Harry Potter Fan Club

  • Začetnik teme Harijeva sestra
  • Datum pokretanja
Moguce da je Snejp OK ali cisto sumljam, ali verujem da ce Melfoj da na kraju ispadne najkorektniji, jer ipak on je bio nateran da se pridruzi Voldemoru. Mislim ucenjivali su ga i videlo se da mu bas i nije bilo pravo, ali Snejp je drugaciji ja ga nekako zamisljam sa onim ludackim sjajem u ocima i mislim da on sledeci koji umire jer Hari nece prihvatiti nikakvo objasnjenje sto je ubio Dambldora.
 
jao ja upravo zavrsavam knjigu,ostao mi jos kljucni deo :roll: ali sam ga naravno prelistala ranije....
meni je ovaj deo skroz jeziv i ne mogu ni da pretpostavim sta ce biti u poslednjem delu osim toda se nece desavati u skoli.
onaj snejp mi je jos uvek nedefinisan,nikada mi nije bilo jasno koga laze i zavarava :roll:
nego ,jel neko zna kada otprilike izlazi poslednja knjiga?pretpostavljam negde 2007 :(
ko ce toliko da ceka....
 
ma neka si uzme vremena... zadnje dvije knjige su je fanovi,matene pozurivali i gutali da zavrse,pa nasta lice??? nisu nesto... zatto neka ne zasere kraj,nego neka nam da nesto po cemu cemo moci upamtiti tu knjigu,kao i kraj serijala...
 
pa ne znam,meni je peta knjiga omiljena do sada.mislim,svaka sledeca je mracnija i bolesnija :lol: od prethodne ali mi se sve vise svidja.
ali mi se ne svidja sto je ubila i siriusa i dambldora :(
nekako ne mogu ni harija da zamislim bez jednog od njih dvojice.nije vise mali,ali bogami nije bas ni veliki ni preterano iskusan carobnjak.
ne znam poslednja knjiga ce da bude potpuno drugacija od ostalih koliko mi se cini.
 
Znate sta, ne lici mi na Dambldora da moli za pomoc ikoga. On je tako ocajnicki zavapio "Severuse" i pomisljam da mozda nije bila molbaza spasenje. Opet to je neka moja teorija. Ne mislim da je ijedna knjiga losa. Odakle mi pravo da to kazem kada sam sve od prve do pete procitala bar tri puta. Sestu jos nisam, cekam da mi se slegna sjecanje da prvo citanje.

Mislim da za Draka necem omoci da kazemo da je korektan niti ce on ikada to biti prema Hariju i likovima iz knjige koje mi volimo. On je razmazeno mamino jedince, zadojeno mracnim teorijama, tako je odrastao, ali mu, nesto u njemu nije omogucilo da bude onoliko zao i izopacen koliko to Voldemor zahtjeva. Ponavljam po milioniti put kako je bio jako ponosan kada je dobio zadatak i onaj zig na ruci. To je rekla njagova tetka (nju ce Nevil ili da ubije ili da otpremi za Askaban), a vidjelo se i po njemu... Onda je poceo da kapira da prica nije tako prosta i da mozda i nece ici, pa se unervozio. I na kraju je plakao pred Jecajucom Mirtom jer se plasio. Uvidjao je da nece ici bas kako on hoce, poceli su da mu prijete. Dakle, nije nasiolno uvucen u to, mada nije mogao da bira, usao je i dopalo mu se, ali je nasilno ostao u tome iz straha za majku i oca koje bi mu Voldemor ubio ako on pogrijesi. Onda se nasao gotovo sam sa Dambldorom koji je bio jako pazljiv prema njemu, ponudio mu je da mu pomogne, da ga izvuce iz svega, da iscenira njegovu smrt i smrt njegove majke i da ih sklone na bezbjedno. I dijete se pokolebalo, spustio je stapic i onda su upali onaj Fenrir i kompanija i tak odalje. Mislim da je bio spreman da predje na pravu stranu i da ce to i uraditi, ali da nikada nece biti Harijev super drugar i vatreni navijac. Uvijek ce biti u sugavim odnosima, ali nece biti smrtozder.

Eto, to je neka moja teorija.
 
ne verujem da ce da zezne sedmu knjigu.ali opet meni se i sesta svidja.
uopste kada je vec krenula da pise knjigu verovatno je imala generalne ideje sta ce se izdesavati tokom ovih sedam knjiga,tako da ne verujem da pise stihijski ili kako joj se cefne.ipak je to citava procedura napisati knjigu,ispravljati greske,menjati neke detalje itd.
a snejp :roll: ja njega bas ne volim ali nikada nisam mogla da ga razumem u potpunosti...mislim na cijoj je strani,sta ustvari hoce itd....zna se da je on dobar okulmens tako da mislim da do kraja moze prica oko njega jos sto puta da se promeni.
za dambldora i snejpa opet ne zna sta da mislim.kada je popito onaj napitak (btw,jel zna neko sta je to bilo?) odmah je hteo snejpa,tako da je moguce da je bio u nekom dogovoru sa njim sta da radi u slucaju da se nesto desi.ali ipak,taj snejp je tako zao,pokvaren i prevrtljiv da me ne bi cudilo da ih je sve redom ispalio. :roll: uostalom,na pocetku knjige je za narcisom sklopio onu zakletvu kojom se obavezeao svojim zivotom da ce stititi melfoja i pomoci mu.ocigledno je to morao da uradi,ali ko kaze i da nije hteo...
 
