Help! Dolaze mi gosti na ručak, a ne jedu meso! Šta da poslužim?

javi nam sta si izabrala za meni. bas je zabavna tema...nahraniti vegane. :lol:

pa moze i vocna salata prelivena necim posnim.


ako kupujes nesto od mlecnog sto se bazira na biljnim mastim, procitaj sastav, jer mnogi takvi proizvodi imaju dodat animalni deo. sirevi posni npr. imaju 2 posto dal surutke ili cega, ali nisu full bez zivotinjskog udela. ja citam etikete, jer ne jedem mlecne proizvode na bazi biljnih masti, ako se tako moze to nazvati.

ako pravis npr. vocnu salatu sa slagom, otovri oci kod sastava slaga, da ne budes u nezgodnoj situaciji ako odbiju, jer nisu sigurni u poreklo namirnice.

mozda bolje nesto s aorasima i klasicnom cokoladom z akuvanje, kokos brasnom bananama.




upravo napisah, vecina sireva koji su deklarisani kao posni imaju animalni udeo. ja posto ih ne jedem, jer je to cista hemija, nisam sigurna tacno koji imaju, ali vecina ima, pa morace da cita sastav namirnica, ako misli da im iznese posni sir.
Jel si probala za pizu ovaj grcki , kazu da nije fejk.
Ali je odvratan kao da si namazao margarin.
Ponekad ga pomesam sa klasicnom gaudom i dobijem poluposnu pizu hahha.

326099660_1l.JPG
 
ja npr. za badnji dan spremam uvek prebranac, posne sarme ili posne crvene paprike, krompir salatu i posne pite...naravno ribu i riblju corbu, ali ako su vegani riba otpada, ostaju sojine pljeskavice.
Зашто вегани? Па зар никоме није пало на памет да су људи на великом Васкрсном посту?
Око мене пуно људи посте, као и ја и супруга. Нисте свесни колико има дивних посних јела?!
 
Sve sam rekla u naslovu. Stalo mi je da budu zadovoljni.
Možda riba dolazi u obzir, ali ne bih da usmrdim kuću...
Možda nešto što mogu danas da spremim, pa da bude
"hladan" ručak...

Ima li neko predlog?... ali da bude i bez sira i bez jaja...
Ja u takvim situacijama ne rizikujem.
Ne trudim se uopšte da budem vrsna kuvarica, inače to i nisam.U takvim prilikama naručim gotove specijalite, kao i kupljeni desert.
Ako je ikako moguće, prethodno se informišem ko šta voli.
Dekorišem sto cvećem ili ukrasnim svećama, sredim i provetrim stan, doteram sebe i to je to.
 
Jel si probala za pizu ovaj grcki , kazu da nije fejk.
Ali je odvratan kao da si namazao margarin.
Ponekad ga pomesam sa klasicnom gaudom i dobijem poluposnu pizu hahha.

Pogledajte prilog 1137767


moguce je. ima nekih u manjem broju koji su potpuno biljni.

ja ih ne jedem, ja kad stavim 4 vrste sira na pizzu, to su sirevi potekli od mleka. ali sma ranije experimentisala sa sojom i biljnim proizvodima i secam se da je taj sir ko margarin, tako se sece, iste tragove ima ko margarin.nema ukus nikakav.
 
Зашто вегани? Па зар никоме није пало на памет да су људи на великом Васкрсном посту?
Око мене пуно људи посте, као и ја и супруга. Нисте свесни колико има дивних посних јела?!


zato sto je napisala da ne jedu meso. sto navodi na zakljucak da nije post u pitanju, nego ljudi jedu meso nikada.

ja sam napisala sta bi od mene dobili- potaz od paradajza, prebranac, salatu (dal kupus, cveklu, krompir salatu) uz sojine pljeskavice i mozda neki sos tipa sos od mirodjije. za predjelo posna pita i francuska salata sa lajt majonezom i za desert neki posni kolac od banana, cokolade, kokosa.

od mene dosta.
 
Društvance moje drago, stvarno ste super! Svako ponaosob! I pre sam vas gotivila, ali ste mi sada prirasli za srculence!
Baš vam hvala na predlozima! Dva puta sam sve pročitala, pa sam se odlučila za varijantu koja me košta, ali mislim najmanje, hahahah
Bio mi je brat na "slaninijadi" pre mesec dana i doneo svinjske bezobrazluke, nadimljene, božanstvene... nakupovala sam raznih sireva, maslina,
mariniranih pečuraka, imam domaći kajmak, domaći ajvar uz vruć hleb divno predjelo, da se ne postidim, hahaha, plus domaća rakijica od mojih neprskanih krušaka, bolesnog da izleči...
Inače, dolazi mi gospođa profesorka i mlada dama, obe znaju šta je dobro i jedu meso, hahah... Njihov pratilac je problematični herr profesor, koji je ili vegan, ili vegetarijanac...
Bilo mi je smešno malopre, pomislila sam kako naš narod kaže: kako god da se okreneš, doope ti je pozadi... pa tako i ja... rešila da poslušam nečiji predlog da napravim doooobar prebranac... zapečen u zemljanom đuveču... to bi bilo glavno jelo, uz pečene paprike sa belim lukom, svežom mešanom salatom...
vince, voćna salata posle...

Šta mislite?
Ja to sve obožavam...
Možda sam nešto propustila?

