Harry Potter Fan Club

  • Začetnik teme Harijeva sestra
  • Datum pokretanja
mislim da je j.k.r. rekla da je sedma knjiga poslednja i da definitvno vise nece biyi harry potter knjiga.
sa drakom i snejpom stvarno ne mogu da pretpostavim sta ce biti jer me je sesta knjiga poprilicno zbunila nekim promenama :arrow: drako je hrabriji na recima neko na delima,a snejp je zajebao sve redom.mene trenutno najvise nervira taj r.a.b. jer nemam pojka ko je i mislim da ce tako i biti do naredne knjige,odnosno jos par godina :roll:
inace i ja pretpostavlja da ce nevil imati znacajniju ulogu na neku nacin,zato sto se izgleda poboljsao kao carobnjak a i zato sto je on mogao da bude na harryevom mestu...trebalo bi tu nesto da bude...a hogvorts...hm....zar nisu rekli da ce ga zatvoriti?!ne znam,mozda ce se jos spominjati ali ne verujem da ce se bilo sta bitno desiti tamo....mislim sada kada nema dambldora,sve se menja u skoli tako da ne verujem.
 
Ja se slazem sa teorijom da je Snejp OK lik. Mislim da je od pocetka tj dela sa neraskidivim zavetom ocigledno da je los. A posto je u HP ocigledno uvek pogresno... Ne znam, mislim da samo pokusava da navede sve da pomisle da je Snejp los da bi u sedmom delu napravila neki njoj svojstven preokret. Kada Hari juri za Snejpom i Melfojem i pocne da napada Snejpa, ovaj se samo brani, ali mu ne vraca istom merom, mislim da tu ima nesto vise od Voldemorovog naredjenja. Mogao je da ga onesposobi nekim manjim urokom ili tako nesto. Sto se Dambldora tice...Sigurna sam da je znao da je Snejp sklopio neraskidivi zavet sa Narcisom i znao je da Snejp mora da ga ubije da bi pomogao Melfoju. I definitivno je molio Snejpa da ga ubije. Dambldor je rekao Melfoju da je znao sta ovaj sprema, ali da nije hteo da se suoci sa tim zbog njegove sigurnosti. Mislim da su Dambldor i Snejp vec imali dogovor sta bi Snejp trebalo da uradi ako se nesto tako dogodi. I zato je bilo dovoljno da Dambldor kaze: "Severuse molim te..." i da ovaj odradi svoj deo posla.
Ko je R.A.B.? I dalje mislim da je to Regulus Blek. Nekako se suvise pominje u sestoj knjizi za tako nebitan lik. Pre onog dela sa Horkruksima su ga pominjali onako usput u par poglavlja, kao da je potrebno da bude tu. A i logicno je da to bude neko ko je vec pomenut, a ne sasvim novi lik, osim ako nije rec o necijem nadimku, u sta sumnjam.
 
Tu se savsvim slazem.....
Definitivno tvrdim da je Snejp OK lik koji ce na kraju da pomogne hariju.... Cak i Melfoj mozda....
Takodje sam siguran da ce nevil da ima veeeeeliku ulogu na kraju knjige.... Misteriozni RAB!!!
Da li je neko procitao RED FENIKSA nakon citanja polukrvnog princa.....???? Sirijusova kuca je bila takodje Regulusova.... poglavlje "drevna i plemenita kuca blekovih" , Sirijus i Hari ciste police.... i pronalaze STA??? Zapecaceni medaljon koji je nemoguce otvoriti!!!! Mozda Horkruks???? A sad moja teorija.....
Sta ako je Voldemor trazio od Snejpa da ubije Regulusa.... A onda su oni zajedno zamenili pravi horkruks sa laznjakom....STA AKO RAB NIJE MRTAV?????


I definitivno tvrdim da je Dambldor molio Snejpa da se pridrzava nekog plana a ne da ga ne ubije.... Sve je to unapred osmisljeno....Snejp je trostruki agent...
 
