Harry Potter Fan Club

  • Začetnik teme Harijeva sestra
  • Datum pokretanja
infidel:
Hari nije video kako mu ubijaju majku!
BRE

Pa, zapravo jeste bio u istoj sobi jer je ona stala ispred njega da ga zastiti, ali nije ukapirao sta se dogodilo jer je, kao sto rekose, bio beba.

HIT je dao solidno objasnjenje koje apsolutno prihvatam, mada je glupo da to moramo da pretpostavljmo, valjda moze da se napise... Mozda se zeni prosto omaklo.

Ova temica je superiska, mada mi se ona skola na hp forumu i nije dopala, pa mi je drago da smo poceli da pricamo o Hariju, a ne o toj skoli na sta se jedno vrijemo svela sva prica.

Joj, necu da citam HP VI na eng, ali tako zelim da vidim sta je bilo. Mada cu opet da siznem kao poslije petog dijela kada me ostavi onako sa nedovrsenom pricom na ciji nstavak treba cekati jos dvije godine! Trenutno citam peti dio po treci put, prethodne sam procitala u proteklih mjesec dana, da se podsjetim!
 
hit:
Bliznakinja:
Cao ljudi..
Vidim da se ja ovde spominjem,pa reko da se javim da sam ziva.
Inace,bila sam na moru mesec dana,pa sam se zato "malo" izgubila.
Pozz za sve! :wink:

E Infidel,nisam mogla da dodjem na skup,dosla mi je drugarica iz Tunisa,pa je bila zesca trac partija :) Nadam se da ste se lepo proveli :wink:

neki tek treba da se provedu. pozz, bliz :wink:

Pozz hit,dugo te nisam cula :wink:
 
Bliznakinja:
hit:
Bliznakinja:
Cao ljudi..
Vidim da se ja ovde spominjem,pa reko da se javim da sam ziva.
Inace,bila sam na moru mesec dana,pa sam se zato "malo" izgubila.
Pozz za sve! :wink:

E Infidel,nisam mogla da dodjem na skup,dosla mi je drugarica iz Tunisa,pa je bila zesca trac partija :) Nadam se da ste se lepo proveli :wink:

neki tek treba da se provedu. pozz, bliz :wink:

Pozz hit,dugo te nisam cula :wink:

kad malo bolje razmislim, jesmo li se mi nekad culi uopste? :roll: :wink:
 
Evo samo da kazem da se jedan od smaraca pojavio ali da je ovaj smarac dobro potkovan sto se tice Hari Potera.
Sama zamisao drustva je na nivou 5 ogodisnjeg deteta.
Ne razumem sta ce njima metle kad mogu da se prebacuju ili imaju flu mrezu ili teleportacioni kluc.
Kad su carobnjaci tako mocni u odnosu na normalce kako to da oni nikad organizovano nisu pokusali da ih pokore sto je tipicno za svako ljudsko bice bilo ono "Blatokrvno" ili ne.
Koja je sustina ostalih igraca kvidica kada cela utakmica zavisi samo od tragaca.Cini se onda uzaludnim sve muke i trud ostalih igraca.
Zar je moguce da u carobnjackom drustvu postoji samo jedna banka.
Ne razumem smisao slavljenja Bozica i Noci vestica sto predatavlja huljenje boga.
Kakav je onda smisao Hristovih cuda samim tim i Bozica kad Carobnjaci sve to mogu.
Gde carobnjacka deca uce da pisu i osnovnu matematiku.
Moze li takav svet da opstane bez psihologa,socijalnih radnika ili bilo kakvih tragova ikakvog zanatstva i industrije jer kotlovi,metle odore moraju da se prave od nekog materijala.
Kad je Harija spasila samozrtvujuca cin njegove majke nisu li i drugi mogli to da urade.
 
Sentimentalna budala:
Evo samo da kazem da se jedan od smaraca pojavio ali da je ovaj smarac dobro potkovan sto se tice Hari Potera.
pa mogu ti reci nisi to bas pokazao u tekstu koji sledi
citas "knjige" dosta povrsno, ako ih uposte i citas, ovo mi lici na pricu jedne budale koja je gledala filmove i nesto nacula od fanova, ali nije dovoljno

Sentimentalna budala:
Sama zamisao drustva je na nivou 5 ogodisnjeg deteta.
to je stvar relativiteta
knjiga je mozda tako bila zamisljena u proslosti, ali treba napomenuti da se knjige ne ocenjuju po koricama vec po sadrzini i takodje treba pomenuti da je zbog takvih tebi slicnih izaslo izadnje HP-a za starije osobe