Meni je najomiljeniji 4. deo, a ja sam sigurna da ce JKR da zasere kraj, jer ovaj deo je bio bas zbrzan, nije bilo puno detalja. Stvarno ne znam koko ce oni da snime ovaj film sa svim onim lesevima koji izlaze iz jezera. Pa to ce mala daca hteti da gledaju.Jedva cekam to da vidim, ali bogami moracu da se nacekam. KISS FOR ALL!!!
 
hmmmmm....cisto sumnjam da je Dambldor molio snejpa da ga ubije...
ipak i on je samo covjek,i kao i svi drugi se barem malo plasi smrti!!!
ali ja mislim da je njega vise uzdrmalo to sto je shvatio da ga je snejp izdao nego cinjenica da ce uskoro biti ubijen

pozzz
 
tommy gun:
Meni je cetvrti deo najjjaci.Sad ce izadje.

a035.gif
 
Jos nisam procitao 6. deo da bi procitao pre toga 4 i 5. deo...Da se malo podsetimo...Sinoc sam zavrsio 5. deo i sutra pocinjem 6. ....KONACNO... ja najvise gotivim ova dva dela...tj. 4. i 5.... ne znam zasto ali su mi najuzbudjiviji i napeti....Nadam se da je tako i sa 6. delom...
 
Meni sesta u principu nije losa, ali mi je previse kratka. Nekako, ta skolska godina brzo proleti. I nekako mi je veliki kontrast izmedju pete i seste. peta je isla skroz u detalje, opisivani su razni likovi,casovi, a ovde je toga bas malo. Skoro i da nisu spominjali Parvati Petil, a ona je uvek imala vecu ulogu od Lavander. A i to sa Ronom i Lavander mi je smesno. Zasto se debil nije smuvao sa Hermionom a ladno je mogao?
 
N_ToNx:
Meni sesta u principu nije losa, ali mi je previse kratka. Nekako, ta skolska godina brzo proleti. I nekako mi je veliki kontrast izmedju pete i seste. peta je isla skroz u detalje, opisivani su razni likovi,casovi, a ovde je toga bas malo. Skoro i da nisu spominjali Parvati Petil, a ona je uvek imala vecu ulogu od Lavander. A i to sa Ronom i Lavander mi je smesno. Zasto se debil nije smuvao sa Hermionom a ladno je mogao?

Kapiram zasto se odmah poslije utakmice becio na zvalinjanje sa Lavender. Eto, ona se kao lozila malo na njega, pa je sizio sto mu se sestra cmace sa drugom po hodnicima, pa ga je Hermiona napala da brani Dzini i onda je on odlucio da i on malo proba to... Ali mi je apsurdno da gotovo ne ponimjnu Lavanderinu naj drugaricu kroz sve to.

Jako je zbrzano, kao da joj je to neki nacrt za knjigu, a ne gotova knjiga.
Inace ja sam malo planirala sta ce biti sa svima njima poslije svega... I uvjerena sam da ce Ron i Hermiona da se smuvaju. I da ce Fler i Bil imat prilicno... cudnog potomka. I da ce Lupin i Tonks imati dijete i svasta nesto...
 
Pa ljudi i ja procitah knjigu... Istina za manje od 15 sati ali sam procitao.....I sad ovako...
Knjiga je odlicna i meni se svidela...Ono sto mi se svidja jesto sto Dz.Rouling nije Zavrsila pricu...vec je ostavila onako u celini da zavrsi 7. knjigu.... e ad par pitanja, nedoumica, misljenja...

Da li mislite da ce harry da se vrati na hogvorts?
Moje misljenje je da jednostavno ne znam...ali mislim da ipak hoce...
Roulingova posle svega ovoga u 6. delu izgleda da ne planira da se zaustavi na 7, delu knjige...mislim u 7. delu bi harry trebalo da:
a) pronadje 4 horkruksa i unisti ih (ukljucujuci i Voldemora)
b) obracuna se sa Drakom
c) obracuna se sa Snejpom....
ili ce da knjiga bude veeeeelika ili ce dogadjaji da se nizu jedan za drugim ili ce da bude jos knjiga.....Da li mislite da je R.A.B. zaista unistio medaljon?
I poslednje (kojeg mogu da se setim) posle 5. dela tj. organizovanja kluba DA pocinjem da mislim da ce Nevil na kraju imati mnogo vecu ulogu nego sto mu je posvecena kroz ovih 6 delova.....
pa ljudi hteo bi da cujem i vas misljenja!
 

Back
Top