Grejanje kuće

To znači da ne može da zameni klimu.. jer u gradu zna da bude po 45 stepeni danima, kada upeče asfalt.. a baš bi mi se svidelo da mogu da izbegnem klimu.. podiže prašinu po kući i intenzivno ubacuje ružni gradski vazduh..

Ali OK - kad nisu baš tako vrući dani, izgleda da je ovaj sistem onda super.. i svakako je zanimljiv ako je cena grejanja tako ekonomična..

Hvala na podacima, jolemisa.. :)
zavisi od okoline, ako je svuda beton i asfalt - mora klima

ali ako imas mogucnost da posadis neko drvo , da udaljis kucu od objekata koji akumuliraju toplotu , onda je druga prica

kao kad stavis kola na sunce i kad ih stavis u hlad - drasticna razlika
 
zavisi od okoline, ako je svuda beton i asfalt - mora klima

ali ako imas mogucnost da posadis neko drvo , da udaljis kucu od objekata koji akumuliraju toplotu , onda je druga prica

kao kad stavis kola na sunce i kad ih stavis u hlad - drasticna razlika
Pa, znaš kako.. ja živim u gradu, i tu nikad nema previše prostora između kuća.. Iako imam dvorište, ono nije mnogo veliko. Imam i drvored tuja tik uz ogradu moje kuće, a i kraj u kojem živim takođe baš obiluje zelenilom.. ali to ipak ne pomaže leti kada upeče vrelina.. bude veoma vruće. Zato mi je ona ideja o "tihom" hlađenju bila zanimljiva.. ali, nažalost, ona ne spušta temperaturu dovoljno..

Метар дрва толико..док купиш, украду на мери, исцепаш, ложиш, пепео износиш...нека хвала. Гас мајка мара...
Jeste.. elegantno je, čisto.. i nema baš nikakve muke oko njega..
Meni se samo kotao na struju u tom pogledu još više dopadao.. jer gas ume da se oseća oko podstanica..
 
Screenshot_20220121_113924.jpg


Za 182.
 
Samo da objavim duplo skuplji od smederevca, sranje nevidjeno sedim s kapom
Barem da si uzeo alfu 70

Ne znam ni zašto si uopšte eksperimentisao.. mislim da je smederevac već dokazan godinama.. i da koristim taj vid grejanja, uvek bih odabrala njega..
Baš mi je žao što ti je tako bezveze ispalo sa ovim modelom..
Smederevac gori lepo ,ali on ne moze vece prostorije da zagreva .
 
Barem da si uzeo alfu 70


Smederevac gori lepo ,ali on ne moze vece prostorije da zagreva .
Nije moj na slavi

E Žorž.. nije sve dobro ako je.. lijepo na izgled :konfete:
Ma naljuti se zena uvredi sto rekoh da je hladno da vrati stari

Ne znam ni zašto si uopšte eksperimentisao.. mislim da je smederevac već dokazan godinama.. i da koristim taj vid grejanja, uvek bih odabrala njega..
Baš mi je žao što ti je tako bezveze ispalo sa ovim modelom..
Zena sa sela oce da se modira
 
Da ne loži vrbovinu.. ili topolu :think: tu ni smederevac ne pomaže. :ceka:
Sudeći po cepanicama desno od šporeta, ne bih rekla.. :D Ali opet, ko zna..

Smederevac gori lepo ,ali on ne moze vece prostorije da zagreva .
Ne znam za to, eto naučio si me nečemu novom.. tnx.. :) Ja ne koristim to grejanje u svome domaćinstvu, ali imam običaj da šmugnem iz grada na duže i onda da iznajmim smeštaj u neurbanim zonama.. u tim objektima bude grejanje na drva/ugalj, i onda tako znam da je smederavac super.. ali te prostorije jesu bile uvek nekih normalnih veličina (recimo do 15-ak kvm)... a za veće prostore stvarno ne znam..
 

Back
Top