Sentimentalna budala:
Ne razumem sta ce njima metle kad mogu da se prebacuju ili imaju flu mrezu ili teleportacioni kluc.
metle sluze za igru i sportove, takodje mladji carobnjaci 17- ne smeju da se prebacuju te kao transport koriste metle, teleportacioni kljucevi moraju biti registrovani i za "pravljenje" kljuceva treba dosta umeca i vremena, te kad bi "pravili" tolike kolicine kljuceva carobnjaci bi morali samo to da rade i nista vise
ne treba zaboraviti da postoje mesta na koja niko ne moze da se prebaci, a kljuceve moze da pravi samo jedna osoba :wink:

Sentimentalna budala:
Kad su carobnjaci tako mocni u odnosu na normalce kako to da oni nikad organizovano nisu pokusali da ih pokore sto je tipicno za svako ljudsko bice bilo ono "Blatokrvno" ili ne.
hehehehehhe
zar ima potrebe ovo objasnjavati, ti si dobro potkovan sa HP-om? :smajli koji se krsti:
ovako tih pokusaja je uvek bilo u istoriji magije i jos uvek ih ima (genocid u Londonu... HPB)
carobnjaci su u istoriji bili malobrojni i kao takvi bili su lovljeni i proganjani po celom svetu, kada su konacno sklopili mir sa normalcima obavezali su se da nece koristiti magiju protiv njih, ali uvek ima neki otpor i sl...
ovde ima jos dosta da se pise, ali me mrzi

Sentimentalna budala:
Koja je sustina ostalih igraca kvidica kada cela utakmica zavisi samo od tragaca.Cini se onda uzaludnim sve muke i trud ostalih igraca.
uf... de to izvuce?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
BUGARSKA - IRSKA bice dovoljno za one koji su procitali knjige o HP... nastavak ukoro... smorio sam se

Sentimentalna budala:
Zar je moguce da u carobnjackom drustvu postoji samo jedna banka.
naravno da nema samo jedna banka
prica o HP se uglavnom ogranicava na Englesku, i Engleska ima jednu banku, jer postoji lak transport i nema potrebe stavljati 20 banaka koje nude razne profite i stavljati ih na razlicita mesta
pre je postojalo vise banaka, uglavnom su opstale one u kojima su radili goblini, jer su im ljudi vise verovali nego drugim "rasama", posle izvesnog vremena provedenog na vrhuncu ekonomske moci, goblinske banke se udruzuju i osnivaju novu zajednicku banku Gringots, koja radi i dan danas

Sentimentalna budala:
Ne razumem smisao slavljenja Bozica i Noci vestica sto predatavlja huljenje boga.
pazi nije svuda isti nacin verovanja na svetu, slavljenje obe stvari ima svuda, najvise u Americi i Engleskoj jer su tamo protestanti, ali toga ima i kod nas
cilj svega je obelezavanje neke tradicije i sacuvati dobar duh
o religiji vise necu reci ni rec, znate zasto...

Sentimentalna budala:
Kakav je onda smisao Hristovih cuda samim tim i Bozica kad Carobnjaci sve to mogu.
NE VERUJU SVI U JE*ENOG BOGA, I STO SI TOLIKO UVATIO TOGA? ZAR JE BOG TOLIKO BITAN ZA KNJIZEVNOST? AKO TI SE CITAJU DELA O g. KURTOVICU UZMI BIBLIJU, PROCITAJ JE I DODJI NA MALI RAZGOVOR DA VIDIS KAKVA SU DELA TE PRIRODE
Sentimentalna budala:
Gde carobnjacka deca uce da pisu i osnovnu matematiku.
Pa u osnovnoj skoli! Kakvo pitanje? Opet zaboravljas da se sve desava u Engleskoj. Njihov sistem skolovanja nije kao nas, oni idu sistemom 4-4-3 dok je kod nas jos uvek 8-4
Sentimentalna budala:
Moze li takav svet da opstane bez psihologa,socijalnih radnika ili bilo kakvih tragova ikakvog zanatstva i industrije jer kotlovi,metle odore moraju da se prave od nekog materijala.
zanatsve je uvek bilo kao i psihologa i socilanih radnika
zanatsvo: pravljenje stapici, kazana, magicnih predmeta (Zonko, VCL)
ovi ostali nisu toliko pominjaniali je krajnje logicno ta neko takav mora postojati, mada ako uzmemo u obzir napitke i njihova dejstva to je nepotrebno :?

