H&M dolazi u Beograd

..ta prica da je h&m sve sintetika nije tacna, ja sam prosle godine kupila sebi gomilu stvari kod njih za neke male pare, i ni jedna stvar nije sintetika vec pamuk...i prezadovoljna sam,
skroz....haljinica ima sintetickih ili neke mesavine, vecina je viskoza....lako se odrzavaju divota jedna....imaju lep ves, kupace kostime, obucu, tasne, esarpe, carape, pidzame...
..ko voli neke exluzivne marke ne mora da ulazi u h&m, nece ga niko motkom tamo terati....
..nekad mi se cini da pojedini ne shvataju gde zive i koliko je tesko obuci se u danasnje vreme....

..inace prodavnicu otvaraju u Delti u oktobru, bar sam ja dobila takvu informaciju:)
 
..ta prica da je h&m sve sintetika nije tacna, ja sam prosle godine kupila sebi gomilu stvari kod njih za neke male pare, i ni jedna stvar nije sintetika vec pamuk...i prezadovoljna sam,
skroz....haljinica ima sintetickih ili neke mesavine, vecina je viskoza....lako se odrzavaju divota jedna....imaju lep ves, kupace kostime, obucu, tasne, esarpe, carape, pidzame...
..ko voli neke exluzivne marke ne mora da ulazi u h&m, nece ga niko motkom tamo terati....
..nekad mi se cini da pojedini ne shvataju gde zive i koliko je tesko obuci se u danasnje vreme....

..inace prodavnicu otvaraju u Delti u oktobru, bar sam ja dobila takvu informaciju:)

obišla sam ga neki dan, sintetike ima, ali daleko od toga da je sve sintetika
imali su super izbor, a nije skupo
samo neka se otvore :)
 
Још једна у низу најобичнијих робних кућа са Запада која ће у Србији бити представљена као нешто ексклузивно.

Из мог искуства када сам био у Енглеској, када нисам имао кинту куповао сам у ГАП-у, кад сам имао још мање куповао сам у Х&М.

I ja i ja:lol:, kada imam para idem u "kasvetne" radnje, kada imam manje tu je Zara, jos manje Gep i Top sop, jos manje H&M i Doroti Perkins a kad sam dekintirana skroz odem u Primark i za 3 funte kupim sandale, kafa me kosta vise od toga:lol:. Zato me valjda sada bog ne natera u ove dve poslednje fele, cista frustracija:lol:
 
važno da je etiketa
a nije na kineskom
kolke su ložačice navalile po beču, pragu isl ko da je đaba
ne potcenjujem brend, nego... srbija


Brend je jasno za sta je, kupis, platis malo a dobijes moderan dizajn, iznosis stvar tokom sezone a na kraju iste lepo istu bacis. Meni to ne odgovara pre svega jer je moj stil ujednacen tokom sezona pa mi nije frka da platim vise jer komad nosim po dve-tri sezone, cesto i jace. Takve bazicne stvari u H&M radnji staju oko 20 evra, dobri kardigani recimo, imam pa znam koliko sam ga platila a imas kardigan i za 5evra ali on nije kao ovaj od 20. Onda kontam da je bolje dodati jos 10evra, otici u Beneton i kupiti onaj od 30 ali sa garancijim da ce ti trajati 3 godine. Inace, i Njujorker i H&M imaju mahom pamucne stvari samo im manjka gustina tkanja, tezina i pad, cesto i savovi nisu bas na zgodnim mestima...naidje, recimo jednu narandzastu suknju sam platila 15evra a bas mi je po meri ali to je retkoooost u mom slucaju, nisu ni za svaku gradju lagane pamucne tkanine...
 
ljudi, je l' vi znate gde živite? tj. gde mi živimo
nisam baš sigurna da prosečna studentkinja iz unutrašnjosti, kojoj roditelji jedva da mogu da skrpe za stan dok studira, može da ode u Beneton i Riplej i pokupuje šta joj treba
otići će u H&M, kupiće pristojnu stvar po povoljnoj ceni, iskombinovaće 2-3 stvari i nekako može da prođe
 
ljudi, je l' vi znate gde živite? tj. gde mi živimo
nisam baš sigurna da prosečna studentkinja iz unutrašnjosti, kojoj roditelji jedva da mogu da skrpe za stan dok studira, može da ode u Beneton i Riplej i pokupuje šta joj treba
otići će u H&M, kupiće pristojnu stvar po povoljnoj ceni, iskombinovaće 2-3 stvari i nekako može da prođe

Pa ok, svako kupuje spram zelje i mogucnosti, ima i onih koji bi stedeli tri meseca za jednu stvar i onih kojima ni sto stvari ne podmiruju potrebe, i bogatih u H&M-u i siromasnih u Levisu, otkud znam...to je meni ok, neko ne skrpi nedelju a da ne kupi nesto a neko uzima jednom u dva meseca, za taj h&m se tepaju u redovima svuda, nema to veze sa nasim siromastvom, svidja se zenama. Realno, Mijuci Prada je kreirala za njih...
 
