Harry Potter Fan Club

  • Začetnik teme Harijeva sestra
  • Datum pokretanja
Fanatic_Kv:
OK citao sam malo vase postove
leseratte.gif
i posto ne mogu vise da izdrzim pitanm sledece.... koliko postoji tih horkruksa (ili kako god) i koliko je unisteno.... Da li je Damb bio horkruks ili nije...
spy.gif



O i da:
R.A.B. je Regulus black.... evo obrzalozenja:

Kao prvo Rab zapocinje poruku "to the Dark lord"...Taj naziv koriste samo smrtozderi..ragulus je bio smrtozder...
"Znam da cu biti vec duze vreme mrtav, kad budes citao ovu poruku"...regulus je ubijen od strane 'kolege" smrtozdera! A zasto? on je shvatio da se suvise zaglibio i pokusao je da pobegne ali zasto? Sta ga je to toliko uplasilo??? Mozda cinjenica da mora hladnokrvno da ubije bebu da bi stvorio horkruks?? i mozda je odbio voldemra??? umro je pre 15 godina kada je Hari bio TA beba..."Suocavam se sa smrcu u nadi da ces kada sretnes sebi ravnog ponovo biti smrtan" on zna da ce hari preziveti (opet Sirijus je bio bjegov kum) i zna da ce doci dan kada ce Hari postati voldemoru ravan i kada ce saznati tajnu o horkruksima...I zato bezi od Voldemora i zavrsava tragicno...mislim malo ocigledno zar ne???


Ali dobro to je samo moja pretpostavka....
horkurksa ima sedam jer je to kako voldemor kaze najmocniji magiski broj!Dambldor je unistio prsten(cini mi se)a valjda je R.A.B. unistio medaljon...

hmmmm....ne znam za regulusa ali ja sam stekao utisak po sirijusovoj prici da je on neki glupak koji voli mracne vjestine.
e sad u tvoj teoriji se sve uklapa, medjutim Dambldor je jedva uspio da se izvuce iz pecine a ja mislim da bi on na kraju umro od onog napitka...
 
Meni se cini da film nece biti los, ali su stvarno izabrali glupe glumce. U knjizi pise da je Fler najveca lepotica, a ova sto je glumi lici na narkomanku. Sedrik mi se isto ne svidja, a Krum je lepsi nego sto sam ocekivala jer sam ga uvek zamisljala onakvog kao sa korica cetvrtog dela. Dambldor sa onom kapicom lici na Merlina.
 
znaci krum je i onako sam po sebi trebao da bude neki selja, jer su svi bugari takvi... sedrik je medjutim trebao da bude bolji, a od fler sam video samo dve slike, mozda je i negde lepsa, ko zna... njoj su trebali da stave sve te efekte, svetlosne, kao u gospodaru, ono kad svetlost bela izbija iz galadrijele... to odaje utisak vile i to danasnja tehnika moze da odradi ko od sale... ne kapiram sto nisu...
dambldore, zaboravio si da je i hari unistio dnevnik, treci horkruks. ostaju jos tri. i nema sedam horkruksa, kako ja znam. ima sedam DELOVA DUSE, sto ce reci, sest u horkruksima, sedmi deo u voldemoru samom. to poslednje treba hari da unisti, a pre toga horkrukse. kad horkruksi nestanu, voldemor ce konacno biti smrtan kao i svi ostali ljudi, ali opet je problem, i dalje je neverovatno mocan i vest carobnjak...
 
zar nije lakse da Hari umze utoku i ubije Vodija tri puta?
nekako mi ovo resenje zvuci normalnije nego traganje za horkruksima po celom svetu, mada opet Hari je to pa ma ne bi cudilo da on to sve pronadje sam
pocinjem vec polako da se nerviram, tako da cu ovu glupu pricu zavrsiti drugi put

btw, pozdravio vas je Feanor koji ce btw uskoro da postane tata
 
Pozz, ljudi...
Procitala sam knjigu prije dvije veceri i otkucala sam vrlo fin post, ali izbile komplikacije, post nije prihvacen, pa sam malkice siznula, ali evo pokusacu opet...
Hvala Fanaticu na lijepim zeljama povodom puta. Doselila sam u Bg prosle sedmice, pa sam cim sam se malo snasla nabavila Harija. Oni koji zive u Bg su mogli da me zapaze jer sam citala knjigu hodajuci kroz Knez Mihajlovu koja je prilicno prometna i sudarala se sa ljudima okolo...

