History channel: Srebrenica

sumnjivo lice:
Stoyo hektorius
Da streljani su samo zato sto su muslimani,i to se nemoze izmeniti.A te gluposti nisu nista rekli,pa sta ima neko od 16 godina da kaze kad zna sta ce biti sa njim sledeceg momenta.Prepotentno je pomisliti sta se takvom nesrecniku zbiva u glavi.
P.S. Zlocin je sto su bili streljani,ali pajdo napravi razliku.Da su Muslimani sauzeli srpsku Srebrenicu nebi se dogodilo streljanje,vec mrcvarenje.Metak, vojnicki, surovo ali bezbolno.kod muslimana ,noz,sekira,sakacenje pa ti vidi.Pa opet niko nespominje zlocine muslimana, vec surovo streljanje u Srberenici.
ма, стока обична...
 
ZORANNS83:
da su bar i ta deca htela da pucaju , ne oni su palili brenerom ! vidi , ako si ti balija, ja stim nemam nista, ali ti kazem, kroz moju jedinicu je proslo 3000 zarobljenih, pa ni jedan nije sreljan, bar ne ni jedan koji je doveden, sta je bilo u akcijama, to niko nezna, ali da je ta jedinica bila u srebrenici, verovatno bi mi napravili i veci pokolj... imali su ovi srece !


Пази, ја могу да разумем да, рецимо, неко коме је страдала фамилија, из беса и у афекту, убије пар заробљених људи. Убити 8000 није ствар афекта! Нико ту није убијао људе, јер је био бесан на њих, већ зато што је спроводио наређење!

Генерал Младић је донео одлуку, сасвим мирно и хладнокрвно, да уништи читаву етничку групу. Људи су добили наређење и извршили су га! Тамо је било војника који су три дана убијали људе, као што неко окопава кукуруз, у операцији која је била планирана на нивоу врховне команде.

Када неки брадати муџахедин отсече Србину главу, јер му је гушт - то је злочин, али се то не може поредити са операцијом уништавања 8000 живота коју планира и спроводи врховна команда. Онај Толимир, што је сада у Хагу, је чак предлагао и употребу бојних отрова. То је - боже мој - ефикасније.

И не, нисам "балија".
 
Stoyo:
Пази, ја могу да разумем да, рецимо, неко коме је страдала фамилија, из беса и у афекту, убије пар заробљених људи. Убити 8000 није ствар афекта! Нико ту није убијао људе, јер је био бесан на њих, већ зато што је спроводио наређење!

Генерал Младић је донео одлуку, сасвим мирно и хладнокрвно, да уништи читаву етничку групу. Људи су добили наређење и извршили су га! Тамо је било војника који су три дана убијали људе, као што неко окопава кукуруз, у операцији која је била планирана на нивоу врховне команде.

Када неки брадати муџахедин отсече Србину главу, јер му је гушт - то је злочин, али се то не може поредити са операцијом уништавања 8000 живота коју планира и спроводи врховна команда. Онај Толимир, што је сада у Хагу, је чак предлагао и употребу бојних отрова. То је - боже мој - ефикасније.

И не, нисам "балија".
Da je mladic dosao tamo, i pokusao da se umesa , prosao bi isto kao i ovi sa snimka, koliko god ti to zvucalo neverovatno to je istina ! neko kome pobiju celu familiju ( oko 6000 ljudi oko srebrenice , popisanih po imenu i prezimenu ) nema bas puno volje za osvetom, jer je slomljen, ali svi ostali imaju ! najmanje je tamo ljudi stradalo streljanjem, vec su ubijani na licu mesta, najvise u borbi, podseticu te da su i srbi imali ne mali broj zrtava u toj operaciji, naravno i ko je bio toliko glup da se preda, a znao je sta je radio pre toga, ili sta su njegove prve komsije radile, i on je prosao isto ...
ali te pitam zasto nemas odgovor na moje pitanje ? zasto SAMO U SREBRENICI ?
pa evo ja licno sam usao u odzak, u modricu, u brod, to su bile daleko vece borbe i daleko vece formacije, pa zasto tamo nisu streljani zarobljeni ???a bilo ih je koliko god oces... zasto samo u srebrenici ? e zato sto su toliko zla naneli , da se drukcije nije moglo
 
ZORANNS83:
Da je mladic dosao tamo, i pokusao da se umesa , prosao bi isto kao i ovi sa snimka

E veću glupost od ove nisam čuo davno. Pa on je to sve i naredio!!! To je sve njegovo delo!