:think: po reklamama sto sam videla mislila sam da su im krpe mnogo bolje....a ono sr.anje....nista bolje od njujorkera....

Bolje je od Njujorkera, sigurno. Zna se šta je H &M - trendi stvari po povoljnim cenama. Povoljnim u smislu da izgledaju bolje nego što koštaju, a inače i nije povoljno, jer u to obične krpe koje u Turskoj koštaju 1/5 te cene... Nije sve sintetika, ima dosta pamuka, i duksevi, pižame, veš itd. nisu loši (za tu lovu). I izbor boja im je ok... ali to je odeća za mlade ljude, na kojima u suštini sve izgleda lepo...
 
...sto samo za mlade, ja sam sebi svasta nesto tamo kupila...i super mi je, a sve je od prosle godine kao novo, tako da ce sigurno trajati jos koju sezonu...sve zavisi od toga
kako se stvari odrzavaju...i najskuplja stvar ako se ne cuva i vodi racuna kako se pere, nece docekati ni sledeci mesec, a ne sezonu....
 
Super je H&M. Jedna od mojih omiljenih prodavnica u kojoj redovno kupujem.
Nije sve sintetika, nisu krpe, stvari dugo traju uglavnom.
Krpe su one najfeftinije majce, naravno. Muski dzemperi 100% pamuk su mnogo dobri. Svake sezone bih mogla da izaberem barem 3 torbe koje mi se svidjaju. Nakit je zanimljiv.
Cipele su ok, ima da se probere. U njihov brus se kunem, jedini koji imaju moj broj... Pidzame super. Farmerke takodje. Sakoa milion, naravno od-do cena. Nije isti onaj od 15 funti i od 30. Najvise volim njihove haljine, ali mi se generalno od svega nesto svidi.

Dobila sam pre neki dan katalog i vec sam snimila 10 komada za leto:) Sandale, baletanke, haljine, bluzu, sorc, narukvicu...
 
Poslednja izmena:
Nije bas sve poliester. Ali recimo ima jedna zanimljiva stvar. U njihovoj radnji u Becu mi je sve izgledalo kao krpa do krpe. U njihovim radnjama u Pragu manje vise bilo je skroz ok stvari i vesa i to pamucnih, cak i od onog organskog pamuka. Bas lepe stvari. Ali se redovno odusevim kada mi sestra dodje iz Frankfurta sa extra garderobom, mada mi kaze da mora da se malo probere ali da je vecina garderobe dobra.
Ali onos to ce sa nasim H&M biti vic to je da ce nam se zbog cena koje budu nabili vise isplatiti da idemo u Segedin.
 
...sto samo za mlade, ja sam sebi svasta nesto tamo kupila...i super mi je, a sve je od prosle godine kao novo, tako da ce sigurno trajati jos koju sezonu...sve zavisi od toga
kako se stvari odrzavaju...i najskuplja stvar ako se ne cuva i vodi racuna kako se pere, nece docekati ni sledeci mesec, a ne sezonu....

Kupila sam i ja, naravno... Ali ima dosta stvari koje su onako... pa, trendi, veze sa životom nemaju. Neke plisirane suknje, tunike boje kajsije od satena u šreh i tako :) Mislim da taj tip stvari mogu da nose samo ljudi koji su osamdesetih bili bebe ili se nisu ni rodili. Ko je jednom preživeo osamdesete, nije mu potreban comeback :lol:

(Moram da se smejem: sve što u ovom trenutku imam na sebi je iz H&M-a: crna pamučna haljina, crno-sivi duks, i crne japanke. Za takve stvari su ok, jednostavne i obične... a ove njihove 'kreacije' tj. elegantna varijanta nisu za mene. Ja nekako volim da elegantne stvari budu stvarno elegantne: da haljina ima postavu, recimo. To u H & M uglavnom nije slučaj, nego dobro izgleda iz daljine, ali kada bolje pogledaš, jeftina proizvodnja... zato sam rekla da su za mlade ljude, devojke koje su onako trendi, svake sezone nešto novo + nisu živele u periodu kada su te stvari bile moderne prvi put :) Ja bih se u tim stvarima osećala kao hodajuća repriza. Verovatno niko ne razume šta sam htela da kažem :lol: ) U svakom slučaju, i meni je drago što dolazi H & M.
 