U globalu sam zadovoljna. Pocetak sa onim premijerom mi je bio malo smor prvih par strana, ali je i to ok. Mada mi se cini da je knjiga nekako nerazradjena. Neka mala Amerikanka je rekla da joj vise lici na neki nacrt knjige nego na gotovo djelo. Dobar opis. U svakom slucaju dosta skromniji obim u poredjenju sa prethodnim. Ne govorim o broju stranica vec o ukupnoj poenti.
Opet, ne mogu reci da mi se ne dopada jer sam odusevljena, a ono bi bile neke zamjerke.
Pratila sam vas razgovor. Ne vjrujem da su ni Hari ni Dambldor horkruksi jer Voldemor ne bi dopustio niti nastopjao da unisti sopstvene cuvare svoje duse. On je poslao malog Draka da ubije Dambldora, zar ne? Tako da ne vjerujem ni da je Dambldor molio Snejpa da ga ubije. Da je Dambldor pomislio da je on horkruks rekao bi to Hariju.

Onda, onaj napitak sto je Dambldor pio... Zasto je morao da ga popije, Sto nije zahvatao onom casom pa prosipao. Ok nije htio da se slije u jezero i probudi inferijuse, trebalo je da skine neki dio robe i da sipa po njemu. Roba bi to upila. Opet, moguce da nebi islo, ali kako zna kad nije ni pokusao. To mi je nekako supljina u prici. A cime je djecak Tom plasio djecu u toj pecini?
Sto se tice Regulusa, naka neko ko ima peti dio pri ruci pogleda tamo s pocetka kada Sirijus pokazuje Hariju svoj rodoslov, mozda pisu imena roditelja. Ako se otac zove na A, previse je ocigldno da je to bas Regulus. Procitala sam ovdje teoriju da se on uplasio kad je trebslo da ubije bebu, bratovo kumce. Pa ne vjerujem da je bas trebalo da ga ubije on jer se Voldemor vodio onim prorocanstvom po kom bi on licno trebao da ga ubije.

E i nervira me sto Morfina zovu Tomovim stricem, a on mu je ujak! Greska u prevodu.

Da li mislite da ce Drako da predje na pravu stranu? Nesto imam osjecaj da hoce jer mu se na onoj ne pise dobro. Snejp je odradio njegov posao, pa nece pokupiti neke velike aplauze za svoj prvi zadatak. Ona, njegova majka je bila spremna da oda njegov zadatak Snejpu da bi zastitila sina, a poenta sledbenistva Lorda Voldemora je da ti je on vazniji od porodice. Lucijus je takodje dobro zglajzo i sto rekose, na bezbjednom je u zatvoru, ali ako ikada izadje... Lucijus je inace iskonsko ***** od covjeka i ako predje na dobru stranu to ce biti iz interesa, ali mislim da ce njegov sin ukapirati. Cuo je da ga je Dambldor izbjegavao da ga zastiti od Macnog gospodara, spustio je stapic... U pocetku, kad mu je zadatak povjeren bio je ponosan, jedva je cekao... Onda je vidjeo da to nije tako lako, uplasio se za svoj zivot, plakao je... I kad je relativno se dradio i nasao Dambldora, nije mogao da ga ubije jer prosto nije to!
A zasto recimo Belatriks koja je vjerovala u povratak svog gospodara nije uhvatila neko dijete, uzela mu malo kose, smuckala visesokovni napitak, ukrcala se u vozic za Hogvorts kao prvacic, pa jednom, bilo kada, pred svima ili sama odradila Avada Kedavra i pustila da je uhapse... Mada, jerovatno nije smjela bez njegovog dopustenja, ali mi se cini kao zgodan plan...
 
Zasto jos ne pisete?!!!! Jel vi znate koliko sam se ja mucila da ovo otkucam, pa da postavim jer me nesto komp z? Malo postovanja, alo ekipaaa! Jel vi hocete da umrem? Ok, umrijecu pa ce vam biti zao... Nosite preko 60 kila na dusi... HAHAHA.

E, da. Mislila sam da ce onaj smarac Fler da otpili Bila jer je postao, hm, pa pomalo ruznjikav. Postupila je skroz kontra svakom ocekivanju. Mislim na pocetku i tamo za Bozic je totalna kravetina i onda naprasno... Ok... E zamislite njihovo dijete - mama polu vila, cale polu vukodlak... Mislim, strasno.