da!!! covece, imas pravo! medaljon koji nisu mogli otvoriti nalazio se sa ostalim relikvijama blekovih u toj kuci!! ali sta su dalje uradili sa njim? stavili su ga u dzak za bacanje i jesu li posle taj dzak bacili? ne pise... taj medaljon sada pociva ko zna gde... ako je to sto jeste, ako je on horkruks, onda mora da je roulingova zamislila da on ne zavrsi posle tog ciscenja kuce u nekom londonskom kontejneru. najverovatnije su sve stvari veslijevi, hermi i hari stavili u te dzakove i odlozili negde u neku ostavu kuce blekovih. idealno! jer hari se tamo vraca, secate se. to je sada njegova kuca!! horkruks ce mu biti pred nosem tokom boravka tamo. briljantno smisljeno! roulingova je ipak genije... jos ranije je predvidela da hari poseti tu kucu i cak na kratko vidi horkruks, ne da zna sta je to, ali ipak da ostavi nama trag, i da potom sirijus umre i hari nasledi tu kucu kako bi posle ponovo bio u njoj. sirijus nije umro dzabe. postoji razlog, i to je upravo ovaj. a onaj boravak u kuci blekovih sa redom feniksa takodje nije bio dzabe. hari je tada upravo upoznao mesto gde se krije jedan od horkuksa, za koje nije ni sanjao da ce jednom u buducnosti za njima tragati.
ostaje RAB? ko je on? ako je horkruks medaljon u kuci blekovih, onda je logicno da je to regulus. ko bi drugi iz te kuce bio u bilo kakvom konfliktu ili bliskim odnosima sa voldemorom. ako je regulus taj RAB, onda mora da je imao izuzetno veliku ulogu u svoje vreme i za celu pricu i moguce je da se pojavi jos nekako pred harijem, kao duh ili drugim nekim putem razgovora sa mrtvima. tu tipujem da ce se hari ponovo sresti sa jecajucom mirtom koja zna dosta o smrti i tome kako postati duh i kako je uopste u smrti. a gotovo sigurno ce se prica vratiti onom velu i mozda jos nekoj misteriji u odseku u ministarstvu. roulingova uvek pusti da prodje jedna knjiga izmedju dve da se zaborave neke stvari. primer je kuca blekovih koju upoznajemo u petici, a onda je nema u sestici bas kad bi nam bila najpotrebnija za odgonetanje one misterije o relikvijama cistokrvnih porodica i horkruksima, a onda se kuca ponovo pojavljuje u sedmici i to vise, obzirom da hari sad tamo zivi. jednostavno kucu zaboravljamo, kao i sve te stvari koje ona skriva. primer je i veo koji se isto pominje u petici, pa onda ne u sestici. u sedmici mora, ali mora da se pojavi. primer je jos i jecajuca mirta koja se pojavljuje prvo u dvojci, pa u cetvorci, pa u sestici, ali kratko u sestici. u sedmici ce verovatno da bude.
 
hit:
da!!! covece, imas pravo! medaljon koji nisu mogli otvoriti nalazio se sa ostalim relikvijama blekovih u toj kuci!! ali sta su dalje uradili sa njim? stavili su ga u dzak za bacanje i jesu li posle taj dzak bacili? ne pise... taj medaljon sada pociva ko zna gde...

ostaje RAB? ko je on?

ha!!! pa naravno da sam u pravu... ali opet predvidjas neke stvari!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Koliko si obracala paznju u citanju 6. dela...NE MNOGO ocigledno.... Da ti nije promakao SITNI detalj....

Mandangus Flecer koji krade sve vredne stvari iz kuce Blekovih!!! u razgovoru Harija i Dambldora saznajemo da se flecer krije od Dambldora a Dambldor otvoreno TVRDI I UBEDJUJE Harija: "Ipak, budi uveren da nece vise krasti stare Sirijusove stvari"!
mozda Dambldor ipak zna neke stvari koje odnosi u grob....


A da i da ne zaboravim....Misteriozni RAB je Regulus Alphred Black!
 