Sentimentalna budala:
Kad je Harija spasila samozrtvujuca cin njegove majke nisu li i drugi mogli to da urade.
to se svi pitaju?
ali pitanje ne glasi da li su mogli to da urade vec, da li bi se setili to da urade u datom trenutku i vremenu
sama cin je tesko izvodljiva, a Harijeva majka je bila jedna od najboljih ucenika i bila je favourite kod Slughorn-a i ne bi me cudilo da ju je on naucio tome
za to je potreba velika kolicina ljubavi, koju je Slaghorn imao sigurno vise od svih profesora i sigurno je poznavao takvu magiju
 
infidel:
Sentimentalna budala:
Evo samo da kazem da se jedan od smaraca pojavio ali da je ovaj smarac dobro potkovan sto se tice Hari Potera.
pa mogu ti reci nisi to bas pokazao u tekstu koji sledi
citas "knjige" dosta povrsno, ako ih uposte i citas, ovo mi lici na pricu jedne budale koja je gledala filmove i nesto nacula od fanova, ali nije dovoljno

Sentimentalna budala:
Sama zamisao drustva je na nivou 5 ogodisnjeg deteta.
to je stvar relativiteta
knjiga je mozda tako bila zamisljena u proslosti, ali treba napomenuti da se knjige ne ocenjuju po koricama vec po sadrzini i takodje treba pomenuti da je zbog takvih tebi slicnih izaslo izadnje HP-a za starije osobe

Sentimentalna budala:
Ne razumem sta ce njima metle kad mogu da se prebacuju ili imaju flu mrezu ili teleportacioni kluc.
metle sluze za igru i sportove, takodje mladji carobnjaci 17- ne smeju da se prebacuju te kao transport koriste metle, teleportacioni kljucevi moraju biti registrovani i za "pravljenje" kljuceva treba dosta umeca i vremena, te kad bi "pravili" tolike kolicine kljuceva carobnjaci bi morali samo to da rade i nista vise
ne treba zaboraviti da postoje mesta na koja niko ne moze da se prebaci, a kljuceve moze da pravi samo jedna osoba :wink:

Sentimentalna budala:
Kad su carobnjaci tako mocni u odnosu na normalce kako to da oni nikad organizovano nisu pokusali da ih pokore sto je tipicno za svako ljudsko bice bilo ono "Blatokrvno" ili ne.
hehehehehhe
zar ima potrebe ovo objasnjavati, ti si dobro potkovan sa HP-om? :smajli koji se krsti:
ovako tih pokusaja je uvek bilo u istoriji magije i jos uvek ih ima (genocid u Londonu... HPB)
carobnjaci su u istoriji bili malobrojni i kao takvi bili su lovljeni i proganjani po celom svetu, kada su konacno sklopili mir sa normalcima obavezali su se da nece koristiti magiju protiv njih, ali uvek ima neki otpor i sl...
ovde ima jos dosta da se pise, ali me mrzi

Sentimentalna budala:
Koja je sustina ostalih igraca kvidica kada cela utakmica zavisi samo od tragaca.Cini se onda uzaludnim sve muke i trud ostalih igraca.
uf... de to izvuce?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
BUGARSKA - IRSKA bice dovoljno za one koji su procitali knjige o HP... nastavak ukoro... smorio sam se

Sentimentalna budala:
Zar je moguce da u carobnjackom drustvu postoji samo jedna banka.
naravno da nema samo jedna banka
prica o HP se uglavnom ogranicava na Englesku, i Engleska ima jednu banku, jer postoji lak transport i nema potrebe stavljati 20 banaka koje nude razne profite i stavljati ih na razlicita mesta
pre je postojalo vise banaka, uglavnom su opstale one u kojima su radili goblini, jer su im ljudi vise verovali nego drugim "rasama", posle izvesnog vremena provedenog na vrhuncu ekonomske moci, goblinske banke se udruzuju i osnivaju novu zajednicku banku Gringots, koja radi i dan danas

Sentimentalna budala:
Ne razumem smisao slavljenja Bozica i Noci vestica sto predatavlja huljenje boga.
pazi nije svuda isti nacin verovanja na svetu, slavljenje obe stvari ima svuda, najvise u Americi i Engleskoj jer su tamo protestanti, ali toga ima i kod nas
cilj svega je obelezavanje neke tradicije i sacuvati dobar duh
o religiji vise necu reci ni rec, znate zasto...

Sentimentalna budala:
Kakav je onda smisao Hristovih cuda samim tim i Bozica kad Carobnjaci sve to mogu.
NE VERUJU SVI U JE*ENOG BOGA, I STO SI TOLIKO UVATIO TOGA? ZAR JE BOG TOLIKO BITAN ZA KNJIZEVNOST? AKO TI SE CITAJU DELA O g. KURTOVICU UZMI BIBLIJU, PROCITAJ JE I DODJI NA MALI RAZGOVOR DA VIDIS KAKVA SU DELA TE PRIRODE
Sentimentalna budala:
Gde carobnjacka deca uce da pisu i osnovnu matematiku.
Pa u osnovnoj skoli! Kakvo pitanje? Opet zaboravljas da se sve desava u Engleskoj. Njihov sistem skolovanja nije kao nas, oni idu sistemom 4-4-3 dok je kod nas jos uvek 8-4
Sentimentalna budala:
Moze li takav svet da opstane bez psihologa,socijalnih radnika ili bilo kakvih tragova ikakvog zanatstva i industrije jer kotlovi,metle odore moraju da se prave od nekog materijala.
zanatsve je uvek bilo kao i psihologa i socilanih radnika
zanatsvo: pravljenje stapici, kazana, magicnih predmeta (Zonko, VCL)
ovi ostali nisu toliko pominjaniali je krajnje logicno ta neko takav mora postojati, mada ako uzmemo u obzir napitke i njihova dejstva to je nepotrebno :?