Niko ne ubija iz afekta tri dana. Organizuje, iz afekta, prenos tela na nepoznate lokacije. Iz afekta, proteruje novinare i posle, iz afekta, uništava dokaze.

To je Mladić isplanirao i sproveo. Ubijanje u Srebrenici je bila PLANSKA operacija.

Nije se dogodila drugde, zato što je Srebrenica zbog broja zarobljenika. Mogli smo proterati sve Muslimane u Federaciju, uostalom žene i najmanja deca su i proterani. To je bila klasična taktika etničkog čišćenja, koju su primenjivali svi u prošlom ratu, ali je bio problem - šta raditi sa onoliko muških zarobljenika. Nigde nije, odjedanput, palo u naše ruke toliko ljudi.

Mladić je, mrtav ladan, odlučio da je bolje da ih pobije - nego da ih hrani u zatvoru.
 
Stoyo:
E veću glupost od ove nisam čuo davno. Pa on je to sve i naredio!!! To je sve njegovo delo!

Niko ne ubija iz afekta tri dana. Organizuje, iz afekta, prenos tela na nepoznate lokacije. Iz afekta, proteruje novinare i posle, iz afekta, uništava dokaze.

To je Mladić isplanirao i sproveo. Ubijanje u Srebrenici je bila PLANSKA operacija.

Nije se dogodila drugde, zato što je Srebrenica zbog broja zarobljenika. Mogli smo proterati sve Muslimane u Federaciju, uostalom žene i najmanja deca su i proterani. To je bila klasična taktika etničkog čišćenja, koju su primenjivali svi u prošlom ratu, ali je bio problem - šta raditi sa onoliko muških zarobljenika. Nigde nije, odjedanput, palo u naše ruke toliko ljudi.

Mladić je, mrtav ladan, odlučio da je bolje da ih pobije - nego da ih hrani u zatvoru.
ma ko je njega tamo i sta pitao , pa on covek tada bas i nije imao kontrolu, etnicko ciscenje je nesreco ono u krajini, a nema etnickog ciscenja u jednom selu !!!
kada je pao vukovar, zarobljeno je 2 puta vise ljudi, samo na ovcari je bilo smesteno 5000 ljudi , muskaraca ! da ti ne kazem sta je bilo kada je pao brod, ili derventa, to su bile tri puta vece akcije od srebrenice, i prema angazovanim sredstvima , i svemu ostalom !
a ti, sta si, zena u crnom, ili nesto slicno, ali sta god da si, treba da te je sramota za to sto pricas, osim ako za to ne dobijas novac, onda je uredu, svako mora od neceg da zivi !
mi smo u brodu imali 3000 ljudi na okupu, u srebrenici nije zarobljeno ni 1000 ! i nelupetaj sa tih 8000 , jer ste VI davno uhavaceni u lazi za tu cifru, racunali ste svaku babu koja je umrla u krugu od 100km 2 , cak one koji su rodjeni u srebrenici a umrli u sarajevu, ili tamo poginuli ...
 