fanatiku, ja nisam zensko

btw, odlicno ti ide slaganje zagonetki. umes da saberes dva i dva, to je kul. mandangus krade predmete iz te kuce... hari ga uhvatio u tome... dambldor je rekao da mandangus to vise nece raditi, tj, sprecice ga... sve su to tragovi koje nam jkr nije dzabe dala. o ne, nikako. jao, kako sam to mogao da zaboravim. sad se sve uklapa. ti tragovi zaista nisu bili nimalo vazni za tok radnje u sestici. ako nisu imali nikakav cilj tada, onda ce sigurno imati za sedmicu. nista nije dzabe, nista! kao ni onaj kratki naizgled bezvredni trag o starom krcmaru u veprovoj glavi. kao da ga je hari jednom vec video, pisalo je... da, video je njemu slicno lice, lice njegovog brata, albusa dambldora. pa jel ste videli, starac se pojavio na sahrani. doduse, dambldor je vec rekao da ima dobre odnose sa tim barmenom, ali nije iskljuceno da je starac bas aberfort, zar ne?
dobro, na stranu sad te ostale tragove. ono sa mandangusom zaista tera mozak na razmisljanje. kada ga je hari uhvatio na delu u dilovanju u sestici, odjednom je na kratko u pricu uletela, ili se bar spomenula kuca blekovih i relikvije u njoj. to roulingova sa razlogom i pazljivom kalkulacijom ubacuje malo po malo trag, da se kuca ne zaboravi. kuca ce biti vazan element u prici u sedmici. ali nije previse sirila pricu o tome, kako ne bismo provalili izvor tih tragova. definitivno je jasno sledece: hari ce ziveti u kuci blekovih, tu je i sediste reda feniksa pa ce on biti glavni i moci ce stalno da zaseda sa njima na poverljivim sastancima, bice jedan od najvaznijih clanova, svi ce mu pomagati u traganju za horkruksima i ici ce sa njim gde treba, medaljon ce naci ili u samoj kuci ili kod mandangusa ili na nekom trecem mestu (moguce je da je mandangus prodao jos ranije ukradeni medaljon nekom putniku ili igrom slucaja nekom poznatom liku, ili je par moguce da je medaljon zavrsio na nekoj deponiji u londonu, posto su hari i kompanija njega svrstali u predmete za bacanje posle ciscenja kuce u petici), i dvosmerno ogledalo ce ponovo biti u funkciji, hari ce ga koristiti da komunicira sa nekim zivim ili mrtvim stvorom (jedno je slomljeno i hari ce ga popraviti reparo spelom, a drugo se nalazi u kuci blekovih), i rab (vrlo moguce da je regulus alfred blek) otkrice svoj identitet, bio on mrtav ili ne.
 
ej, vidite li vi sa kim je on sklapao dil, mislim mandangus! sa barmenom!! e sad je sve jasno, barmen je aberfort!! aberfort zna za medaljon i on i albus su zeleli da ga se dokopaju iz kuce blekovih. albus je znao, i poverio se verovatno svom bratu, pricali su o tome. ali zasto bi damb krio svoje sumnje od harija i zasto bi angazovao mandangusa da donese medaljon? cak i da je tako, mandangus bi onda rekao hariju da ne krade vec da pretrazuje kucu blekovih za dambldora. albus je krio stvari i od harija i od mandangusa. ocigledno je hteo prvo da bude siguran u svoje sumnje pre nego sto ih obelodani hariju, a mandangus je nevazan, on samo treba da odradi poslic. zato je verovatno aberfort u dogovoru sa albusom narucio par relikvija iz kuce da mu flecer donese na kvarno, cist posao. kad se aberfort tim putem domogne horkruksa, bio to medaljon ili sta vec, automatski ce ga i albus imati i stvar ce biti resena. moguce je da je medaljon vec kod aberforta, ali albus nije doziveo da to vidi.
svejedno, aberfort ce imati jaku ulogu u sedmici. to ce biti zanimljivi lik...
 
hit kao prvo zelim da ti se izvinim....

A sad back on the subject!
procitao sam ponovo 6. deo i istrazivao po prethodnim delovima knjige....Sledece

-ono sto mi zaista nije jasno je kako ce hari da unisti horkrukse???
Mislim nigde nije receno...Damb je izgubio ruku zbog prstena... Hari sigurno nece da baci rasparcavajucu kletvu na horkruks i da ocekuje da se unisti....

-kad smo vec kod horkruksa mislim da sam konacno shvatio koji je poslednji horkruks!
Znaci znamo da postoje sledeci:
1) Voldemor
2) Dnevnik Toma Ridla
3) Prsten porodice Ispijenih
4) Zmija Nagini
5) Solja Helge Haflpaf
6) Medaljon Salazara Sliterina
i 7) nesto od Grifindora ili Revenkloa....

Svi znamo da voldemor nije mogao da se docepa grifindorskog maca sto nam za uzvrat ostaje samo revenklovski stapic..... (mac,solja,medaljon i stapic) Damb je rekao da je Voldemor bio opsednut ovako jakim magijskim predmetima ali posto nije mogao da se docepa maca uzeo je svoju zmiju nagini (u crnoj magiji zmija je simbol za ponovno radjanje....) tako da je to ocigledno....

-Sto se tice medaljona....
ne mora a znaci da je mandagus uzeo medaljon...opet tu predvidjamo neke stvari jer znamo da je i sam Kricer krao stvari iz torbi za bacanje i nosio ih u svoju vitrinu pored bojlera...Mozda je medaljon jos uvek tamo....