A zasto je Hari ijednom pomislio da se Tonks lozila na Sirijusa kad joj je on bio rodjak? Jel' to u Britaniji skroz ok zaljubiti se u rodjaka. Ali su svi nakako strasno iskulirali Sirijusa. Ne mora da se vrati, samo da Hari ponekad pomisli na njega. Pa ono kad se lozi na Dzini da kaze u ebi kako bi on sad pitao Sirijusa za savjet, ali on je otisao... Pa na sahrani da kroz suze pomisli kako su njemu dva najbliza covjeka sada zajedno da ga njihove duse stite... Mislim, bilo sta. Samo kaze - shvati sam da moram da nastavim da zivim... A prosle ssu tek dvije sedmice od njegove smrti. Bez veze.

I kako su mogli da onako ispale Hagrida? Djubrad mala. Ok Hermiona ima bas ful program, ali ova dvojica su smradovi.
 
poz nevena!!!!!
provjerio sam jos prije,ne pominje se ime sirijusovog oca...
hagrida mi je bilo nevidjeno zao...
pocetak sa premijerom mi je bio extra....
i pored toga sto mi je upio omiljenog lika sve mi se vise svidja lik severusa snejpa...nekako obozavam likove kiji su dostojanstveni u svakoj prilici...
 
Mislim da je Hagrida Roulingova namjerno toliko izbacila. Stavrno se nije ocekivalo da napuste njegove casove. Primjtili ste da se uzasno rijetko pojavljivao. Kljucna njegova scena je bila sahrana Aragoga i to zato sto je Hari trebao da izmuva Puzoroga za ono sjecanje.

Snejpovo ime i prezime su mi se strasno svidjali od prvog dijela, a onda i fizicki izgled, ali mi se on kao on nije dopao ni jednog trenutka. Mozda me malorazvedrilo ono u prvom dijelu kada smo mislilii da on nesto muva sa Voldemorom, a ono bio Kvirel, pa se ispostavilo da je jos uz to spasio Harija i da ga ne gotivi samo zbog nekih uspomena na njegovog bahatog oca i kompaniju... Inace, on je jedno frustrirano dijete. Sjecas se scene iz sita za misli kako je gladao svadju svojih roditelja. Mada nikada ne bih rekla da nije cistokrvan. Mislila sam prvo da je onaj princ Voldemor tj Tom i na neki ludi nacin Lili Evans, Harijeva mama. Onda sam cula da je knjiga stara skoro 50 god otpalil su oboje... Pomislila sam i da je Severus, ali sam bila uvjerena da nije polukrvan. Uglavnom, u ovom dijelu je ispao takav gad da je sam sebe prevazisao. Ostao doslijedan svom uvjerenju i to postujem, ali je sve radio iza ledja covjeku koji ga je jedini stitio od Askabana i okoline i koga je na kraju onako bijedno ubio radi slave medju smrtozderima.
 
E ljudi da vam se pohvalim pocela sam da citam 6. deo :mrgreen:...pocetak uzasno smara :P
Videla sam glumce koji ce glumiti u 4. delu filma ... sa reci - ocekivala sam vise.Sto neko rece Fler bi trebala da je lepsa..i zar nisu mogli da nadju neku mladju???MIslim ona je '82 godiste :roll: a svi ostali su oko '85-'86.Bezveze...
 
Ko nije neka obavezno procita sesti dio.
I ja sam jos odavno vidjela glumce za cetvrti dio. Totalno bez veze. Mislim, Sedrik bi trebao da bude neki frajer nevidjeni, ono smekerica, sposoban, pametan... A i ne izgleda bas... A Fler jeste dobra riba, ali nije fazon da bude samo dobra riba kakvu mozes vidjeti na ulici. Ona treba da ima neku auru ljepote, da bude vila. Ovi su joj kosu umocili u plavo i sad je ona kao vila... I ne izgleda mi nesto kao Francuskinja. Uglavnom, po opisu iz knjige Fler ne izgleda onako, a ako stvarno zenska ima 23 god, mlada je ali za ovu ulogu treba da ima 17. Doduse, Danijel ima 16-17, a u filmu ima 14. U tim godinama je to bas ozbiljna razlika pogotovo medju djecacima. Mada ne valja mijenjati glumca, to lose utice na gledanost.