ZORANNS83:
ma ko je njega tamo i sta pitao , pa on covek tada bas i nije imao kontrolu, etnicko ciscenje je nesreco ono u krajini, a nema etnickog ciscenja u jednom selu !!!
kada je pao vukovar, zarobljeno je 2 puta vise ljudi, samo na ovcari je bilo smesteno 5000 ljudi , muskaraca ! da ti ne kazem sta je bilo kada je pao brod, ili derventa, to su bile tri puta vece akcije od srebrenice, i prema angazovanim sredstvima , i svemu ostalom !
a ti, sta si, zena u crnom, ili nesto slicno, ali sta god da si, treba da te je sramota za to sto pricas, osim ako za to ne dobijas novac, onda je uredu, svako mora od neceg da zivi !
mi smo u brodu imali 3000 ljudi na okupu, u srebrenici nije zarobljeno ni 1000 ! i nelupetaj sa tih 8000 , jer ste VI davno uhavaceni u lazi za tu cifru, racunali ste svaku babu koja je umrla u krugu od 100km 2 , cak one koji su rodjeni u srebrenici a umrli u sarajevu, ili tamo poginuli ...


Етничко чишћење је кад са неке територије отераш људе само зато што припадају некој другој нацији, па био то један град са три села около или пола државе.

Што се тиче броја убијених Влада Републике Српске је званично признала 7800 убијених, према томе то је завршена прича.

А што се тиче новца - ево се све распадам од пара које ми шаљу ЦИА, МОСАД и остали. :shock:
 
ma zoki dobija info direktno od lukasenka koji je sve to spijunirao lichno iz svog su 27. ne verujem da se jos raspravljate sa likom koji je vidno psihicki nestabilan. ovde nema koga nije prozvao placenikom, hrvatom il balijom...bice da su traume bas opasne.
 
Stoyo:
Етничко чишћење је кад са неке територије отераш људе само зато што припадају некој другој нацији, па био то један град са три села около или пола државе.

Што се тиче броја убијених Влада Републике Српске је званично признала 7800 убијених, према томе то је завршена прича.

А што се тиче новца - ево се све распадам од пара које ми шаљу ЦИА, МОСАД и остали. :shock:
da , ali za 5 godina rata ! a zaston onda krajina nije etnicko ciscenje ? znas li koliko onda srpskih sela koja su opustosena mogu da se proglase za etnicko ciscenje ? pa samo oko srebrenice jedno 20-tak !
 
ZORANNS83:
da , ali za 5 godina rata ! a zaston onda krajina nije etnicko ciscenje ? znas li koliko onda srpskih sela koja su opustosena mogu da se proglase za etnicko ciscenje ? pa samo oko srebrenice jedno 20-tak !

Ko kaže da Krajina nije etničko čišćenje. Nemoj da mi stavljaš reči usta. Elem, Krajina jeste etničko čišćenje. I to najveći slučaj etničkog čišćenja u toku celog rata.

Srebrenica bi bila etničko čišćenje da su samo proterali ljude. Pošto su odlučili da unište zajednicu tako što će streljati sve muškarce Srebrenica je genocid. I to jedini slučaj genocida u celom ratu.

To je istina koja je utvrdjena i dokumentovna izmedju ostalog presudom Medjunarodnog suda pravde, kojim je Srbija oslobodjena odgovornosti za to što se dogodilo.

Republika Srpska je izveštajem svoje komisije potvrdila navode Medjunarodnog suda.
 
