Harry Potter Fan Club

  • Začetnik teme Harijeva sestra
  • Datum pokretanja
evo i mene, posle duzeg vremena(10 dana :D ), pod novim nickom.
procitala sam 6. deom na engleskom, za 5 dana. nisam bas sve razumela.
5. deo je na mene ostavio jaci utisak, mozda zato sto sam ga citala na srpskom, a mozda zato sto se vise stvari otkriva....

ako neko zeli da disktuje sa mnom o 6. delu, samo napred - ne znam da je iko iz mog drustva procitao 6. deo... a moram da razmenim utiske!@

sad cu malo da se vracam na vase stare postove i da citiram, ne zamerite!
pozdrav :D :D
 
Sentimentalna budala:
Evo samo da kazem da se jedan od smaraca pojavio ali da je ovaj smarac dobro potkovan sto se tice Hari Potera.
Sama zamisao drustva je na nivou 5 ogodisnjeg deteta.
Ne razumem sta ce njima metle kad mogu da se prebacuju ili imaju flu mrezu ili teleportacioni kluc.
Kad su carobnjaci tako mocni u odnosu na normalce kako to da oni nikad organizovano nisu pokusali da ih pokore sto je tipicno za svako ljudsko bice bilo ono "Blatokrvno" ili ne.
Koja je sustina ostalih igraca kvidica kada cela utakmica zavisi samo od tragaca.Cini se onda uzaludnim sve muke i trud ostalih igraca.
Zar je moguce da u carobnjackom drustvu postoji samo jedna banka.
Ne razumem smisao slavljenja Bozica i Noci vestica sto predatavlja huljenje boga.
Kakav je onda smisao Hristovih cuda samim tim i Bozica kad Carobnjaci sve to mogu.
Gde carobnjacka deca uce da pisu i osnovnu matematiku.
Moze li takav svet da opstane bez psihologa,socijalnih radnika ili bilo kakvih tragova ikakvog zanatstva i industrije jer kotlovi,metle odore moraju da se prave od nekog materijala.
Kad je Harija spasila samozrtvujuca cin njegove majke nisu li i drugi mogli to da urade.


videla sam da je neko vec odgovorio na ovo, ali i ja cu - iz mog ugla.

ne moze se prebacivati unutar nekih prostora, recimo hogvorts. sto se tice teleportacionih kljuceva, oni se prave na jednom mestu da bi ih koristilo puno ljudi, ne mogu se praviti na svakom koraku.
ko kaze da nisu? carobnjacka vlada pokusava da zataska pojedine ispade, i verujem da se vecina carobnjaka plasi posledica koje bi se dogodile kada bi otvoreno napadali normalce. mada, ima ekstremista. eto ti lord voldemor :D
veeeelika greska. svi su bitni. ako ne za postizanje (da tako kazemo) golova, onda za sprecavanje tragaca da nadje skrivalicu.
moze tragac jedne ekipe da uhvati skrivalicu, i onda oni pobedjuju, medjutim gledaju se poeni, ako drugi tim ima vise poena, njima je bolje, bez obzira na to sto je prvi tim uhvatio skrivalicu. okej?

ma, ima sigurno drugih banaka, ali ne u engleskoj. mozda carobnjacka populacija nije tako velika? cim ima samo jedna carobnjacka skola u engleskoj.
ili, pod dva, mozda je gringots najpoznatiji.


ovo necu da ti objasnjavam jer meni mnogo toga u vezi sa bogom nije jasno.
oni krecu u skolu sa 11, verovatno ih uce roditelji da pisu.
a za matematiku, pa valjda ima taj predmet, mislim da ga hermiona uci?


ma, ima, sigurno, samo sto nisu bitni za nasu pricu, o hariju.
dakle, kon sto neko rece, verovatno se drugi ne sete toga u tom trenutku pred smrt, ili nemaju moci.
 
