Groblje za domaće miljenike

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
69.760

Ovako će se sahranjivati u Beogradu kuce, mace i druge životinje, čak i golubovi​



Za vlasnike će na raspolaganju biti grobno mesto, a postojaće i mogućnost kremiranja​

Groblje za kućne ljubimce

Foto: Shutterstock
Groblje kućnih ljubimaca uskoro će biti otvoreno, a ovo su neka od pravila koja će, po gradskoj Odluci o sahranjivanju životinja važiti na njemu - verski obredi, paljenje sveća i ostavljanje hrane biće zabranjeni.
Za vlasnike će na raspolaganju biti grobno mesto, a postojaće i mogućnost kremiranja. Krematorijum će se, prema ranijim najavama predsednika Privremenog organa Beograda Aleksandra Šapića, nalaziti na Lešću.

PREPORUČUJEMO​

Groblje kućnih ljubimaca je sagrađeno, ali još je zatvoreno: Čeka se da Pogrebne usluge preuzmu objekat

Pored 839 grobnih mesta koja se nalaze na samom groblju, korisnicima usluga će biti dostupno još 730 u obližnoj šumi. Pored ovoga, postojaće "vrt sećanja" i mesto za zajedničko sahranjivanje. Sve usluge i uređivanje groblja vršiće JKP "Pogrebne usluge".
Naravno, vlasnici koji se budu opredelili za opciju da svoje ljubimce sahrane na groblju plaćaće troškove sahranjivanja, transporta i održavanja grobnog mesta. Na placu će biti strogo zabranjeno ostavljanje hrane, vršenje verskih obreda i paljenje sveća, a lica koja naprave prestup će plaćati kazne koje je propisane Odlukom.
Aleksandar Šapić, groblje za kućne ljubimce

Groblje za kućne ljubimce u Beogradu, Foto: Grad Beograd

Vlasnici uginulih ljubimaca će moći da zakupe grobno mesto na određeno vreme, koje će moći da produže nakon isteka prvobitnog roka.
U jedno grobno mesto moći će da bude sahranjen veći broj životinja, zavisno od njihove veličine i proteklog vremena od prethodnog pokopa.
Podizanje nadgrobnih spomenika biće moguće, ali u skladu sa odlukom nadležnih organa koji nalažu da će maksimalna visina biti 60 centimetara.

Vlasnici će na groblju moći da sahrane životinje koje su evidentirane i obeležene na teritoriji grada Beograda. To su: Psi, mačke, golubovi, egzotične i divlje životinje, ukrasna živina, pa čak i golubovi! Preduzeće "Pogrebne usluge" je dužno da vodi evidenciju parcela i grobnih mesta sa imenima korisnika usluge, podacima o sahranjenim kućnim ljubimcima i datumom sahrane.
Od aprila do septembra, groblje će raditi između 7 i 19 časova, dok će u periodu od oktobra do kraja marta raditi sat vremena kraće.
izvor Telegraf.rs
 
Nije ti palo na pamet da je pas mozda povredjen i da ne moze da hoda?
Sta god - to ne ugrozava druge, tako da ne vidim u cemu je problem da neko iskazuje svoju ljubav na nacin koji nikoga ne ugrozava?

Nije mi palo na pamet jer onda u ovom gradu imamo dosta kučića koji ne mogu da hodaju, mada vidim da skakuću po kolicima, ne deluju mi baš povređeno.

Nemam ja problem sa tim što oni iskazuju šta god, što se mene tiče mogu i da opšte sa tim psom, a ne da ga voze u kolicima jer mene lično to ne ugrožava ako idemo tim sistemom, ja samo pitam gde je granica normalnosti?
 
Nije to pitanje biznisa nego civilizovanosti.U uređenim društvima tako nešto odavno postoji.Naravno da će neko u zemlji gde se leševi životinja bacaju u reke i na deponije videti u tome samo biznis.Ali to će biti samo u Beogradu. U ostalim većim gradovima verovatno dosta kasnije ili nikad.
Лешеве треба спаљивати а ко хоће урну нека је носи кући. Каква бре гробља...
 
Nije to pitanje biznisa nego civilizovanosti.U uređenim društvima tako nešto odavno postoji.Naravno da će neko u zemlji gde se leševi životinja bacaju u reke i na deponije videti u tome samo biznis.Ali to će biti samo u Beogradu. U ostalim većim gradovima verovatno dosta kasnije ili nikad.
Ne vidim razlog zasto se groblje za kucne ljubimce ne bi otvorilo prvenstveno u vecim centrima kasnije i manjim.
Pogotovu ako je isplativo kao sto je vec napomenuto.
Ne svrstavam se ni na jednu stranu diskutanata neistomisljenika sa slicnih pokrenutih tema u svakom slucaju njihovo bacanje u reke i na deponije je potrebno sankcionisati, potreba i nacin za "uklanjanje" lesava uginulih ljubimaca se mora resiti zakonom.
 
Угрожава ме трошење простора на нешто тако глупо.
Naravno da te ne ugrožava.A nije ti glupo što npr. udišeš otrov od vazduha ili što živiš u najsiromašnijoj i najkorumpiranijoj državi u Evropi. Kad smo već kod trošenja prostora od strane vladajuće klike npr. to je tek posebna tema.
 

Back
Top