@Zorann83

Tvrdis ovdje da je genocid u Srebrenici izvrsen kao individualna osveta za 6000 pobijenih srpskih civila i zbog srpskih vojnika koji su muceni brenerima, vadzene im oci i sl. Sudzenje Naseru Oricu je trajalo nekoliko godina pa ako si toliko siguran u svoje tvrdnje sto nisi svedocio ? Sto nisi obavio svoju patriotsku i gradzansku DUZNOST pa svedocio da se Naser Oric osudi za te zlocine? Sada je u toku sudzenje srpskim oficirima koji su organizovali genocid u Srebrenici ( genocid je vec dokazan na nekoliko instanci tako da ne trosite vrijeme da to opovrgnete) pa sto onda ne svjedocis sada ako nisi stigao protiv Nasera ? Lako je sjediti u mrskoj ti Americi i tvrditi kako ti sve znas od naoruzanja pa do 6000 ubijenih srba. Svjedoci ako znas !!! Meni se ipak cini da ti nemas dokaze ili nema m..a pa da stanes pred sud i ponovis ovo sto tvrdis preko kompjutera.
Kazes jos da ste ti i tvoja jedinica unisli u Srebrenicu vi bi napravili jos gore nego streljanje 7000-8000 zarobljenika? Sta bi vi to uradili sto je jos gore? Mucili svakog pojedinacno ? Ubijali zene i djecu ? Sta bi ti to samozvani veliki srpski junace, vojnice, patrioto, profesionalce uradio da si ti bio tada u Srebrenici? Drago mi je da si to napisao jer mogu da zamislim sta su ”amateri i kokosari” radili kad su ”najbolji srpski vojnici i branioci srpskog naroda od Bosne pa do Kosova” bili spremni da jos gore urade. Imas obraza veliki srbine !!!!
 
Zoran je u ratu ko zna kakvo zlo video i doziveo,pa je malo pustio emocije na ovu tesku temu.
Neverujem da je itko od normalnih ljudi,ponosan na ono sta se desilo u Srebrenici.Ubijena je masa ljudi,to nitko ne oporice,ima samo nekih nerealnih cifara zrtava.Oni koji su krivi za to sta se desilo,znaci dali naredjenje i ucestvovali,bit ce sudjeni jer znades dobro da u Hagu nitko nepita sta mi Srbi mislimo.
Ako netko ubije zarobljenika,civila,to je zlocin i za to treba odgovarati.Lako je izigravati heroja na nemocnima i dokazivati kakav je Srbin,Hrvat ili Bosnjak.
Sta se tice Srebrenice,Bosnjaci su srpskom naivnoscu i emocijama,dobili podrsku NATO-a,koji je odmah bombardirao polozaje VRS,a mi Srbi,nama ostade crn obraz za sva vremena :-(
 
drzare:
ima jedna caka kada je u pitanju izvrsavanje "sumnjivih" naredjenja... "kad potcinjeni dobije naredjenje koje je u suprotnosti sa obicajima ratovanja (medjunarodno ratno pravo) duzan je da upozori pretpostavljenog... ukoliko se i dalje insistira na izvrsenju naredjena moze da trazi pismeno naredjenje i potom mora da izvrsi naredjenje" ovo bi bilo najsazetije objasnjenje...
nije bas tacno, iz zakona (predloga doduse ali je verovatno to bilo i ranije)

4) ако прими наређење чије извршење би представљало повреду закона, захтева од старешине који је издао такво наређење да га понови у писаном облику;
Нацрт Закона о Војсци Србије 2007 08 02 1 Страна 9 od 65
5) одбије извршење поновљеног наређења, односно налога претпостављеног или старијег чијим би се извршењем учинило кривично дело;
6) о издавању поновљеног противправног наређења, односно налога одмах обавести лице претпостављено лицу које је издало противправно наређење, односно друго надлежно лице;
 
dejina811:
za krajinu da zahvalis svom komandantu Karadzicu koje nije pomogao da se srbi odbrane, jer mu je bilo unosnije da svercuje robu sa hrvatima nego da pomaze srbe u krajini!
Za krajinu ja da zahvalim pre svega tebi i svim ostalima koji su 91 pobegli i ostavili da im deca od 18 godina iz svih krajeva srbije i sveta brane kuce , a posle vas mogu i da zahvalim tome sto je nas bilo jako malo, a njih jako puno, sto su bili potpomognuti od strane amerike, i posebno nemacke i vatikana , a protiv svega toga je stajalo 300 000 srba , koji cak nisu mogli ni ozbiljniju pomoc da dobiju iz srbije zbog tadasnje situacije koja je svima vama poznata !
 
Stoyo:
Ko kaže da Krajina nije etničko čišćenje. Nemoj da mi stavljaš reči usta. Elem, Krajina jeste etničko čišćenje. I to najveći slučaj etničkog čišćenja u toku celog rata.

