Hajduk iz Splita se silno pojačava – stiže krilo srpskih korena

Nedavno sam gledao po Transfermarktu exyu lige vrijednosti momčadi (naravno to nije 100% ispravan način jer neki vrlo mlad igrač, iste kvalitete, košta 10x više ako igra u Engleskoj, nego ako igra u BiH). Tipa ako bi radili regionalnu ligu na osnovu vrijednosti kadra. Onda sam vidio da neki klubovi imaju 20-ak, a neki 30-ak igrača u kadru, pa su ovi sa 30-ak imali prednost. Pa sam ih poredao po prosječnoj vrijednosti igrača. Što opet nije pošteno jer ovima sa 30-ak prosjek ruši 10-ak najjeftinijih. Tako da bi dobio najpošteniji omjer bi morao uzeti npr. 15-20 najvrjednijih igrača svake momčadi, i uzeti prosjek njihovih vrijednosti. Al to bi morao računati sam, što mi se, naravno, nije dalo. Uglavnom, uzeo sam prosječnu vrijednost igrača kao kriterij po kojem sam odredio 20 momčadi koje bi igrale tu imaginarnu ligu. Iz Hrvatske bi bilo 9 momčadi, iz Srbije 6, iz Slovenije 3, i iz BiH i Makedonije po 1. Crna Gora ne bi imala predstavnika. S tim da ako bi liga brojala 18 klubova, ne bi bilo ni Makedonaca, a ako bi brojala 16 klubova, igrali bi ju samo HRV (7 momčadi), SLO (3 momčadi) i SRB (6 momčadi) klubovi.
 
U Hajduku igra Todorović, sad i Kačaniklić. Šovinisto, reci ti nama ovdje što fali toj dvojici? Što je falilo Subašiću u klubu i u Splitu? Ili Računici, Rapaiću i mnogim drugima od 1990-ih naovamo? Ostavi se tog šovinizma i živi čovječe!
Jel to onaj sto je na svjetskom branio kao lud, zato sto je doma cekao punac branitelj s kalasem?
Onaj koji se pokatolicio?

:mrgreen:
 

Back
Top