-i jos jedan dokaz da je Snejp dobrica....
Dobro ovo nije dokaz vec samo teorija...ali kada su se vratili uz pecine Damb je znao da ce umreti pod uticajem onog napitka tako da je zeleo da vidi Snejpa na samrti...nije zeleo ni madam pomfri ni nikoga vec samo Snejpa...zasto??? ostaje da se vidi.... i ipak Snejp nije hteo da povredi harija u svom begu vec je samo odbacivao kletve...Cak i kada je bio besan...Tj. kada ga je hari napao Sektumsemprom...

- cuo sam neke glasine o mogucem nazivu 7. knjige....Harry Potter and the Heir of Griffindor
extra zar ne...takodje je JR izjavila da je jos 1999 napisala kraj za knjigu i otkrila je da se poslednji deo knjige odnosi na stanje u drustvu posle carobnjackog rata...i zadnja rec u knjizi je ,kako ona tvrdi, jedan jedini >>>OZILJAK>>>>!

ono sto moram da spomenem jeste da je JR napomenula da i u 7. delu umire osoba od VELIKE vaznosti...na forumuma sirom sveta se sire glasine (ili nazovi cinjenice) da je to neko iz porodice Vesli...
koliko god to glupo izgledalo najvece sanse padaju na Rona koji ce na kraju zrtvovati sebe zbog Harija....prisetimo se casa predvidjanja kada su citali sudbinu iz soljica.....hari je Ronu predvideo da ce umrei u strasnim mukama ali da ce ipak biti srecan zbog toga... takodje se uveliko razglabaju price o

-Harijevom povratku u u svoj rodni kraj...
gde ce saznati istinu o svojim roditeljima i o Lili poter koja ce da ima veliku uloguuuu.....

@N_ToNx
posle citanja ove knjige uvek se vrati jednu ili dve unazad....

Uf...moram da stanem.....
 
fanatic, gdje si ti!!! Jako mi je drago sto si procitao knjigu i sto si nas naveo na neka razmisljanja o njoj. Ja nemam uslova da se vratim na prethodne knjige jer su mi ostale u HN, a ja sam trenutno u Bg do daljnjeg, a nisam bas sprema da ih nanovo kupujem.

Svidja mi se kako se tema razvija, mada licno trenutno nemam mnogo komentara. Mislim da ce Snejp poginuti na kraju, a da ce Hari saznati blagovremeno da je bio ok tip. Ne bih voljela da Ron pogine iz ma koga razloga jer i bilo totalno njesra. Ali koliko je zemska luda jos ce i njega da ubije. Ma neka fino pobijedi Voldemor i sve ih poroka... Stvarno!
Ne, stvarno mislim da ce to biti Snejp. A ako mislite da je krcmar Dambldorov brat, zasto ga je krio od svih, zasto nije rekao nikada nista o tome. Cudno.

Predvidjali su da ce i u sestom dijelu pominjati oci Harijeve mame i da ce to biti jako bitno, ali nije. Vidjecemo. Mislim, u svakom slucaju, da ce Drako biti na pravoj strani na kraju. Bice malo pakosno djubre, ali ce ispasti ok, koliko god je moguce.

A Nevil ce ubiti Belatriks. Ili ce nesto slicno napraviti. I zbog toga ce stradati ili nesto tako, ali sam uvjerena da ce biti jako bitan. Mozda izgubi neke moci u toj borbi. A mozda ce se smuvati sa Lunom. Sve mi nesto na to vodi.
 
Ne verujem da ce Ron da umre. Bilo bi stvarno glupo da i on umre. Kada bi neko od njih troje na kraju morao da umre, meni je logicno da bi to bio Hari. Ja sam cula teoriju kako Hermiona i Ron cuce nad mrtvim Harijem i Hermiona kaze nesto na foru da mu je nestao oziljak. Mada, to je malo verovatno... Stvarno nemam pojma.
 
N_ToNx:
Ne verujem da ce Ron da umre. Bilo bi stvarno glupo da i on umre. Kada bi neko od njih troje na kraju morao da umre, meni je logicno da bi to bio Hari. Ja sam cula teoriju kako Hermiona i Ron cuce nad mrtvim Harijem i Hermiona kaze nesto na foru da mu je nestao oziljak. Mada, to je malo verovatno... Stvarno nemam pojma.

AAAAAAA, grozno. Mislim, bilo bi u njenom maniru - carobno, neocekivano, ali ona vis enije samo pisac. Ona je jedan trgovac koji hoce da joj knjige idu. Vjerujem da njeni ljudi prate sta citaoci predvidjaju, pa ce sve sto pogode promjeniti. Prati kako volimo kog lika, sta nam se svidja a sta ne... Nemam pojma. Mada, moguce je.
 