Srebrenica bi bila etničko čišćenje da su samo proterali ljude. Pošto su odlučili da unište zajednicu tako što će streljati sve muškarce Srebrenica je genocid. I to jedini slučaj genocida u celom ratu.

To je istina koja je utvrdjena i dokumentovna izmedju ostalog presudom Medjunarodnog suda pravde, kojim je Srbija oslobodjena odgovornosti za to što se dogodilo.

Republika Srpska je izveštajem svoje komisije potvrdila navode Medjunarodnog suda.
prema sudu iz haga nije !!! dali je genocid to sto se desilo u konjicama ? kada su isti ti muslimani popalili i poklali sve mestane sela u toku samo jedne noci, dakle sve sto su zivo uhvatili oni su zaklali ? to nije genocid ?
dali je genocid ono sto se desilo u mrkonjicu ? dali ti uopste znas nesto o tim slucajevima ? sve posle toga, je redovan sled dogadjaja koji usledi kao odmazda za tako stravicne zlocine !
 
Sale81:
Zoran je u ratu ko zna kakvo zlo video i doziveo,pa je malo pustio emocije na ovu tesku temu.
Neverujem da je itko od normalnih ljudi,ponosan na ono sta se desilo u Srebrenici.Ubijena je masa ljudi,to nitko ne oporice,ima samo nekih nerealnih cifara zrtava.Oni koji su krivi za to sta se desilo,znaci dali naredjenje i ucestvovali,bit ce sudjeni jer znades dobro da u Hagu nitko nepita sta mi Srbi mislimo.
Ako netko ubije zarobljenika,civila,to je zlocin i za to treba odgovarati.Lako je izigravati heroja na nemocnima i dokazivati kakav je Srbin,Hrvat ili Bosnjak.
Sta se tice Srebrenice,Bosnjaci su srpskom naivnoscu i emocijama,dobili podrsku NATO-a,koji je odmah bombardirao polozaje VRS,a mi Srbi,nama ostade crn obraz za sva vremena :-(
a da nije bilo srebrenice , oni nas ne bi bombardovali :-) inace sud u hagu bas i nije legalan, a o tome dali je srebrenica genocid je dao misljenje i mnogo ozbiljniji sud, i jedini priznat , a ovo gore idiotsko objasnjenje koje je iznad neko napisao , a koje se odnosi na to sta je genocid "da nema veze dali je upitanju grad , selo, ... " je bas ono koje je dao i taj polu sud , i to je apsolutno netacna definicija, koja je izvedene i pogeresno postavljena, lepo nadji pa procitaj sta je genocid i siguran budi da srebrenicu neces u to moci svrstati...
ali niko mi nije dao odgovor, zasto su muslimani tako streljani samo u srebrenici ? zasto ne u posavini npr, pa tamo ih je bilo zarobljeno u daleko vecem broju ? zna li neko zasto, ko nezna neka pogleda slike iz konjica kako dete od 2 godine visi na ekseru ulasnih vrata u crkvu ...
 
@zorann83

"ali niko mi nije dao odgovor, zasto su muslimani tako streljani samo u srebrenici ? zasto ne u posavini npr, pa tamo ih je bilo zarobljeno u daleko vecem broju ?"

Izgleda da si ti proveo ovih zadnjih 15 godina sa Mladicem i Karadzicem sakriven u pecini pa da nisi gledao TV i citao novine sta ste sve radili u posavini. Da li logor "Luka" u Brckom ista znaci? Da li si cuo za kave zlocine je "Adolf " osudzen ? Da li si cuo za one familije Bosnjaka sto su 1993 "nestale" iz svojih kuca u centru Bijeljine a da su im ostaci nadzeni u Srbiji , izvuceni iz Save?