Kupila sam i ja, naravno... Ali ima dosta stvari koje su onako... pa, trendi, veze sa životom nemaju. Neke plisirane suknje, tunike boje kajsije od satena u šreh i tako :) Mislim da taj tip stvari mogu da nose samo ljudi koji su osamdesetih bili bebe ili se nisu ni rodili. Ko je jednom preživeo osamdesete, nije mu potreban comeback :lol:

(Moram da se smejem: sve što u ovom trenutku imam na sebi je iz H&M-a: crna pamučna haljina, crno-sivi duks, i crne japanke. Za takve stvari su ok, jednostavne i obične... a ove njihove 'kreacije' tj. elegantna varijanta nisu za mene. Ja nekako volim da elegantne stvari budu stvarno elegantne: da haljina ima postavu, recimo. To u H & M uglavnom nije slučaj, nego dobro izgleda iz daljine, ali kada bolje pogledaš, jeftina proizvodnja... zato sam rekla da su za mlade ljude, devojke koje su onako trendi, svake sezone nešto novo + nisu živele u periodu kada su te stvari bile moderne prvi put :) Ja bih se u tim stvarima osećala kao hodajuća repriza. Verovatno niko ne razume šta sam htela da kažem :lol: ) U svakom slučaju, i meni je drago što dolazi H & M.

....razumem ja o cemu ti pricas:)
....ja imam letnje lanene pantalone nekoliko pari, kosuljice preslatke pamucne karirane...pa do sto rece Troja brusa koji kupih greskom samo jedan i dusa me boli,
kako sam se zeznula pa ne kupih nekoliko komaTa....do preslatkih soknica raznoraznih dezena....
...slazem se da ima mnogo odece za bas mlade, i to sam kupovala cerkama, sarene haljinice, mini suknjice, i svasta nesto za njih, preslatko je....
 
Da, te jednostavne stvari su super.
Sad si me podsetila: oni imaju i super stvari za bebe. Uvek tamo kupujem poklone za bebe i malu decu, jer dobro izgledaju (ima baš lepih stvari), a nisu onako pakleno skupe kao ostale radnje sa dečijom gardarombom. I jedino sam tu našla stvari koje nemaju mede, i nisu samo roze i svetlo plave. Ništa protiv meda, ali baš je super kada dečije stvari postoje i u jarkim bojama, ili izgledaju kao nešto što bi i mama rado nosila (tunikice, lepe letnje haljine i slično).
 
Ja imam jedne lepe H&M pantalone, uzela sam u Second hand prodavnici, i sasvim su pristojne, i kao nove.
Zadovoljna sam njima.

Mislim da svuda, pa i kod Kineza može da se nađe makar dva tri pristojna komada odeće.
Mnogo je ljudi koji sebi radije priušte (ili jedino i mogu da priušte) više komada jeftinije i manje kvalitetne garderobe.
Najvažnije je da se odabere nešto što može da se uklopi, i što je pristojno.
Makar za sezonu-dve.

Studentarija, lepo reče šaće, teško da može sva da priušti sebi neizostavno večito kvalitetnu i skuplju garderobu.
 
Ajoj gde su zene tu se odmah intimizira i dokazuje svoje misljenje, nisam previse pratila temu ali koliko videh niko nije kazao da je steta sto se otvaraju, svi smo pohvalili dolazak samog brenda ali na temi o brendu se mahom govori i o licnom iskustvu sa istim. Ne moze svacije iskustvo da bude jednako ni za mnogo cenjenije marke kamoli za ovakvu mas produkciju. Nisu one sto su ogradile da "kupuju ali retko", "kupuju ali ponesto", "kupuju kad nemaju para za bolje" nekakve frajle sto se groze prizvuka jeftino u opisu vec su se mozda opekle, kupile pa nisu nosile (tj. bacile pare), ne svidja im se da imaju mnogo stvari, nisu zainteresovane za cest soping, ne vole da kopaju po prevelikim i nabijenim radnjama, mozda vole da siju, otkud znam, varijacija milion za koje uopste ne mora da se zaviruje u tudji novcanik ko koliko para ima i ko sta kupuje, sta je vazno, lepo kaze Neizreciva ne kupuje u H&M i mirna Backa, ne kontam cemu ubedjivanje da je to nesto mnogo dobro, njoj nije i kraj price. Ja sam u fazonu Honduras, mogu da uzmem atlet majicu ali ne bih kupila bluzu za vazan izlazak tamo sto ne znaci da sam burzuj ni najmanje i da nemam svest u kakvoj zemlji zivim.
 
Још једна у низу најобичнијих робних кућа са Запада која ће у Србији бити представљена као нешто ексклузивно.

Из мог искуства када сам био у Енглеској, када нисам имао кинту куповао сам у ГАП-у, кад сам имао још мање куповао сам у Х&М.

Istina :ok:
 

Back
Top