Sentimentalna budala:
Kad je Harija spasila samozrtvujuca cin njegove majke nisu li i drugi mogli to da urade.
to se svi pitaju?
ali pitanje ne glasi da li su mogli to da urade vec, da li bi se setili to da urade u datom trenutku i vremenu
sama cin je tesko izvodljiva, a Harijeva majka je bila jedna od najboljih ucenika i bila je favourite kod Slughorn-a i ne bi me cudilo da ju je on naucio tome
za to je potreba velika kolicina ljubavi, koju je Slaghorn imao sigurno vise od svih profesora i sigurno je poznavao takvu magiju
E pa drugar ja sam stvarno procitao 5 delova te "epske" :roll: knjige verovao ti to ili ne, ali vidis meni u secanju ostaju samo one knjige koje mislim da nesto vrede dok ste vi Harija poceli da citate tek od filma jer sudeci po prvom delu ta knjiga je verovatno napisana (1 deo) 92.godine(Nikov rodjendan) ali tada nije bilo ni priblizno fanova kao sada posle filma.
 
da to je istina i kao sto rekoh knjige si citao povrsno
a serijal HP njiga ne cine samo one u cijem se naslovu nalazi njegovo ime, ima tu jos knjiga koje treba procitati
btw, zamolio bih te da ne kvaris nasu divnu temu, bez ofanzive
napusti ove vode i pusti nas da na miru vodimo diskusiju
 
Slazem se da ljudi kojima se HP ne svidja, prosto nadju neku drugu temu. Ali, 'ajde, mozda je covjek nesto naucio. Kada pomenu to da je knjiga nastala '92... Pa tada jeste napisana, ali je, ako ne grijesim, gdja Rouling dugo odbijana od strane mnogih velikih knjizevnih kuca. Naime, gledala sam intervju sa tipom koji je odbio da stampa HP. Pa, malo se nervira, a razumijem i zasto. Ko mu je kriv... Tako da i nismo mogli da citamo HP tada.

Onda, tada sam jedva naucila da citam jer sam imala 6 godina, a onda i rat i sankcije i mislim da je bilo pametnijeg posla od prevodjenja knjiga sa engleskog.

Koje knjige o Hariju i carobnjackom svijetu. Znam za "kvidic kroz vjekove", sta bi mi jos preporucio? Unaprijed hvala.
 
Mene ne nervira Hari Poter kao knjiga jer boze nebih citao knjigu od 900 strana samo da bi vama freakovima mogao da pogovaram.Ono sto mene nervira je sva ta larma oko ove knjige jer iako ona ima dobro razvijenu radnju ona opet spada u cistu beletristiku koja se jednom procita radi razonode u nedelju posle rucka.Ali slusati neke likove kako ovu knjigu porede sa npr "Gospodarem Prstenova"!!!To je cisto svetogrdje!Ovde sam prvi put cuo za ove dodatne knjige sto mi je objasnilo odakle oni citati iz 5.dela i mislim da su one sasvim nepotrebne jer ako je sam svet potpuno aljkavo uradjen zasto povecavati agoniju.
 
ko poredi ovo sa Tolkien-ovim delima?
to su babe i zabe
Tolkien je pisac za sebe i u svom zanru bice nedostizan, on ima drugaciji pristup svemu od Rowling-ove
ne mozes porediti ta dva sveta
Tolkien pise u detaljima, voli opise
Rowling asistira na dinamici i koristi se elementima van granica poznatog kako bi ipresionirala citaoce
takve knjige moze da cita svako i uopste nisu teske za citanje, za razliku od Tolkien-a koji ume da knjigu napravi jako teskom za shvatanje

cinjenica je da knjige imaju mnogo slicnosti, ali h to ne stavlja u isti polozaj
takodje treba uzeti u obzir i vreme u kojem zivimo
naime, stvari i svetovi tipa Valinor i Srednja zemlja danas mogu da zazive samo u igricama, jer taj tip knjizevnosti malo njih moze da stvori u glavi uprkos neverovatnim opisima
dok Rowling-ovoj mozes da udjes u svet bez "legilimens"-a, sto je jedan od razloga zasto knjigu svrstavaju u decju

posmatraj HP-a kao dete za sebe, svet carobnjaka kao poseban svet, a samu knjigu kao jedno veliko knjizevno delo koje i posle 20 citanja u sebi sadrzi nesto novo i misteriozno
 

Back
Top