A nisi mi ni odgovorio kako da ti svasta znas o "masakrima nad srpskim civilima" a da nisi zelio/ smjeo/ htjeo da svjedocis o tome na Naserovom sudzenju ili na bilo kojem sudzenju o genocidu u Srebrenici ? Pitao sam te te jeli to nemas dokaza ili m..a za suda ? I sta bi ti to " hrabri casni srpski vojnice" radio jos gore u Srebrenici ?
 
ZORANNS83:
Za krajinu ja da zahvalim pre svega tebi i svim ostalima koji su 91 pobegli i ostavili da im deca od 18 godina iz svih krajeva srbije i sveta brane kuce , a posle vas mogu i da zahvalim tome sto je nas bilo jako malo, a njih jako puno, sto su bili potpomognuti od strane amerike, i posebno nemacke i vatikana , a protiv svega toga je stajalo 300 000 srba , koji cak nisu mogli ni ozbiljniju pomoc da dobiju iz srbije zbog tadasnje situacije koja je svima vama poznata !
da u pravu si, ja sam sa 10 god trebao da ratujem ni blizu krajine... i jos jednom zahvali se karadzicu, koji je preko save sa tudjamnom svercovao sve sto se moglo... ovo su ti tvrdnje oficira i politicara krajinskih!
 
25 maj:
@zorann83

"ali niko mi nije dao odgovor, zasto su muslimani tako streljani samo u srebrenici ? zasto ne u posavini npr, pa tamo ih je bilo zarobljeno u daleko vecem broju ?"

Izgleda da si ti proveo ovih zadnjih 15 godina sa Mladicem i Karadzicem sakriven u pecini pa da nisi gledao TV i citao novine sta ste sve radili u posavini. Da li logor "Luka" u Brckom ista znaci? Da li si cuo za kave zlocine je "Adolf " osudzen ? Da li si cuo za one familije Bosnjaka sto su 1993 "nestale" iz svojih kuca u centru Bijeljine a da su im ostaci nadzeni u Srbiji , izvuceni iz Save?

A nisi mi ni odgovorio kako da ti svasta znas o "masakrima nad srpskim civilima" a da nisi zelio/ smjeo/ htjeo da svjedocis o tome na Naserovom sudzenju ili na bilo kojem sudzenju o genocidu u Srebrenici ? Pitao sam te te jeli to nemas dokaza ili m..a za suda ? I sta bi ti to " hrabri casni srpski vojnice" radio jos gore u Srebrenici ?
ja sam se u posavini borio 5 godina, i znam bolje od tebe sta se tamo desavalo, tamo logora, streljanja i drugih gluposti bilo nije, sto je sa linije dovedeno zivo, to je zivo i ostalo do kraja rata , ti si o logoru u brckom slusao na televiziji, a ja ipak znam malo bolje, to nije nikakav logor, vec obican zatvor, gde su bili zarobljeni pripadnici hv, hvo-a i 2 korpusa !
ti meni pricas o jednoj porodici, pa sta usao neko ispraznio kalas u njih, i sta tu drzava moze ? glavno je da ko je god sa linije doveden ziv, ziv je i sotao do kraja rata, u posavini je bilo strasnih borbi, najstrasnijih u celoj bosni,ali nikakvog klanja i ubijanja civila, sto se ne moze reci za 2korpus, koji gde je uspeo da udje , zlo je posejao, sva sreca pa isu mogli da mrdnu...
i mani me toga nestala tao neka porodica, pa mogu i ja da kazem, a sta je sa porodicom koja je nestala iz brckog a srpska je ? ja bre pricam o celim selima , o naseru koji je isao i pokusavao da zatre ceo srpski zivalj u okolini srebrenice pod zastitom zasticene zone....
neznam o tome nista licno, znam kao i ti , po slikama, grobovima, sa medija ...
a o posavini ne pricaj tamo ste se osramotili i kao vojnici, i kao ljudi... u odzaku ste drzali 3000 civila koji su vam luzili kao zivi stit da vojska ne moze da udje u njega, i sada pricate o necemu...
 

Back
Top