Grlim vas ama baš svakog!
 
zato sto je napisala da ne jedu meso. sto navodi na zakljucak da nije post u pitanju, nego ljudi jedu meso nikada.

ja sam napisala sta bi od mene dobili- potaz od paradajza, prebranac, salatu (dal kupus, cveklu, krompir salatu) uz sojine pljeskavice i mozda neki sos tipa sos od mirodjije. za predjelo posna pita i francuska salata sa lajt majonezom i za desert neki posni kolac od banana, cokolade, kokosa.

od mene dosta.
Nisu na uskršnjem postu... to sam pitala...
Sojine pljeskavice? to nisam u životu jela
 
zato sto je napisala da ne jedu meso. sto navodi na zakljucak da nije post u pitanju, nego ljudi jedu meso nikada.

ja sam napisala sta bi od mene dobili- potaz od paradajza, prebranac, salatu (dal kupus, cveklu, krompir salatu) uz sojine pljeskavice i mozda neki sos tipa sos od mirodjije. za predjelo posna pita i francuska salata sa lajt majonezom i za desert neki posni kolac od banana, cokolade, kokosa.

od mene dosta.
Отвори ми апетит.
Мени супруга правила посну окрошку и динстала поврће као прелив за шпагете.
Першун и мирођија се у Русији служи независно од салате. Само се опере и стави на сто и то се једе, оно, по гранчица, без соли и уља. Поента је што је онда укус интезивнији и прија.
А салата ми је морска трава са ренданом шаргарепом.
 
Nisu na uskršnjem postu... to sam pitala...
Sojine pljeskavice? to nisam u životu jela

znala sam da nisu na postu, a oni koji poste npr. jedu med, iako ga prave zivotinje. dok vegani, pravi vegani jok.
ja se vise ne secam kako se prave, znam samo da se soja valjda prvo potopi u vodu, ali pogledaj na netu. mada i bez njih meni dobro zvuci jelovnik.
 
znala sam da nisu na postu, a oni koji poste npr. jedu med, iako ga prave zivotinje. dok vegani, pravi vegani jok.
ja se vise ne secam kako se prave, znam samo da se soja valjda prvo potopi u vodu, ali pogledaj na netu. mada i bez njih meni dobro zvuci jelovnik.
U pravu si... mislim da neću da se bavim sojom...

Kazao naš seljak: "Pasulj je hrana, sve drugo je jelo"...
I meni dobro zvuči jelovnik...
:vzagrljaj:
 
pre ce biti da je vegan u pitanju. vegeterijanci jedu ili jaja ili sireve tjah mlecne proizvode ili oba. vegani ne jedu nista sto ima dodira sa zivotinjama, cak ni med.

ako oces full veganski rucak nemoj da iznosis kajmak, on je isto sto i sir taj profesor ga nece jesti.
Profesor neka ne jede predjelo... to je za dame, hahah
 
Отвори ми апетит.
Мени супруга правила посну окрошку и динстала поврће као прелив за шпагете.
Першун и мирођија се у Русији служи независно од салате. Само се опере и стави на сто и то се једе, оно, по гранчица, без соли и уља. Поента је што је онда укус интезивнији и прија.
А салата ми је морска трава са ренданом шаргарепом.


ima dobrih posnih jela, ali stvar je u tome sto kad ljudi poste jedu i ribu. neki prate dane na vodi, ulju, ribi, vecina ne prati i jednostavno jedu ribu. isto je i sa medom, na postu jedes med. a ima extra dobrih i extra skupih posnih torti baziranih na orasima i medu u velikom narodnom kuvaru. al oni ne jedu med.

i onda kada ti dodje neko ko posti staviis sarana u rernu na luk i suve sljive i bog da te vidi. :lol:

Profesor neka ne jede predjelo... to je za dame, hahah


za dezert moze i bklava, ako ti ide od ruke spinovanje secera. i ako oces da ti bude skuplji dezert...msm, orasi bas i nisu jeftini.
 
ima dobrih posnih jela, ali stvar je u tome sto kad ljudi poste jedu i ribu. neki prate dane na vodi, ulju, ribi, vecina ne prati i jednostavno jedu ribu. isto je i sa medom, na postu jedes med. a ima extra dobrih i extra skupih posnih torti baziranih na orasima i medu u velikom narodnom kuvaru. al oni ne jedu med.

i onda kada ti dodje neko ko posti staviis sarana u rernu na luk i suve sljive i bog da te vidi. :lol:




za dezert moze i bklava, ako ti ide od ruke spinovanje secera. i ako oces da ti bude skuplji dezert...msm, orasi bas i nisu jeftini.
Može baklava... obožavam je... ali neću da se zezam da je pravim... napraviću voćnu salatu od: jabuke, pomorandže, kivija, banane, ananasa, seckanih oraha, suvog grožđa potopljenog u rum... uz to vince, kafica ...

Bojim se da će da se navade, pa da mi budu češći gosti, hahahah
 
Može baklava... obožavam je... ali neću da se zezam da je pravim... napraviću voćnu salatu od: jabuke, pomorandže, kivija, banane, ananasa, seckanih oraha, suvog grožđa potopljenog u rum... uz to vince, kafica ...

Bojim se da će da se navade, pa da mi budu češći gosti, hahahah

pa jeste posle da ti komplikuju zivot. :rotf:

super je dezert.

i ja bih ti na takav rucak dosla. nisam puno zahtevna meni moze i 1 snicla sarana uz sve to. :lol:
 
pa jeste posle da ti komplikuju zivot. :rotf:

super je dezert.

i ja bih ti na takav rucak dosla. nisam puno zahtevna meni moze i 1 snicla sarana uz sve to. :lol:
Pa da... pa da bude ono: dobrodošli mili gosti... od radosti, hahahah

Nije ti loša ideja: jednom ja napravim ručak za forumaše, pa me ocenjuju... posle kod drugog... pa tako u krug...
ko pobedi dobije ispod avatara Zlatna kutlača
:rotf:
 

Back
Top