Girl next door:
evo i mene, posle duzeg vremena(10 dana :D ), pod novim nickom.
procitala sam 6. deom na engleskom, za 5 dana. nisam bas sve razumela.
5. deo je na mene ostavio jaci utisak, mozda zato sto sam ga citala na srpskom, a mozda zato sto se vise stvari otkriva....

ako neko zeli da disktuje sa mnom o 6. delu, samo napred - ne znam da je iko iz mog drustva procitao 6. deo... a moram da razmenim utiske!@

sad cu malo da se vracam na vase stare postove i da citiram, ne zamerite!
pozdrav :D :D
WB!
koji nick si prije koristila?
 
Evo mene opet iz internet cafea...
nisam izdrzao da ne kazem par stvari
Ovo se odnosi na prepirku oko gospodra prstenova i harija potera...
Dakle cinjenica je da je Roulingova pozajmila neke stvari od tolkina..Meni najocigledniji su bili dementori koji me nevjerovatno podsjecaju na nazgule ybog osjecaja koji oni stvaraju,strah i hladnocu...
Kada sam to pomenuo neko mi je bio odgovorio da strah i hladnoca hvataju i kad dune nocni povjetarac pa ne znaci da svako ko pomene nocni povjetarac kopira tolkinove nazgule :?:
ali cinjenica je da ni tolkin nije sve sam izmislio.Mozda njegovi uzori nisu bili drugi pisci ali vjerovanja i mitovi raznih naroda svakako jesu!
Dalje,mislim da nisu osnovane ni tvrdnje da je hari poter djecija knjiga.Ona svakako jeste ispod nivoa ozbiljnost gospodara prstenova ali nije za djecu od 8 godina kako to neki vole da kazu.Uostalom ako se ne varam tolkin je gospodara prvenstveno bio zamislio kao nastavak hobita a oni koji su tu knjigu procitali znaju da je mnogo vise djecija od harija...
MIslim i da je glupo uporedjivsnje ove dvije knjige svaka od njih je posebna za sebe.Ipak mene je gospodar prstenova u mnogim djelovima znao jako da smori i navjvise zbog toga vise gotivim harija...

vidimo se :wink:
 
joooj dambi! pa napokon neko od stare raje!!!!
pusa!


starke!!! sjecas se dobro! ma HP crko... niko ne posjecuje... kain,sirius i ja.... ponekad ostavimo pokoju poruku.... neki se vratili u krcmu... ja sam u krstu.....

sto si odustala od "turn off the light"?
 
N_ToNx:
Ja sam bas lose informisana o sestom delu,znaci nemam pojma. Samo znam ko ce da umre. Vidim cesto se spominje nesto R.A.B. Sta je ili ko je to?

pisacu belim slovima da ne bih kvarila zadovoljstvo onima koji ne zele da vide :D

to je osoba cija je poruka pronadjenau dambldorovoj ruci, i u kojoj taj R.A.B govori da je uzeo pravi horcrux i da ce da to unisti.
dakle, dambldor je uzeo lazni horcrux
 
Ireth_Anarion:
Dobro vece,nisam ovde bila 100 godina u stvari mislila sam da ova tem ne funkcionise vise ali izgleda da se i dalje smarate..... :D
Ireth!!!!
otkad tebe nije bilo!!!!! ma evo odrzavamo temu pri vrhu.... ali to kao sto vidis nije prica o potteru....
od starih likova tu smo inf,damb i ja.... i hit se nekad javi.....
sta te natjeralo da se vratis na krstu? :lol:

pozic! :lol:
 
Fanatic_Kv:
Arnold_Layne:
ma, Kasandra se udala za Hozxe Maunela.. :roll:

Vidimo da si informisan.... :shock:
gde mi je drugarica Hebeha???? HEBEHA JAVI SE!!!!! :lol:

Hebeha nije Hebeha nego Nevena, samo cirilicom... Vratila se sa dugog putovanja i evo odmah se javlja. Ma pusti decka, neka misli da je mnogo pametan zato sto se sjetio ovog divnog poredjenja. Budi covjek, ne kvari mu uzitak.

PS I bez tvoje pomoci sam ovdje saznala da ce Dambldor da umre. Necu tako! On mi je skroz super cova. Ona lujka ce do kraja sve da ih pobije... Samo je gledam. Inace, rekla je da ce nastaviti da pise i poslije sedmog dijela, ali ne o carobnjacima. :(
 

Back
Top