HEBEHA:
fanatic, gdje si ti!!! Jako mi je drago sto si procitao knjigu i sto si nas naveo na neka razmisljanja o njoj. Ja nemam uslova da se vratim na prethodne knjige jer su mi ostale u HN, a ja sam trenutno u Bg do daljnjeg, a nisam bas sprema da ih nanovo kupujem.

Svidja mi se kako se tema razvija, mada licno trenutno nemam mnogo komentara. Mislim da ce Snejp poginuti na kraju, a da ce Hari saznati blagovremeno da je bio ok tip. Ne bih voljela da Ron pogine iz ma koga razloga jer i bilo totalno njesra. Ali koliko je zemska luda jos ce i njega da ubije. Ma neka fino pobijedi Voldemor i sve ih poroka... Stvarno!
Ne, stvarno mislim da ce to biti Snejp. A ako mislite da je krcmar Dambldorov brat, zasto ga je krio od svih, zasto nije rekao nikada nista o tome. Cudno.

Predvidjali su da ce i u sestom dijelu pominjati oci Harijeve mame i da ce to biti jako bitno, ali nije. Vidjecemo. Mislim, u svakom slucaju, da ce Drako biti na pravoj strani na kraju. Bice malo pakosno djubre, ali ce ispasti ok, koliko god je moguce.

A Nevil ce ubiti Belatriks. Ili ce nesto slicno napraviti. I zbog toga ce stradati ili nesto tako, ali sam uvjerena da ce biti jako bitan. Mozda izgubi neke moci u toj borbi. A mozda ce se smuvati sa Lunom. Sve mi nesto na to vodi.

YO YO Nevena, sta se radi>? Kako na fax-u???
Evo mene nazad u raspravi....
harijeva keva Lili ce da bude u centru razvijanja price u 7. delu (tako sam makar cuo)...Drako ce na kraju doci na onu "pravu" stranu jer smo videli da je samo JAK na recima, a na delima.... Sto se tice Nevila on ce kao sekundarni "Izabrani" imati mnooogo vecu ulogu u 7. delu knjige nego u ostalim... A za Rona...To sam samo procitao... sto se tice Rona i hermione koji leze nad mrtvim harijem...i to je moguce jer se uveliko na forumima sirom sveta razglaba o tome kako je i sam hari horkruks (!!!!) sto je nebuloza jer je i sam Voldemor bacio par zabranjenih kletvi na njega...Covek nije lud da ubije svoju dusu..... ali postoji jedna vrlo 'intrigantna" opcija... Da je Harijev oziljak horkruks sam po sebi...ne znam koliko je to moguce ali tako sam procitao.....

Ajd pa PoZ i pozdrav za sve harijeve fanove....

P.S. da ne zna neko da mi kaze ko glumi voldemora u HP i Vatreni pehar.... koji inace dolazi kod nas u bioskope 22. decembra!
 
Mislis da ce da ubije Harija i iskoristi njegov oziljak kao svoj poslijednji komadic duse? Zanimljivo. Ali mi se te sumorne verzije ne svidjaju. I inace mi je uvijek bilo tako. Nalozim se na fil, seriju, knjigu i onda se sve na kraju u*ere... Nadam se da Hari nece.

Inace, na faksu je super, hvala na pitanju. Pozz
 
manne verujem da ce da ubija harija!!!ipak je knjiga o njemu...i zar ne kaze da ce jeda od njih dvojice morati da ubije drugoga :arrow: odnosno da jedan umira a drugi ostaje ziv? :shock: ili je to moja detinjasta vizija svega? :? :(
 
Ma kaze i to, ali je Dambldor u 6. dijelu pominjo neku fleksibilnost kod procanstava - Da te nije napao kao bebu, ti bi zivjeo sa starcima, ne bi znao za njega vise od druge djece, normalno bi odrastao, bio bi prosjecan djecak, ne bi bio nikome poseban, ne bi imao od malena komplekse zbog zivota sa Darslijevima, ne bi bio od djetinjstva suocen sa popularnoscu, ne bi bio ogorcen ni toliko spreman na takve akcije, ne bi bilo potrebe za akcijama...

Tako da je i to sa uzajamnim ubijanjem relativno.
 
Da,Voldemora glumi Ralf Fajns.Slazem se da bi stvarno bilo glupo da Hari umre samim tim sto se to bas mozda ocekuje,ali mislim da ce Dzoan ipak ubiti nekoga za koga se najmanje nadamo...isto kao u V delu Sirijusa?Nisam procitala jos sesti deo ali ne znam...mozda ce Hagrid poginuti?!
 

Back
Top