi paketice ili da pokolje najmladje?!?!?!
:zelenko:

Pa s obzirom gde ide ovaj svet, verovatno ima i takvih varijacija...
No mislila sam na uopšteno verovanje u dobrog Deda Mraza koji tek tako ostavlja poklone svima.. mislim da je ljudima teško poverovati da dobro postoji.. :lol i da će zato pre poverovati u vampire i vukodlake, nego u Deda Mraza.
(ne kažem sad da su ovi drugi "loši", no nose prizvuk animalnog, agresivnog.. a ljudi su prijemčiviji na to).

No to su samo moja glasna razmišljanja :).
 
zbog cega ljud ne veruju u deda mraza-zato sto se o njemu sve zna,gde zivi,ko mu je zena,itd
nepoznato je ono sto je uvek zaintrigiralo ljudsku mastu
kao i sto tu nema mesta za diskusije poklonika teorije zavere,buduci da nema nikakvog "vela misterije"
uz to,kao bonus ide i bozicna propaganda,pogotovo od strane coca-cola company,koja je i ustolicila lik dede kakvog ga danas znamo
sto ce reci-previse je guran u prvi plan
da krenu da ga sklanjaju sa tv-a,zabranjuju ili slicno,tada bi nastala pomama,i bile bi izmisljene hiljade porodicnih loza deda mraza,koji,naravski,postoji,ali ljudi na "visokim polozajima" zele da prikriju tu cinjenicu
 
Poslednja izmena:
zbog cega ljud ne veruju u deda mraza-zato sto se o njemu sve zna,gde zivi,ko mu je zena,itd
nepoznato je ono sto je uvek zaintrigiralo ljudsku mastu
kao i sto tu nema mesta za diskusije poklonika teorije zavere,buduci da nema nikakvog "vela misterije"
uz to,kao bonus ide i bozicna propaganda,pogotovo od strane coca-cola company,koja je i ustolicila lik dede kakvog ga danas znamo
sto ce reci-previse je guran u prvi plan
da krenu da ga sklanjaju sa tv-a,zabranjuju ili slicno,tada bi nastala pomama,i bile bi izmisljene hiljade porodicnih loza deda mraza,koji,naravski,postoji,ali ljudi na "visokim polozajima" zele da prikriju tu cinjenicu

Da, preteraše.
Interesatno,ja sam od detinjstva bila privučena svim mogućim i nemogućim misterijama,ali Deda Mraz mi ništa nije bio interesantan (iako nisam znala gde živi i sl).
 
Da, preteraše.
Interesatno,ja sam od detinjstva bila privučena svim mogućim i nemogućim misterijama,ali Deda Mraz mi ništa nije bio interesantan (iako nisam znala gde živi i sl).
kod mene drugacije-obozavala sam price,crtace i sve sa tematikom deda mraza
isto i a uskrsnjim zekom
moji su negovali taj neki praznicni duh,pa se secam kako smo trazili poklone od deda mraza,ili od zeke..........to su bila lepa vremena:aha:
i sad volim praznike
vise bozic,nego uskrs,ali osecam se kao dete,iako ga preterase sa propagandom,volim tu neku euforiju......:lol:
 

Back
Top