Jeste li vidjeli onaj insert iz filma kako Hari plese na balu sa Co Cang? Pa zar ga ona nije odbila zbog Sedrika? Mislim, nisu plesali... Film treba da se zove nekako drugacije. Recimo "Vatreni pehar" i da ispod pise "Radjeno po romanu J.R, Hari Poter i vatreni pehar". Jer nema nikakvog smisla da se zove kao knjiga sa kojom ima tako mnogo razlicitosti...
 
ej i ja sam pruje 3 dana procitala knjigu.. pa... ne znam... dobra mi je ali nije kao moja omiljena-4.
nije losa,ali i ja sam kao svi-ocekivala nesto vise.
neke stvari u knjizi ne razumijem,i neke se ne podudaraju ali ostalo mi je.. pa... ok...

na tabeli od 1-5 dajem joj 1 2 3 4 5
 
To sam i ja rekla. Nekako mi je kao nacrt, sema knjige, ne posvecuje vise toliko paznje nekim stvarima kojima ranije jeste. Recimo, Ron se smuvao sa LAvander i sada nigdj ne pominje njenu naj drugaricu, Parvat iako su recimo nju i njenu sestru trebali da vode sa Hogvortsa. Uglavnom dosta njih je zapostavila.

Sta predvidjate kao buducnost junaka? Sta mislite da ce da radi Hari "kad poraste"? Pitam jer pretpostavljam da nam se to nikada nece reci. Sledeci dio ce biti kompletna tenzija, nece biti radnje u skoli... Mislim da ce mu se pridruziti Ron, Hermiona, Dzini, Nevil i Luna. A zna li neko sta je to Godrikova dolina? Mislim da nije ranije pominjana ili san ja to ispustila.
 
Fanatic_Kv:
OK citao sam malo vase postove
leseratte.gif
i posto ne mogu vise da izdrzim pitanm sledece.... koliko postoji tih horkruksa (ili kako god) i koliko je unisteno.... Da li je Damb bio horkruks ili nije...
spy.gif



O i da:
R.A.B. je Regulus black.... evo obrzalozenja:

Kao prvo Rab zapocinje poruku "to the Dark lord"...Taj naziv koriste samo smrtozderi..ragulus je bio smrtozder...
"Znam da cu biti vec duze vreme mrtav, kad budes citao ovu poruku"...regulus je ubijen od strane 'kolege" smrtozdera! A zasto? on je shvatio da se suvise zaglibio i pokusao je da pobegne ali zasto? Sta ga je to toliko uplasilo??? Mozda cinjenica da mora hladnokrvno da ubije bebu da bi stvorio horkruks?? i mozda je odbio voldemra??? umro je pre 15 godina kada je Hari bio TA beba..."Suocavam se sa smrcu u nadi da ces kada sretnes sebi ravnog ponovo biti smrtan" on zna da ce hari preziveti (opet Sirijus je bio bjegov kum) i zna da ce doci dan kada ce Hari postati voldemoru ravan i kada ce saznati tajnu o horkruksima...I zato bezi od Voldemora i zavrsava tragicno...mislim malo ocigledno zar ne???


Ali dobro to je samo moja pretpostavka....

Znas sta? Kad ovako postavis stvari sve izgleda logicno. I meni je na pamet prvo pao Regulus Blek, ali sam iz Sirijusove price stekla utisak da je bio mamin i tatin sin, carobnjacka verzija Dadlija. I kada je pricao o njegovom prikljucenju Smrtozderima, zvucao mi je kao da je Regulus bio sasvim nebitan clan.To je ipak morao da bude neki bitan smrtozder da bi saznao nesto tako vazno.
Kada se stvari pogledaju iz tvog ugla to je tako...prosto i logicno. Sirijus nije mogao da zna na koji nacin se Regulus zamerio Voldemoru, a i u petoj knjizi Sirijus kaze da je Regulusa ubio Voldemor ili neko po Voldemorovom naredjenju, ali ne zna se zbog cega, jedino zna da se uspanicio zbog nekog naredjenja...Sumnjam da je to naredjenje bilo da ubije Harija, jer sumnjam da bi Voldemor bilo kome dozvolio da se bavi stvarima koje imaju veze sa njegovom dusom.Dobra tema za razmisljanje u svakom slucaju...
 
Kupila sam srpsko izdanje i ne svidja mi se. Prvo sto na korici pise Harry Potter latinicom, a sve ostalo cirilicom, papir je ocajan, a slova su...cudna i ne svidjaju mi se prevodi poglavlja. Englesko izdanje je neuporedivo bolje, sto je za ocekivati.
Ovaj...Zna li neko kad izlazi sedmi deo? Datum? Okvirno? Godina?
 

Back
Top